Da li je moguce da je i vip poceo da krade?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Da li je moguce da je i vip poceo da krade?

Post od Jorda »

Evo vec ide treca godina kako sam u vipu i stvarno nisam imao zamerki.
Kupih S2 pre mesec dana i kontam trosice vise neta. Naravno tako je i bilo.
Nema veze, kontrolisem stanje svaka 2 dana i sve ok. Na poslu wifi, kod kuce wifi. Proverim stanje 1 dan, 275 mb potroseno (od 325). Ok, nista idemo dalje. Posle 3 dana proverim stanje 325 potroseno + 700 DIN PREKO PRETPLATE!!!! ZNACI NEMOGUCE!!! Zovi operatere oni kao ne mogu da provere stanje nije im nesto u redu. Naredna 3 dana ne moze da se proveri stanje ni preko poruke. Danas u vip centru lik mi kaze da sam potrosio na net. KAKO?
Iskljuceni svi updateovi, ne koristim socijalne mreze. Jedina stvar je weather update na 3 sata. Posle surfa gasim explorer task managerom. Sestra mi se zalila da je i njoj preslo 250 din na wildfire koji koristi vec 1 godinu i nijednom joj se ovo nije desilo. Matori i on je presao 600 din i to kao na minute. Kad je proverio stanje danas zabezeknuo se.
Jos samo cekam kevin presek pa da padnem u nesvest.
Anyway, izvadio sam listing preko online racuna. 8:20 ujutru spavam ko top, skinuto 53 mb???? Na sta bre kad je sve pogaseno!?!?!? Jos jedan ovakav ispad i vip nikad vise.
http://i42.tinypic.com/mh3803.jpg

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jorda, a mozda je i do S2... Reci cu ti samo da Vip Internet ne mozes da pogasis nikakvim podesavanjima uredjaja. Konkretno, ja u mom iPhonu nemam upisano podatke za APN i ostalo, a net radi kao satic. Proveri ti taj tvoj uredjaj... Oce Android da pravi gluposti... Evo nigde se ljudi ne zale da im Nokia svukla megabajte, ili neki Win telefon, ili cak iPhone... samo Androidi...
To sto je tebi ugaseno ovo ili ono, veruj mi da ne znachi nista... Jedino mi nije ajsno na sta je svuko 275 prvi dan? E da, mozes ti da imas wifi gde hoces, kad je telefon u stand by rezimu, on se po defaultu kaci na 3G/EDGE...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Zato lepo izbacis power control widget na ekran pa kad zavrsis sa netom ti lepo ugasis data i background protok. Isto promenis WiFi sleep policy na never, za svaki slucaj. E onda i ako hoce da skida ne moze, a ako moze onda nesto nije u redu. I ja sam na vipu vec trecu godinu i za sad je sve super.

p.s. miodrage, al' si se navrz'o na android :lol:

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Nije i net moze da se iskljuci, od 18og kada sam saznao za gorepomenuto nemam ni 1kb protoka. Koristim data switch ikonicu kojom gasim net. I nije mi svuklo 275 prvi dan nego posle 20 dana umerenog koriscenja. E onda mi je za 3 dana tj za par minuta kako stoji onde u izvestaju svuklo 53 mb dok sam spavao. Wifi hotspot opciju nigde nisam nasao niti sam toliki reto da to upalim.
Ne znam kako da slikam i da posaljem sliku desktopa inace bih pa da vidite da moze da se ugasi. U stvari, to je samo precica da ne bi ljudi isli u settings pa wireless and networks pa mobile networks i isklj/uklj packet data.
I da, sta imas toliko protiv androida?
Kako ti mozda ne bi uzeo neki andro, tako i ja u zivotu ne bih kupio "i" proizvod, pa sta?
Bolje da ne palamudimo.
Peace

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

Jorda,sta si se natovrzao na njega sto je reakao da android ume da pravi gluposti? samo je rekao istinu covek nije rekao da je sranje ili bilo sta drugo.
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

miodrage, pa naravno kad ti znaš da podesiš svoj uređaj :D

Šalu na stranu Jordo, ovo je nešto na šta izrazito treba da paziš. Na MIUI Romovima je sve to oko GPRSa, odnosno mobilnog interneta mnogo transparentnije i jasnije rešeno i ima dobrih alata, ali avaj..... Ti nemaš tu opciju. U Settings>Wireless and network>networks moraš fizički da isključiš GPRS konekciju. Ja je na HD2 držim konstantno isključenu jer u firminom paketu imam samo 10MB. Ali i ovo što sam ti rekao je samo lečenje posledica, tebi treba uzrok. A uzrok je to da ti verovatno 50% aplikacija troši nešto negde a ne obaveštava te o tome. Ako sistem misli da mu treba neka aplikacija ni task manageri ti neće pomoći. Samo će trenutno da ubiju sve procese ali ako je neki namešten da se povremeno update-uje on će se upaliti. Rešenje su filteri. Na MIUI ROovima postoji Data Monitor koji ne može baš da ograniči potrošnju ali makar može da te upozori na to koliko si do sad protoka napravio, a obzirom na kašnjenje upita stanja s mreže u odnosu na relanu potrošnju ovde imaš momentalni podatak a ne za 24 ili 36 sati. Ali mnooogo korisnija opcija istog programa je i to da aplikacijama može nezavisno za 2G/3G i WiFi da stavi blokadu (oni to zovu firewall), odnosno zavisno od tipa mreže da ograničiš pristup određenim aplikacijama.
Ovo što ću ti staviti linkove nisam isprobao ali to rade a izgledaju mi ok:
link1 ovaj program je više za praćenje potrošnje i ima ograničenej da može da prljavi sa aplikacijama koje us na kartici.
možda ovako nešto link2
Ono na šta sam mislio je ovo:
link3 - potraži: Data Monitor and Firewall
a nešto najsličnije tome na marketu je: link4

Ako ipak želiš potpuno da ukineš internet konekciju, stavi neki od APN switcher-a gde mođeš promeniti samo neki od postojećih parametara i sačuvati konekciju pod novim imenom koja će biti neaktivna, a ima ih i u formi widgeta za lakši pristup.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

ja kad sam isao na android narocito sam strahovao od ovakvih situacija a stvar sam rijesio tako sto sam kod telenora uzeo prenesi i surfuj paket kod koga je kada se potrosi predvidjena kolicina protoka, dalji protok besplatan ali sporiji. i postojeci net sam potrosio prije kraja mjeseca ali je zaduzenje preko pretplate i dalje 0.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Какав страх бре... :)
Направите неку приступну тачку са насумично унетим подацима и активирајте је, ако не помаже само искуључивање преноса података... (?!)
Слобода или смрт

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Zato ja i prelazim na Telenor i ne zelim da razmisljam o netu vise...Za sada nisam imao gore pomenutih problema ali mnogo naplacuju kada se prekoraci dozvoljeno stanje interneta sto se tice vip mreze...Ako je covek gore naveo da su i njegovim ukucanima nesto zeznuli i prekoracili,onda definitivno nije do telefona,nego do vip-a...Meni se desavalo par puta da kada posaljem poruku za proveru stanja,stigne povratna poruka da trenutno ne moze da proveri stanje i da pokusam kasnije...Tada se vrse malverzacije i slicno... :lol:

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

ma nije mene strah za tih par stotina dinara ili hiljadu ali posto ne podnosim tu situaciju kada me nesto bije a ne vidim odakle. nece covjek propasti za tu kintu ali kad si vezan ugovorom a nije ti jasno kako probijas limit, pojasnjenja koja dobijes su nelogicna onda moze da se covjek osjeti kao ovca.
telenor jeste najskuplji ali kao korisniku meni najvise odgovara. imam vip postpaid kao sluzbeni i mogu da uporedim.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Ma nesto tu kod Vipa nije u redu,da li kradu ili sta vec ne znam,ali se ljudi samo na njih zale sto se neta tice.Razumem ja da ima ljudi koji ne znaju da koriste telefon kako treba,ali ne moguce da su svi oni na Vip-u,kako niko nije dosao da kaze da mu je na Telenoru ili Mts-u svuklo po 100-200 Mb za jedan dan,i tamo ima android telefona... :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Licno ne verujem u to da ijedan operater moze tako da krade na otvoreno sto bi se reklo, u kraduckanje vec verujem. Sto se tice neznanja sa telefonima, to mislim da je greska br. 1. I mislim da se zalimo podjednako na sva 3 operatera.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

necu mnogo da se petljam, samo da kezem da na androidu nije isto iskljuciti background data i iskljuciti data services skroz. ako se iskljuci background data, neke aplikacije svejedno mogu da svlace podatke i dalje, sto upozorenje pri setovanjima ujedno i kaze. jedini nacin da se zasigurno sve iskljuci je da se sve sinhronizacije stave na manuelno, a onda se lupi off na data services. imao sam dosta android uredjaja i ni na jednom do sada nisam prelazio preko paket! iako sam tovario internet saobracaja poprilicno. sada, na simbijanu trosim drasticno manje data saobracaj uz slicne sablone potrosnje. jednostavno, veca kontrola nad onime sto rade aplikacije. na androidu ce se u svakom slucaju osim da se skroz ubije konekcija aplikacije poput gmail, google maps i slicno same apdejtovati i praviti saobracaj.

da ne petljam sad koliko to veze ima sa vipom ili nema i da li se krade ili ne krade, tek toliko da kazem da ja na dva postpaid broja i jednoj internet kartici nemam nikakvih problema. niti mi se pojavljuju fantomski troskovi niti mi za internet seku brzinu pre potrosenog paketa.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Jedno od mogućih rešenja za taj navedeni protok od 50-ak mb je da se jedna, ili više aplikacija sama ažurirala.... Proveri na marketu u delu "moje aplikacije" sve aplikacije koje imaš i vidi da li je kod neke štiklirano automatsko apdejtovanje! Ako jeste eto šta je u pitanju. Jer uglavnom sistemske aplikacije tipa gmail, market i slično se same ažuriraju pa treba proveriti šta je tu sve u pitanju!!!!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

@ gargamel, to fizicko iskljucivanje je ono sto u stvari i radi taj widget koji imam na desktopu. Kada ga iskljucim nestanu strelice za net i nista se ne moze apdejtovati tada.
@ kefalo, tako je brate, necu da me niko pravi magarcem.
@ araphel, nisu se ni meni javljali neki troskovi do sada. Za 3 godine koriscenja androida i kontrolisanja potrosnje da se odjednom samo nesto ovako desi je nemoguce.
@ bachika u settingsu marketa je iskljuceno automatic update i svaki update radim manuelno kad mi stigne notifikacija i to preko wifi. Socijalne mreze ne koristim kako sam i napisao gore.
Procitajte u temi ispod "Ogroman racun u vipu..." i pogledajte kakvih iskustava su imali pojedini ljudi.
@murinho, nisam se nista navrzao na coveka, nego je on navrzao protiv androida (kao sto rece antec) i samo iphone pa iphone. Nego rekoh da iskuliramo :)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Jorda, da se nije verzija androida dopunila? Lupam.

off topic. Ja sam samo primetio da miodrage ne voli android i to je njegovo pravo. Nista lose nisam mislio, niti mi to smeta. Cak i kad bi mi smetalo mogao bih da se slikam s tim. Svako ima svoj ukus. Ja se odjavljujem sto se ovoga tice :) i manite se corava posla, ovako pocinju glupe prepirke.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Tacno, ne volim Android i Symbian. Volim iOS i svidja mi se WP7. Velika vecina na forumu je upravo obrnuto raspolozena, ali iskreno bas me zabole jetra zbog toga, kao sto i svakog od vas isti organ zabole za moj ukus. To nema verze sa temom. Ja nisam napisao nista protiv samog Androida, nego sam napomenuo da mozda podesavanja nisu ispravna, ili sta ti ja znam sta.
Kad sam rekao da operateri ne kradu nego kraduckaju mislim na to da recimo pricas 4:55, a on zaokruzi na 6 (tesko da ce to neko da primeti), ili recimo potrosis 342 kb neta on zaokruzi na 500. Tu moze da se kraducka i verujem da povremeno i rade takve perfidnosti, i to pre svega kod korisnika za koje vide ne proveravaju cesto racun, kao i kod korisnika na manjim tarifama. Takodje kod korisnika koji na neki nacin premase mesecnu potrosnju i verujem svim prepaid korisnicima. Medjutim ako ti nikad nisi prelazio svoju potrosnju,a onda odjednom nastane haos, to treba istraziti. I nije tacno da nemaju listing, MORAJU da ga imaju, da nece mozda i BIA-i da kazu da ne mogu da im daju?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Daju ti oni listing,i ti vidis svaku konekciju,ali ti ne daju ip adrese koje si posetio,tako da ti taj listing i ne znaci puno,e sada kako ti da dokazes da nisi to potrosio...Napisao sam slucaj mog drugara koji ima iPhone 3g od kada je izasao,nikada nije presao 200 Mb i od jednom mu stize letos racun 32 soma,pa ti izracunaj koliko je on kao potrosio vise Mb...Paket je 325...Jedina njegova greska je sto nije 10-tak dana proverio stanje,a i rekao mi je da generalno retko proverava...

Jorda
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 421
Pridružio se: Uto, 12. Jan 2010. 22:42
:: Prism Blue S10
Lokacija: San Diego, CA

Post od Jorda »

Evo dzonsi je sve rekao.
Od pre 3 dana kad mi je bio presek drzim non stop iskljucen net, tj koristim samo wifi. Bas za test sam upalio 10ak puta i update vreme i gmail. Svuklo mi je 0,19 mb. Znaci nema sta da se prica da li su me pokrali, jer 53 mb nema na sta da se skine.
@ antec, upgrade firmware-a se radi preko kiesa i kompa koliko sam video, ali nikako ne moze samo da se odradi.

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

i ja imam isti problem i vec sam pisao na ovom forumu kao i na bench-u.
koristio sam paket 325 kod vipa i nikada za godinu dana nisam prekoracio 300MB od 325 koliko imam, a onda za odjednom za 10ak sati potrosim preko 300MB a da nisam koristio telefon. jedan presek stanja je bio 60Mb za 30 minuta?!
racun je stigao i iznosi ~7000din koji nisam i necu platiti. a vec je stigao i sledeci....

Odgovori