Privremena taksa od 10 odsto

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Daddy Yankee, uopste nisu problem operateri nego korisnici koji im dozvoljavaju takvo ponasanje. A da nismo slozni mogu da ti navedem koliko hoces primera, eto za pocetak koji je operater bolji? Pa mi ovde na forumu ne mozemo da se slozimo, i svako ima svoju ideju o tome sta je dobro a sta ne. Lepo sam rekao, kad bi se kojim slucajem mogla ponovo birati bilo cija pamet, svako bi izabrao svoju. Pa treba li jos nesto reci?
araphel, dobro rezonuje, a i ja imam dosta slicno razmisljanje, tako da... Srecom pa me nece mnogo pogoditi
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

vest koja mi je ulepsala dan mrdnulo se i mrda se pocelo se pricati valjda ce se cudo i desiti
http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=95606

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa sad su konacno obnarodovali ono sto se vec odavno zna. Moj izvor iz ministarstva telekomunikacija mi je jos u januaru rekao da se radi na ovome, da se do kraja godine omoguci prenosivost broja. tehnicki, ako to zazivi u prvom kvartalu iduce godine, ja cu da budem presrecan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Recicu samo ovo :lol: :lol: :D :) :D :lol: ,ovo je super! Miodrage prijateljica ti je Brankica insajder :)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Mislim da ce Plavci izgubiti najviše korisnika kad dodje prenošenje broja....nekako imam takav utisak :)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Loš ti je utisak... :wink:

al nećemo o tome u ovoj temi... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Andrijano, EEEEEEEEEEEKKKKKKKK - netacno...
araphel, i ja mislim da gresis, jer ce onda Prenesi paketi po mom skromnom ubedjenju da dobiju najvise korisnika - ako ih dotle ne ukinu :D
Nego tema je PRIVREMENA taksa od 10%
Ja cak mislim da ce ovo vrlo brzo da ukinu, samo ce cene da ostanu iste pod nekim drugim izgovorom... U ovoj drzavi su svi strucni da kradu i levom i desnom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Slazem se miodrage. Mislim da je drzava ovim potezom ucinila uslugu operaterima i nista vise. Pod izgovorom SEK-e i dodatnog poreza od 10%, drzava je operaterima omogucila da "provuku" povecanje cena i da se niko ne pobuni za to, dok mnogi za to i ne znaju. Cak i da prihvatimo taj dodatni porez, cemu promena tarifiranja, cemu povecanje cena usluga? Profit bato i samo profit. :x

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Aleksaboy napisao:Slazem se miodrage. Pod izgovorom SEK-e i dodatnog poreza od 10%, drzava je operaterima omogucila da "provuku" povecanje cena i da se niko ne pobuni za to, dok mnogi za to i ne znaju
Sad mi je došlo toliko da opsujem, da bise čulo do Pariza, lol. Stvarno ljudi, ovo ima rezona, i to me još više nervira jer ako je to istina 100 %, dodje mi da ceo svet oteram u tri lepe i da odem na pusto ostrvo i da živim od skupljanja školjki. Ne mogu više da podnesem svet koji je zasnovan na forama, fazonima, mućkama, prevarama, zataškavanjima itd. Nije to život.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

vlada1970, pa gde ti zivis? na tome je svet zasnovan otkako postoji civilizacija. Ko ce koga da zavrne. Oduvek je tako bilo. A bice tako dokle god postoje 2 coveka na Zemlji. to nam je u biti, sto bi se reklo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Znam prijatelju miodrage, ali me to sve više umara. Svaki dan treba čovek da se bori sa aždajama kao da je svaki dan dan za gladijatore. Umori se čovek. Neka im i njihovi novci i njihov "lep" svet. Otišao bih da uživam na Suncu, pa makar i samo sa pregačom preko sebe. Evo im sve, pa neka uživaju u bogatstvu. Sve im prepuštam.

