MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Aleksaboy, kao sto kaze AquaZX, nemaju ni portaj, promena se placa, mislim da je 150 RSD

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Prva promena je besplatna, a ostale, ako se ne varam, negde oko 50 dinara, mada nemojte me drzati za rec (za cenu).

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Da, glupo pitanje... Kao da nisam svestan u kakvoj državi živim i kakva je Telekom firma. Baš kao da sam pao s Marsa... Svašta od mene. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Aleksaboy, tebe bas bas dugo nije bilo na forumu, a ocito si i posustao sa pracenjem mobilnih komunikacija :D WB :D Elem, mt:s nema nista od pomenutog, ali mozes sve da uradis preko poslovnice. Inache ja sam danas suraku promenio tarifu na Telenoru za 5 min preko neta. Nekad se sve ovo moglo na mt:s-u odraditi preko telefona, ali iz meni nepoznatih razloga pre godinu dana je to prestalo da radi.
Anyway, jos 9 meseci do MNP, a onda da vidimo cija majka crnu vunu prede.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Da, nisam zadnjih meseci pratio dešavanja zbog obaveza. Samo sam video da MTS ima novi, redizajnirani, sajt pa sam pomislio da su se setili i portal da naprave. Ali naravno da nisu... To im je veliki minus po meni, naročito sada kada su počeli da naplaćuju razgovore sa operaterima u CC-u. Nego, kao što si pametno rekao, doći će i taj MNP pa ćemo videti. :wink:

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Matić: Telekom možemo privatizovati
17. mart 2010. | 13:53 | Izvor: Beta, Novosti
Beograd -- Ova godina nije loša za privatizaciju Telekoma i za to preduzeće mogla bi da se dobije realna cena, rekla je ministarka za telekomunikacije Jasna Matić.
"Glavni deo svetske krize je prošao, sektor telekomunikacija nije toliko stradao, čak je i imao određen rast, a očekuje se dalji oporavak, tako da sa te strane gledano ova godina nije loša za prodaju Telekoma Srbija", kazala je Matićeva.

Ministarka kaže i da će teško doći do pojeftinjenja impulsa u fiksnoj telefoniji, i pored toga što je licencu za fiksnu dobio i Telenor i uskoro više neće postojati monopol Telekoma.

"Telekom je cene fiksne telefonije držao na niskom nivou, zbog čega su investicije u tu oblast bile jako slabe, a prošle godine gotovo da ih nije bilo. Rezultat toga je da više desetina hiljada građana ne može da uvede fiksni telefon, imamo fenomen dvojnika, što više nigde u svetu ne postoji", kaže ona.

Ona najavljuje i da će se od 1. januara 2012. potpuno liberalizovati oblast fiksne telefonije, pa "za fiksnu telefoniju više neće biti potrebne licence, već će pružanje ovih usluga biti na režimu opšteg odobrenja. Kao i u Evropi, svako preduzeće koje ispunjava određene uslove, moći će da traži dozvolu za pružanje usluga fiksne telefonije".

Inače, početkom meseca u medijima se pojavila informacija da će Telekom biti prodat Dojče telekomu na tenderu u oktobru, po početnoj ceni od milijardu evra za 30 odsto plus jednu akciju. Ipak, tu informaciju ubryo su demantovali u kabinetu predsednika Srbije, dok su u obe pomenute kompanije ostali bez komentara.

Generalni direktor PTT Srbija Goran Ćirić je kazao da bi država do kraja godine od PTT Srbija trebalo da preuzme 80 osto akcija Telekoma Srbija. PTT je vlasnik 80 odsto akcija Telekoma, ali je država vlasnik 100 odsto PTT-a, tako da je država većinski vlasnik Telekoma.

Ćirić je podsetio da je na vladi donet zaključak kojim će "Pošta", preneti svoje akcije i da je trenutno u toku izbor konsultanata koji će utvrditi međusobne imovinsko-pravne odnose PTT-a i Telekoma. On očekuje da će definisanje imovinsko-pravnih odnosa "Pošte" i "Telekoma" biti završeno tokom godine.

