Placanje roaminga, a nisam izasao iz zemlje

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Placanje roaminga, a nisam izasao iz zemlje

Post od Lobachewsky »

tomas.hokenberi napisao:Aman ljudi zar bre niko od vas ne gleda signalizacije koje sami telefoni ispisuju?
Azimuth napisao:Meni nije jasno kako to mislite da vas ''upozori'' da ste u romingu? Pa prosto pogledas sta ti pise na displeju, koja je mreza...
Vidi se da ne zivite na granici. Kad biste vi znali koliko se puta desi da u sred srbije jednostavno ulete rumuni, bugari, meni je to prosto fascinantno. Evo recimo ja pazim, ali dzabe, sad lupim enter, mozda cu ovu poruku poslati iz rominga! Nikad se ne zna dal ce neki rumun da mi se prikaci u sred kucanja sms-a, a realno ne moze coveku svaki poziv da bude stres i pred svaki poziv da gleda u displej dal su nasi il bugari. Ja sam to resio tako sto sam kod njih potpuno iskljucio roming, sto je sigurno sigurno. Ne zelim da mi se bezbrizno surfovanje po netu pretvori u nocnu moru.
Ovde pomaze obavezno prebacivanje mreze na manual, inace je neminovna goreopisana nocna mora - evo roditelji, sestra, svi su se opekli i kao "telenor mi jede kredit"... sva sreca pa su bili prepaid. Al brate ne mogu sada ici od telefona do telefona i podesavati. Meni samo nije jasno kako bre i dan danas bugari i rumuni uspevaju da nadjacaju nase operatere u sred srbije, ko da imaju medjugalakticke repetitore, tako ih zamisljam.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Placanje roaminga, a nisam izasao iz zemlje

Post od loki13 »

Zato treba staviti opciju da se manuelno bira mreza i nece vise biti takvih problema.......ovako kad je na automatici odmah je zavrzlama...meni se jednom u M.Zvorniku presaltao na m:tel BiH i posle razgovora od 15 min stanje mi je bilo preko 400 dindzi....
D500&E71

Odgovori