Telenor pokrenuo akciju reciklaže starih mobilnih telefona

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

MB maneken, znaci oni ce da prodaju telefone po masi :P :P :uhuh: :uhuh: :lol: :lol:
Pa, ako je 250 grama 1500 dinara, onda je kilogram 6000dinara, a onda je tona 6000000 (6 miliona)dinara, da bi dobili 5.850e...

Dakle, das 75000e na telefone, i onda ih prodas za 5850e... Koji posao, moram probati... :uhuh: :uhuh: :lol:
iPhone + CX300

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

MOBILNI - Više od 90 odsto mobilnog telefona može se reciklirati, ali prikupljanje starih kompjutera, telefona i televizora još je neorganizovano.
Preduzeće „Eko-metal" je prošle godine recikliralo 1.100 tona računara, mobilnih telefona i drugog elektronskog otpada. Direktor „Eko-metala" Vladimir Babić kaže da bi kompanije koje se bave prodajom i distribucijom računara, mobilnih telefona i kućnih uređaja trebalo da budu pokretači organizovanog prikupljanja elektronskog otpada, koji šteti okolini jer oslobađa toksične materije.
Vladimir Babić navodi da se reciklažom mobilnih telefona dobija 70 odsto plastike, osam odsto bakarnih i 12 procenata aluminijumskih komponenti, a tri procenta čine štampana kola.
LCD-ekrani mobilnih telefona su veoma opasan elektronski otpad i za njihov izvoz radi dalje reciklaže zapadnim kompanijama „Eko-metal" plaća 0,25 centi po kilogramu, ne računajući troškove transporta, dozvole i druge izdatke.
Izvoz kilograma baterija mobilnih telefona košta jedan evro, bez pratećih troškova.

http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=10479

tui profi
Banned
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 25. Maj 2007. 18:25

Post od tui profi »

[quote="gargamel4"][/quote]
Bash me interesuje momci, ko ce imati "najduzi" (da, da, telefon :P )??? Da li ste nasli nesto, jer na guglu nisam uspeo da nadjem najduzi; ja imam samo 1 Ericsson A1018s, ali to nije konkurencija sa svojih skromnih 35-36cm... :D :D Inace, nije ovo lose, ali zasto nisu pustili ovu akciju pre "Dzinovskog popusta" kad su dali popust na neke mobilne od cak 2-3000 din??? :smutny: Oni koji su hteli, tada su uzeli i fon i sklopili ugovor na 2god., pa sad mogu da daju (dzabe) stari fon Telenoru... Ili da sklope jos jedan ugovor... :disgust: :? Zasto ne daju kredit (pripejd dopunu) ili fon nesto jeftinije, bez dvogodisnjeg ugovora? :oops:

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Telenorovi korisnici za očuvanje životne sredine

Beograd, 25.06.2007. – Kompanija Telenor danas je na Trgu Nikole Pašića proglasila pobednika takmičenja za najduži mobilni telefon u Srbiji i istakla dosadašnji uspeh velike akcije reciklaže starih mobilnih telefona. Akcija je počela 22. maja i produžena je do 15. jula.

Telenorovi korisnici premašili su sva očekivanja i od početka akcije doneli na reciklažu više od 15 000 starih mobilnih telefona, čime su pokazali razvijenu ekološku svest i sprečili da se velika količina štetnog ekološkog otpada nađe na nekoj od deponija.

Na Trgu Nikole Pašića proglašen je i pobednik takmičenja za najduži mobilni telefon u Srbiji - Tomislav Stojiljković iz Beograda. Vlasnik najdužeg starog mobilnog telefona nagrađen je sa novim modelom - Nokia N95.
djuice user permanently deactivated.

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

e kakvu je nepopravljivu stetu ovom akcijom telenor nacinio vipu :uhuh: :uhuh:
dok je jos u stomaku
toliko telefona...
Remember, remember
The 5th of November

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

batancev, čemu taj glupi komentar!?

Tema se zove Telenor pokrenuo akciju reciklaže starih mobilnih telefona i ovo je rezultat te kampanje, ne znam zbog čega dižeš frku!
Poslednja izmena od migi u Pon, 25. Jun 2007. 23:39, izmenjeno 1 put ukupno.

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

:lol: :lol: :lol:

mislim da je pravo pitanje cemu tolika nervoza???
djuice je postovao zvanicni info o akciji
akcija je dala rezultat i ja sam to prokomentarisao

i podseti nas sve jos jednom cemu forumi uopste sluze ako ne izlaganju misljenja?
ako bi forumi bili tu samo zbog zvanicnih informacija svaka tema bi imala po jedan post

idi leci nervozu negde drugde
Remember, remember
The 5th of November

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

:D :oops: xe, pa kad se bolje pogleda i deluje nervozno :roll:

Ma daleko od toga da sam ja nervozan, ja sam bre još veseli klinar (možda avatar daje pogrešan utisak, da sam ja čičica sa slike) nego batancev ne znam baš što, al neko u poslednje vreme sa djuiceom(koji je inače drveni advokat Telenora :P ) nonstop vodi dosadnu, glupu raspravu, kako on okači nešto vezi telenora -- ovaj ga napadne, uzme da ga kritikuje, glupo prokomentariše, zameri..Kako telenor krade, laže, vara, daje loše ponude...I smorilo me to da više čitam, pa sam ja nekako povezao u tu priču tebe (nenamerno :wink: ) no hard feelings

Aj sad lepo admini ove "nervozne" postove DEL, i da se ova tema nastavi
:)

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

mozda onda treba bolje da pratis postove jer ako je nesto dobro ja to pohvalim
nisam ja kriv sto su takve stvari retke
ali ih i dalje ima
na srecu ili nesrecu
ne napadam ja njega (ili bilo koga) nego komentarisem ono sto prezentira ako mislim da ne valja

a sto se "glupih komentara" tice
sta da ti kazem, izgleda da nisam "pametan" kao ti pa da pisem tako jadne aluzije
ko zna zasto je to dobro

for the record
ja nisam taj koji je izasao iz teme vec samo prokomentarisao njen rezultat
Remember, remember
The 5th of November

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

batancev napisao:e kakvu je nepopravljivu stetu ovom akcijom telenor nacinio vipu :uhuh: :uhuh:
dok je jos u stomaku
toliko telefona...
Mene samointeresuje sta je autor ovih redova hteo da kaze? Kakva steta je nanesena Vip-u, ili bilo kome? Akcija ko akcija.
djuice napisao:Na Trgu Nikole Pašića proglašen je i pobednik takmičenja za najduži mobilni telefon u Srbiji - Tomislav Stojiljković iz Beograda. Vlasnik najdužeg starog mobilnog telefona nagrađen je sa novim modelom - Nokia N95.
Jedino ne znamo koje je chudo tehnike pobednik doneo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

ok,
u slucaju da jos ima romanticnih dusa koje veruju u svet u kome nema privredne (industrijske) spijunaze


10 ili manje dana pred "navodni" start 3. operatera telenor iz nebuha pokrece akciju reciklaze u kojoj prikuplja 15.000 zastarelih ali "verovatno" ispravnih telefona
upravo onih koje su ljudi mogli koristiti da malo testiraju vip i njegove usluge
a da i dalje budu dostupni na svojim starim brojevima

slucajnost ili ne...
u poslovnom svetu skoro da nema slucajnosti
treba malo gledati big picture


a sto se tice "duzine"
najobdareniji je imao oko 365mm=36.5cm
zamalo da zezne one crnce iz xxx produkcije :D :D
Remember, remember
The 5th of November

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

miodrage, To ni meni nije bilo jasno... :blinky:

batancev, E koji je tvoj problem?
neko u poslednje vreme sa djuiceom(koji je inače drveni advokat Telenora Ipak sam u pravu! ) nonstop vodi dosadnu, glupu raspravu, kako on okači nešto vezi telenora -- ovaj ga napadne, uzme da ga kritikuje, glupo prokomentariše, zameri..Kako telenor krade, laže, vara, daje loše ponude...I smorilo me to da više čitam, pa sam ja nekako povezao u tu priču tebe (nenamerno Mig, mig! ) no hard feelings
došlo do nesporazuma, izvinuo sam ti se...Neam pojma čemu tvoj pretprošli post!

:oops: :P I ko sad nervozan i treba da bolje prati postove?! :oops:

edit:
A ako je to što ti kažeš tačno...Onda je to stvarno bio mudar pokušaj Telenora.
Poslednja izmena od migi u Pon, 25. Jun 2007. 23:59, izmenjeno 2 puta ukupno.

