A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: VIP novosti

Post od Drakenzen »

Narode imam problem sa VIP-om.
Preselili smo se u Norvesku krajem prosle godine (supruga i ja). Supruzi je istekao ugovor u VIP-u u januaru, sve racuni su uredno placani do danas.
Do sada sam pisao nekoliko puta korisnickom servisu mail sa zahtevom da raskinemo ugovor ali oni jednosavno ne zele da odgovore.
A normalno salju racun za svaki mesec iako je kartica neaktivna(plus su joj iskljucili roming na broju).
Sta da radimo?

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: VIP novosti

Post od dachakragujevac80 »

Pa jel ima ko da ode u neku poslovnicu da im skrene paznju na to?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: VIP novosti

Post od Drakenzen »

Izgovor im je da mora licno da dodje ili da kontaktira korisnicki servis!?! :x :x :x :x

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

Pa meni je logično da mora lično zbog provere podataka. [emoji846]
Ovako može random osoba da ih kontaktira umesto tebe putem mejla.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

Контактирај их директно преко сајта када се улогујеш на свој профил или путем чета на Фејсбуку.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Drakenzen, ako je kartica iskljucena, onda sta te briga sto salju racune? Ignore i dovidjenja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: VIP novosti

Post od Drakenzen »

Znam nego razmišljam da ne prave neki problem roditeljima njenim i sl.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

Па, не можеш једноставно престати да плаћаш рачуне иако не користиш услугу све док ти траје уговор са њима. То што је уговорна обавеза истекла не значи да њеним истеком престаје важење уговора. Уосталом, кад сте већ плаћали рачуне за услугу коју нисте могли користити, зашто нисте пре пресељења у иностранство исплатили све унапред и одмах раскинули уговор?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od znemanja »

Ako ne pristanu na raskid ugovora na daljinu, napiši obično punomoćje kojim ovlašćuješ određenu osobu (roditelje, prijatelja i sl.) overi kod notara u Norveškoj i prosledi u Srbiji. Sa punomoćjem ta osoba raskida ugovor za par minuta.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: VIP novosti

Post od Drakenzen »

Iskreno skroz sam u tom trenutku zaboravio na taj ugovor sa VIPom, suština je u tome što je moguće da se to odradi online, jasno stoji na njihovom sajtu kako se to radi. Problem je u tome što oni jednostavno ne odgovaraju na mail i to je to. Ako ne odgovore do ponedeljka pišem ratelu pa nek se oni dogovaraju šta dalje.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

Већ ти написах у свом претпоследњем посту да их контактираш или преко сајта (када се улогујеш, у корисничком панелу ћеш је могуће активирати чет са подршком) или путем странице на Фејсбуку.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: VIP novosti

Post od vla-do »

Drakenzen, da li ti je izvodljivo da nazoveš korisnički servis iz Norge? Ne znam imaš li besplatnih minuta ka Srb ili koliko bi te koštalo, ali ja sam telefonski sa našim operaterima svašta uspeo dogovoriti. Uglavnom preko nekog ličnog podatka za koji te pitaju potvrde tvoj identitet.
Supruga može da ih nazove i kaže da je predala zahtev/poslala mejl za gašenje broja i da kažu koji je status. Nek pita gde je zastoj, pa da rešite to.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: VIP novosti

Post od dachakragujevac80 »

Jel zna neko,ako hocu recimo da uzmem u Vipu onaj sat Xiaomi Mi band 3,i hocu da ga placam na rate,kako se otplacuju te rate? Ja imam ugovor kod njih,ali vec sam ga obnovio pre 9 meseci uz uredjaj. Da li to ima veze,da li mora npr novi ugovor,ili moze uz taj postojeci? Ili na neki drugi nacin? Posto na sajtu ne pise (kao za telefone) uz tu i tu tarifu,tolika i tolika rata,vec samo za kes 4800,na 24 rate 200 dinara mesecno.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Moraš biti najmanje Neo 4 da bi ti podelili na 24 rate a ako si u manjoj tarifi pola odmah a pola na 24 rate.Vezuje se kupovina uz trenutni ugovor.Pre sam pisao o Vipu i njihovim cakama koje nigde ne pišu ili su pisana najsitnijim slovima.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Ovaj vip je izgleda teška kesa, a planirao sam da pređem na vip.
Nemam signala po kući sa dva telefona koji imaju vip kartice, kaže keva ponekad nema... a sa mts-om sam imao uvek i to pun signal
Android 12

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

Zato prvo proveriš da li će ti odgovarati operater zbog signala. Eto kod mojih, odmah na izlazu iz NSa, Telenor nema ni 2g signal dok MTS i Vip imaju 3g i čak Vip ume da uhvati i 4g. Najgore što sam primetio je da Telenor u centru NSa, tačnije u Dunavskoj ulici, pada na 2g gde su MTS i Vip zakucani na 4g. S druge strane u Žablju mi Vip jedva hvata i 3g, ali Telenor šije k'o blesav. Tako da svi su oni mestimično rupičasti. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Nema više neo 2, a hteo sam da uzmem taj paket.
Neo 3 je prvi paket od neograničenih za 1200 dinara... do sada je bio neo 2 za 1000 dinara

Moraću siguricu plus dok nije i to nestalo
Android 12

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: VIP novosti

Post od dachakragujevac80 »

Dal da im napišem jedan mail i da im se na*ebem majke milosne! Pa zar u poslovnicama nisu znali da ce doci do ovih izmena tarifa,nego su mi uvalili telefon 5 dana pre,a da nisu ni napomenuli za ovo! 100 dinara i 1GB su mi ukrali [emoji35][emoji16]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Ne znam kako da prenesem broj u vip.
Nađem preko googla i otvori se vip stranica na kojoj sve lepo piše i ponuđen je link, kada kliknem na link dalje ne može, traži da se registrujem na vip nalog, a ja sam već registrovan.
Njihov sajt nema veze sa mozgom, a i onaj od mts-a nije ništa bolji.
Android 12

frace
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 22:39
:: Sony Xperia miro
:: S3 I9305

Re: VIP novosti

Post od frace »

Razmisljam da iz mtsa predjem vip pa me interesuje da li u okviru in tarife ima sms poruka? :? Ne treba mi neograniceno ali cudi me da nisu dali bar 100 smsa

Odgovori