MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: MTS novosti

Post od knjaz »

Mozes kod telenora onaj start paket. 250 din je mesecno,tarifiranje na sekundu a valjda mozes da kalemis i dodatke.
Mada ti je najbolja opcija da si kod vipa uzeo dodji i probaj tarifu. Sve besplatno mesec dana.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: MTS novosti

Post od brankisha »

vla-do napisao:Nema mi ništa gore nego kad gastarbajter dodje i potroši malo više para u Srbiji. Tačno pomislim da pripejd i postoji da bi njih derali. [emoji1]
Da, 50% popusta može i na godinu i na dve godine ugovora i za nove i stare korisnike.
Gastarbajteri su oni sa vise godina i papirima, ja sam i dalje turista :P
Drugo zasto bih davao da me neko sisa kao ovcu kad ne moram. I onako imam taj broj kod njih vec 17 godina. A i ne zalim se ali nerealno je da ovde deru vise nego u Kanadi gde je standard mnooogo veci.

Uzeo veceras mix net xl na godinu dana za 50%, cak nisam ni pitao sama mi ova na pultu rekla kolika je pretplata. Realno na pripaidu za mesec-dva bih potrosio koliko ovde za godinu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

brankisha napisao:(...) nerealno je da ovde deru vise nego u Kanadi gde je standard mnooogo veci.
Nije takav slučaj samo kod operatera, tako je za mnoge stvari. Imam mnogo rođaka po inostranstvu, i iznenade se kad vide koliko je ovde skupo u odnosu na standard stanovništva.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

knjaz napisao:Mozes kod telenora onaj start paket. 250 din je mesecno,tarifiranje na sekundu a valjda mozes da kalemis i dodatke.
Mada ti je najbolja opcija da si kod vipa uzeo dodji i probaj tarifu. Sve besplatno mesec dana.
Ako se ne varam, ta tarifa je totalno beskorisna. 250 dinara za tarifu sa kojom se ne dobija ni jedan minut, ni jedan sms, i ni jedan megabajt. Mislim da je definitivno bolje uzeti bilo koju tarifu sa količinom megabajta i svega ostalog koliko misliš da ti je dovoljno nego se s ovim zezati. Čak i ako su podaci, poruke i pozivu u toj tarifi koju pominješ jeftiniji, ali ja se ne sećam da sam video neku dovoljnu razliku, da bi se to nekima uklapalo u matematiku.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: MTS novosti

Post od knjaz »

Ali ako covek nije u zemlji bolje da placa mesecno tu sumu i ne koristi telefon a kada dodje u zemlju napravi kombinaciju koja mu odgovara. To je bila poenta.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

I za to bih rekao da je bolje raspitati se kako može iz inostranstva da uplaćuje sebi kredit onako jednom u godinu dana (ili koliko je već kod kojeg operatera) kako bi produžio sebi važenje kartice. Ima sigurno nekog u Srbiji ko bi mu jednom u 11 meseci uplatio 200 dinara u nekoj trafici. Ovako em treba da uplaćuje 250 dinara mesečno, em još možda i rizikuje da sebi napravi veći račun ako bi nekog slučajno sa te kartice nazvao, ili se nekome javio, ili nešto slično.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Nikollo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Ned, 19. Mar 2017. 19:40
:: Htc desire 310

Re: MTS novosti

Post od Nikollo »

Da li mtsovi pripejd korisnici mogu da koriste 4g posto mi nije bas najjasnije nakon prelistavanja par stranica na mts.rs

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MTS novosti

Post od Lobachewsky »

brankisha napisao: Za prepaid nemam reci koje je ono klepanje po usima :chytry: :chytry: :x :angry: Za 8 dana, koliko sam ovde u Srb, sam uspeo da potrosim 5000 din kredita uz minimalnu pricu, jedan poziv na vacapu, 10ak poruka na viberu, 20 fb i 20 na vacapu, mozda nekih 20 minuta price i 30 sms-ova. Doduse imao sam 12 sms parkinga. Ali ipak sta je mnogo, mnogo je.
Ne kontam, zasto nisi uzeo neki dodatak nesto? Niko ne trosi sirov kredit. 5000 din si mogao da potrosis jedino ako te je bas bilo briga za kintu, i bolelo te da se cimas sad nesto tu, ali mislim da im to i jeste plan, da izvuku maksimalan profit od svih korisnickih profila - pocev od onih koji uplacuju 100 dinara nedeljno, pa sve do likova koji u nekom trenutku imaju doboljno novca da ne obracaju previse paznje na sta odlazi.
гари napisao:Da, postpejd je mnogo isplativiji. Jedino ne znam da li možeš dobiti 50% popusta bez ugovora na dve godine. Barem u MTSu.
Ne znam po kojoj racunici je postapid isplatljiviji, u kontekstu nekoga ko zivi u inostranstvu. Osim ako se covek nije vratio u srbiju :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Ali mislim da to mogu samo jednom da pokupe pare tako od nekog. Ko ima para, on uzme neku jaku postpejd tarifu, pa usput i da dobije neki prejaki telefon.

A ovo što sam rekao da je postpejd isplativiji, mislim da sam to napisao pošto je on ranije rekao da da bi bio ovde godinu dana ako se ne varam. U tom slučaju može da uzme postpejd tarifu sa kojom bi imao neku količinu megabajta, sms poruka, i minuta u nacionalnoj mreži. A na postpejdu može da dobije samo minute ka mts mreži, a za koje mislim da su većini ljudi od malo koristi.

Inače, može neko i da ima postpejd na samo par meseci, ne mora ni čak godinu dana.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od srdjanyo »

Danas u 2 poslovnice mts-a nemaju zamenski telefon.
Državna firma u punom sjaju!

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS novosti

Post od acamatic »

Firma koja se sistemski namerno uništava...
Nego drugari jel i dalje važi za mts postpaid pakete da nepotrošeni minuti i poruke iz prethodnog meseca se prebacuju u naredni?
Pitam ovo jer iskreno nisam to pratio u zadnje vreme(jer znam da je odavno tako bilo), jer juče uđem u app da vidim šta se dešava kad ono ostalo mi svega 10tak minuta slobodnog razgovora ka svim mrežama a znam da mi uvek ostane po 100. Pa se pitam jel sam ga toliko istopio ili su oni prestali da prebacuju minute iz prethodnog meseca?

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: MTS novosti

Post od brankisha »

Prenosi se. Ali koliko znam mozes preneti samo iz prethodna 3 meseca.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

acamatic, brankisha, samo do vrednosti jednog paketa.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Ja mislim da se MB ne prenose .

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Da, internet se jedino ne prenosi, sve ostalo da.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS novosti

Post od acamatic »

m@c|-|oR napisao:acamatic, brankisha, samo do vrednosti jednog paketa.
Kolega jel to znači da ako imaš standardno 500min i ništa ne potrošiš naredni ćeš imati 1000 minuta?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Da, to znači upravo to.

Ali, ako sledećeg meseca opet ne potrošiš ništa, nećeš imati 1500 minuta, već opet samo 1000 (kod telenora je bilo tako nekako ako se sećam).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

U "kontoli troškova" se sve prenosi: i običan kredit i bonus net i bonus kredit u mreži, ali samo u naredni mesec.

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: MTS novosti

Post od Roda92 »

Ciklon da li u kontroli troskova, kredit koji dobijas od njih mozes da iskoristis za kupovinu bonus neta, minuta onih akcija?

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

Sa osnovnim kreditom možeš da kupuješ bonus net i minute u trajanju od nedelju dana. Tipa, ako imaš tarifu "kontrola troškova 1000", sa osnovnim kreditom od 1000 dinara možeš kupovati bonus net i minute u mreži, kao i da aktiviraš uslugu "moj omiljeni broj", na primer. Mada, minuti u mreži ti i nisu preko potrebni, jer u toj tarifi imaš 2000 dinara bonusa za razgovore sa MTS brojevima. Osnovni net je 300 MB.

Odgovori