Prodaje se deo akcija Telekoma

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Sama prodaja kao prodaja nije dobra za drzavu.A da li je stranac ili nas covek kupac manje je bitno.Prodaja nas lisava velikog izvora prihoda koje ce neko nositi u inostranstvo.Novac koji dobijemo od prodaje bice potrosen na krpljenje rupa i odbranu dinara,a budzet koji sluzi za plate i socijalna davanja??Nek nam je bog u pomoci!Grcki scenario nas ceka ove godine.

Slucajno naletim na ovaj sajt vrhunskog eksperta za ekonomiju koji je sve predvideo:
Prodaja-http://www.dragas.biz/content/view/6420/69/
Kad je najavio krizu-1.1. 2007
http://www.dragas.biz/content/view/3087/73/
Poslednja izmena od AnGeL oF LoVe u Čet, 25. Mar 2010. 16:15, izmenjeno 1 put ukupno.
LG G2 Black,16GB

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

AnGeL oF LoVe, makakv Grcki scenarijo, imaju more povadice se deo zemlje ili cela a cime mi da se povadimo :cry:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nemci izgleda registrovali domen jos pre 2 godine
Status Aktivan
Datum Registracije 09.04.2008
Datum Poslednje Izmene 06.07.2009
Datum Isteka Registracije 09.04.2010
Registar CRI
DNS serveri
Naziv ns1.lovellsnames.org.
IP adresa 212.43.230.250
Naziv ns3.lovellsnames.org.
IP adresa 212.84.243.154
Naziv ns4.lovellsnames.org.
IP adresa 217.158.119.226
Vlasnik Deutsche Telekom AG
Sediste Friedrich-Ebert-Allee 140, Bonn, DE
Maticni broj DE HRB 6794
PIB DE 123475223
Administrativni Kontakt CRI ISP Hostmaster, Masarikova 5/VII
Tehnicki Kontakt The Hostmaster, 6 Avenue Kleber

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

mp3mp3
Смисли су и нама Немци решење слично продаји грчких острва...
Једноставно "добили" смо помоћ и сада је време да се тај новац посредно врати.

Што се саме ек. кризе тиче она је у западној Европи почела још 2004.
Мој пријатељ (банкар) који живи у Паризу је тада остао без посла, а саму кризу је описао као унапред изазвану и са дубоким крајњим циљевима.
И за крај опет ћу цитирати Пашића: "Не бој те се, добра бити неће"
Слобода или смрт

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

A kada je u Srbiji dobra bilo? Inače, ja ne verujem u te teorije zavere, tipa, krivi su nam Nemci, Amerikanci, Englezi, Francuzi... Ceo svet nam je kriv i svi rade protiv nas... A mi smo dobri pa ih puštamo. Gluposti!!! Sami sebi kreiramo takvu sudbinu i sami radimo protiv sebe.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Нема никакве теорије завере.
Мислио на решење које је поменута земља сугерисала Грчкој за њихове огромне проблеме.
Сличан коректан предлог је и нама понуђен. :roll:

Факти
- Вредност Телекома амери су проценили на 3-3,5 милијарде евра.
- Телеком је 2009. је "направио" 2 милијаде евра.

Хммм...ко ли је овде луд?
Ајде да мало раскринкамо ту мутљавину.

Почело је овако - Влада се "обавезала" да ће буџетски дефицит покрити продајом ЕПС-а и Телекома.
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=44805
Када ја говорим о ЕПС-у и Телекому, позивам се на документ који је усвојила Влада и у ком се она обавезала да ће се до краја 2009. одлучити на продају Телекома да би несметано финансирала ових осам милијарди евра текућег платног дефицита. Није ми познато да се нешто променило, да има неких других извора, али све је могуће
Онда је било ово.
http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=25941
"Председник Тадић је у Бундестагу разговарао са председником немачког парламента и није имао састанке са било којим представником Дојче Телекома", речено је Бети у кабинету председника Србије.

Добро. Онда гром из ведра неба!
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fo ... arde!.html

Значи оде Телеком за две милијарде евра.
Али...
http://www.nbs.rs/export/internet/latin ... 122008.pdf
У кратком року, намера је да се заврши продаја већинског удела у НИС-у (нафтна компанија); реструктурира авио компанија после неуспешног тендера; покрену тендери или иницијалне јавне понуде за фармацеутску компанију и Телеком (у 2009. години) и Аеродром Никола Тесла (у 2010. години); као и да се пронађе мањински партнер за Електропривреду Србије (у 2011. години).
И наравно за све оне који имају очи:
http://www.economy.rs/finansije/4775/NB ... MMF-a.html
НБС: Меморандум усвојен на Борду ММФ-а
На сајту Народне банке Србије објављен је на српском језику меморандум о економској и финансијској политици Србије, усвојен 16. јануара 2009. на седници Борда директора Међународног монетарног фонда.
Меморандум и Саопштење ММФ-а, издато 16. јануара 2009. на енглеском језику, објављено је на сајту ММФ-а, а до ових докумената се може доћи и преко почетне стране wеб сајта Народне банке Србије. (Ецономy, 19. јануар 2009.)
Слобода или смрт

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Slucajno sam cuo na radiu izjavu bivse ministarke za telekomunikacije, Aleksandre Smiljanic (profesorke sa ETF) - prodaja je losa. Zasto?
Zato sto kao "drzava" vise nece moci da utice na cene usluga mob.operatera (lol No1) i zato sto su operateri veliki korisnici "softverskih" usluga pa ce samim tim "srpska privreda biti ostecena" (lol No2).
Mislim, prodajte ga vise, ionako je najbitnije kako su te pare iskoriscene.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

AnGeL oF LoVe, pozdravio te ovaj Dragaš. Jel on to piše govor za Trg? Jeste skupio neke činjenice koje su krajnje očigledne, ali onako bombastičan a nekonzistentan tekst može da napiše samo populista bez ideje (kao da drugačijih i ima). Kad neko počne (ljutitu - izliv emocija) rečenicu, koja traje ceo pasus, u kojoj kaže da ima dva puta, a tokom celog pasusa raspravlja samo o prvom, to znači da se do kraja rečenice ne seća čime ju je počeo, tako da..........

bestboy, dosta toga što kažeš jeste tačno, ali me niko i nikada neće ubediti da je i teoretski moguće da Telekom zarađuje 2mlrd. evra godišnje. Uz maksimalno pojednostavljivanje i da pretpostavimo da su im svi korisnici na postpaidu, to bi značilo da bi 5.000.000 korisnika trebalo da ima mesečni račun od po 3.500 dinara, što ne moramo da dalje elaboriramo 8) Samo me zanima otkud ti taj pouzdani podatak odnosno "činjenica".

Zbog već previše iskompromitovanih "evropskih integracija" i "ekonomskih reformi", neki malo pametniji ljudi od nas kažu da država ne treba da poseduje tako velike sisteme, nego da oni treba da budu u privatnim rukama, iz čega sledi da ga treba prodati, i ne mora prodaj da nužno da bude "loša" (što neko reče), ali poenta je ovo što Vlada kaže: kako će te pare biti iskorišćene.

A nas forumaše, umesto visoke politike, bi trebalo da interesuje sudbina Telekoma, i eventualne promene u tarifama i nove povoljnosti i promocije, kojih, bojim se, ako pogledamo one hrvatske i crnogorske cene, teško da može da bude.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Zasto toliko kritikujete tmobile kada u HR imaju nekoliko tarifnih opcija koje me podsecaju na vip opcije ovde... Ne zaboravite da mts prosle i ove godine nije imao promociju ili je imao za samo ljude dubljeg dzepa. :roll:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

gargamel4
Чим доћем до времена, написаћу одговор.
Слобода или смрт

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

gargamel4
Чим доћем до времена,nastavicu sa pisanjem.Nema sta mene G.Dragas da pozdravlja.Ostaje da vise verujem tebi i nadam se da je sve ovo izmisljotina.Ne znam gde zivis i sta radis ali ja svaki dan vidim propast porodica,jad i bedu.Ne pamtim goru situaciju u drzavi.Mozda u Bgd nije tako.
Kako se sada vodi drzava,eksperti nam ne trebaju.Svaki seljak (ali je i seljak pametniji od sadasnje vlasti) bi znao da kad mu treba novca proda deo dedovine,jer je to najlakse.Nije se on mucio drugi je to zaradio,sta ga kosta?A kako smo potrosili novac,videli smo na primeru prodaje Mobtela.
Ako je u 2009-oj profit Telekoma izosio 155 milona eura, nije mi jasna zelja ove drzave da, za nase prilike retko profitabilno preduzece, prodaju. Prodajom Telekoma, prodaje se trziste i u Republici Srpskoj i Crnoj Gori. Koristim Mts kartice i zbog toga sto je to nase preduzece.A uskoro necemo imati nista nase.LAKU NOC SRBIJO!
Malo sale-
http://www.youtube.com/watch?v=ha-7kNQPL44
LG G2 Black,16GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Доватих се компа.
Случајно сам додао још једну нулу. Јбг спавало ми се!
А није ни понета наведена цена па нека је и још 10 пута мања! :dry:
Хтео сам да покажем (и показао) лице и наличје једне прљаве игре и њених актера.
Поштени ММФ и отисак нашег кажипрста на уговору са њима.
Да ли је неко прочитао онај .пдф фајл и линк испод који сам ставио? :roll:
Слобода или смрт

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

gargamel4, Јел се продаје МТС или Телеком, Телеком не нуди само услуге телефонирања путем мобилног телефона па се и укупна зарда МТС-а и Телекома доста разликује?

Телеком је једина фирма у Србији која доноси новац и продајом те фирме Србија остаје без последње коке која попуњава буџет. И шта остаје, па нови кредит и дан када ће зеленаши тражити да се паре врате а пошто ми више немамо ни једну фирму за продају а немамо ни острва једино да дамо државу или део државе за почетак :dry:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

"Омашка" из предходног поста ме натера да још копам!
На крају ће испасти да нисам погрешио. :P
Него да пређемо на ствар.
Економија ми није никад била струка, али сам се баш распитао у вези овог линка који ти вам дајем.
http://fi.apr.gov.rs/prijemFI/Cir/podac ... odina=2008

Ево шта каже човек који би требао да то да зна:
"Па шта ако је промет 2 милијарде евра?
Јел приказан цео промет или су приказали само оно што иде кроз папире?
Дај немој да си наиван па сама заменица министарке финансија каже да је систем ПДВ-а најслабија карика економије Србије! А где је ту приказано пословање Телекома Републике Српске и Црне горе?
То што видиш је тако жестоко фризирано и они приказују само оно за чега имају покриће! Та сума је сигурно већа!?!"
Мислим познато ми је било за РС И ЦГ али остали део објашњeња ме оставио без текста.
Ајде да му не верујемо и да ћемо све још једном проверити. Познајем једног књишког мољца из Телекома па ћу га питати колико то Телеко направи годишње.

Било би лепо када би нам се и колеге економисти придружили дискусији.
:)
Слобода или смрт

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Ja nisam ekonomista ali bih voleo da se javi neko iz Slovenije ili ko je upoznat sa njihovom privatizacijom.Da li je istina da je bila njihova politika u privatizaciji da se ne prodaje ni jedna firma koja uspesno posluje vec samo problematicne firme?
LG G2 Black,16GB

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

U kratkim crtama, privatizaciju su mogli vrsiti na dva nacina.
Prvi nacin je da je drzava propisala pravila na koji da se sprovede privatizacija, a kompanije same biraju koje pravilo im najvise odgovara, a drugi nacin je da je drzava sama sprovodila privatizaciju. I na kraju je doslo do kompromisa (dogovor kako da se privatizuje) izmedju drzave i kompanija.
Sve vodece kompanije su ostale u slovenackom vlasnistvu. Slovenacki biznismeni su kupili te profitabilne kompanije i tako ih zadrzali u svom vlasnistvu, a samim tim i punu zaposlenost sopstvene radne snage.
Neka preduzeca i banke su otisle u strano vlasnistvo ali ono sto je najvaznije bilo ostalo je kod njihovih ljudi.
Taj recept bi se trebao primeniti i kod nas, ali nasi biznismeni su proteklih 20+ godina (bez obzira da li su socijalisti ili demokrate na vlasti) na sumnjiv nacin dolazili do novca, a drzava to "nije videla" i "nije imala potrebe da proverava poreklo novca" i s toga se opet postavlja pitanje kako ce sve na kraju ispasti.
Tuzno ali istinito.

A sada malo o temi; vlada je donela odluku da ce tenderski prodati Telekom i sledece nedelje ce se doneti poslovnik o radu.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

AnGeL oF LoVe, ok, da se nerazumemo pogrešno, i ono što ti kažeš i ono što on kaže je poprilično tačno i nemam velikih primedbi na ono što su činjenice, samo ih je teško izdvojiti iz demagogije i samoreklamiranja, a čini mi se da malo i ti padaš u "vatru". Samo sam hteo da kažem ("pozdravio te...") da nije dobar primer. A dobrih i argumentovanijih analitičara ima npr. Miroslav Prokopijević.

bestboy, nije svejedno da li cifra na koju je firma procenjena može da se isplati za godinuipo ili 15 godina :wink: Deo profita se gubi i u sponzorstvima, promocijama, i kompenzacijama, ali glavnica je ipak prikazana i to što je "više nego kažu" nije (ni blizu) 10 puta.
A za .pdf koji si postavio, džaba mi da čitam pamflet a i nisam ekonomista pa da razumem sve i znam šta je tamo tačno a šta naštimano, ali da smrdi - smrdi, a Vladi apriori ne verujem isto koliko i ti :)

@ svi na ovoj strani, (sad ja padam u vatru, ali iz drugog razloga) potpuno je svejedno ko je kupio neku firmu, i ako zakoni dozvoljavaju da je kupi stranac kakve veze onda to ima sa bilo čim? Dosta patriotisanja i kukanja nad prosutim mlekom. Ako ni jedan tajkun nije prepoznao interes ili ne pobedi u licitaciji, čemu onda cela priča sa time da preduzeće ostaje "kod naših"? Nikakve vajde od njih nema. Jedini kvalitet im je što su "naši". To je nazadan i retrogradan stav. Ko ima para da plati, može i da klati. Ako su slovenački biznismeni prepoznali interes i privatizovali svoju privredu, ja nemam ništa protiv toga ali nisam ni oduševljen time. Svejedno mi je. Zamislite se samo u situaciji nekoga ko želi nešto da uloži u drugoj državi a tamo se digne medijska hajka na njega što nije državljanin i 200 godina starosedelac. Da li bi vam bilo prijatno? Da li biste se moda zamislili i odlučili da pare preusmerite negde gde vas niko neće mrzeti i smatrati okupatorom? Ako ta diskriminacija ponuđača zbog (rasne, verske, seksualne i/ili) nacionalne pripadnosti, a u ime favorizovanja drugog, nije fašizam ja onda ne znam šta je. Kao i pomenuta ideja da treba prodavati samo gubitaše, a ono što valja to ćemo da prodamo ali onome ko se nama sviđa. To je sve samo ne tržišna ekonomija nego "uvaljivanje kukavičijeg jajeta" i prebacivanje dugova na druge, što sa JATom nije uspelo, pa se sad priča o preuzimanju dugova od strane države da bi se isti učinio povoljnijim eventualnom kupcu što je :wacko:

Važno je samo o koliko se para radi, da privatizacija bude po zakonu, i za šta će te pare da se upotrebe. Sve drugo nije važno.

LittlePrince, razumeo sam šta si me pitao, i u pravu si. Prodaj se ceo Telekom, a mi smo u obzir uzeli samo mobilnu telefoniju, kao nama primarnu, i time napravili grešku. Moja slobodna procena je da mt:s vredi koliko i ostatak telekoma, ili eventualno malo manje, ali to sunu o kojoj pričamo znatno povećava (barem dva puta).

@IDzO, obzirom da kao moderator treba da daješ primer drugima, kad iz potpisa ukloniš link ka političkom delovanju, onda ću to i ja da učinim 8)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

gargamel4

Одвлачиш тему на другу страну.
Како НБС пише памфлете? Па суштина продаје Телекома је тамо и оно шта очекује остале наше гиганте. И које је крив за то.
Колико је 200 милијарди динара?
Дај бре нешто конкретно. :)
Овако као да сам џабе губио време и показао сав лоповлук и команску зависнот наше владе о ММФ-у.
Слобода или смрт

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

gargamel4 napisao:potpuno je svejedno ko je kupio neku firmu, i ako zakoni dozvoljavaju da je kupi stranac kakve veze onda to ima sa bilo čim?
Jeste svejedno ali ako ce se redovno poslovati i ako nece radnici ostati bez posla kroz godinu dve ili ako se nece obezvrediti rad onog radnika koji crnci u proizvodnji pa da radi za kikiriki (situacija u Severu Subotica gde je austrijanac kupio firmu pa je od nekoliko hiljada radnika ostalo 600, a pri tome nije osavremljena proizvodnja; cak je izgubio trziste gde su pre izvozili robu). To je samo jedan od primera, ali ne mora znaciti da ce tako biti i sa Telekomom.
gargamel4 napisao:Ako ni jedan tajkun nije prepoznao interes ili ne pobedi u licitaciji, čemu onda cela priča sa time da preduzeće ostaje "kod naših"?
Svi su dobro upoznati kako su domaci biznismeni dosli do svojeg kapitala i u to necu da ulazim posto ni drzava nema neku preteranu zelju da sve istera na videlo i da se sve rascisti. Smesno mi zvuci u toj celoj prici da neki nas bogatas ne vidi mogucnost zarade u Telekomu. Nije istina nego je verovatno nesto drugo u pitanju (npr.: DT ima pravo prece kupovine jer vec ima 20% akcija). Sto se ostanka preduzeca kod nasih; pa tako su slovenci zadrzali svoju radnu snagu uposlenu i odrzali privredu u zivotu (njihov radnik proizvodi robu koja se izvozi, dobije se novac za izvoz, dobije radnik platu i moze da trosi i kupuje proizvode, a tako i drzava dobija svoj deo).
gargamel4 napisao:Zamislite se samo u situaciji nekoga ko želi nešto da uloži u drugoj državi a tamo se digne medijska hajka na njega što nije državljanin i 200 godina starosedelac.

Bilo je i toga. Jel Miskovic hteo da ulaze u HR i da kupi neku kompaniju tamo i da prosiri svoj lanac marketa? Jeste. I sta je bilo? Culi smo gradonacelnika Splita, a verujem da su i mnogi drugi tako komentarisali samo su bili pametniji i nisu javno istrcali sa svojim stavovima. Mi smo opet ispali "dzentlmeni" i prodali njima Somboled (i sada se u Somboru u toj firmi zaposljava pretezno kadar njihove nacionalnosti, dok nasi dosta ispastaju) pa smo prodali cementaru u Beocinu. Da neduzim dalje oko ovoga jer vec je i ovo dosta negativan stav!?
gargamel4 napisao:@IDzO, obzirom da kao moderator treba da daješ primer drugima, kad iz potpisa ukloniš link ka političkom delovanju, onda ću to i ja da učinim
Ja kao moderator obavljam poslove koji su pred mene stavljeni i svojim predjasnjim pisanjem sam dao sasvim dobar primer.
Sto se tice drugog dela recenice; ti meni ne teras nikakav inat i mene ni najmanje ne pogadja sta je tebi, ili bilo kome drugome u potpisu. Nisam okacio link neke stranke pa da tako propagiram neki politicki stav. Mogao sam staviti link ka "Blicu" ili ka "B92" ili bilo kojim drugim novinama gde se pisalo o istim temama koje su "pokrivene" na sajtu iz mog potpisa, pa da li bi onda to bio problem?
Sajt koji je dobio plaketu od Njegove Svetosti Patrijarha srpskog Gospodina Pavla ( klik ) moze smetati onima koji su protiv ocuvanja srpske tradicije (ako se moze ocuvati jer je sistem vrednosti otisao u "ofsajd") i ujedinjenja ovog rasutog naroda ili nekome ko je ateista (ni to mi ne smeta jer je to opredeljenje svakog coveka).

Kao zakljucak svega ovoga bitno je samo jedno, a to se moze zakljuciti iz ovog citata:
Čovek ne može da bira vreme u kojem će se roditi i živeti, od njega ne zavisi ni od kojih roditelja, ni od kog naroda će se roditi, ali od njega zavisi kako će on postupati u datom vremenu, da li kao čovek ili kao nečovek, bez obzira na to u kom narodu i od kojih roditelja

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

IDzO napisao: Bilo je i toga. Jel Miskovic hteo da ulaze u HR i da kupi neku kompaniju tamo i da prosiri svoj lanac marketa? Jeste. I sta je bilo? Culi smo gradonacelnika Splita, a verujem da su i mnogi drugi tako komentarisali samo su bili pametniji i nisu javno istrcali sa svojim stavovima. Mi smo opet ispali "dzentlmeni" i prodali njima Somboled


Али је зато Идеа стално пуна и увек има "акција"
Несрећни пензоси лете као лептирице на сијалицу.
Нико ни не зна који човек који стоји иза ње.
Ех наше пилеће памћење...
Слобода или смрт

Zaključana tema