MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od Apolo »

Da, u tom slučaju jedina olakšica je plaćanje uređaja na rate ali kad je cena astronomska onda gubi smisao.

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Nekome i to znači - ko nije zaposlen na određeno, osa ne može da uzme u nekoj radnji telefon na toliko rata. Kontam da MTS baš na to i ide...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Da, ali kod njih su telefoni baš skupi. Kada sam prošlog leta gledao koji skundarni telefon da kupim, dvoumio sam se između Nexus 5X i J7 (2016). Nexus 5X je po maloprodajnoj ceni u Telenoru košta oko 80.000 dinara, a J7 (2016) oko 53.000 dinara. S7 edge je košta 105.000 dinara. Ekvivalentno cenama na oglasima, ,novi, J7 (2016) u tom trenutku oko 250-270€, Nexus 5X isto oko 250-280€, S7 edge oko 550€.
Daju ti da otplatiš na rate, ali ti uzmu cifru kao da si kupio dva telefona, a ne jedan.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od Apolo »

Imas dve mogucnosti, da platis na rate preko operatera i da u sumi platis skuplje ili da iskesiras i kupis jeftinije preko KP. KP te izadje jeftinije ali nije bas svejedno kada je telefon malko skuplji, ja sam pravio ranije neke kalkulacije i ni u kojoj varijanti mi nije bilo isplativo da kupujem preko operatera pa sam skupljao pare dok nisam bio u mogucnosti da kupim neki telefon na KP. Preko operatera bi bila najbolja varijanta da imas povlascenu cenu uredjaja uz neki popust na pretplatu ali to se operaterima ne isplati.

Sent from Xiaomi Mi5 using mTalk
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Pa naravno da bi to bilo odlično, ali operateri neće da uvrste u svoju paletu uluga i proizvoda kombinaciju u kojoj ne mogu da zarade dosta. Postoji solucija, ako imaš više brojeva kod operatera, da traziš pismenim putem poseban popust. Lično sam to uradio, natezao sam se sa njima i dobio sam J7 (2016) po ceni koja je tada bila, jula prošle godone, uz paket Mix L i 50% popusta na pretplatu.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od Apolo »

Roditelji su mi isto u MTS ali pretpostavljam da si ti mislio ako ja lično imam vise brojeva...

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Pa čak je i Gigatron mnooogo povoljniji od MTSa.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

@Apolo, da moras ti lično da budeš potpisnik tih ugovora da bi mogao neku posebnu pogodnost od hjih da traziš.



Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od misapop »

Ovo je trebalo odavno da bude ovako
https://www.mts.rs/privatni/vesti/1971/ ... a-crnoj-go

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Ali za korisnike sa tarifama od 2.700 dinara, ili više... Dobro doduše može da se dobije i popust 50%, pa je onda sa 1.350 dinara to i OK pretpostavljam, ali s obzirom na to koliko nas već koristi aplikacije poput Vibera, WhatsAppa, i sl, mogli su ovu pogodnosti svima da daju. Sada već svačije mame i tate imaju smart telefone. 8)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od Apolo »

Vidim na MTS nemaju npr. S7 na sajtu u ponudi, kazu mi isto u prepisci mailom, a odem u Ušće u MTS i vidim da stoji S7. ??

Sent from my F8331 using Tapatalk
Festina lente.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: MTS novosti

Post od iLuka »

sajt, tj. ponuda sa sajta nema veze sa ponudom u poslovnicama... iz nekog razloga su to odvojili i sad taj tzv webmts ima ''drugaciju'' ponudu od poslovnica, vise modela na stanju, druge boje itd...

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: MTS novosti

Post od brankisha »

Pljuvao sam ranije mts (samo zbog birokratije) ali su me pozitivno iznenadili. Naime imam kod njih 3g internet koji koristim kuci, usb sa tp link ruterom radi fantasticno. E sad, stari paket je bio mix xl i bio je 15gb. Bas danas se ulogujem na svoj nalog da vidim koliko je potroseno itd i iznenadim se jer imam 50gb. Pogledam u ponudi, a taj isti paket sada nude sa 50gb za nekih 30 dinara manje, ali koga briga.
Bas su me pozitivno iznenadili jer su mogli da mi daju 15gb na 2 godine i da im puca prsluk, a oni su mi automatski prebacili na novi paket.
Jos jedna pozitivna stavr je postpaid na godinu dana i 50% popusta.
Za prepaid nemam reci koje je ono klepanje po usima :chytry: :chytry: :x :angry: Za 8 dana, koliko sam ovde u Srb, sam uspeo da potrosim 5000 din kredita uz minimalnu pricu, jedan poziv na vacapu, 10ak poruka na viberu, 20 fb i 20 na vacapu, mozda nekih 20 minuta price i 30 sms-ova. Doduse imao sam 12 sms parkinga. Ali ipak sta je mnogo, mnogo je.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

A vidiš, ja baš pomislio kako su dobri baš za prepejd ako bi neko došao ovde na kraće vreme. Ima dosta onih dodataka, za 200-300 dinara dobiješ i SMSova, i 1 gigabajt, i poziva u MTS mreži, a koje možeš da koristiš nedelju dana. To nisi probao?

Ali slažem se, malo nezgodno za stranca koji dođe ovde - neće znati da mu je bolje da kupi kredit i da ga ne troši samo tako, nego da uzme te dodatke.

Jedino što nemaju tako valjda pozive i ja drugim mrežama, ali pretpostavljam da im je to fora na koju hoće da namame ljude na postpejd. Ipak neće da im pripejd bude isplativiji.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: MTS novosti

Post od brankisha »

imam ja mts karticu jer sam bio na postpaid, pa je cale prebacio na prepaid. Nisam koristio te dodatke, nego cu uzeti danas neku postpaid tarifu na godinu dana. Ima bas lepa za 1000 kinti sa 50%, taman.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Da, postpejd je mnogo isplativiji. Jedino ne znam da li možeš dobiti 50% popusta bez ugovora na dve godine. Barem u MTSu.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

50% ide samo na post pejd i može na godinu ili dve da se uzme.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Super, to nisam znao. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: MTS novosti

Post od vla-do »

Nema mi ništa gore nego kad gastarbajter dodje i potroši malo više para u Srbiji. Tačno pomislim da pripejd i postoji da bi njih derali. [emoji1]
Da, 50% popusta može i na godinu i na dve godine ugovora i za nove i stare korisnike.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

To se onda tačno ne isplati potpisivati tako ugovor na dve godine ako će se uzeti 50%. Dobro, jeste kocka, ali mislim da je bolje ipak tako na jednu godinu, pa bi dogodine trebalo da može biti samo bolje. Kao recimo što su uveli ono duplo više megabajta u nekom trenutku, a ko je ranije potpisao ugovor ko ga šiša. Tj. lukavo nisu povećali megabajte u toj tarifi, nego su uveli akciju duplo vise megabajta. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori