A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

VIP 98% pokrivenosti signalom,a zasto nije 100 posto.Kakva reklama gde onih 2% uvek iskoriste pricom pe eto to je to mesto gde je signal slabiji, i tu opravdaju tih 2% losijom pokrivenosti.Dobra reklama svaka im cast,marketing im je odlican. :oops: :oops:

bgexplorer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 22:23

Post od bgexplorer »

To je zato što od nedavno koriste i Telenor mrežu za nacionalni roaming.Gde nema signal Mts ili Vip a ima Telenor automatski se kači na Telenor.Ja probao ručno pre neki dan na košutnjaku i uspeo.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Stigao HTC Desire

Drugi model kompanije HTC koji je, pored modela Legend, najavljen na kongresu u Barseloni stigao je na domaće tržište i od sutra će biti dostupan u Vip prodajnim objektima.

Telefon zasnovan na Android 2.1 platformi pokreće Qualcomm Snapdragon procesor od 1 GHz. Ima 3.7-inčni WVGA AMOLED touchscreen rezolucije 480 X 800, 512 MB ROM i 576 MB RAM memorije, sa mogućnošću proširivanja do 32GB microSD karticom, kameru od 5 megapiksela sa autofokusom, blicem, opcijom detekcije lica i geotaggingom, a umesto tradicionalnog, Desire, kao i Legend, ima optički džojstik.

Desire je posebno pogodan za osobe koje aktivno koriste društvene mreže, imam integrisan Facebook, opciju direktnog postavljanja fotografija na Facebook, Twitter i Flickr, video snimaka na Youtube, kao i Friend Stream i HTC Peep aplikacije.

Uz najskuplji postpaid paket, "Postpejd 1800", cena ovog uređaja iznosi 26 999 dinara, a predsednik Upravnog odbora Vip mobile, Aleksander Šperl, očekuje da će korisnici u Srbiji ispratiti globalni trend popularnosti pametnih telefona, jer "korisnici u Srbiji žele da koriste svoje mobilne telefone kako bi istražili on-lajn svet socijalnih mreža, zabave i pretraživanja interneta", rekao je on.

Specifikacije ovog modela možete pronaći na zvaničnom sajtu, a o ceni i tarifama uz koje ga je moguće nabaviti na vipmobile.rs , kada se on pojavi u zvaničnoj ponudi na sajtu.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Kao sto rece araphel u drugoj temi, pojavo se i SE Xperia X10 u VIP-u -> Klik
Ovi u VIP-u su ocigledno primetili nezadovoljstvo korisnika u konkurentskim mrezama pa su dobro zapeli da pridobiju jos korisnika! :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

još kada bi ubacili vavaz za nekih 20k din to bi bilo super.ovako moram da štekam parice za x10.ču ga kupim nekada...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

VeNoM,nesto mi se javlja da ce Vivaz pre da se pojavi kod Telenora (kuku nama),nego li u VIP-u,cini mi se da su u VIP-u ipak vise okrenuti Android platformi sto se iz njihove ponude da vrlo lako primetiti... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Vip ulazi u zlatno doba! :):)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

samo da spreme par miliona dinara za hiljade i hiljade novih korisnika :lol: meni i dalje nije jasno zasto da novi operater placa starom ali dobro... ne verujem da ce nekog da odbiju

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

svaka cas' Vip! :wink:

... definitivno prelazim sa mts-a na Vip, samo jos treba odlucii koji tel uzeti :roll:

Pix
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2007. 17:51
Kontakt:

Post od Pix »

Zna li neko ima li Vip 3G mrezu (i ima li HSDPA), posto na sajtu pise da imaju, a u vip centru mi kazu da nemaju... Za beograd me intresuje.
You hear the one about the fella who died? Went to the Pearly Gates and St. Peter let him in. Sees a guy in a suit making a closing argument and says, "Who's that?" St. Peter says, "Oooohhh, that's God. Thinks he's Denny Crane."

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

Pix
Vip ima 3G probnu da kazem beta! i to vec vise od pola godine javlja se kod baznih stanica na nekih par kolometara oko nje .
Meni na K800 radi jug sombora kao i na sestrnom 6500 koje kude po ns i bg eto zvao sam ja vipovkicu u vezi toga i kazu da eto pokusavaju :D to je bilo oko nove godine po onom kijametu od vremena :wink:
Po njihovom onda oni su rekli da ce 3 da puste u komercijalu do kraja ove godine sigurno ALI ako nastave ovim temopm sa androidima to vise niko nece ni koristiti pored zivog wifi :wink:

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Pix, brate ja ti garantujem da ima jer kada sam bio u Bg nedavno pre meseca dana odmah je moj telefon presao na 3g odnosno HSDPA dok kod mene u NP samo EDGe koristi
Iphone 4s white clear install

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Znam da u Novom Sadu imaju 3G ali samo u centru grada i par delova grada oko centra, u delu grada gde ja živim postoji samo Edge ali mislim da tu ni Telekom ni Telenor nemaju 3G.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Pix kada sam ga probao brzina je išla i do 50kb po sekundi znači bajta ne bita.video poziv mi tada nije radio :cry:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ne radi video poziv ni meni, kaže: usluga nije podržana, ali 3g vučem na većem delu Beograda, a po centralnim delovima uglavnom HSDPA

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

meni svuda hvata 3G u BGu,naravno-radi se o momentima kada sam obratio pažnju na to na kojoj sam data-mreži [ok-u jajincima ne,ali ceo NBGD je pokriven na pr.]...
što se tičeo video-poziva sam nazvao korisnički servis pre par meseci i rekli su mi kako je interesovanje za njega veliko i da će u najskorijem roku biti pušten...e sad-šta njima znači 'najskoriji rok' to je već druga stvar...!

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

najskoriji rok se smatra godisnjica dolaska vipa evo sad iz prve ruke od nekih dobrih vipovaca koje znam a ocekuju nas i neke druge stvari samo da kazem da ima veze sa ovim znakom @ :wink:

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Hvala lepo, ja sam nedavno presao sa Vipa na MTS... Vip mi ne treba vise ni u ludilu... ja ne znam sto ga tako hvalite! :uhuh: Sta samo zbog ponude telefona?! Pa ja ne bi uzeo ni jedan telefon preko nekog operatera, jer to ispadne deset puta skuplje nego sto taj telefon ustvari vredi! Bolje skupim pare i kupim lepo telefon u pola cene i nemam nikakvu obavezu i vezivanje za neki ugovor. Poruke su skupe do bola, a isto tako i internet... Vecito nesto zakidaju i dodatno obracunavaju. Tako da hvala lepo... Zbogom VIP 8)

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Wizards, neznam to je tvoje iskustvo ali ja sam bio na telenor i mts ugovoru pa sam gotovo zaglavio zatvor,zato sada na vipu uzivam sta platim to i dobijem a ne kao kod ovih lopova
Iphone 4s white clear install

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

@Wizards:
verovatno je sve to stvar ličnog iskustva...ja pljujem po telenoru na sve strane,računi su mi kod njih stizali k`o da južnoafričku republiku svaki dan zovem-a zapravo samo mene drugi zovu...i sl.
a opet-moja šveca je kod njih više od dve godine i o njima sve najbolje govori...
ja od njih glavom bez obzira pobegoh!

i sad sam na vipu-svaki račun znam koliki će biti,znam koliko sam potrošio i koliko mi je ostalo [nem` pojma dal su to telenorcima i dalje uveli...!?]

@sigi:
može to malo više da se pojasni...makar malo više nasluti šta nas čeka od tog '@'... :)

Odgovori