Ćirić je naveo da je to neophodno uraditi zbog izmena Zakona o besplatnim akcijama, ali i zbog očekivanih promena u strukturi kapitala "Telekoma" u narednim godinama.

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

Aktivirao sam dodatak 300mb (morao sam 3 puta da zovem korisnicki servis). Ne dobije se nikakvo obavestenje da je isti aktiviran, kada se MB trose racun se uvecava pa ce na kraju meseca da odbiju, nemaju nameru da ovaj a i ostale dodatke ucine efikasnijim u smislu da sami korisnici mogu da aktiviraju odredjeni dodatak, bilo putem interneta bilo putem sms-a, morao sam 2 puta da izdiktiram JMB kao i broj LK. Uzas :?
RENAULT F1 TEAM...............RENAULT F1 TEAM

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nažalost korki, to je naša realnost. :cry: Ko zna kada će svi ti nedostaci kod mt:s-a da budu ispravljeni? :unsure:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

korki, nesto tu nije OK. Obavestenje se zaista ne dobija ali ne treba da ti se uvecava racun. Nista se ne odbija na kraju meseca.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ranije je zaista bilo tako, sada ko zna... Opasno je to sto je aktivirao preko 789. Kad se aktivira u poslovnici, imaš pismeni dokaz, i onda možeš odmah da uložiš žalbu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mezzano, meni je aktivan 50MB dodatak i racun mi se ne uvecava (uracunati minuti i SMS-ovi se menjaju kako ih trosim)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Данас сам и ја активирао додатак од 50мб али ће овај месец да се рачуна 2/3 података и цене.
Оператер ми рече да ће се увећавати рачун али не верујем ништа док не видим.
Слобода или смрт

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

tomas.hokenberi,

U cemu je onda problem?

U ponedeljak sam aktivirao iz treceg puta u 12.15 sati, u utorak oko 17.00 zovem da pitam da li mi je aktiviran tarifni dodatak. Devojka kaze da jeste, pitao sam 'Da li nekako mogu da imam uvid u MB' da bih znao jos koliko mi je ostalo, dobio sam odgovor da ne mogu i da ce 'mozda' racun da se uveca pa ce na kraju meseca da mi umanje racun za te MB, odnosno tarifni dodatak.

Pre nekoliko trenutaka sam primetio da mi je racun sa 21.4 din skocio na 575.48 din. Siguran sam da van Srbije nisam zvao, osim 3 sms-a za Svajcarsku. Poruka koliko znam je 10 din.

Ako je jos neko aktivirao ove dodatke nek napise da li se i njemu racun uvecava.

mezzano,

Zar se i ovako svaki razgovor ne snima?
RENAULT F1 TEAM...............RENAULT F1 TEAM

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Moguće, ne znam. Na kojoj si ti tarifi, inače?

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

Mix 1000.

RENAULT F1 TEAM...............RENAULT F1 TEAM

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Jel ima na proveri stanja da se prikazuje stavka za megabajte?

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Post od korki »

Nema. Samo stanje, min i poruke.

RENAULT F1 TEAM...............RENAULT F1 TEAM

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Tako je i kod mene. I ja sam presao na MIX1000, prekjuce. Pre toga sam bio na MyBel i tada mi je pisalo na proveri stanja kolicina megabajta.

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Post od deana »

Vec pola godine bijem bitku da mi sa postpaid racuna odbiju zaostalih 350 dinara sa prepaida. Zalila sam se bezbroj puta u poslovnici, a oni centrali, ali uzalud. Zalila sam se i putem emaila, ali mi oni nikad ne odgovaraju, ne znam cemu, uopste, sluze. Te lopuze planiram da otkacim i probam sa Telenorom. Naravno, poslednji racun cu da im uplatim za ono sto mi duguju.

Laki024
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 19:53
Lokacija: Subotica

Post od Laki024 »

Meni ista situacija, stim sto sam ja imao 6000din u toku prelaska prepaida na postpeid. Ali nisam placao nista, vec sam svaki put pisoa reklamaciju, sad cu poceti da im placam racun

Odgovori