Uplati mi dopunu od tacno 500 din - novi vid sms prevare

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

Stvarno ne vidim kakav je ovo vid prevare! 8) Jedino ako si lud pa uplatis, svasta! :dry: :uhuh: :?
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Psiho
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 05. Avg 2006. 21:17
:: iPhone X

Post od Psiho »

I ja sam imao slicno iskustvo sa ovom porukom,tj identicna je!!!Devojka mi je poludela...broj sa koga mi je poslata poruka je 061 2741699!!! Kakvih mentola ima!!!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Nisu ti ljudi mentoli nego oni koji uplate trazenu cifru :wink:

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Ja stvarno ne razumem sadrzinu poruke . Kako ce ti on "dati pare". Ja ne mogu da verujem sta sve ljudima pada na pamet.. Its a crazy world out there.. :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

zašto bi neko uopšte obraćao pažnju na takve poruke ?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa definitivno da ima onih koji uplate trazenu cifru. Da je obrnuto, tesko da bi neko uopste slao tolike poruke, ne bi imao nikakve koristi...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Мени је нешто друго интересантно у овој причи,незнам да ли лоше капирам,али...Како неко ко незна нечији број убоде праву комбинацију бројева,6 или 7 у зависности од оператера и на такву праву пошаље смс, :disgust: ?То ми је интересантније..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

PetarI, ne razumem te bas najbolje, kako to mislis "ubode pravu kombinaciju"? Pa koliko mi je poznato, mts i vip imaju iskljucivo sedmocifrene brojeve, telenor ima i sestocifrene i prosto nasumicno nalupa neke cifre i sibne sms. Taj koji salje sms i ne zna na ciji je broj poslao, sigurno nece ojaditi nekog svog nego nekog totalno nepoznatog...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Види,небих расправу какву углавном сви мало,мало па започну на овим странама.Мислим да си и ти у праву,кажу,ћорава кока набоде зрно,али можда постоји и неки други начин....Пробај ти да ''набодеш'' праву седмоцифрену комбинацију,па пута 5 колико варијанти код Вип и Мтс има.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Da li se toj osobi uopste isplati da salje poruke na te silne brojeve ? Ili mozda ima neki dodatak pre paid sa SMSom..
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sto se tice nabadanje brojeva dovoljno je da proseta po raznim Halo Oglasima, oglasima na raznim sajtovima ukljucujuci i mobilnisvet, pa onda jos i malo modifikuje: broj ispred, broj iza (velika je verovatnoca da ako neko ima npr. 06x2134255, da postoji i 06x2134256 i 06x2134254) itd.
Onda uzme neki SMS dodatak, pa otkuca SMS i naredja gomilu tih brojeva za primaoce. Neko ce se mozda i primiti.
Inace moja keva je pre neki dan primila poruku "Baba, hitno mi treba dopuna od 200 din, molim te uplati mi na ovaj broj ...". Pa je keva u prvom trenutku pomislila da joj pise neka od tri unuke (a kako klinci cesto menjaju brojeve pomislila je da je neka od njih opet nesto menjala) pa je pomislila hajde da uplatim. Srecom pre nego sto je krenula, setila se da ih ipak pozove. Na tom broju se niko nije javljao, a kada ih je sve pozvala, na brojeve iz imenika, ispostavilo se da nijedna nije poslala tu poruku.
Svejedno je bila vrlo blizu toga da je zaista i uplati, koliko se ljudi prevari na slican nacin.
Naravno da ako neko dobije poruku koja pocinje sa "Baba ....", a nema unuke i/ili nije zensko odmah bi mu/joj bilo jasno da nesto tu ne stima, medjutim pristojna je verovatnoca da ce takve poruke zaista stici do nekog ko "odgovara profilu" i ko ce se prevariti i uplatiti.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Pon, 06. Feb 2012. 15:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Layne_Staley, ima tih dodataka za sms ili prosto ide na verovatnocu da ce mu npr za 100din krede potrosenih na poruke stici 200 ili 500 ili koliko vec sve traze. Ima racunice sigurno, prevara je to :wink:

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Azimuth, da da , skapirao sam to :) Ali ne mogu da verujem da im neko stvarno uplati kredit,... Stvarno ne mogu da verujem :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa evo vidis i sam sta je tomas.hokenberi napisao i koliko je malo falilo da mu se keva zajebe pa da uplati trazeni iznos... Desava se... Obicno prvo sto pomislis jeste da je nekome zaista frka i da mu treba kredit jer je npr. ostao zavejan u snegu ili neko cudo desili i sl. pa brze bolje odes do trafike i kad uplatis tek onda pomislis "a zasto mi se ne javlja i sta je sa njim/njom?".

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Azimuth, cesto tu ima i "socijalnog inzenjeringa" u smislu da klinci, znaju ko od njihovih drugova i drugarica ima babe/dede (oni su najlakse zrtve), dovoljno je da se za trenutak dokopaju njihovih telefona, vide sta stoji u imeniku pod "deda" i/ili "baba" i zapisu broj. Posle toga uzmu neku karticu koju obicno ne koriste, posalju poruku, pa ako baba/deda nasednu iskoriste neku "friendly dopunu" da prebace na svoj glavni broj.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

tomas.hokenberi, ma ima svega i svacega. Snalaze se na svakojake nacine. nista tu mene ne cudi s obzirom na vreme i stanje u kakvom zivimo, nazalost...

olaf
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 14. Feb 2012. 23:56

Post od olaf »

Evo shta pishe Zhivkov: http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1034093.
Trenutno koristim neki live-cd, josh nisam ubacio nasha slova.
3333333333333333333333333333333333333

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

olaf, nije bitno sto nemas nasa slova, vecina ovde ih ne koristi. Medjutim izbegavaj upotrebu sh,zh,ch itd. Tekst je mnogo citkiji ako umesto nasih slova sa "kvacicama", osim za dj, koristis slovo bez kvacice daklem:

č,ć = c
š = s
ž = z
đ=dj
dž=dz
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori