MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Pere Ubu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 85
Pridružio se: Pon, 14. Maj 2007. 20:03

Post od Pere Ubu »

Evo ja takodje cestitam mts-u rodjendan i zelim im da se tehnicki razviju do neslucenih granica kako bi mi konacno jednog dana omogucili da proverim svoje stanje kad god hocu, a ne tek posle 10-og u mesecu. Vrlo neprofesionalno :dry:

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Nadlezno ministarstvo je nedavno najavilo da se ocekuje pojeftinjenje interneta pocetkom 2009. godine. Jos ce Boga mi cene da padaju. Ali ne radi se samo o cenama, vec i o brzinama. Brzine koje mi imamo su smesne na "Zapadu". Nego, bice bolje, neko vice... :P

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

A znas kada ce se to pojeftinjenje navodno desiti? "da će se ovo desiti posle usvajanja troškovnog modela utvrđivanja cena za firme koje imaju dominantan položaj na tržištu, a to su „Telekom“, „SBB“ i „Telenor“. Kao da taj troskovni model nije mogao da se usvoji jos pre tri godine? Sve ti je to pricam ti pricu, meni su iz sbb-a rekli da nece skoro pojeftiniti internet.

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Pa i ne mora da pojeftini, moze da se poveca protok po istoj ceni. Tako radi Sabacki ISP na kome sam vec par godina
w810 + 8GB

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Taj troskovni model je mogao da se usvoji pre 10 godina i vise. Tj. jos od kako je doveden internet u Srbiju. Ali nije... Birokratija, sta ces... Bitno je da se stvari polako pomeraju sa mrtve tacke, pa makar i tek sad.

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

SBB samo tako i radi kao taj u Sapcu, za iste pare poveca brzinu, ali se to desava svake dve godine u proseku, ja placam bednih 64 kbs uploada i 512 downloada sto je odavno prevazidjena brzina 1390 din a to nije adsl nego kablovski ali je odnos uploada i downloada kao kod adsla hahahha umesto da je odnos 512/1024 kbs minimum. Ali sam cuo da je njihova mreza prilicno amaterski radjena pa bi doslo do velikih zagusenja ako bi bila velika brzina za te pare. Ali se slazem da se posle 10 godina stvari pomeraju sa mrtve tacke.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Mnogo je stvari kod nas amaterski uradjeno. Ne smem ni da poredim kako stvari stoje kod nas sa EU ili USA, Australijom, Japanom... Uh, Japanom... :o Dajte nesto za smirenje odmah!!! Sestro!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Cuj Japan, ne za smirenje, nego me selite onamo. 47 Mbps za 6 Eura. Choveche... A ja sam ovde kao zadovoljan sa 1536 kbps za 2849 din/mesecno. Joooooooooojjjjjjjjjjjjj...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

treba ovde zabraniti da se uopste i spomene japanki net znaci moze srcka i sto drugih bolesti da nekog ovde sastavi zbog neta u japanu :( :cry:
oticu u japan naci neku japanku samo zbog neta cu da se dam u sponzoruse :lol: :lol: :lol: :D

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

Uf bre pa gde zastraniste :roll:
Mislim da je potpuno neumesno porediti fiksni sa mobilnim internetom mislim ni ADSL ni kabl ne možeš da poneseš sa sobom na skoro pa svaku čuku gde imaš pokrivanje mobilnim signalom (FTR EDGE je sasvim ok za ne preterano zahtevan internet)

Što se Japana tiče pa biće to jednog lepog dana i kod nas ...... čim nas bude koliko i japanaca :D Ili postanemo normalna zemlja kao neke druge koje su pomnjane.....