Mozak i mir su važniji od novaca.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

vlada1970, evo konkretno šta se sve desilo:
Telenor - povećao cene medjunarodnih sms poruka, uspostave veze u paketu Tako lako i povećao cene roaminga.
MTS - svi obračunski intervali za prepaid su povećani na minut razgovora, cena Omiljenog broja povećana na 190 dinara, promenjeno je kaskadno tarifiranje u Toki tarifi, promena cena roaminga za postpaid, povećao cene uspostave poziva.
VIP - povećao uplatu za promociju za prepaid sa 100 na 200 din., povećao cene za uspostavu poziva.
Eto, to je otprilike to za sada. Kao što rekoh, sva ova poskupljenja su se desila pod izgovorom tog dodatnog Vladinog poreza ali realno nemaju veze s tim jer se porez naplaćuje dodatno preko toga. Operateri su provukli poskupljenja a da toga ljudi nisu ni svesni, niti se iko buni. :x :x :x

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Aleksaboy, sve to stoji što vi pričate,ali kao što sam već rekao:onda odabereš postpaid paket za koji znaš da ti odgovara i iz kojeg nećeš izlaziti,i nije te briga za uspostave poziva,cenu minuta van paketa,način tarifiranja i slično.Jednostavna računica,barem po meni.

Primer:ja sam juče pozavo VIPov Korisnički,i svoj Postpaid 700 prebacio na novi Postpaid 900.Šta se ovde dešava-zaokruživaće mi na pola minuta,veća mi je cena uspostave poziva van paketa,i skuplji minut van paketa.Divno.A šta onda dobijam?Za istih 2000+PDV,dobijem 900 minuta na sve mreže,pa ako to stignem da potrošim,još 900 unutar mreže (nema šanse da ću stići do ovoga),900 SMS ili MMS poruka,900Mb za internet,i na sve to još plus 1Gb interneta i besplatan BIS,koje sam dobio uz Storm.Lepo sam seo,sračunao,i zaključio da mi se itekako isplati.I ja zadovoljan....

Mislim da je poenta sledeća(i mislim da ovo važi za sve operatere):gurnuti što veći broj ljudi sa pprepaida na postpaid,i što više ljudi u više postpaid tarife.

Možda grešim,ali možda i ne....

vlada1970, apsolutno se slažem sa tobom,samo što je moja želja da pobegnem od svega već pomalo splasnula,i sad gledam na koji način moguda izvučem neku korist za sebe u svetu koji se zasniva na muvanju i prevrtanju.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Aleksaboy napisao: VIP - povećao uplatu za promociju za prepaid sa 100 na 200 din.
Znaci, ni oni nisu ozbiljan operater. Nekako sam to i ocekivao. Niska cena da te navuku da pocnes da ih koristis i da se vas nekoliko prebacite, a onda CAP! Doduse ja njih odavno ne tretiram za ozbiljno.
Da ne pricam o tome da su oni uvek ti koji su probijali led kad je neko poskupljenje u pitanju. Naprave neku "kul" promociju, koju ne mozemo da odbijemo, a onda zalepe zvezdicu u kojoj se nalazi obavestenje o poskupljenju.
Vip je inace operater koji najvise mulja sa sitnim slovima, i to najvise zloupotrebljava. Zapravo, ta sitna slova menjaju sustinu prvobitnog shvatanja gore procitanog teksta.

Promocija nekog operatera uveliko traje- dopuni 500 dinara i tvoja dopuna ce biti udvostrucena. Reklamira se na sav glas, svi znaju za to.
I onda uskace Vip:
Dopunite sa samo 100 dinara kredita i dobicete 1000 dinara i 1000 sms poruka*. I svi skoce, napale se jer je promocija 10 puta bolja kad ono zvezdica.
*bonus kredit i sms vaze u okviru Vip mreze

Ili za Postpaid:
Promocije za prepaid na sve strane, za postpaid nista. Vip jos produzava prepaid promociju do kraja godine. I onda! Konacno! Postpaid dobija promociju, koja je sasvim logicna za one pare koje im svakog meseca placamo, ako poredimo sa prepaidom i ona glasi:

"Postani Vip postpaid korisnik jer sada uz nove Vip postpaid tarife dobijaš duplo više besplatnih minuta!" *

Odusevis se, ali zvezdica:
*dupli minuti vaze samo u okviru Vip mreze
Dobro, ok... kad pogledas to se i moglo ocekivati... nije kao sto ti se ucinilo prvi put, ali ok...
Medjutim, tu je jos jedna zvezdica:
**Besplatni minuti u okviru Vip mreže važe nakon iskorišćenih minuta ka svim mrežama.

Pa dobro bre 'bemu mtr, mogli ste sve to odmah da mi kazete, a ne da me zavlacite jos od bilborda.
Ovo je interesantno- ako gledamo velicinu fonta, VIP je zapravo jedini operater kod nas koji se na sajtu sluzi sitnim slovima! Ko bi rekao! :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Lobachewsky, a zamisli situaciju kad slova ni nema, nego saznas onako, usput kad pozoves da se interesujes zasto ti je racun astronomski? To je jos gora varijanta, a i toga je bilo, i verovatno ce i da bude. Ili napalis se, uplatis, i onda posle 2-3 meseca kazu, e ovo puj pike ne vazi, sad malo menjamo uslove... A zaista negde daleko na dnu, nekim prakticno nevidljivim mastilom pishe da mobilni operater ima pravo da menja uslove placanja, i usluge.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

jedna je stvar sto to rade mada nije nikako fer, a druga sto telra (ne sluzim se satrovackim ali ne zelim da pisem pravo ime xD ) to tolerise. kao su demonstrilali moc i bar privremeno telekomu zabranili poskupljenje impulsa u fiksnoj telefoniji a sad ovo. valjda agencija, pa ne znam ni sta je je izgleda samo otvorena da bi neki dobili dobroplaceni posao i stilili ne potrosave vec operatere.

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Post od vukbojan »

А замислите ово: истиче вам стари уговор и хоћете да га продужите. Кажу вам да можете да пређете само на нове тарифне профиле. А у њима: месечно одржавање 100е (у динарској противвредности); бесплатних минута - нема; успостава везе се наплаћује и ако је онај други претплатник заузет; разговори се заокружују на 10 минута након 10-ог минута; цена минута ће се утврђивати на крају месеца ....... :blinky:

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ma kakvi potrošači. U mojoj kući postoji četiri korisnika mobilnih usluga a samo ja pratim cene, promocije i popuste. Da nije mene, moji roditelji i sestra ne bi imali pojma ni koje tarife koriste a kamoli drugo. Niti ih zanima, niti pokazuju interesovanje. A takva je situacija i na državnom nivou, pa čak možda i gora. Verujem da tek 20% korisnika zna šta koristi i šta plaća i da redovno prati zbivanja na tržištu.
I kakva onda briga o korisnicima? Sve ovo što nam se dešava nije nikako slučajno. Ubiće nas ta nepismenost. :uhuh: :x

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Aleksaboy, to sam i ja isto rekao, ista situacija i kod mene.
vukbojan, pa onda niko ne bi koristio mobilne telefone, ili bi ih imalo tek mozda 5% gradjana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Aleksaboy napisao:Ma kakvi potrošači. U mojoj kući postoji četiri korisnika mobilnih usluga a samo ja pratim cene, promocije i popuste. Da nije mene, moji roditelji i sestra ne bi imali pojma ni koje tarife koriste a kamoli drugo. Niti ih zanima, niti pokazuju interesovanje. A takva je situacija i na državnom nivou, pa čak možda i gora. Verujem da tek 20% korisnika zna šta koristi i šta plaća i da redovno prati zbivanja na tržištu.
I kakva onda briga o korisnicima? Sve ovo što nam se dešava nije nikako slučajno. Ubiće nas ta nepismenost. :uhuh: :x
Nije tu stari kriva nepismenost nego neznima njih to imam ja apsolutno isti slucaj kuci ,ali preterano su zaljubljeni u telenor brojeve od pre ravno 10 godina i nista nisu nikada ni pitali a ni dirali kontam da im je minut oko 15 dinara a poruke oko 5 :D , njima 200 dinara drzi 12 h i od takvih telenor zivi kao i mts kod vip neverujem jer su to mladji koji kontam valjda nesto prate .

Odgovori