MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Jok. Ili -ili.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: MTS novosti

Post od Mr. Jingles »

Mislim da su MTS i VIP izjednačeni po poundi, mada sve zavisi od želja. Telenor je nešto poboljšao ponudu, ali su i dalje nepovoljni. Ono što meni trenutno smeta kod MTS-a je upedljivo najgora ponuda telefona, pritom imaju modele iz 2013-te!? Otvorila se situacija da uzmem preko njih telefon, ja hoću Lumia 830, a telefona nema ni za lek, niti se može rezervisati primerak, niti zaposleni znaju da li će i kada će im stići sledeća tura telefona!?!? Nešto ne bih rekao da "imam prijatelja"...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

A da odes u neku od partnerskih radnji?

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: MTS novosti

Post od Mr. Jingles »

Ono što videh preko neta, niko ne nudi taj telefon za 1 din uz paket (miks XXL). Handy je najpovoljniji sa nekih 7700, ali ne dam im te novce iz više razloga. "Ako već šišate ovcu, ne morate i da koljete" je jedan od razloga... :wink:

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: MTS novosti

Post od fannY »

Za slican paket je u Telenoru 830-ka 1 din.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: MTS novosti

Post od Mr. Jingles »

Telenor sam napustio posle nekih 12-13 godina i nešto nemam želju i volju da im se vraćam. E sad, na nagovor ljudi iz okruženja (svi sa Android telefonima) predložen mi mi je Sony Z2 (4200 din uz XXL paket) kao odličan telefon?! Vidim da su na forumu oduševljeni telefonom, ali i da ima par mana (marko0401, strana 40. :) )...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: MTS novosti

Post od fannY »

Mr. Jingles, u sustini sta ti zapadne. Al uvek mozes reklamirati. :)

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: MTS novosti

Post od AnGeL oF LoVe »

Kupovina tv uz Box je neisplativa.Izbor je mali a cene velike.Nije nikakva povoljnost,kupovina na rate bez kamate jer to isto daje vecina prodavnica.U poslovnici se prica da postoji mogucnost ukidanja 50% popusta.Licno,ne verujem u tu pricu.Mislim da time zele povecati broj korisnika.Takodje,uz svaki novi ugovor,poklanjaju pre paid karticu.
LG G2 Black,16GB

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Ako prodaju firmu mozda novi vlasnik i ukine.Sumnjam da hoce jer sad i ostala dva opratera daju popust ako se ne varam od isto toliko ili manje.Toliko akcija i reklama da ni sam ne ispratim ko i koliko %

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: MTS novosti

Post od iLuka »

ja u poslednjih par dana nigde ne mogu da uhvatim 4G... cak ni na mestima gde sam ga hvatao kada sam zamenio karticu...

je l zna neko nesto o tome?

ok, rano je za pravi 4G protok ali cisto me zanima sta se desava...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

U NS fercera kao pravi ovaj LTE. Ali mi je jos interesantnije da tamo gde sam imao samo edge sada pici 3G skoro punim signalom. Ocekujem jos bolji signal kad proradi i na drugoj frekvenciji.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

Zna li neko da li se u mts-u telefon na rate može uzeti samo ako si poslednjih 6 meseci imao račun preko 1000 dinara, ili postoji još neki način?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

vla-do, mislim da samo trebas da imas neku njihovu uslugu duze od 6 meseci bez uslova oko visine racuna. Tipa, ako imas fiksni (pretpostavljam da imas) i redovno izmirujes mesecne obaveze, mozes uzeti mobilni bez obzira na visinu i duzinu mesecne pretplate za mobilni. Dalje kalkulises koji ces paket uzeti i uz njega telefon.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

Imam postpeid ugovor već 1,5 godinu i kad sam ih pitao za telefon na rate, kažu ne može. Trebam imati makar 6 meseci račun (ne bitno koja usluga) kod njih da prelazi 1000 dinara. Zato sam pitao ima li načina da se zaobidje to, ili izboksuje telefon na neki drugi način. :)

Pročitaj napomenu sa ovog linka:
http://www.mts.telekom.rs/index.php/kup ... -rate.html

Moja trenutna rata je manja od 1000 dinara zbog popusta od 50%.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Zanimljivo. Moj drugar je u septembru presao iz telenora u mts, u decembru je uzeo iP6+ na 24 rate. Rekli su mu da moze jer ima fiksni kod nij vec godinama.
Da nije ovo neki novi uslov ili je ono u vezi ajfona izuzetak? :|

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

Nikakav novi uslov.Tako je bilo,da kažem uvek.Znači računi ti za bilo koju njihovu uslugu moraju biti preko 1000 din.Jedino bih dodao i ovo.Lično mislim da je najbolje pozvati 064/790 (mts expres) ,poziv je besplatan iz mts mreže,raspitati se u vezi rata i telefona i na kraju ga i naručiti,bez da se lomataš po poslovnicama.Sve ti lepo stigne na kućnu adresu postexpresom.Jedino moraš lično preuzeti jer potpisuješ i ugovor.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Koliko znam, uslov da si njihov korisnik i da imas racun preko 1000 rsd je oduvek postojao. Vrlo verovatno da je iPhone izuzetak.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

Znači nema druge, nego da 'povoljno' kupim iPhone. :-)
Da, za njega važe drugačiji uslovi od ostalih telefona.
Bio sam poslovnici i pitao zašto se LG G FLEX 2 ne može uzeti uz više tarifa, već samo uz najveće? Kažu oni meni da je to zato jer je to skup telefon i zato ga nema u jeftinijim tarifama. Pitam tada a kako iPhone može i uz tarifu od 400 dinara? Zar to nije skup uredjaj? Posle početnog crvenila, rekoše da jeste i to skup, ali da su tako od 'gore' odredili, ni oni ne znaju zašto...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MTS novosti

Post od PetarI »

I dalje mislim,da ti je najbolje da nazoveš onaj 064/790 Mts expres i da ćeš tamo dobiti NAJBOLJU informaciju.Ali vidim da i dalje postoji dovoljna količina mazohizma,potrebnog da se visi u poslovnici.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

PetarI, ime moje, nije to mazohizam. I dalje u sve tri mreze nisu usaglaseni, svaki zaposleni prica svoju pricu pa ljudi idu i traze onu najbolju za sebe. Licno sam to doziveo u januaru, jedno mi pricali u poslovnici, drugo preko 789 i nesto sasvim trece (i ono sto meni je meni najvise odgovaralo) u drugoj poslovnici drugi zaposleni.

Odgovori