Greške u matrixu i ostali fenomeni :)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Greške u matrixu i ostali fenomeni :)

Post od Lobachewsky »

Je*ote. Ubacim moju 064 karticu u drugi telefon, reko' da aktiviram voicemaniju. Hteo da rasteretim malo svoj primarni Telenorov postpaid.
150 dinara, dobijes 15000 dinara. Odem vodu da natocim, uzmem telefon da proverim da li je leglo, kucam onako mehanicki *100#.. cap! Izbaci mi

Slika

!!! Ispljunem vodu! Pu! Sta je ovo! Nisam trazio poruke njih 16 miliona 769 hiljada 156, vec 15000 din krede za razgovor! Hop! Pogledam koji telefon drzim u ruci! Sta je bre ovo!!! Pa ja ne drzim cetvorku nego, refleksno zgrabio ponovo glavni sa devetkom (ili ti trojka, jel'?)! Ladno... Proveravao sam kredit za 064 na pogresnom telefonu! :) Sto je izazvalo gresku u matrixu. :) :) :ohmy: :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Cuti i uzivaj Lobachewsky.

Mom caletu su kod mts-a dva meseca pre godinu dana bili svi pozivi u mrezi besplatni. Ali svi. I onda su izgleda nekako ukapirali da je kompjuter garantovano zabagovao i prekidose mu "promociju" , hahahahaha :lol:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Moja svastika imala godinu dana besplatni sms prema svim mrezama,ali tacno godinu dana,poklopilo se dan u dan isto je i ona o64.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Lobachewsky, Imaš li nekih mačaka koje po dva puta za redom prolaze kroz komšiluk? :D

Ništa, sad lepo kreni da pišeš celoj rodbini, pa ako ne ubiješ tastaturu pre nego što završiš s porukama, za jedno 5 godina ćeš ih sve istrošiti :lol:

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Moja sestra na mts je slala godinu dana dzabe poruke, al samo srbija.
A ja u mtel uplatio prije mjesec dana 50 mb interneta za pripejd, a dobio 100mb plus sto je na polovini mjeseca brojac zaglavio na 47mb pa ja ko nenormalan tucem po netu.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

E sad, ovo me navodi na razmišljanje da li će ti to biti obrisano posle tri meseca ili ostati tako. A postoji i varijanta da oni sve to naplate iako tako stoji, ipak je to Telenor
Nokia Lumia 630

Mirjana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 09. Jan 2010. 17:41

Post od Mirjana »

Blago tebi! Ja prošlog mesec aktivirala MIKS (telenor) i posle nekog vremena provalim da maltene nemam ništa na računu. I pored aktivacije, bio mi je naplaćen svaki razgovor i svaka poruka. Nekom naplate više,a nekom daju za dž. Uputila sam im reklamaciju, pa ćemo da vidimo šta će da bude.

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Post od vukbojan »

Један обичан случај. Моја мајка има службени телефон, 064 број, бизнет300 тарифа, и уплаћују јој ону варијанту 'бесплатно за целу групу'. То кошта ваљда 230дин. Е! Али она кад зове своју сестру, а моју тетку на 061, њој не обрачунава ништа, 0дин по разговору без обзира на трајање. Тако бар пише у листингу, а и бројке се слажу...

Али оно што се мени данас догодило ПРЕВАЗИЛАЗИ СВЕ ВАШЕ ПРЕТХОДНЕ ПОСТОВЕ !!!
Данас тачно у 14:00 звони мени телефон, непознат број, јавља се мушки глас. ''Добар дан, извините, имам пропуштени позив, звали сте ме малочас!'' Нисам се дао збунит'. Рекох:''Не; мора да је нека грешка, ја вас стварно нисам звао.'' Ништа онда рече човек и прекиде везу. Кад ја уђох одмах у листу позива да још једном видим број са кога ме овај звао, кад оно испод тог долазног позива још један одлазни према истом броју у 13:59! Немогуће, помислим. Па дал сам полудео или сањам. Не знам ни сад. Шта ви мислите???

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

vukbojan, koji telefon je u pitanju, i da li ti je u 13:59 bio pred ochima ili u dzepu? Da li je teoretski moguce da se telefon otkljuchao i da je pozvao taj broj iz dzepa? Meni se to desilo jednom sa Nokiom 3210. I ja sma bio u tripu, ali kad sam sve ispregledao....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

I meni je to palo na pamet kao i miodrage, a i desilo mi se par puta da telefon pozove sam od sebe kad ostane otkljucan i u dzepu :lol:
and justice for all...

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Post od vukbojan »

Не. Био сам за рачунаром дуже време, а телефон (SonyEr. K750) био ми је све време пред очима, на столу. Онда је зазвонио и ја сам се јавио. Што је најгоре, тај број нисам 'окретао' никад, а још мање да ми је уписан у именик. Оно што нисам запазиоу тренутку је то да ли је телефон био окренут 'на доле' или 'на горе'. Хоћу да кажем да у тренутку када је са мог телефона наводно позиван тај други број да ли је уопште засветлео дисплеј или је све прошло тајновито. Посумњао сам и на то да је неко, можда, преусмерио позиве са мог броја на тај. Али ни у том случају не би у листи позива био забележен никакав одлазни позив.
Звао сам кориснички центар да пријавим случај, просто да се зна.. Чисто из разлога да ако је у питању нека превара или злоупотреба. Добио сам одговор да је то немогуће и да водим рачуна где (и коме на изволте) остављам свој телефон. Наравно да се нисам наљутио јер бих и ја реаговао исто. И мени је цела ствар невероватна; али и озбиљна.
Па ништа. Сад једино да се правим као да се ништа није ни догодило и да се надам да се неће поновити. Ипак, и даље размишљам о томе да је вероватно, и сигурно могуће да 'неко' уз одређену опрему обавља позиве на рачун и преко неког другог броја. То су својевремено радили оперативци телекома на терену када се попну на бандеру ради попрвке и прикаче оне чудне зелене 'слушалице са бројчаником'. Некад су то и злоупотребљавали. Али и да је овај можда био недовољно успешан па је позив евидентиран на мом апарату, а требало је да се и та фаза прескочи. Није фантастика него реална могућност.
Плус, број је фиксни, други град, откуцано је +381********! Могуће? Немогуће? Број јесте згодан, фенси, али не толико као на пример 555555 или 555444. И да; број није уписан ни међу пословним ни међу приватним бројевима на страницама 988.

Odgovori