Kad me je odusevio operater...

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

hibiskus, nisi u pravu ni za tendere ni za gprs roaming. Oni koji se javljaju na tendere se ne informisu u stampi nego kod direkcije za javne nabavke. A i za citanje stampe i oglasa postoje zaduzeni koji prate - bez obzira koliko je mali oglas pronaci ce ga.
Sto se tice sajta ponavljam informacije uopste nisu na nekom skrivenom mestu, ni sitnim slovima napisane. Evo ponovo kako to izgleda na telenor sajtu:Slika
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Uto, 13. Apr 2010. 07:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

tomas.hokenberi, tender se raspisuje i za nabavku i za prodaju ne znam gde nadje odmah direkciju za javne nabavke.
U pravu si kad kazes da postoje "zaduzeni koji prate" odnosno oni "koji se bave sa tom delatnoscu" i jasno je da ce pronaci sta god da treba. Ali sa stanovista prosecnog korisnika, odnosno onog koji se "ne bavi odredjenom delatnoscu", kad nekome obezbedis informaciju o ceni poziva i sms-a, a ne obezbedis informaciju o ceni gprs-a na isti nacin (a cena je 17.25 puta veca 69 din/4 din, pa raste do 1725 puta ako se otvori 1 kb) smatram vrlo neprofesionalnom.
To sto mi ovde znamo sta su kilobajti, zasto se zaokruzuje an 100kb, sta je 3g i slicno, ne znaci da isto moraju da znaju, na primer, devojke koje na plazi otvore par puta mobile facebook pa im dodje racun 10.000 za to, ili moja majka kojoj na samsungu OK taster, po defaultu, sluzi za wap pretrazivac, pa ga stalno pritisne greskom.
Sve u svemu Telenor je zbog toga izgubio 1 korisnika

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

hibiskus, ako ne znaju sta su kilobajti to znaci da su elmentarno informaticki nepismeni (zasto bi to bile samo devojke - podjednako nepismenih ima i mladica), a za to su sami krivi. Zar je potrebno sve nacrtati? Uostalom mogu da pogledaju cenu kB u lokalu pa da uporede. Sem toga uvek se u romingu dobija SMS koji korisnike upozorava i na troskove GPRS-a. To nije neka visoka nauka vec se radi o elementarnoj pismenosti.

Poredjenje sa tenederima je besmisleno -posto nikakve veze nema sa pricom o gprs romingu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

i ja se slazem sa tomas.hokenberijem, i mislimd a ljudi treba da se nauche. E sad, neko sedne pa procita, pre a neko kasnije, kad mu dodje iz dupeta u glavu. A ovaj lik u redu, iza tebe hibiskus, je nosio 3G modem - znachi znao je sta radi. Ako je toliko retardiran, da ne iscita informacije na dohvat ruke, pa onda neka se cese za tih 1000 i kusur €.
Ja moram da kazem da ja prema Telekomu do sada nikakvu zamerku sto se ponasanja njihovog osoblja nemam, i kad sam zvao CC i kad sam isao u poslovnicu, bili su izuzetno fini, kulturni, uvek sam dobio informaciju koja mi je trebala...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Pre neki dan... u sredu, vratim se u stan i vidim propusten poziv na mom Telenor prepaid broju. Neki fensi broj. Pozovem ga da vidim ko me trazio, javi se Telenorka (!), i kao... dobar dan, radimo anketu vezanu za Telenor Portal, pa ako imate vremena da odgovorite na nekoliko pitanja. Ok. Odgovorim.
Da li koristim? Sta najvise? Koliko cesto? Da li sam upoznat sa odredjenim uslugama? Sta bih dodao? Sta mi se svidja i ne svidja? Zbog cega bih ga preporucio?
Danas, zovu me opet, ali na primarni postpaid- isto to.
Da li su zvali jos nekog odavde mozda? :)
Mislim da bi pametnija anketa bila sta mislim o tarifnim paketima danas i kako bih ih unapredio... a ne ovo. Ali dobro.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Lobachewsky mene su zvali sa oinog 393939 ili već kako.sve što sam im predložio prvi put su čuli i kao nije loše videće da sve to ubace.onda sam ih nešto pitao za besplanto za tim itd i tako se završila naša diskusija.inače na dva broja me zvali...oba pripejd...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

I mene su zvali, anketa o portalu je bila. Kada sam ih nahvalio i rekao da je portal OK rek'o da ih malo i kritikujem. Kazem liku da su novi prenesi paketi bas bez veze i da je obracun 60+60 cista kradja. Njegov odgovor je bio da je to pod uticajem konkurencije (ako je zdrava konkurencija stvari valjda idu na bolje) i da su to tendencije i kod drugih operatera. Crno nam se pise!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Znaci brzo potpisujte ugovore na Vipu, dok jos nije kasno :):) Nek nas peljese jos 8 meseci... Polako.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Mene su isto zvali u vezi ankete ali posto sam prepaid i jos je videla po odgovorima, da mi taj prepaid nije primaran, skratila je pitanja na minimum. :D
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

И мене звали, иста питања само мене мрзело да их смарам са питањима (јер сам знао шта ће одговорити) па сам само дао дговоре 8)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ja koristim njihov portal vise od dve godine,zadnja 4 meseca ne dobijam na imeil adresu one njihove mesecne akcije gde vidis naj prodavanije telefone i ostale promocije.Vi ste svi upravu sto nepitaju sta mislimo o novim paketima,nego ovo je srbija ovde svako poskupi i uzima onoliko koliko mu treba da ne nabrajam primere ptt,rts itd...pa po ovome njihovo poskuplenje paketa je i normalno,samo sada ce se ljudi teze odlucivati da uzmu novi telefon uz novi tar.paket jer automatski gasi onaj bolji prenesi 60.150 itd.

Odgovori