MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

@Joxy, jeste ja sam imao istu situaciju pre, činimi se, godinu dana. Nisu hteli da daju 100GB, već popust na pretplatu, tri meseca po dinar i dupliran net iz Omorike 2. Bila je tada i neka promocija nekih dodatnih 10GB. Takode, dogovorio sam sa njima da one namenske GB za YT budu opšti za sve app, a ne samo za YT. Na to su pristali. Tako da sada mesečno imam 50GB.


Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

Kako si uspeo da izvuces 50GB? [emoji4]
Uz Omoriku 2 ide 10GB (5+5, onannovogodisnja akcija, ne znam do kada vazi), i jos 10GB za YT i Twitch, a za Viber, Insta, WA, FB i Twitter su neograniceno.
U principu to je ok paket ako bih i ja uspeo da isvucem tih 50GB.
Znaci 3 meseca placas po dinar a ostatak po 2k, dakle i popust na pretplatu i ta 3 meseca po dinar?
Da li si ih kontaktirao pre isteka UO ili nakon toga? Kome si pisao, ili si pak isao licno u poslovnicu?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

@Joxy, neka akcija je bila 10GB dodatno uz net iz paketa, to su mu sve duplirali i dodali net koji je namenjen za one dodatke (YT, Viber i ostalo). Trazio sam da taj net za dodatke ne bude samo za dodatke, već da uključe u osnovne GB u da mogu da iz trošim za šta ja želim. Kontaktira sam ih pred kraj isteka ugovora, čekao sam neko vreme da mi se javi njihova služba za pregovore i oni se javili dan nakon isteka ugovora. Nisam podnosio zahtev drugom operateru, mts mi najviše odgovara i ne bih prešao u VIP i da se nismo dogovorili.
Da, tri meseca su bila za 1 din, a ugovor sam zaključio na dve godine.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Eto, Nemanja je njih zvao, ja nisam, zvali su oni mene.

Daklem, par nedelja pre isteka ugovora zovu iz jedne službe i nude ono što je svejedno aktuelno na sajtu. Poslednih 5-6 godina (nekako otkako su ukinuli onih 50% popusta na pretplatu) te prve pozive iskuliram. Oni ni nemaju ovlašćenja da nude bilo šta van standardnih paketa/promocija.

Kad se podnese zahtev za prenos, ili u Nemanjinom slučaju kad istekne ugovor, zove druga služba i nudi povoljnije uslove. Oni uzimaju u obzir status pretplatnika, visinu računa, dugovanja, ...

On je ipak advokat, pa neće da bude grub kao ja.
:D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: MTS novosti

Post od yocasylver1 »

Video sam da se prenosi net. Znate li da li samo od prošli mesec ili više?

bacom
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1011
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 02:23
:: galaxy s2 i9100
:: G3 d855

Re: MTS novosti

Post od bacom »

Pošteno bi bilo da se prenese sve što nisi potrošio, ali samo prethodni mesec

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

5. маја би требало да ми истекне двогодишња уговорна обавеза на Контроли трошкова 500 са телефоном (Нокија 6.1). Укупан месечни рачун је 1700 динара (500 пакет и 1200 рата за телефон). Одем данас до пословнице и питам да ли могу да до краја уговорне обавезе пређем на Змај тарифу. Рече радник: „Хајд'да видимо”. Све испало ОК. Потписао сам прелазак на Змај од 999 динџи месечно. Како је њихов службеник рекао, остале су ми још ове три рате за фон које ће стандардно ићи сваког месеца (наплате преко рачуна за фебруар, март и април), а да ће ми за овај месец бити наплаћено 500 динара за Контролу трошкова и пропорционално за Змај тарифу. Напоменуо је да ако буде неких проблема са рачуном (јер су мењали програм који користе, шта већ) да само дођем до пословнице. Сад у јануару је било пуних 10 година како сам са овим бројем који користим код њих. Немам очекивања да ће ми понудити нешто несвакидашње, али ћу ићи на то да ми уређај из више класе дају по повољнијим условима (то јест по нижој цени, јербо ми не требају бесплатни месеци, гигабајти за Вајбер, Месенџер, Тјуб и слично).

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: MTS novosti

Post od luksa89 »

To su fore koje mazu oci ljudima. Daju ti neogranicene minute i poruke, a na internetu zakidaju. Ako hoces vise neta, platis vecu sumu. Kome jos trebaju neograniceni minuti, kada se prenose minuti i poruke, tako da je navlakusa. Ja sam prebacio broj iz telenora kod kojih sam od 2009 godine u prosli cetvrtak i jos cekam da mi jave i prebace broj. Sve sam potpisao. Naravno, taj drugi broj je prepaid koji je registrovan u telenoru na mene 063, a postpaid mi istice za mesec dana. Rekao sam, dovidjenja telenoru i presao na zmaj tarifu bez ugovorne obaveze dok ne iskoci neki telefon, to jest ne spadnu cene.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od Azimuth »

luksa89 napisao:To su fore koje mazu oci ljudima. Daju ti neogranicene minute i poruke, a na internetu zakidaju. Ako hoces vise neta, platis vecu sumu. Kome jos trebaju neograniceni minuti, kada se prenose minuti i poruke, tako da je navlakusa.
Evo ja sam jedan od tih kojima neograniceni minuti znace, dok recimo interneta mi je dosta 10tak GB mesecno na mobilnom. Zasto? Zato sto radim i dosta toga zavrsavam preko telefona, pa tako dnevno neretko pricam i vise od 2h. Net koristim za mail, malo drustvene mreze i neke aplikacije vezano za posao.
Drugim recima, previse generalizujes. Svako od nas koristi telefon u razlicite svrhe, a kako je minut i sms jeftiniji od neta, onda su se svi redom opredelili za istu semu (besplatni minuti i razlicite kolicine neta).

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

^ +1
Imam službeni broj sa milion terabajta neta, u kancelariji wifi, ali zato kad krenem SD - NI ili obratno, pričam skoro celom putem.
I meni u subotu ističe ugovorna obaveza za paket Miks M sa neo minuta i poruka i 100GB neta.
Mislim da ću broj prebaciti tamo gde mi je paket najjeftiniji.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

Imam 6GB neta mesecno i nikad nisam dosao do kraja, rekord, potrosio sam 5.5 GB, i to zato sto je FB u pozadini syncovao nesto do besvesti. Kad sam to iskljucio, sad potrosim 3-4 GB mesecno Poruke mi skoro pa ne trebaju, a minuta ne znam koliko potrosim, ali po racunu mesecno imam 10-15h price.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od nesta »

I ja sa mix xl tarife i 100gb neta, predjoh na omorika 1 tarifu, ali samo zato jer pridružih broj ženinom boxu, i tako opet dobih 100gb, doduše zajedno, ali to nam je više nego dovoljno.....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MTS novosti

Post od Lobachewsky »

luksa89 napisao:To su fore koje mazu oci ljudima. Daju ti neogranicene minute i poruke, a na internetu zakidaju. Ako hoces vise neta, platis vecu sumu. Kome jos trebaju neograniceni minuti, kada se prenose minuti i poruke, tako da je navlakusa.
Ja sam navikao da uopste vise ne razmisljam o stanju. Platim 2500, dobijem minute i poruke neogranicene, 100GB interneta - da li mi je nesto ostalo ili su mi samo zamazali oci, da li sam pustio update i sinhronizaciju dok sam negde napolju, da li bas mora da radi youtube dok spavam ili mi je hotspot ostao ukljucen iako nisam za kompom, sto bih uopste mislio o tome. Sto se mene tice, proslo je vreme uklapanja, raznoraznih paketa i "spoznavanja mojih potreba" - platim ~20 evra sve "flat" i ne razmisljam mesec dana.

I sto je najgore, ne znam ni da li ima poente da krenem da se stiskam na nekom optimalnom paketu i menjam navike u neku racionalnu potrosnju zbog nekih 500-600 dinara kao ustede.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

luksa89
Banned
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 11. Jul 2019. 10:44
:: Samsung S9
:: LG G5

Re: MTS novosti

Post od luksa89 »

Tih 500 dinara nije malo kada pogledas na godisnjem nivou. Jeste dobro da ne razmisljas, ali 2500 dinara za paket za nesto sto nisam ni potrosio da mi naplate, a to su neograniceni minuti i poruke, ne. Danas su mi prebacili broj na zmaj. Nego, sada u levom uglu imam ikonicu za preusmeravanje poziva call forwarding. Da li je to normalno kod mts-a ili ne da stoji?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Smisao neo minuta i poruka nije da se potroše (možeš li potrošiti neo minute - malo paradoksalno, zar ne?), već da ti da slobodu da ne misliš koliko ti je minuta ostalo na kraju meseca.
Slažem se da 500*12 (*4 u mom slučaju) nikako nije malo, ali sloboda ima cenu.
:)
Naša 4 računa su oko 5.000 mesečno (2* MTS, 1* VIP i 1* Telenor), svi su sa neo minutima i porukama, razlikuje se samo količina neta koje imamo.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Već sam pominjao da mi sutra-prekosutra ističe ugovor za moj broj.

Ugovor je potpisan na Miks L tarifu, sa neo minutima i porukama i 100GB neta. Sve za 1.019 rsd mesečno.

Lepo je bilo dok je trajalo (što ne uzeh na tri godine....)

Danas malo prošetao kod sva tri operatera da se raspitam gde smo, šta smo, šta ima, kako smo....

Za moje potrebe isoada da je mt:s najpovoljniji, te nisam siguran da bi operacija sa pokušajem prelaska u drugu mrežu donela bilo kakav benefit.

mt:s, Omorika 1 3GB 1.199 rsd do sutra, zbog novogodišnje promocije (inače 1.499 rsd)

Vip Neo 3 3 GB 1.299 rsd

Telenor, Total 2 2 GB 1.599 rsd

Opcija 1 - potpisati ugovor sutra i nastaviti sa omorika 1

Opcija 2 - sačekati ponedeljak i podneti zahtev za prenos broja, sa logikom da u tom trenutku Vip ima nižu cenu.

A baš smo lepo bili uspostavili to pravilo da kod svakog isticanja ugovora pretim prelasko mu drugu mrežu....
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

m@c|-|oR, Traži duplo neta uz Omoriku 2, meni su to odobrili bez pretnje za prelaskom u drugu mrežu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Hvala na predlogu. Nije mi prioritet net, imam službeni broj sa čudo mnogo saobraćaja.

Tražim ekonomično rešenje.

BTW, kako si to tražio? E-mail, telefonom, poslovnica?

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Mail-om i posle nekog vremena me pozvali.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MTS novosti

Post od miodrage »

m@c|-|oR, pa prvo kazi sta su ti potrebe, a lako cemo da nadjemo najpovoljnije. Po ovome sto si naveo, mt:s...
Jedino da probas da ih ucenjujes... mada i sam znas da to moze da bude mac sa dve ostrice. E sad, 100 din nije neka cifra pa da se za to potreses... ali ovo je imas vrapca u ruci a goluba na grani, pa ili ces da ga capis ili ostanes bez oba.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori