MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Re: MTS novosti

Post od <Milanche> »

Prevideo sam ovaj mts tv, to mi ne treba, samo fixni, vdsl i postpaid broj.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Nokia Efiftyone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

I tako.... Prvi put u životu uzeh telefon kod operatera (uz novi paket). Nadam se da će mi potrajati tri i po godine, kao što je bio slučaj sa prethodnim. :)
Uglavnom, danas mi stiže ova poruka sa slike - iako im nisam poslao nikakav zahtev. :)
Videću da odem sutra u obližnju poslovnicu da to odjavim, ako bude moguće.Slika

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

Net limit je usluga koja se automatski aktivira novim korisnicima čim se konektuju na net prvi put. Košta 99 din, ali ti daje slobodu da ne razmišljaš o prekoračenju računa kada je net u pitanju. Ja sam lično to deaktivirao jer ne želim da im plaćam nešto za šta znam da mi ne treba.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Martin Mystere »

Dok je kod drugih net ograničen potpuno besplatno tako da nikako ne mogu da se naprave ogromni i neželjeni troškovi mts po defaultu naplaćuje harač od 99 dinara - pa ko zna kako isključiće ga, ko ne zna kako pljačkaće ga tokom čitave ugovorne obaveze a vrlo moguće i dalje!

Kakvi papci!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

Martin Mystere, nisam siguran da li je na pr. kod VIPa neogranicen net u NEO paketima posle potrosenih GBa iz pretplate.
Sto se tice ovog limitera, prilikom potpisivanja ugovora bi trebalo da vam naznace da ce to biti naplacivano jer imas mogucnost da ne prihvatis ovu uslugu, sto automatski znaci da je neces platiti ni za jedan mesec koriscenja. Naravno da bi bilo super da ne postoji ovako nesto i da imas sporiji net i posle potrosenih GBa iz pretplate, ali ovako bar imas izbor. Neko ce pre mozda prihvatiti da ne uzme limiter i da ima brzi net i posle potrosenog saobracaja iz pretplate (na pr ne zeli da se petlja sa net dodacima), neko ce pak jedva cekati da aktivira limiter, itd.
Evindzer, moze da se odjavi s tim sto ces za ovaj I mesec platiti punu cenu dodatka iako si ga koristio samo par dana, tj. tih 99 dinara. Pisali smo vec bas o ovome na prethodnim stranama ove teme. :)
Net Limit će vam biti automatski aktiviran i u narednom mesecu, nije potrebno da vršite ponovnu aktivaciju. Uslugu možete naknadno da deaktivirate u nekoj od naših poslovnica ili pozivom na broj 0800 100 100. Bez obzira na to kog datuma u mesecu ste izvršili deaktivaciju ili ponovnu aktivaciju Net Limit usluge, za taj mesec će vam biti naplaćen puni iznos naknade.

Net Limit uslugu možete da aktivirate na način koji vam najviše odgovara:

putem mts postpejd vodiča (*797#) – pronađite opciju Internet/Net Limit/Kupi,
slanjem SMS poruke sa tekstom „NETLIMIT“ na broj 7888,
putem aplikacije mts centar,
pozivom broja 0800 100 100 ili
u mts poslovnicama.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: MTS novosti

Post od darkonda »

Net limiter sprecava naplatu sporog interneta posle potrosenog brzon interneta, dakle imas free spori internet, a ne brzi.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

darkonda, nece biti da je tako. Net limit usluga ti omogucava da imas neogranicen spori net (do 64/32 Kb/s) za 99din. posle potrosenih GBa iz pretplate. Ukoliko pak ne aktiviras tu uslugu, posle potrosenog redovnog saobracaja i dalje ces imati net neogranicene brzine ali po po ceni od 1Din/MB.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Martin Mystere »

Fox napisao:Martin Mystere, nisam siguran da li je na pr. kod VIPa neogranicen net u NEO paketima posle potrosenih GBa iz pretplate.
Za VIP stvarno nisam siguran, za Telenor kod kog sam još od prošlog milenijuma znam sigurno.
Fox napisao:Sto se tice ovog limitera, prilikom potpisivanja ugovora bi trebalo da vam naznace da ce to biti naplacivano jer imas mogucnost da ne prihvatis ovu uslugu, sto automatski znaci da je neces platiti ni za jedan mesec koriscenja.
Naravno da bi trebali ali je kod nas generalno uvek i gotovo svuda aktuelna pilićarska politika da se zbog infinitezimalne zarade naplaćuju svakakve sitnice i gluposti.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Kod vipa se posle potrošenog saobraćaja iz paketa naplaćuje.

Poslato sa P10 uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: MTS novosti

Post od Fox »

Martin Mystere, pretpostavio sam da vecina prodavaca u poslovnicama nece to napomenuti, s tim sto bi trebalo da ta opcija stoji i u samom ugovoru koji se potpisuje.
Saglasan sam da je "pilicarska" fora ako to ne napomenu prilikom potpisivanja ugovora (bio prisutan prilikom jednog ali sam znao za jadac pa smo trazili da ne bude aktivirana ista), koja ce vecinu korisnika kostati tih 99din., jer kao sto rekoh, ovaj dodatak se moze odjaviti odmah. Ono sto je dobro je da takva opcija uopste i postoji, za razliku od na pr VIPa (hvala m@c|-|oR). 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Martin Mystere »

Slažem se da je bolja nego kod VIP mada su po ovom pitanju izgleda i jedni i drugi pilićari i tu je Telenor ispao najkorektniji. Da sve ne bude idealno Telenor se potrudio u nekim drugim segmentima gde oni prednjače u pilićarstvu.

Generalno, kad se sve sabere i oduzme - sva tri operatera su ista, tj. teški pilićari i lopuže koje zabole patka za korisnike.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Vip u starim paketima nije imao limiter, ali je naplaćivao svaki prekoračeni MB, i to papreno. Računam da je takva situacija i sa ovim novim paketima. MTS je ranije imao besplatan spori internet po isteku brzog iz paketa - za tekstualne poruke na Votsapu ili Vajberu, sasvim upotrebljivo. Kakva je situacija u Telenoru, nemam pojma, prešao sam od njih u Vip pre dve godine, i više se nisam osvrtao. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Vip nema limit, ali naplaćuje net 1 din/MB. Doduše imaju i one džokere pa ko šta voli.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

^ Koristio sam par puta ono što su zvali Noćna ptica - 20 GB u periodu od 11 uveče do 7 ujutru. Mislim da tog dodatka više nema, ili ga bar ja ne vidim od kad sam prešao na jedan od novih paketa.
Takođe, i MTS ima slične dodatke za internet, najveći sadrži 10 GB i obnablja se automatski svakog meseca, sve dok se ne odjaviš, slično kao i za pomenuti net limiter.

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od misapop »

Sto se tice neta na novim paketima na telenoru,kada potrosite internet iz paketa,on se blokira sam,pa ako vam je potrebno vise,onda dokupljujete megabajte.
Ali,telenor ima i prednosti jer se nepotroseni megabajti prenose.Plus ima i 2 besplatna dodatka po 10 gigabajta,tako da se moze lepo izbalansirati

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Evindzer, moze da se uzme i jednoskratni dzoker. Visekratni traje minimum 3 meseca.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

^ Misliš na Vip? Znam, tako je od kad sam prešao kod njih, a i još ranije, koliko znam. Višekratna dopuna važi minimum tri meseca. Jedino ne vidim ponudu za noćni net koja je ranije postojala.
Slična situacija je i u MTS-u, sa tom razlikom što se izabrana dopuna neta automatski aktivira svakog sledećeg meseca - i tako sve dok je ne deaktiviraš.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od sugarcoated_ass »

Evindzer, nema tog dodatka. Sada su ubacili ovaj Giga Džoker koje jeste pola od tog dodatka (10GB), ali može se koristiti net stalno, ne samo u noćnim satima. :)
miodrage napisao:jednoskratni
Šta, skraćuje se samo jednom? :lol:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »


Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: MTS novosti

Post od Dream Weaver »

Danas video, korektno skroz...
Jedino što su mogli da daju uz omoriku 1 viber i wa.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
and justice for all...

Odgovori