Orion Telekom - drugi operater fiksne telefonije

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Bezicni internet je najpovoljniji kod Verata, mnogo vece brzine na wi-maxu... ali ovo je mobilnije.
Medjutim, Orion telekom je zadao udarac nasim mobilnim operaterima koji za iste pare ogranicavaju protok. Koliko je jak taj udarac zavisice od pokrivenosti Orionovim signalom.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Za one koji su zainteresovani- ugovorna obaveza je dve godine, a posle isteka IP telefon koji se dobija na koriscenje ostaje kod nas ("imamo mogucnost da ga otkupimo za jedan dinar").
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ček' bre, kako se ništa ne dobija? Ok, jeste da smo mi postali razmaženi (neko će reći i da su to potrebe, ali ne treba svima 1Mb/s), ali za neke osnovne potrebe 64k opšte nije tako loše, ali ono što se dobija je FLAT. Taj protok može da se dobije i kod Telekoma, ali koliko košta sat neta na osnovni račun? A kome treba više, potpuno se slažem za Verat i WiMAX.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Zanima me samo da li je tih 'do 750 kb/s' teoretski maksimum ili i realna vrednost i da li ona znacajno varira u toku dana? I koliko vidim download i upload dele isti protok?

Zasto to pitam.. jer kao internet koristim Veratov WiMAX paket cija je brzina do 1Mbs/128kbs. I oni su se za svaki slucaj ogradili da je to ipak samo maksimalna brzina, ipak je to bezicni prenos trte mrte, medjutim, ta teoretska brzina za paket je i realna konstantna(!) brzina. Kao ADSL se ponasa ta tehnologija jbt! Cak je i ping oko stotke konstantno, ne ode u nebo kao mobilni internet. Nekad, ali nekad, retko se desi da brzina opadne, ali je jako pouzdan protok generalno.
Takvo je stanje bilo i kada sam koristio paket od 2Mbs/128kbs.
Da je takva situacija i sa CDMA kod oriona, za novac koji placam veratu, ovde bih dobio i fiksni telefon ili onaj modemcic da mogu svuda da ga nosim. Kompletnije svakako. Ali sve mi se cini da je WiMAX ipak n€n@d¥€biv i da ipak treba da cekamo telenor i nesto konkretnije.
Da li ce se pojaviti prvi korisnik oriona na forumu? :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori