Tarifni paketi Telekom VS Telenor

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Ciji postpaid paket koristite?

Glasanje se završava Ned, 31. Dec 2006. 13:05

Telenor postpaid
12
35%
mt:s postpaid
8
24%
na prepaidu sam
14
41%
 
Ukupno glasova: 34

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

mezzano, pa ja koristim ovaj paket i nisam primetio da zaokruzuju. Cak sta vise, kod provere stanja ti pokazuje i sekunde a ne kao ranije samo minute do momenta kad se spustis na manje od 10 pa tek onda ubaci i sekunde...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Azimuth, i ja ga koristim, ali je istina onо što sam napisao. :smutny: Naravno da ima sekunde, ali posle prvog minuta. Kad razgovaraš 1 i 30 sekundi, toliko ti i skine.

Tarifiranje razgovora tokom koršćenja minuta uključenih u mesečnu pretplatu i nakon utroška besplatnih minuta obavlja se tako što se prvi minut razgovora zaokružuje na 60 sekundi, a nakon toga se tarifiranje obavlja po 1 sekundi razgovora.

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2117

skroz u dnu stranice.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Stvarno nisam primetio da su poceli da zaokruzuju... al eto, ajd' da im verujemo :lol:

mcoja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Jul 2008. 03:34

Post od mcoja »

Da li se u mts paketu mix preostali besplatni minuti (ako za mesec dana ne potrosim sve, npr imam 150 min a potrosio sam 100, znaci ostalo mi 50) prenose u sledeci mesec kao sto je slucaj sa paketom kod telenora prenesi ?
Da li se kod telenorovog paketa prenesi, ovi besplatni minuti odnose na obe mreze (npr 150min za obe mreze ili je podeljeno na 100min za 063/2 i 50 min za ostale ?)
Hvala svima na odg. :?

vuchko987
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 302
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 20:06

Post od vuchko987 »

U mts-u se nepotroseni minuti ne prenose, tj. gube se posle obracunskog perioda.
Kod Telenora se minuti odnose na nacionalni saobracaj, znaci sve mobilne mreze i fiksna telefonija.
iPhone je najbolji telefon na svetu. Tacka.

mcoja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Jul 2008. 03:34

Post od mcoja »

Uzeo sam prenesi 150 paket kod telenora, i uopste mi nije jasno kako da proverim stanje. U prodavnici su mi rekli da je moguca provera samo potrosenog novca, tj da mi kaze koliko sam dinara potrosio, ali da od avgusta krece novi sistem koji omogucuje proveru u min i sec. Medjutim ja nikako da proverim ovo ni u din, neznam sta vise da ukucam da bih proverio (probao sam *100# - za prenesi paket, *311#, *411#) i nista mi ne izbacuje kao povratnu informaciju, tj posalje mi poruku "Servis nije raspoloziv za prepaid. Vas telenor" ... Sta da radim??? Izvinjavam se ako je offtopic... :? :?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Sigurno je neka greška! Strpi se malo, pokušaj kasnije, proradiće 8) . Takve su ti provere stanja na post paid-u. Inače je *311#.

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Koja je varijanta u pitanju Mcoja: zadrzao si stari broj i presao na postpaid ili si uzeo novi postpaid broj? Iz ovoga sto si napisao, mislim da je u pitanju ono prvo.
E ovako su stajale stvari kod mene: ja sam zadrzao stari broj (koji je bio prepaid) i presao na postpaid (isto tarifa prenesi 150). To sam ucinio negde popodne oko 13h da bi me sistem registrovao negde oko 17h. Naravno, lepa teta iz Telenora mi je dala novu karticu koja je od tog momenta postala aktivna a stara je prestala da funkcionuse. Dakle Mcoja, ubaci novu karticu u telefon i sacekaj par sati a znaces da te je sistem registrovao onda kada budes mogao da pozivas i saljes sms.
Poz

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Na kraju izvodim zaključak da je Telenor prvi i jedini sa kome mogu da prenosim minute ( kad bi vip to uveo, to bi bila senzacija ) :x
Nokia Lumia 630

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Upravo tako Djolex. Po mom misljenju, "Prenesi" paketi su neprikosnoveni sto se tice postpaida. Takodje, nikada nisam imao problema sa mesecnim racunima, uvek je sve bilo korektno, pa svima preporucujem Telenor mrezu.
A sto se tice prepaida, preporucujem definitivno MTS jer kombinuje pakete i promocije svojih konkurenata pa je time najpovoljniji.

mcoja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 18. Jul 2008. 03:34

Post od mcoja »

@ aleksaboy, nisam zadrzao stari broj, vec novi, a registrovala mi se kartica skoro 1h posle preuzimanja iste... Evo, tek juce dobih mogucnost provere, ali jedva cekam da uvedu proveru u preostalim minutima i porukama, a ne ovu u dinarima ...

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Pa rekose mi ovi iz Telenora da ce od avgusta meseca krenuti novi servis za proveru. Onda ce lepo pisati koliko je besplatnih minuta i poruka ostalo, a ne ovako u dinarima. Ajde da vidimo i to cudo...
Ja za sada resetujem tajmere na pocetku meseca i tako sam pratim stanje, mada je to malo nezgodno zbog zaokruzivanja na minut jer tajmeri mere na sekunde. Ali OK, 95% mojih razgovora traje duze od minuta.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Ja sam bio na postpaidu kod mts-a 2god sa paketom bel50 i nisam mogao po nekad ni po 15dana u mesecu da izvrsim uvid u potrosnju.To mi se nije ni najmanje svidjalo jer sam zbog toga pravio racune i do 3000din.Sada mi se svidela ova polu postpaid ponuda od fixnih 500din mesecno tako da nameravam da uzmem 066 postpaid br prvenstveno zbog tih 100mb gprs-a,ali super dodje i tih 1000din mesecno.Meni je to sasvim dovoljno,a ako i ponestane kredita moze se lako dopuniti cak i najmanjom dopunom,ali ne mogu greb greb dopune.Tesko da ce mts-u uspeti da parira neki od konkurentnih operatera
Note IV N9100 dual

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

Aleksaboy, mcoja, provera koliko ti je minuta i smsa ostalo iz prethodnog meseca je na *100#.
na prenesi 150 sam vec dosta meseci i prezadovoljan sam uslugom.
moram da napomenem da imam i poslovni 063 biz paket, sa neogranicenim koriscenjem i ubedjen sam da je Telenor najbolji!
sada me samo malo koleba 066 zbog video poziva i 100 Mb free!

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ja 100% prelazim na 066 !!! Iako sam vazda bio okoreli "telenoras" :D
Stvarno samo odusevljen paketom, zbog 100mb, zbog 1000din. svaki mjesec, zbog fixne pretplate, i zbog mms-a po cijeni sms-a, jedino taj video poziv ce mi propadati jer cu ga rijetko, mozda nikad, koristiti... ali nema veze definitivno se isplati!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Post od darkonda »

Zna l ineko, ovu tarifu MTS mix250, 60min, 60 poruka......

Ja je koristim i zanima me kako obracunavaju minute, onih 60 sto se dobije

ako razgovaram 10 sec, da li mi skine 10 sec ili mi obracuna pola minuta ili ceo minut da sam razgovarao, posto mi se racunica ne slaze, na brojacu nisam presao npr 15 min, a na stanju mi pise da sam 25 min razgovarao...
nesto mi tu oni mnogo kradu :angry:

I zanima me 3g
Hocu da ukljucim TV, pise da je 99 din (+pdv) mesecno i imas besplatan TV tokom celog meseca
Jeli to tacno??? da ne bude ja ukljucim, pa posle neki slini novci na racunu za koje mi nije jasno oddakle su :)
I ako moze neko neko ko ima ukljucen da kaze koji Programi imaju,b92.....

Hvala.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

darkonda, prvi minut se zaokružuje,a posle se tarifira po sekundi. :angry:

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Samo da javim da sam danas uzeo 066 karticu, i to sa onim vaucerom iz Blica, tako da sada svaki mjesec do kraja godine imam 1500 dinara kredita na trosenje(plus 100 minuta video poziva i 100mb interneta)...
E da, poziv ka svim mrezama mi je 5.9 dinara + pdv, a sms i mms mi isto kostaju, 2.9 din + pdv
I to sve za fiksno 500 dinara mjesecno..
Tek sam ga uzeo ali ja sam vec zadovoljan :)

Jedino je sms malo skup ali zato imam staru telenor karticu na kojoj mi je poruka dinar... :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Sensei, 1.18din na telenoru a i ako kupis mt:s prepaid tipi mozes da placas sms 1.06din i koristis mondo web sms (svaki dan po 5sms za dz), doduse mozes da saljes sms na mondo web sms-u i sa svog 066 broja :wink:

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

mp3mp3, ma znam sve to sto si napisao, nego taj 063 broj koristim vise od 5 godina tako da ne mogu tek tako da prestanem, ali posto mi je sve povoljnije na 066 nego na njega, osim poruka, onda cu da ga koristim samo za njih, danas vec idem da kupim drugi telefon samo za tu karticu :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Odgovori