Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

To je zato što ih dosta ima po 2 ili više telefona, pa firme....


I djuice, obavezno nas redovno izvještavaj o razvoju situacije na mobilnom tržištu u Indiji (naravno iz, uvijek objektivnog, Telenor ugla). :D

Banehallow
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 21:52

Post od Banehallow »

Hoce li biti neka promocija novih telefona na zimu oko praznika?
Da li ce mozda telenor napraviti dobar potez i uvrstiti Omniu HD u ponudu? :)
Telenor Nokia E72

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

A obratite paznju na ovo, Telenor ima 2.862.000 korisnik i prosecan prihod po korisniku je 10 evra mesecno, sto znaci da je porez na to 1 evro po korisniku, u proseku...
Odnosno, 2.862.000 evra mesecno ide u budzet... Tako da nije neobicno sto Telenor zaradjuje manje (11%), jer ljudi toliko para vise treba da potrose za istu kolicinu saobracaja od pre poreza, ako ne racunamo nove promocije.

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Baš mi ih je žao. 'Ajmo skupljati dobrovoljne priloge za njih. :D

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

Daddy Yankee napisao:Baš mi ih je žao. 'Ajmo skupljati dobrovoljne priloge za njih. :D
Da budem iskren meni ih je zao!!!
Telenor je privatna, dakle profitno orijentisana kompanija.
Svako ima pravo da za svoj novac ide kod koga hoce a kad je Telenor u pitanju za novac koji das tacno znas sta dobijas.
Krajnje su profesionalni i usluzni i zao mi je da novac ide na popunjavanje budzeta, a iskreno, mislim da se deo tog novca odliva i na druge strane tj siguran sam, jer se iz budzeta finansiraju mnoge stvari koje ne bi trebalo finansirati.
Ne razumem zasto se ljudi toliko brecaju na Telenor kad imaju odlican prijem, solidan postpaid koji doduse treba usavrsiti ali ima odlicnu proveru stanja, a sto se prepaida tice vec vise od pola godine su neprikosnoveni. Znam dosta ljudi koji su uzeli prepaid karticu i skoro da je koriste kao primarnu. Za mali novac su u stalnom kontaktu, 10 para minut je odlicna akcija i bas je privukla mnogo ljudi da koristi Telenor. Oni koji ih nikada nisu koristili sada su odusevljeni kvalitetom zvuka i stabilnoscu mreze.
Da ne duzim... Nadam se da ste me shvatili...
::luv phonez::

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

ja sam te shvatio i u potpunosti se slažem sa tobom 8) nebih sad bio na mts-u nikako,a za vip bih razmislio :wink:

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

i sva ta prepucavanja oko toga ko je bolji su mi smesna.
pa nismo mi njihovi robovi, sami biramo koga cemo koristiti.
ali cinjenica je da je ovaj porez potpuna glupost, nadam se da nece jos dugo trajati, ali nisam bas siguran da ce se moje nade i obistiniti.
::luv phonez::

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

to da neće dugo trajati-ne verujem,jer ako se bude ukinuo,operateri će ga zadržati i preimenovati u nešto drugo,kako bi nam uzimali pare i stavljali sebi u džep :x

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

A ne znam što toliko hvalite taj Telenor, šta su oni specijalni? Rade normalno, i sad to treba dizati u nebesa? Bezveze. I to kako su oni ok je relativno. Ja hoću megabajte. Telenor je operater koji ni 1% ne sluša potrebe korisnika nego bacaju pakete kako njima odgovara.

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Ljudi, mislim da preterujemo u očekivanju. Jedno je sigurno. Interesi su nam različiti. Oni hoće što više para od nas, a mi da im damo što manje para za što bolju uslugu. Tu se razilazimo, pa sledi da NIKAD nećemo biti potpuno zadovoljni.
Što se tiče megabajta, možda im mreža tehnički nije spremna za tako nešto.
Sony Ericsson C510

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Zato ne treba govoriti da su najbolji, jer to nisu i jer je to relativno. Meni je najbolji VIP, jer bih za ono što koristim kod njega najmanje platio. Kratko i jasno. 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

valdevit, ....jer ako se bude ukinuo,operateri će ga zadržati i preimenovati u nešto drugo,kako bi nam uzimali pare i stavljali sebi u džep.....
:? :? :? :? :?

ČEkaj zar se nismo složili da tamo gde su cene ostale iste ili su eventualno smanjane (promocije), to direktno ide iz njihovog džepa, s tim da je to kontrolisani gubitak da se zadrže ili pridobiju novi korisnici? A tamo gde povećaju cene diretno sebi trpaju prst u oko (pričam o informisanim korisnicima, jer oni to ne zaboravljaju), i da se sa povećanim cenama čak ni ne zadržava nivo profita, nego se destimuliše potrošnja? Tj. ako ja nemam više od 1200 dinara da potrošim na telefon mesečno (osim ako je nešto toliko važno da moram), a mogu da biram - nisam na fixnom paketu, onda ću birati da manje pričam da zadržim nivo troškova, a time smanjujem promet, čime (manji) deo poreza koji je operater platio u moje ime prelazi ne njegov teret. A uvek sam mislio da za nasuprot tome pojeftinjenje i veći promet mogu samo da donesu više korisnika i profita.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, potpisujem sve sto si rekao.
Nije Telenor losh, stavishe, vrlo su dobri, profesionalni, to stoji, ali su derikoze. mt:s jeste najjeftiniji, ali je trenutno zivi ocaj. Sto se Vip-a tiche, imam jako podeljena misljenja. Sa jedne strane imaju po meni najbolje postpaid pakete (mislim samo na one sa ozbiljnijom kolicinom megabajta), ali sa druge strane i dalje nemaju izgradjenu svoju infrastrukturu, vec parazitiraju na mt:s-u.
Ja se slazem da ne mozemo imati jare i pare, odnosno da se za usluge mora platiti, i tu ja nemam problem. Moj problem je STA ja dobijem za svoje novce. Ja precizno znam sta hocu, a znamo i svi mi na forumu. E pa mi cinimo oko 0.02%, 0.2 promila da bude jasnije, korisnika mobilne telefonije. I to jos nismo svi na jednoj mrezi. Iskreno, mislim da nashe vajne operatere zabole odredjeni organ za nas (u pitanju je jetra naravno). Iskreno, mislim da samo MNP moze da reshi nashe probleme, ali samo ako bude donesen nepristrasno, i bez uplitanja od strane trenutnih aktera. Inache, nema smisla ni donositi ga.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

E miodrage, pa zar i ti :)

Samo mi reci zasto je Telenor derikoza?? (pri tome mislim na njihovu primarnu profesiju: saobracaj, ovo za telefone ne priznajem jer oni nisu trgovacki lanac za aparate vec mob operater)

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

gargamele,kapiram ja sve što ti hoćeš da kažeš,al nije poenta u tome.Hteo sam sasvim nešto drugo na kažem tom rečenicom
Klasičan primer je poskupljenje goriva,koje povlači za sobom poskupljenje taxi usluga,gsp usluga i svega što je vezano za gorivo.Onda se javlja sledeća stvar,gorivo pojeftini,a usluge koje sam naveo zadrže postojeće cene i tako u krug.Opet malo poskupi gorivo,a oni odma povećaju cene usluga itd...
Tako će biti i sa tim porezom,ako ga ikad povuku iz upotrebe.

brankons
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 244
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2005. 18:58
Lokacija: Novi Sad

Post od brankons »

Mislim da to nije moguće. Šta će da ti napiše na računu? Misliš da će da poskupe tarife? Neće. To će jednog dana biti ukinuto. Jednog dana...
Sony Ericsson C510

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nemoj da bude kao pesma od Metallice, The Day That Never Comes. :dry:

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

tako će i biti,90%. :angry:
Operateri sigurno hoće da se odreknu tog poreza,al država...ona se pita i ona sigurno to neće ukinuti,ni kad se globalna kriza povuče :smutny:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Telenor je najveci smeker. Tacka. :)
Nego, ne znam dal' ste primetili da operateri imaju mnogo vecu stetu od tog poreza nego mi. Tako da, ako ce neko da se izbori za nasa prava, to necemo biti mi, nego operateri jer su oni krupni igraci. Vrsice oni pritisak sve dok se porez ne ukine. Da se mi pitamo, drmnula bi drzava jos 10%, za svaki slucaj.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Lobachewsky napisao: Nego, ne znam dal' ste primetili da operateri imaju mnogo vecu stetu od tog poreza nego mi.
I ja kapiram tako. Istina je to sto kazes. Samo sto se njihova steta odnosi na to sto mi manje trosimo i vise pazimo na troskove,a to onda oni osecaju po pazarima. I to njih najvise boli, a ne to toliko sto to nas kosta, pa kao brinu o nama da nam ne uzmu sve iz dzepa. :P

Odgovori