Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni min

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni min

Post od Lobachewsky »

Eto, u naslovu sve napisano... da vas postedim senzacionalistickih naslova kojima novinari vec polako pocinju da smaraju. Da ne kazem truju.

Ovo je ta vest na b92

Sto bi u prevodu znacilo - operateri ce sem postojece taktike da uz preskupe pakete poklanjaju telefone za dinar, ubaciti u ponudu nove pakete gde za male pare dobijas neogranicene minute, poruke, mb - ali uz njih nece biti moguce kupiti telefon po povoljnoj ceni.

Cini mi se da je i u hrvatskoj tako nesto vec pocelo:
http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/ ... ucija/t23/


Po meni idealno. Jer zasto bi neko ko nije kupio telefon od 500 evra, morao da placa istu cenu paketa kao onaj koji je za te pare dobio i taj telefon za dzabe.
U evropskoj i svetskoj praksi to znaci da su se do sada placali precenjeni paketi jer su oni bili predvidjeni da pokriju troskove eventualne kupovine telefona po povoljnoj ceni.
U srpskoj praksi - nekako se kod te evrointegracije uvek zaglavimo na pola - i pakete i telefone smo placali po precenjenim cenama. Tako da, kako god okrenes, drali su nas kako su stigli.

Nadam se da ce i nasi operateri uskoro ubaciti ovo u izbor - pa ko sta voli, kome sta treba, izvolte.

Inace, bacite pogled na ovaj hrvatski link, zaista je revolucija.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od miodrage »

Lobachewsky, nece ovo tako brzo kod nas :D Usput Tele2 i hrvatski najjeftiniji operator Tomato, su koliko ja znam virtuelni operatori, tako da mogu da se zezaju s ovakvim akcijama. Kod nas to nece jos jedno 1-2 godine, a potom bi moglo i kod nas da zazivi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od Lobachewsky »

Nadam se tamo od nove godine, taman da mi istekne ugovorna obaveza. :) :) Ali realno, pre ce biti one tamo nove godine. Mada sta ga znas, vazno je da je neko krenuo u tom pravcu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od zALFex »

@miodrage, Tomato jeste virtuelni operator (koristi Vipnet HR), ali Tele2 nije, oni imaju svoju mrežu, i samo ponegde koriste T-Mobile HR (nac. roaming).
@Lobachewsky Ovaj trend koji je uveo Tele2 ispratio je i hrvatski Vip i uveo gotovo identičnu "Savršenu tarifu", s tim što ona donosi više internet u poredjenju sa "Revolucijom" Tele2.

http://www.vipnet.hr/savrsena-tarifa

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od Lobachewsky »

Nasi operateri, ja mislim, sada grickaju nokte dok im se prevrce u stomaku. :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od miodrage »

Ma da... evo, tresu im se gace... sta ih briga sta se desava u okolini? Oni su ti koji ovde gospodare nazalost, i odlucuju. Ako se lepo dogovore, kao i za sve ostalo uostalom, ne moraju tako nesto nikad da ponude.
Kad je Telesmor imao onu akciju da im korisnici pisu sta bi voleli, i da daju konkretne predloge (ima tome jedno 2-3 god), ja sam im pisao da omoguce FLAT tarifu - neograniceno sve, za cca 5000 din, ili tako nesto. Napisali su mi odgovor da im je to ad1 nemoguce da naprave, ad2 neisplativo. Retardi!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od VeNoM »

Oni da su malo pametni pa da uzmu jedno 10 članova odavde i da im daju najjaču tarifu a za uzvrat ovi da cvet savetnici. To bi im bilo jeftinije nego da plaćaju neke tamo menagere koji verovatno malo znaju o telefoniji.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od dzonsi »

Znaju ti i vise nego dobro sve,zato im profit skace svake godine,jos kada se dogovore sa ostalom "konkurencijom" svima lepo,osim nama korisnicima...

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od Freyr »

VeNoM napisao:Oni da su malo pametni pa da uzmu jedno 10 članova odavde
:D ja sam u poslednjih 5 meseci tacno 19 ljudi "obrazovao" sto se tice mts-a i ovog cuda sa 50 % popusta i svi su uzeli postpaid a bili su tvrdokorni pripejdasi :) i pre nego sto neko kaze nesto u fazonu "al si ih usrecio" svi mi se zahvaljuju kada me vide, sto sam im otvorio oci,ta opcija im savrseno pase, najlakse za dzep a zovu kao blesavi. Mislim stalno da se Mts mogao otvoriti sto se mene tice, mogli su da me caste sa jednim wp telefonom ako imaju u ponudi ili galaksijem, ne bih se bunio :D
12 godina na forumu!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od miodrage »

Freyr, ja sam tako pola moje i zenine familije prebacio na postpaid, promenio operatera nekima, ma sve odradio, ni mt:s ni Vip nisu u meni prepoznali svog dobrotvora. A mene ako se sete za dan bezbednosti sete se...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od m@c|-|oR »

... a ako se ne sete ... to je ionako bila tvoja građanska dužnost!
:wink:
Preveliki su to sistemi da biste im vas dvojica bili u fokusu, na žalost.
:dry:
U nekim drugim biznisima postoje "referral" programi za ljude koji im donose nove klijente. Negde to pak preraste do piramidalnih sistema.
Ali, svakako se slažem da bi mnogim poznavaocima tržišta sigurno puno značila neka nagrada za tu vrstu angažovanja, savetovanja i usmeravanja.
Nego, što reče dzonsi - ne verujem da će taj trend da se "prelije" kod nas. lepo im i ovako...
:smutny:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od knjaz »

Kod nas je tendencija suprotna, sto manje minuta,sms ..... Pogledajte telenor i njegov savsen paket prenesi 325, 2008. godine i uporedite sa sadasnjim. Muzu nas a dok je ovaca bice i vunice

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neogranicen

Post od pelleruma »

Nisam siguran da smo ovce,samo od onog sto je ponudjeno biramo.Ne verujem da bi mogli da se dogovorimo nas 4-5 miliona,pa da ih bojkotujemo.Lakse je njih 3 da se dogovore.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od zALFex »

Nakon Tele2 i Vipa, morao se je i T-Mobile ispratiti Revoluciju i Savršenu tarifu, na nešto drugačiji način.

T-mobile je uveo tarifni dodatak Flat za svoje Extra total+ tarife koji za 50 kuna (775 dinara) donosi besplatne neograničene pozive i poruke prema svim mrežama u Hrvatskoj. Extra total+ tarife same po sebi već imaju neograničen internet (tj. 512MB najniže dve tarife/ 1GB ostale po punoj brzini, posle 64kbps).

Inače, najniža pretplata za Extra total+ tarifu je 125 kn, što T-mobile čini skupljim od ostala dva operatera.

Operateri kao da nisu sigurni gde ih sve ovo vodi, pa su aktivaciju ovih tarifa i tarifnih dodataka vremenski ograničili.

Vip i Tele2 do 15.6.
T-Mobile do 30.6.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od sigi »

tele 2 revoluciju ima vec godinu dana samo sto ovde to nikoga nije briga imam tu tarifu i zadovoljan sam 150 hk oko 1500 dinara i dok ti jezik neutrne
u srbiji to nece biti kao i sve jedno bar 3 godine

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Uskoro novi trend-umesto telefona za dinar, neograniceni

Post od fannY »

Pa kao i sve ,dok se u Hrvatskoj uvodio 3G mi smo mastali o tome.Trebace par godina da to zazivi i kod nas. :)

Odgovori