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

nisam se ja ni uvredio
ali takodje nisam ni stekao utisak da je sve ok
objasnjenje mog komentara je 2 posta gore
to je sve
poz i tebi
;)
Remember, remember
The 5th of November

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Pretekao si me sa objašnjenjem...

Aj sad lepo admini, počistite ovo što smo ja i batancev zaprljali pa da se nastavi diskusija.

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

da je ostao samo pokusaj ni u po jada
nego im je uspelo da sa trzista sklone 15.000 telefona
i jos su vezali jos toliko na postpaid
qq lele majko
jadni ljudi 2 god ce da placaju to zadovoljstvo sto se brinu o zivotnoj sredini
Remember, remember
The 5th of November

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

batancev, sorry, nisam sagledao to iz tog ugla. Jasno je meni da je sve to samo biznis, i da je Telenor ovim potezom uradio to sto si ti rekao (sabotirao 15k ljudi da uzme drugu karticu, i jos cvrsce ih vezao za sebe), ali i da nije, tesko da bi od tih 15k telefona vishe od 2.5k dobilo u sebe novu karticu. Zasto?
Ja na to gledam ovako: ljudi koji su menjali telefone u ovoj akciji Telenora su mahom ljudi sa malo plicim dzepom kojima je ovo bio nacin da za manje para dodju do nekog lepseg i novijeg telefona. To su ljudi koji su zadovoljni svojim operaterom, i ne zele da prelaze na novog, ili barem jos o tome ne razmisljaju.
Ja imam kuci 3 neka stara telefona sa kojima ne znam sta cu, pa sam u jedan ubacio Telenor karticu (3300), a u drugi Vip (Panasonic GD76). Sa Triumom zaista ne znam sta da radim, a i pukla mu je maskica... Cuvacu ga za cetvrtog operatera :D
Ali to sam ja, mnogi, nazalost, nisu u takvoj situaciji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

@batancev, voleo bih da mi objasnis nesto u vezi sabotaze jer ima nesto sto se ne uklapa.
-situacija: lik ima neki prosecan telefon (u boji + GPRS), a u kutiji ima neki praistorijski. To su dva telefona, pri cemu bi drugi sluzio za VIP.
Sta se desava. Odnese ga na reciklazu, dobije N73 i ubacuje Telenorovu u njega. A gde ce VIP-ovu? VIP-ova ce u solidan GPRS-kolor prosecan telefon.
Postoji i ta mogucnost jer ne prodaju svi svoj stari telefon.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Kad bi nam Telenor još saopštio i model pobednika...bilo bi lepo, jel'ovaj ("širi" se ti al'ja sam veći :lol: )?
Slika
ili fantomski ericssson DH338
U svakom slučaju, lepa zamena :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

Lobachewsky napisao:@batancev, voleo bih da mi objasnis nesto u vezi sabotaze jer ima nesto sto se ne uklapa.
-situacija: lik ima neki prosecan telefon (u boji + GPRS), a u kutiji ima neki praistorijski. To su dva telefona, pri cemu bi drugi sluzio za VIP.
Sta se desava. Odnese ga na reciklazu, dobije N73 i ubacuje Telenorovu u njega. A gde ce VIP-ovu? VIP-ova ce u solidan GPRS-kolor prosecan telefon.
Postoji i ta mogucnost jer ne prodaju svi svoj stari telefon.
ali si izostavio da se usput obavezao na 24 meseca da placa pretplatu
koja nije zanemarljiva ako je zeleo da tel kupi jeftinije

24 meseca u momentu kada tolazi 3.operater i kada cene neminovno idu dole ako ne i period vezivanja

malo je previse zar ne mislis
Remember, remember
The 5th of November

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

@batancev, ako pricamo o vezivanju korisnika to stoji. I to svi rade. I mt:s to radi. I nije slucajno da su svi pred dolazak treceg zapoceli akcije za vezivanje na dve godine...
Ali o tome da su reciklazom planirali da pokvare planove vipu tako sto korisnici nece imati gde da isprobaju VIP... previse je to neefikasno... I plus su omogucili da se VIP proba na boljim telefonima.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori