A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

9R94, pa jedino ako ce u februaru imati Lumiu 940 XL, i to za mnogo manje nego rpeko oglasa. Telefon mi generalno ne treba, za sada.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: VIP novosti

Post od 9R94 »

Ja ne mogu da prezalim sto sam obnovio ugovor, imao sam para za drugu masinu i sta mi bi da pojedem... :D

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: VIP novosti

Post od AquaZX »

Nenad-77 napisao:Vip reklamira 4G mrezu a oni jos nisu pokrili 3g signalom okolinu Lazarevca na primer kada se izadje iz lazarevca okolna mesta burovo zeoke barosevac rudovci znaci nemaju pokrivenost 3g signalom a pricaju vec 3godine to jest od 2012 da se ocekuje pokrivenost tih mesta u sto brzem periodu a sada je 2015g i jos nista od toga,pa su oni za mene malo neozbiljni pa zato nebih koristio vip zbog lose pokrivenosti.Njima je bitno samo da pokriju vece gradove a ostala mesta ih nezanimaju.Koliko znam u tim mestima i selima u srbiji isto zivi narod koji je ravnopravan sa onima sto zive u vecim gradovima.Ako hoceju da pricaju o 4G mrezi moraju da pokriju 3G mrezu pa tek onda da se reklamiraju na sav glas.Nekazem da vip paketi nevaljaju imaju dobru i losu stranu kao i svi paketi drugih operatera.
Tako mala mesta nema rezona da se pokrivaju od strane najmladjeg operatera pogotovo ako na tim lokacijama postoje odavno ustoliceni signali starijih operatera.
Nema ekonomske logike, tako je svuda pa i kod nas.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

AquaZX, ne bih se slozio. Niko danas nije ustolicen.
Vip je u Srbiju dosao kada su telekom i telenor (u svezem secanju jos uvek mobtel) bili ustoliceni - i to bukvalno. Ljudi su bili podeljeni na klanove, na forumu krljanja svaki dan ko je bolji, izdaja da predjes sa mobtela na telekom - i? Nista, dosao Vip, hop hop, mic po mic -
danas imamo udeo 44% Telekom, 33% Telenor, 22% Vip. I deluje mi da ne planiraju tu da se zaustave. :wink:

Vip je daleko od malog operatera koji skuplja mrvice velikih. Ne znam da li si video njihovu glavnu poslovnicu u knez mihajlovoj kako izgleda? Perverzija.

Pocetkom 2011. kada sam potpisao prvi ugovor kod njih, moglo je da se cuje - odakle njima milion korisnika (10% trzista), ja ne znam nekog da koristi Vip. A sada mi nije jasno kako samo 22% kada je 75% ljudi oko mene na Vipu. Verovatno su slabi sa pravnim licima (tu su telekom i telenor zaista ustoliceni), bilo bi jako interesantno da se vidi trzisno ucesce samo za fizicka lica.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: VIP novosti

Post od Evindzer »

Lobachewsky, 44% Telekom, 33% Telenor i 22% Vip - to je 99%. Ko onda drži taj preostali 1%? :P :lol: :lol: :lol:
U mom okruženju samo dve osobe koriste Vip, desetak Telenor, a svi ostali MTS. Sa te dve osobe na Vipu nisam u stalnom kontaktu, tako da je moguće do sad i da su preneli broj u neku drugu mrežu, nisu bili nešto zadovoljni (zaboravio sam zbog čega).
Tako da pretpostavljam da svako u svom društvu ima različita iskustva po pitanju zastupljenosti određene mreže.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

Evindzer, ne merim ja po mom imeniku trzisni udeo vipa (ono 44, 33, 22 je zvanicna info), samo hocu da kazem da su se za 3-4 godine stvari dosta promenile i da moje okruzenje sigurno nije jedino koji je preziveo takvu transformaciju (posebno jer vip daje "omiljen broj" ka svima u mrezi prakticno).

Ako nastave ovako, idu sigurno na 25% i mislim da ce se tu zaustaviti - sve preko toga bi znacilo da su krenuli u preticanje telenora, a ne verujem da ce se to desiti (iako mi je enigma kako telenor godinama odrzava tih 33%).

Slika

Obratite paznju na odnos izmedju trzisnog ucesca i ostvarenog prihoda od njega. Ocigledno je da telenor "najbolje posluje" - u prevodu ubedljivo najvise dere svoje korisnike. Verujem iz neznanja i neobavestenosti prosecnog srpskog korisnika, takvih je najvise, i takve najvise obozavaju.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Одг: VIP novosti

Post od knezevic76 »

Telenor da hoće, zgazio bi MTS samo tako.Mnogo su jaka kompanija , što u matičnoj državi što ovde, ali i politika igra neku ulogu.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

knezevic76, jesu jaki. Samo sto su trenutno fokusirani na mužu korisnika, a ne na gazenje bilo koga, niti povecavanje trzisnog udela. Fino im je i ovako, sto se da videti sa grafika.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: VIP novosti

Post od Nenad-77 »

Da telenor dere korisnike to stoji ali treba biti informisan da bih ih sprecili u tome.Vip treba da ima pokrivenost kao telenor u svakom domenu od GSM,3G,4G signalom da bi bio konkurencija mts i telenoru.Kod vipa treba mi se nesvidja njihova poslovna politika tipa ukidaju popularne pakete i dodatke.Pre je bilo smart 1100 za 1100din plus dodatak od od 1gb za 500din sto dodje 1600din pa su posle ukinuli internet dodatak pa ukinuli smart 1100 a uveli 1200 koji je dosta skuplji,sto znaci da im je poslovna politika losa.Dobra su ima stvar stvar smartovi sto moze da raspodelis hoces vise minuta manje poruka ili kako god hoces da kombinujes.Sto se tice njihove poslovnice u Lazarevcu izbor modela je katastrofalan kao i usluga zaposlenih je losa i nisam zadovoljan.Veliki minus za s a tri nasa operatera je da svake godine sve manje ima internet saobracaja u paketima kad je internet masovno zastupljen.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: VIP novosti

Post od vla-do »

U mom okruženju skoro svi koji koriste Vip ne koriste internet, tako da im je svejedno da li je 2G, 3G, ili 10G. Naravno, drže mrežu na 2G.
Svi su mi odgovorili da su prešli na njega zbog paralenog trošenja smartova/minuta u Vipu i ostalim mrežama. Pola se pokajalo zbog lošeg signala.
Oni što koriste internet ga pale po potrebi, tako da eto im korisnika.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: VIP novosti

Post od 9R94 »

^Taj sam ali kod mene se ne gubi signal.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Ja se srecom krecem u podrucjima sa odlicnom pokrivenoscu Vipovim signalom, i na 99% lokacija imam H+. Ovo sam naravno isprobao pre prelaska kod njih. Jako retko napustam gradsko jezgro Subotice, ili Beograda. Autoput SU_BG je prilicno dobro pokriven, tako da ja licno nemam problem.
Imam tarifu koja mi odgovara.
Zao mi je sto im pokrivenost nije bolja, pa da i drugi uzivaju u koriscenju njihove mreze, ali treba ih maltretirati, slati mailove, pisati na sajtu, ici na njihov chat na sajtu...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: VIP novosti

Post od marko.jtd »

Taman sam se ponadao, al na kraju videh da na 6meseci...Slika

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

Pa i 6 meseci je bolje ista nego nista. To je do kraja godine. A od sledece godine to mozda postane i standardna ponuda, ko zna.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: VIP novosti

Post od 9R94 »

Pa i treba da postane standardna ponuda, vec neko vreme mi nije jasmo zasto operateri cene mobilni internet kao suvo zlato.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

9R94: Pa ne mogu sve da ti daju, begde moraju i da zarade. Znaju da ne mogu na porukama, na minutima sve manje, pa ce da zaradjuju na netu. I u svetu je tako.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: VIP novosti

Post od marko.jtd »

Smart 700 sa ovim dodatkom bi me kostao 1800din. U MTS mrezi 300min 300min za mts 600sms i 1gb neta, sa 50% popusta (bez uredjaja) 700din...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

marko.jtd, ja sam uhvatio 50% kod Vipa, smart 1000, u kombinaciji sa ovim internet dodatkom mislim da nisam mogao bolje da prodjem jer mi minuti trebaju bas dosta. Tih 300 min bi mi trajalo nedelju dana maks. Svako ima svoju racunicu. Vip urnisem, a stanje proveravam jedva dva puta mesecno. Na Vipu se vec par godina osecam ko da sam na unlimitedu, ne vraca mi se nesto na telenor gde sam racun redovno probijao i po nekoliko stotina dinara (placao sam jos jednu pretplatu maltene svakog meseca), dzabe proveravanje stanja i pet puta dnevno kada ne stize. Da sam se bar ispricao ko covek za te pare, medjutim to je vise licilo na krpljenje od prvog do prvog. I mts sa svojih 1000 min mi deluje poprilicno ograniceno, cak i sa popustom. Kazem, svako ima svoju racunicu. Ja sam moju za 1250 din mesecno nasao.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: VIP novosti

Post od fannY »

U sustini najbolje ti je da budes u mrezi u kojoj je vecina ljudi koje zoves. Jer ti minuti u okviru mreze su spas.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Samo ako se trose paralelno, inace ne vrede ni prebijene pare
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori