Push mail na mobilnom?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Aleksaboy, pa član si godinama i sad daješ dezinformacije... Pa kako ne može da se menja 2g/3g??? Mislim da svaki noviji telefon to može da menja, a za pametne telefone sam definitivno siguran da imaju opciju o odabiru mreže!!!
mill, evo ovde ti piše: link
gsm=2g, umts=3g
ps: google je čudo, ovo je prvi rezultat koji je izbacio na pretragu "nokia e72 data settings"
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

bachika, pre nego što me tako prostački napadneš, pročitaj pažljivo prethodna dva posta. Mill je pitao kako da izabere samo 3G tj. brži internet, na šta sam ja odgovorio da će njegov telefon automatski da izabere brži internet ukoliko je dostupan.
Što se tiče manuelnih podešavanja i odabira da telefon prepoznaje samo 3G mrežu, to je krajnje glupo i nepraktično. Po teoriji, tada telefon ne bi prepoznavao 2G i koja bi bila korist od telefona ako se čovek nađe van područja gde postoji 3G? Tada ne bi imao nijedan servis, a ne samo internet i to na velikom delu teritorije Srbije. Na žalost, nemam kod sebe neki Nokia Symbian telefon da proverim kako to sve radi u praksi, ali će već Mill ili neko drugi da proveri.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Aleksaboy, ako ti to vidiš kao prostački napad onda ok.
Što se tiče 2g/3g to ne možeš da biraš
E to je jedna teza koju si postavio i totalno je netačna!!!!!

Što se tiče manuelnog podešavanja za 3g to jeste glupo i nepraktično kod nas jer smo mi nažalost nerazvijena država. A proizvođači su to u nekim modelima ugradili kao opciju jer negde postoji i kompletna pokrivenost 3g signalom!!!
Ni ja kod sebe nemam simbijan telefon (već 5 godina) pa da sam mogao da proverim. Ali ako malo poznaješ mobilnu tematiku ovakve i slične stvari ti trebaju biti poznate. A google samo malo pomogne da utvrdiš način na koji ćeš doći do krajnjeg cilja, što je u ovom slučaju izmena načina rada telefona sa mrežom!
no hard feelings ;)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

bachika, ako se ne slažeš sa nekim mojim rečima ili smatraš da nisam u pravu, to lepo i kulturno reci. A nemoj da me napadaš i pričaš kako širim dezinformacije. E to je prostački. To što sam ja ovde član godinama svakako ne znači da sve znam i da ne mogu da pogrešim. Ali barem, za razliku od većine ovde, prihvatam tuđa mišljenja, argumente i činjenicu da sam pogrešio - ako se to desi. Prihvatam i tuđa mišljenja i stavove, čak i kada se sa njima ne slažem. To se zove lična kultura i tolerancija.
Priznajem da nisam znao da ovakva manuelna podešavanja postoje, a nije mi ni logično da postoje baš iz razloga koje sam naveo. Ali evo, pogrešio sam i izvinjavam se. No hard feelings...

Odgovori