Telenor: lov u mutnom

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Telenor: lov u mutnom

Post od mcdoc »

Kako mogu da prevare coveka ako ne pazi. O cemu se radi. Imam paket Prenesi plus 500, koji koristim nekoliko mesec unazad. Obzirom da cesto probijem 500 mb interneta vec nekolio puta sam imao visok racun i paket Prenesi i surfuj mi se ucinio odlicnim. Odem u poslovnicu da promenim paket, zene kazu nema problema, tamo potpisem nesto i gotovo. Izadjem iz radnje, sačekam 2 h i prverim stanje racuna na *311#. Stize hladan tus. Dugovanje van pretplate bez PDV-a 2370 din. Da napomenem da sam pre promene paketa imao oko 50 din duga. Okrenem 9000 i sluzbenica krece neku pricu i ubedjivanje kako ja moram da platim pomenutu sumu. Na alo sestro, sta da platim kad nisam potrosio, koja ti je matematika da od 50 din napravite 2370 ona prica neke nebuloze. Opet odem u poslovnicu, sada je tu tip koji opet krece neku pricu, ali mu nije jasno kako je dug toliki uz nepoverenje da ja lazem za dug od 50 din. Tu vec krece da mi se kuva sto tip primecuje i daje predlog da pisem nekakvu reklamaciju. Napisam ja tu glupost, ode mi sat vremena na to i odnesem mu. Sada cekam da centrala odgovori. Definitivno sam odlucio ako ne uvaze reklamaciju da ih tuzim. Lopovluk je vise nego ocigledan. Pitam se sta bi bilo da nisam odmah proverio stanje.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

А који си пакет узео? Какво су ти објашњење дали? Иди сутра опет у неку пословницу и онда лепо то продискутујте. Неко се ту прерачунао.
ex ivan87

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Bas iz te predostroznosti kad god sam menjao pakete to sam radio prvog ili drugog u mesecu.
Pri promeni paketa svi preneti minuti i ostalo se gube, znaci pocinje se od nule, mozda je tu nastao neki problem.

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Dužni su da upozore na moguće dodatne troškove. Promena paketa je besplatna, koliko ja znam i ne sme da izazove dodatne troškove.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Mesec ti ima 31 dan. Paket se podeli na 31,svami dan imas odredjen deo paketa tj 1/31,i ako prelazis npr danas moras ovaj mesec da potrosis 15/31 tj da si u normali,sve preko ti naplacuju po cenovniku..npr bio si na nekom ogromnom paketu i tu potrosis sve i na pola predjes na mali pa nije u redu da platis mali racun,a ovamo se trosilo.. Jedina mana je sto te nisu upozorili.. Budi uporan,i samo pricaj da ti to niko nije rekao i mozda ti uslise zalbu. Mom drugu je trebalo tri meseca i desetak mejlova,cak je i nekoj direktorici glavnoj slao i onda su mu uvazili.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Pitanje:
U Telenoru promena paketa vazi od dana podnosenja zahteva? Kod MTS i VIP je od sledeceg obracunskog perioda.

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Paketi su isti, "Prenesi plus 500" i "Prenesi i surfuj 500". Ono sto je potroseno je 440 MB interneta i nesto minuta od 150. Ostalo je oko 880 sms, svih 500 min u mrezi, 62 mb podataka i 50 din duga bez PDV i pretplate pre promene paketa.
Po promeni paketa 14.6.2011, dobio sam 85 min ka svim mrezama za razgovor, 283 min u Telenor mrezi i 280 SMS sto je negde pola i sto je uredu obzirm na datum promene paketa. Problem je onih 2370 din duga koji su u trenutku nastali i za koje nisam obavesten jer bi naravno sacekao pocetak sledeceg meseca.

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Potrosio si 440 mb interneta a posto si promenio paket sredinom meseca oni su ti onih 500 sto si imao ranije podelili otprilike na pola,pa su ti razliku naplatili(Oko 200 i nesto mb),ne verujem da ce ti uvaziti reklamaciju,trebao si da sacekas pocetak meseca bas zbog toga...Ali nemoj da brines nisi jedini kome se to desilo,mnogi su platili skolu :(

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Da dzonsi, sto je napisao je problem. Sve sto si potrosio preko polovine oni ce ti naplatiti. A na novom paketu koji si dobio prilikom prve provere koliko si imao minuta i ostalog.
Njihova je krivica sto te nisu upozorili ali ajde ti to dokazi, ma mora se dosta paziti sta i kako.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Strasno, savetovanje je 0. Sigurno nisi prvi kome se to desilo a oni i dalje po starom. Moglo je da se prvo proveri stanje pa da ti zaposleni kazu da sacekas sledeci mesec ili da ti kazu sta te ceka pa ako onda bas hoces promenis tarifu i platis.

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Da im platim? Nemam nameru. Prvo konsultacija sa advokatom pa da vidimo. Ovo sto su uradili se zove obmana, a to je vec posao za sud. Bile su dve sluzbenice kada sam menjao paket. Mislite da ce da lazu sutra na sudu da su me upozorile? Ne verujem.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mcdoc, da ti nesto kazem... da to su krivi oni, ali problem u svemu je "losa komunikacija" operater-klijent! Duzan si recimo 2370 din... To ti je 25 EUR ( nisam iz Srbije pa ne znam ali mislim da je to tu negdje ), ali dok platis savjet advokatu i da ti on kaze da ti nisi u pravu... jos toliko para si potrosio a racun ces morati da podmiris... Da, u sustini svaki operater ( m:ts, telenor, VIP ) radi isto jer oni od takve vrste "prevare" zive, jer nisu svi ljudi upuceni u stvari koje oni rade, ali moras da znas jednu stvar... operateri jedno oko daju a dva vade! Vodi se tom logikom i vidjeces koliko se para krade kod njih! :D Sretno dalje!
Evo dacu ti jedan primjer. Ne znam da li sam ovdje negdje napisao ali ponovicu :) Moja sestra je na postpaid-u na m:tel mrezi ( mreza u Republici Srpskoj ) i sta se desava... Ona recimo napise 7 poruka sto je 0.42 KM jer je poruka 0.06 KM i to je sve Ok, ali problem nastaje onda kad se sve zaokruzuje na 2. decimalu... Znaci mozes da imas racun za telefon 15,553 KM, on ce tamo da ti napise da je to 15,56 i cao... E sad zamisli koliko tu para ide ako uzmes u obzir da imas oko 200.000 pretplatnika ;) Znaci, ona logika koju sam ti rekao i to je to... Ti njih ne mozes da predjes, vjeruj mi :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Odbili reklamaciju. Kazu: "Svi sluzbenici zaposleni u Telenoru su upoznati sa ponudom Telenora, cenama i uslovima korišćenja usluga iz ponude o čemu obavštavaju korisnike te je doslo do nesporazuma na relaciji prodavac-korisnik i izrazavaju zaljenje". Pritom ja i dalje ne znam zasta treba da platim tih 2370 din. bez PDV. Da li za minute, poruke ili megabajte? To ne navode. Kazu: "predoceno vam je da ce usled promene paketa doći do linearnog obračuna pretplate i dodele besplatnih minuta za tekući obračunski period" ma šta ovo značilo. Suvišno je da napomenem da mi nije predočeno ništa i da su bile dve sluzbenice koje se ne mešaju u svoj posaoi koje su rekle su da je sve besplatno.
Navode dalje da "je promena usledila nakon mog prihvatanja uslova prezentiranih usmeno!?" Opet, nikakvi uslovi mi nisu prezentirani.
Očgledno je da su reklamaciju odbili a da nisu ni pogledali gde je problem, odnosno gde su nastal naknadni troskovi. Vrlo neozbiljno od njih. Obzirom da je od pre neki dan broj moje vlasnistvo ne znam sta me sprecava da promenim operatera i zadzim stari broj, a oni izgube desetogodisnjeg klijenta?
Poslednja izmena od mcdoc u Sre, 06. Jul 2011. 13:14, izmenjeno 1 put ukupno.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Sprecava te samo dug od 2370rsd...
ex ivan87

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

Ceftriaxone napisao:Sprecava te samo dug od 2370rsd...
Ne 2370 nego 2800 sa PDV.
Nego, zna li neko osim broja kada prelazim kod drugog opratera, koji prefiks dobijam, odnosno, zadrzavam li 063xxxxxxxx

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

mcdoc,zadrzavas kompletan broj ukljucujuci prefix koji si do sada koristio... :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

mcdoc
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 12:14
Lokacija: Smederevo

Post od mcdoc »

E, sad sledi nagradno pitanje ko je pošteniji?
Gde da idem? u VIP ili Telekom? :blinky:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

mcdoc
Телеком, одабери неки од микс нет пакета и миран си. Ем су најизбалансиранији, ем имаш пренос из месеца у месец непотрошених минута, порука, мб.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/mix-net-tarifa.html
Слобода или смрт

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

mcdoc, svi su "posteni" dok ne naidjes na neki problem, posle su svi isti. :) Generalno, moj neki utisak je da u Telekomu postoji vise sanse da se sa njima "dogovoris", kad ne bude nesto kako treba. Mada, mora se priznati da se kod njih cesce javljaju problemi, odnosno, ljudi se na njih cesce zale.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

bestboy, pa mixnet je po meni SVE samo ne izbalansiran. Evo recimo MiksNet L - 600 minuta (sto je napribliznije mojim potrebama), 1500 SMSova (treba mi 200 mesecno), i 1.5 GB neta (max cu da potrosim 400 MB). Pa gde je to izbalansirano? I to jos kosta 2 soma mesecno. Za moje uslove jako mnogo. Ne dam preko 1500 din, a zelimd a mogu nesmetano da obavljam komunikaciju koja mi je potrebna!
Jedino cu da se slozim da daju najvise za najmanje - sakom i kapom.
mcdoc, ja cu verovatno da predjem kod Vip-a sa mt:s-a, promocija dupli Smartovi traje do 31.07. sto sam danas saznao u poslovnici. Necu uzeti telefon, jer su svi kodirani na mrezu, ali cu da uzmem 25% popusta, i Bog da me vidi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori