Ne kupujte nikako!

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Petronije
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 17:22

Ne kupujte nikako!

Post od Petronije »

Ljudi moji!Kupovina Nokie 6070/samsunga x660 je cista prevara!Kad se sve lepo izracuna,dobiju se ovakve cifre:znaci,ukoliko kupite jedan od gore navedenih telefona ZA 200 DIN,dolazi vam post-paid paket BEL 1000,cija cena mesecne pretplate iznosi fascinantnih 3000 DIN!!!
A posto ste ugovorno obavezni 24 meseca da placate,to bi iznosilo 24x3000=72000 DIN+sto potrosite!Pa za ove pare bi ste mogli da kupite 6,7 ovakvih telefona ili neki 20 puta bolji tel i da vas boli uvo!
STA VI MISLITE O TOME???

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

o tome sam već pisao da se nešto tako ne isplati osim ako ne koristiš dosta mob i recimo prihvatljiv paket bel 200 ili bel400 koji su duplo jeftiniji. ali samo ako neko stvarno dosta koristi mob i nije mu npr problem da mesečno izdvoji i do 1500din ovo bi mu dobro došlo. ovako..definitivno ne vredi
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

Petronije, mozesh da kupish 6.7 puta bolji mob i onda da dajesh za kredit ili za rachun dve godine pa izrachunaj koliko te izadje! taj paket od 3000 kupuju ljudi koji naprave barem 3000 rachuna mesechno a ne neko ko jedva ima za dve dopune mesechno!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

PostPaid je sada definitivno isplativiji, ali jedini problem u ovome je što će se jako mali broj ljudi sa ovog foruma zadovoljiti time da taj telefon nosi 2 godine.

Ako sam dobro pročitao Telekomovi telefoni su zaključani, i onda to baš i nije preterano dobra investicija (u varijanti ako hoćete kasnije nekome da ga prodate). Malo sam iskomplikovao, ali valjda vam je jasno šta je pisac hteo da kaže.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

Ljudi ovo nije za one koji mesecno trose 200-300 kredita :uhuh: , naravno njima se ne isplati, ali ko trosi vise od 2000 dobije telefon za dz :wink: !!!

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Onima koji (imaju da) trose vise od 3000 mesecno na telefonski racun
sigurno ne treba to smece od telefona :)
NOKIA N8

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Crystal napisao:...sigurno ne treba to smece od telefona :)
Aj mi, molim te, objasni po čemu je to 6070 smeće!? Nekima je telefon potreban samo za ono zašta je prvenstveno i namenjen: A to su POZIVI i SMS- a ne kao zamena za multimedijalni uređaj!!! Koristim ga kao drugi mob, pored N72, i ima sve pohvale sa moje strane. Tamo gde N72 ne hvata signal, ovaj mob to radi bez problema. Tastatura super; Maska i kućište čista 5-ca(ništa ne škripi i krcka); Baterija 4-7 dana; Jačina zvona odlična; Prijem signala-perfekcija;
I kao što sam reko: ovaj fon je perfektan za osobe kojima je potreban TELEFON, a ne multimedijalni uređaj!
P.S - Zamolio bih sve da prvo dobro promisle pre nego što okarakterišu neki uređaj "smećem, đubretom, ..."! Na taj način lako mogu da zbune laike, koji su ovde došli zbog saveta u vezi kupovine telefona, i kojima je baš "ovakav" model potreban. Pozdrav, i nema ljutiš!

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

Pa ne moraju oni da uzmu taj fon (ako je za njih smece) nek daju svojim klincima, zeni.... a oni nek zadrze svoju "Nxx"!!! :P

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

ixtis
Oprosti, to je pravi telefon za ljude koji misle kao ti...
samo navalite...
mozda bude nekih jos pristupacnijih paketa sa jos "boljim" telefonima...

a posle se zalite na telekom... enjoy :)

p.s: ovo je 21. vek...

________________________________________________
izmenio:gameforce:razlog:nema potrebe citirati ceo tekst
________________________________________________
OK:)
NOKIA N8

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pa opet bitno je ono što čoveku treba. npr znam tipa koji ima previše para ali previše. i nosi ni manje ni više nokia 1100 ako se ne varam ono što najskuplje košta 50e. računi su mu preko 4000din mesečno. pitao sam ga ono što ne uzme nešto drugo rekao je da nema potrebu i da je ovo savršen mob.
naravno u potpunosti ga razumem.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Petronije,nisi dobro procitao izbor paketa kod Telekoma jer ne moras izabrati Bel 1000,vec mozes za 1999 dinara uzeti uz Bel 100.To je vec isplativa investicija za nezahtevne korisnike.Takodje nisi obavezan drzati telefon 24 meseca,mozes ga prodati odmah ako hoces a samo si pretplatnik u tom roku.(Inace,Bel 100 je idealna tarifa sa 100 minuta razgovora i 100 sms poruka za samo 550 dinara +pdv)Telefon nije nikakvo smece vec jedan odlican telefon i pouzdan i izdrzljiv (Moj komsija ima prosecni mesecni racun 25 000 dinara,koristi samo pozive(uglavnom inostranstvo) i za njega i takve poslovne ljude ovo je idealna prilika,mada bi u drugoj zemlji sigurno dobio besplatno telefon)
LG G2 Black,16GB

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Tema je malo bzv...Nekome jednostavno ne odgovaraju tako visoki rachuni al sve je to stvar nechijih potreba i ukusa...Nisu to neki veliki rachuni,a obichno ljudima koji puno prichaju je potreban pouzdan telefon i nishta drugo tako da....

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

svako zna koliko troši i kakav mu telefon treba .... :uhuh:
Petronije, u tim svojim računicama si prevideo da su u te pakete već uračunati određeni minuti razgovora i poruke...

pozdrav...

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Crystal napisao:ixtis
Oprosti, to je pravi telefon za ljude koji misle kao ti...
samo navalite...
mozda bude nekih jos pristupacnijih paketa sa jos "boljim" telefonima...
Crystal, tebi očito neke stvari nisu "cristalno" jasne. Ja sam pristalica pripaida, tako da me uopšte ne interesuju paketi koji su u ponudi! Suština je u tome da ovaj fon nije nikakvo "smeće", i da zadovoljava potrebe većine prosečnih korisnika, koji takođe žive u 21 veku!
Game over.

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Continue.
Da li si pristalica prepaida ili postpaida me nimalo ne interesuje,
ono sto sam htela da kazem a ocigledno nisi shvatio je da
za tu ponudu i takvu obavezu a da ne kazem i cenu... taj telefon je smece...
samo sam se nadovezala na topic...
problem je sto se kod nas takvo djubre od jeftinih telefona daje u skupim paketima... drugim recima platis ih skuplje kad se sve sabere...
sto u drugim normalnim drzavama i kod drugih normalnih operatera nije slucaj... eto to meni smeta.. i to je bila moja misao...
a sad ovce su za sisanje i svaka cas onima koji znaju da SISAJU!! :) poz
Poslednja izmena od Crystal u Čet, 09. Nov 2006. 01:36, izmenjeno 1 put ukupno.
NOKIA N8

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Crystal, ixtis, iskulirajte malo ..... doživljavate to sa previše emocija .... :wink:

pozdrav...

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Crystal, pa onda si svoj komentar trebala da usmeriš na "ponudu, i uslove te ponude". I to bi bilo oket, jer je paket loš. Ali nemaš razloga da okarakterišeš ovaj mob (koji košta ~100€), đubretom, i smećem. Jer, kao što sam već naveo, ima on i svojih kvaliteta! Pozdrav, i Game Over (po drugi, i zadnji put).

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

@ixtis
Usmerila sam ja, al tebi misli odlutale u pogresnom smeru :)

@b_udder
sta cu kad ne volim nepravdu :)
NOKIA N8

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ok, pošto je rečeno sve po pitanju ove teme, može da se zaključa...

pozdrav...

Zaključana tema