Telenor prevara, aktivacija promotivnog roaminga

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
vzlatic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 21. Avg 2009. 19:46

Telenor prevara, aktivacija promotivnog roaminga

Post od vzlatic »

Letovanje sam kao i ranijih godina proveo u Crnoj Gori i kao korisnik Telenora u Srbiji tamo odabrao ProMonte (Telenor) operatera očekujući da ću kao i ranijih godina imati pristojan račun i bez ustezanja održavati poslovne kontakte. Na žalost to se ove godine nije dogodilo. Po povratku i dobijanju računa shvatio sam da sam prevaren a za vreme boravka u Telenor prodajnom centru u Čačku video i da nisam jedini jer je bilo nekoliko nas sa istim problemom.
Naime Telenor je uveo "PROMOTIVNI" roaming po ceni 14 din/min koji mora da se aktivira SMS-om ili na neki drugi način, u suprotnom iako ste u Telenor ProMonte mreži plaćate cenu kao da ste pod bilo kojim drugim operaterom.

Poštovani korisnici TELENORA prevareni smo, obmanuti i pokradeni.

1. Kakva je to promocija posle dve godine u kojima nije bilo nikakvih problema da se samo izborom operatera ostvari povlašćena cena.

2. Ostali operateri imaju u svojim mrežama (MTS, VIP) povlašćene cene bez ikakvog aktiviranja

3. Nismo obavešteni. Odgovorili su mi da sam obaveštenje dobio uz FEBRUARSKI račun. Ne znam kako ostali, ali ja ne čitam pisanije koje dobijam u dnu neke strane računa, račun samo potpisujem i ne verujem da ga ni moja sekretarica čita. I najbolje je kad nekome hoćeš da nešto naplatiš 5 puta skuplje u avgustu da ga o tome obavestiš na dnu neke strane u februaru. A SMS-om preko istog operatera mi čestitaju rođendane, obaveštavaju me o nagradnim igrama , informišu kada je poslednja epizoda serije Selo gori a baba se češlja i još bezbroj informacija dobijam koje nikada nisam zatražio i koje mi baš ne trebaju a informaciju o 5 puta većem trošku, od mog do sada jedinog mobilnog operatera nisam dobio. MOŽDA NE ZNAJU DA SU MOGLI DA MI POŠALJU SMS onda kada sam prvi put se uključio na Telenor mrežu u CG? Mada i to nisam siguran jer mi je stigao SMS u kojem su me pitali da li NE ŽELIM (!?) da primam besplatnu vremensku prognozu a "slučajno" nije stigao onaj koji me pita da li ne želim PROMOTIVNI ROAMING ili želim da minut razgovora plaćam 5 puta više.

3. Naravno da sam napisao reklamaciju i opet razočarenje, dobio sam stereotipni odgovor, očigledno već mnogo puta ponovljeno pismo, da su ONI proverili i da je potrošnja uredno obračunata a da na mojim SIM nije aktivirana pomenuta promocija i esej o tome kako su ONI omogućili promotivnu cenu i šta sam trebao da uradim da tu cenu i ostvarim. PONOVO SAM NAPISAO REKLAMACIJU.

Znam da nisam jedini koji je ovako prevaren. Javite se i vi ostali .

Ja ću raskinuti ugovor sa Telenorom ako mi ne uvaže reklamaciju. I neka mi neko pomogne: DA LI OVDE IMA ELEMENATA DA SE SUDSKIM PUTEM ZAŠTITIMO ?

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Ja sam ubjeđen da sam negdje pročitao da nije potrebno aktivirati promociju (sad na sajtu stoji da treba aktivirati). Da li je još neko to vidio?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Vzlatic uvek mozet da tuzite ali ako su oni i u dnu racuna napisali fontom 1 neko obavestenje to je zakonski dovoljno da vas nateraju da platite racun i naravno sudske troskove....Jedino sto meni pada napamet je da odete kod nekog od menadzera Telenora i pokazete im racuna u proteklih polagodine-godinu i onda pokusate da dobijete neki dil kako da lakse otplatite racun (naravno to ce jedino da upali ako ste njihov korisnik duze vreme i ako pravite mao vece racune)... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

Razumem tvoj problem,al se sa tobom ne slažem u potpunosti.Promocija jeste objavljena u februarskom ili martovskom računu i to ne fontom 1,nego preko cele poleđine računa(onog dela što služi za plaćanje).No to sad nije ni bitno,jer ispada da ih branim,a to nikad neću uraditi jer sam i ja imao gomilu problema sa njima i ostalim operaterima.

Stvar koju hoću da ti kažem,a da se ne uvrediš,ako si već išao u sad nama stranu zemlju,koja je bila naša pre par godina,trebao si da se raspitaš.Sajt ( http://www.telenor.rs/?section=private&page=6529 )im je odlično urađen po tom pitanju,a o znanju i umeću korisničkog servisa neću ni da komentarišem.To je posebna priča.

Što se tiče njihove loše promocije,to je njihova greška,koju ti moraš da platiš,jer kao što je rekao dimi,ako je to bilo gde napisano,na bilo koji način,to je to.Oni su u pravu,a sudski spor sumnjam da ćeš dobiti u tom slučaju.Imaćeš samo još veće troškove.

Takođe ti savetujem da pokušaš da se sa njima dogovoriš na neki način,tipa na neke rate ili slično,jer ipak si im redovan i veran platiša već godinama,koiliko sam shvatio iz texta.

vzlatic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 21. Avg 2009. 19:46

Post od vzlatic »

Ne znam da li se sećate prošle godine stalno su išle reklame o povoljnom roamingu sa PROMONTE mrežom bez ikakve "aktivacije", zbog toga sam mislio da će i ovog leta biti isto ili da će me bar obavestiti SMS-om kad uđem na njihovu mrežu.
Izvaćarili su me ali dobro. Imam kod Telenora 5 brojeva mislio sam da povećam za još 5 za nove radnike. Sad ću dobro izanalizirati i uraditi to sa nekim drugim a potrošnju na ovim brojevima svesti na pretplatu. Do sada su mi računi bili između 30 i 50000 din mesečno pa ako mi ne uvaže reklamaciju oni su na gubitku...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Brate, i ti... da kerenes sa postpaidom u roming a da se prvo ne raspitas kako stoje stvari. I sam znas kako je na nasem trzistu, ponuda se razlikuje od meseca do meseca, a ne od pre godinu dana...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa ti idi prošle godine :roll:

Ljudi omoguće da jeftinije razgovaraš, naprave promociju, obaveste korisnike preko sajta, novina, tv'a i na kraju lično uz račun i to nekoliko meseci ranije i nekome ni to nije dovoljno :roll: Najbolje bi bilo da će da te zovu da te obaveste da im ne napraviš profit :lol:

I kakav crni sudski put :roll: Niko tebe nije izvaćario već si sam ispao budala jer nisi proverio uslove rominga što je bar mogla sekretarica da ti uradi... :roll:

Sledeći put razmisli pre nego što odeš u roming, ovo ti je za nauk ali ne dozvoljavam da se zbog sopstvene lenjosti i nezainteresovanosti blati odličan potez operatera koji je mnogima, uključujući i meni uštedeo dosta i omogućio nam da pričamo u CG praktično kao da smo u Srbiji... :wink:

Dakle, telenor ovde ništa nije kriv i umesto da se pohvali akcija ispade ovakva tema... :roll:

Poslovna pisma se čitaju od početka do kraja, valjda si to naučio sada, to je poslovni bonton... :wink:

Lock...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Zaključana tema