VIP - raskid ugovora

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

@Azimuth: borische ima ugovor na kome su stari Opsti uslovi. To je ODAVNO promenjeno i vaze novi opsti uslovi:

http://www.vipmobile.rs/upload/document ... odnosu.pdf

[quote]18.1. Pretplatnik može da raskine PretplatniÄ

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

@Azimuth nemoj mi pricati nesto sto nisi okusio na svojoj kozi.Na pocetku ugovora sam imao paket 900 i posle 6 meseci sam hteo da predjem na 325.Spustili su paket za dva niza,jer izmedju 900 i 326 tada je bio paket 600.Tako da sam spustanje za dva niza paketa platio 6000 dinara...Sto se tice penala gore sam sve napisao,ali ti izgleda nisi lepo procitao...Sve sam napisao kako jeste,a to je da se placaju zaostale pretplate ako raskid podneses pod ugovorom.Citaj malo pethodne postove,nemoj se ukljucivati na poslednjoj stranici.Ne zelim da ljudi misle da ih ja ovde lazem zato sto ti pricas nesto sa cim nisi imao iskustva...Sve sto sam napisao stojim iza toga,jer sam to vec iskusio i proverio...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Ivan Cirkovic,Azimuth je u pravu,nema potrebe nista placati ukoliko se dok si pod ugovorom prelazi na veci paket od onog uz koji je ugovor potpisan.
U suprotnom,kada se prelazi sa viseg na nizi paket,placa se jednokratna naknada,uostalom sve si vec sam napisao. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

@Fox Nisam ga ja onda razumeo da se ne placa ako ides na veci paket.Znam da sam platio prelazak sa veceg na nizi.Izvinjavam se svima na pogresnom objasnjenju za prelazak sa nizeg na visi paket... 8) :wink:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

AquaZX, moja greska :wink:
Ivan Cirkovic, nema potrebe za nervozom i vredjanjem. Ovde smo svi iz jednog jedinog razloga, da pomognemo jedni drugima oko svakog problema koji se pojavi a vezan je za mobilnu telefoniju. Pogresno si napisao a ja te samo ispravio, nista vise... I btw, ne ukljucujem se ja tako kao padobranac, sve teme pratim pazljivo, samo sto se ne oglasavam u svakoj i uvek :wink:

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

@borische javi nam kada budes isao do poslovnice da podneses zahtev za raskid da vidimo kako si prosao i da li ti je isti dokumenat kao meni. :|

borische
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 25. Nov 2011. 20:45

Post od borische »

@Ivan

U strasnoj guzvi sam ovih dana. Sutra definitivno resavam to i javljam sta je i kako bilo ;)

Majka isla da raskine ugovor. Posto joj istice 15.feb. rekli joj da dodje 15. jan i da podnese zahtev. Takodje receno joj je da je otkazni rok, sto smo ovde vec utvrdili, 1 obracunski period.
Ja cu vec neke druge seme da pravim posto sam dosao do vaucera.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Ne mogu da verujem da ces da ostanes kod vip-a i pod cenu vaucera? :) Ne bi se ja vratio kod njih ni u ludilu,ali bilo je sve ok sto se tice racuna,signala,jedino na kraju ovo oko usluga su glumeli kao da moraju jos 3 racuna...Stigla mi je sms poruka prekljuce da je potvrdjen zahtev za moj raskid i da ce mi ugovor biti raskinut 9 feb...

ToMiC
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2011. 20:50

Post od ToMiC »

Da htedoh reci da predjem u telenor ne u vip :D
Bio sam danas u VIPu da se raspitam.. Kazu da mogu prekinuti sa koriscenjem njihovih usluga do 10 februara.. Znaci ovaj trenutni i jos 2 obracunska perioda.. S tim sto mi je zena tamo naglasila da dodjem 10og januara da najavim da zelim prekinuti saradnju...
Zanima me jos sta se dobija sa tim prelaskom u telenor preko zahteva? Samo broj isti sa promenjenim pozivnim i nista vise?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

ToMiC, ne menjas nista, sto se broja tice. Ostaje ti isi i pozivni (naravno, ako zelis).

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Ajao, po cenama Telenor ne moze da se poredi sa VIPom. Telenor ima preskupe pakete.
VIPova jedina "mana" je taj extra obracunski period posle ugovora. Ostalo im sve radi kao svajcarski sat!
Telenorovi tarifni paketi su total neizbalansirani. VIPovi su raznovrsni, i SMART i Obican postpaid.

ToMiC
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2011. 20:50

Post od ToMiC »

Ti bas ne znas sta pricas? Pa telenor ima najraznovrsnije pakete... Meni na vipu 325 paket.. Poruke budu odprilike knap a minute katastrofa , nekad mi propadne 150 nekad 200 minuta... Tako da sam dosao do odprilike neke cifre koja meni treba 150 ~ minuta ... oko 400 poruka i interneta bar 200 mb... Ovamo u vipu dajem 1200 din mesecno .. vec 5-6 meseci cekam neki telefon srednje klase tipa galaxy S , Galaxy S plus ili neki htc pribliznih funkcija.. I nista.. Stalno izbacuju telefone za 40 000 din ili za 1 din.. Nema nista onako izmedju 20 i 35 hiljada... Imaju samo Xperia Arc S koji je preskup sobzirom kakav je telefon... Zato bih ja u telenor.. Prenesi 500 bi mi lepo leglo a i mogao bih uzeti Galaxy S plus.. Pa mi i 500 mb interneta bude super.. A da ne pominjem sto se viskovi prenose u sledeci mesec i sto me sve to izadje manje od 1000 din...
@mezzano Znaci ostaje komplet br isti? Lol? Dobra fora:) svi ce i dalje misliti da sam na vipu haha...
Znaci kada legne plata samo odem u telenor i podnesem zahtev , dalje ce oni sve da rese;)

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

AquaZX, to je relativna stvar,kako kome odgovara u odnosu na njegovu potrosnju,ni meni se Vip ne svidja nikako... :)

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

@Tomic: to sto tebi treba odradjuje Smart1100 sa 25% popusta i plus ti daje komociju svakog meseca ako ti se navike promene. Al ti volis da maznes telefon preko operatera, to je pravi razlog. 8)
Niko danas ne bira operatera zbog telefona nego zbog paketa i usluga, a telefon kupuje preko oglasa.
Al ne vredi objasnjavati :)

borische
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 25. Nov 2011. 20:45

Post od borische »

Ivan Cirkovic napisao:Ne mogu da verujem da ces da ostanes kod vip-a i pod cenu vaucera? :) Ne bi se ja vratio kod njih ni u ludilu,ali bilo je sve ok sto se tice racuna,signala,jedino na kraju ovo oko usluga su glumeli kao da moraju jos 3 racuna...Stigla mi je sms poruka prekljuce da je potvrdjen zahtev za moj raskid i da ce mi ugovor biti raskinut 9 feb...
Znas kako, izmerio sam sve opcije, sve eventualne promocije, pakete svih mreza i jednostavno sam dosao na racunicu da mi je najbolje da uzmem postpaid 325 uz vaucer 25% tokom trajanja ugovorne obaveze i htc wildfire s ili xperia minipro (vec cu videti koji je bolji). A u medjuvremenu se nadam da ce za 2 god. valjda skloniti to ogradjivanje s obracunskim periodom. Jer kao sto vec neko rece, sem toga sve je ostalo OK, barem meni bilo. Anyway, javicu blagovremeno sta je keva uradila.

ToMiC
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2011. 20:50

Post od ToMiC »

@AquaZX Pa meni treba telefon to je fora.. A nemislim uzimat preko oglasa neke skljbz sa garancijom od 3 meseca... Ovako telefon preko telenora me izadje skoro isto kao i preko oglasa + dobijem 2 god garancije.. A 2 god garancije na telefon od 300-400 evra nije mala stvar...
Telenor + paket koji mi odgovara + telefon mi dodje kao najbolja solucija trenutno... Mada i vip je sad najavio neke nove modele.. pa cemo sacekati malo da vidimo sta ce oni da izbace :)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne bih da ulazim u raspravu ali telefon od 300-400e uz paket koji bi ti, ni kod jednog operatera ne košta 1din. (=zanemarljivo). Običan GalaxyS košta 250-350e u oglasima, a uz tvoj paket GalaxySplus košta 270e. Ne kažem da ne teba kupovati legalno, samo kažem da u Srbiji garancija i nije baš ono što bi trebalo da bude i da bi operateri trebalo da uz onu cenu koju plaćamo za određeni paket da se malo otvore za cene telefona.
Doduše možda to ima veze i sa onom temom gde smo pominjali cene impulsa u okruženju pa im te niske cene ne dozvoljavaju da se mnogo razmašu sa cenama aparata.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Post od pelleruma »

Meni je 2 godine isteklo 25.decembra.Pre tog datuma sam im poslao mejl da necu produziti ugovor.Odgovorili su da im treba pisano i potpisano da zelim raskid.Poslao.Onda im treba i kopija licne karte.Poslao.Nista.Poslao par mejlova sa pitanjem do kada sam obavezan prema njima.Nista.Ponovo cu im poslsti i l.k i sve moguce podatke i vise da ih se resim.Stvarno su ispali seronje .Lako je biti ljubazan kad neko hoce da kupi paket,a kad nece onda ignorisu i od kulture ni traga.Inace uleteo sam u Box paket kod Mts-a,gde kad saberem sta sam imao i koliko sam to placao,ovim paketom za manje para imam mnogo vise(internet brzi zbog IPTV-a za istu lovu,imao Digi,a ovaj Osnovni Box ima vise programa,na fiksnom vise besplatnih ikpulsa,a na mobilnom umesto po 325 minuta,poruka i Mb imam 500 minuta,500 sms-a i 1Gb interneta.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Na fixnom imas isto impulsa, cisto da te ispravim, i sa najosnovnijom pretplatom i sa ovom Box imas po 300 impulsa.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Post od pelleruma »

Kako god okrenes manje para za vise,a oni(vip)su za mene balanseri zbog takvog ponasanja.................
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Odgovori