Sluzbeni telefon u mts-u

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Sluzbeni telefon u mts-u

Post od vlada1970 »

Drugari, moze li neko da mi objasni par stvari u vezi umrezenog bizniz telefona u mts-u? Jer izgleda da se kod nas u firmi retko ko razume u ovo , a meni je ovo malo poznato :oops: .

Elem, danas smo dobili sluzbene umrezene telefone u gsp-u i izmedju kolega i rasporeda i ostalih u mrezi, mozemo da pricamo za 0 dinara. To je ok. Ali izmedju nas je nemoguce poslati sms sa telefona, nego bas moramo da zovemo tog koga hocemo da kontaktiramo. :shock: Pokusao i ne ide, jedino sam uspeo preko mondo websms sajta.

Pozivni je 066. Kad ukucam *100# ili *797# , dobijam obavestenje da je post paid deo racuna vezan za to pricanje od 0 dinara, a da kad hocemo nekog da zovemo "sa strane" , imamo pre paid deo racuna i moramo da imamo uplacen kredit za ta zvanja. To razumem, i to je za firmu kapiram najbezbednije jer ne moze da se desi da prekoracis racun pa da te saceka na kraju meseca shock. Nego samo koliko si uplatio, kao na pre paidu, mozes i da trosis za zivkanje "sa strane".

Ali me zanima, da li postoji mogucnost da se sazna, u koju grupu biznis tarifa smo mi "upali" da bih znao koliko ce da me kosta zvanje tih "sa strane" ? Jer ne verujem da ce mi iko u firmi reci, a sefovi su moguce problematicni za takva pitanja. :roll:

Na biznis strani telekoma, vidim da ima dosta kombinacija i verujem da je firma odredila kao ovasceno lice, sta mozemo a sta ne mozemo u vezi zvanja, ali ne videh ikakav nacina da saznam u kojoj smo od biznis tarifa? I da li je stvarno moguce zabraniti slanje sms-a izmedju kolega u mrezi? Ili mi nesto dobro ne radimo? Jer to mi nelogicno zvuci, da je nashe sluzbeno lice reklo mts-ovcima, "ukinite im sms, neka zovu tog koga hoce da dobiju" ! :ohmy:

Zaboravih da kazem, ali se valjda to podrazumeva, da nas ima najmanje hiljadu umrezenih pa valjda to podrazumeva neku "specijalnu" kombinaciju u mts-u. ;)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

da, moguce je zabraniti slanje sms-a. a tarifa je verovatno neka prepaid tarifa, 066 prepaid ili kul. uplati 100 din posalji sms broju van pa vidi. ako je manje od 1 din onda je 066

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Thanks Zligor, logicno zvuci da je onda pre paid 066 neka tarifa u pitanju. Mi imamo inicijalnih 20 din na pre paid delu racuna, i mogao bih verovatno da iskoristim to za slanje da je moguce, ali nece da posalje nikako. Ni prema umrezenim telefonima, ni "sa strane". Izgleda da su onda zabranili. :shock: Znaci, grozota.

Ima li onda bar mogucnosti saznati na kojoj je 066 pre paid tarifi, drugi deo racuna?

EDIT:
Evo izgleda da sam ukapirao nakon detaljnog pregleda mts sajta. Mi smo 99% u Biz:plus tarifi ili opciji, i spadamo u Profil II:

http://www.mts.telekom.rs/index.php/Bizplus.html
http://www.mts.telekom.rs/index.php/Pro ... inija.html

Sve se poklapa na ovoj stranici, samo mi nije jasno zasto se nasao neko "pametan" u firmi i nije ukljucio opciju sms-a, pa makar ga placao sa virtuelnog pre paid racuna?Kad god hocu nesto kolegi da javim, ja moram da ga zovem bas i on mora da bude budan da bi se culi, a sa sms-om bih mogli da komuniciramo i da dostavljamo informacije itd., opustenije. Kao da je sms nesto extra, i "napredno" pa kao vise kosta? :o

Edit: ako ne mrzi nekog ko zna, da mi objasni samo sta znace VAS usluge? Pominju se na stranici Bizplus-a : http://www.mts.telekom.rs/index.php/Bizplus.html ? Thanks. ;)

Izmenila Ninolina::nemoj pisati postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni. Mada bi to već uveliko trebalo da znaš..
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

VAS je onaj glupi horoskop, kurs, prognoza... kao i Parking servis, ali pošto je sve to bazirano na SMSu, nemaš od čega da strahuješ (sreća u nesreći, a?). A za SMS pogledaj još jednom, možda nešto ne radiš dobro, proveri koji ti je message center broj.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Thanks gargamel4, za VAS objasnjenje.

A inace, sve je regularno namesteno u podesavanjima. Ali nece pa nece. Neki "pametnjakovic" je ovo izgleda izmislio kod nas u firmi, da ne bi kuckali poruke dok vozimo! :D :D :D
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Odgovori