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Jel zna neko u vezi promocije " 2 zato sto smo par" -->> Pise da ta dva broja imaju 99% popusta na medjusobne razgovore. Da li je to isto kao tarifni dodatak Omiljeni broj pa se to koristi tek kad se potrose "paketni" minuti...? :unsure:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jeste, s tim da je razlika da se tu ne troshe prvo paketni minuti, nego ta 2 telefona imaju stalan medjusobni popust na razgovore - koliko znam placa se samo uspostava veze.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Ay, već doživeh srčku čim pročitah koliko je u Japanu ultra giga mega supersonično brz net. E, zato naše ,,komšije" imaju bži protok a jeftinije košta :cry: :cry: :cry:
Nokia Lumia 630

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

AquaZX napisao:Jel zna neko u vezi promocije " 2 zato sto smo par" -->> Pise da ta dva broja imaju 99% popusta na medjusobne razgovore. Da li je to isto kao tarifni dodatak Omiljeni broj pa se to koristi tek kad se potrose "paketni" minuti...? :unsure:
nije valjda da su to uveli ,ustvari nikada nisam ni znao da je i postojalo :?

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

ajde bre dokle cete smarati, jel moguce da neko stalno ovde spamuje? zasto je tudje govno uvek lepse? japanci mali ljudi, pojedu saku rize i rade ceo dan, a vi najedete se ko stoka itd. itd.
w810 + 8GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

djape48, koji si ti kontrash... pa to nema nigde. I nije tacno da se Japanci najedu sakom rize, njima je nacionalno jelo pre svega sushi, i plodovi mora. Rizu nije da ne jedu, ali to je nacionalno jelo u Kini, Indiji, Vijetnamu i tom kontinentalnom delu Azije. Iz svega ovoga, reklo bi se i da si povrshan.
Zasto je tudje govno lepse? Pa u ovom slucaju voleo bih da imam samo pola tog japanskog govneta, stvarno ne bih trazio vishe. Ejjj, 47 Mbps, pa tom brzinom nijedan hard disk ne moze da upisuje. Znachi pre svuchem nesto sa neta, nego sto komp stigne da obradi. Strasno!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

a ti miodrage, vidi se da nisi nikad slushao Atheist Rap :D... djape48, je citirao tekst iz pesme :)
veseli p0z
@pu

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Priznajem da nisam, od njih znam samo wartburg i trabant. Od mene dosta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Na to naklapanje o hrani necu ni obratiti paznju, apu ti je sve rekao. Ali majke ti sta ce tebi 47 Mbps? Lozis se na brojke i slicne povrsne stvari? Ja vec par godina uplacujem flat 256 Kb/s (otvoreni svi portovi, svi servisi) i skinuo sam stotine filmova, ne znam ni sam koliko mp3 muzike, spotova, sezona raznih serija i poenta je da ni sam ne znam kad cu stici sve to da odgledam/odslusam. I tebi trebaju megabajti u sekundi? Da si rekao da ti treba stabilan internet, sa minimalnim pingom, pa i da te razumem, ali ovako... P.S. bolje biti kontras nego smarac :wacko:
w810 + 8GB

misternobg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 09:10
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misternobg »

SBB je izgleda ozbiljno shvatio sada vec cuvenu izjavu Branka Radujka da ne treba drzava da pomaze Telekomu nego ce se oni sami snaci u uslovima konkurencije i da je u tom smislu konkurencija dobrodosla pa su resili da posle 2 godine, pojeftine internet ali naravno na nacin na koji to oni uvek rade za iste pare daju ti duplo vecu brzinu tako da sada umesto bednih 64 kbs uploada i 512 downloada daju 128/1024 pa je i to neko pojeftinjenje mada je tu ostecen onaj koji bi da placa manje od 1390 din pa makar i imao manju brzinu, ali nema veze i to je nesto.
Evo sta pise covek koji zivi u Nemackoj:
Samo za poredjenje, u Nemackoj gde ja trenutno zivim, cena paketa je sledeca 1000 kbps - 4,95€, 2000 kbps - 9,95€, 6000 kbps - 14,95€, 16000 kbps - 19,95€, 25000 kbps - 29,95€. Ja placam paket od 16000 kbps oko 20€ sto je u poredjenju sa Telekomovim cenama oko 16x brzi internet za 25% nizu cenu. Da ne pricam o tome kako je 16000 kbps za Telekom jos uvek naucna fantastika. Ko ne veruje nek pogleda

Odgovori