Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Telenor novosti

Post od Martin Mystere »

Kesege napisao:Iskreno, žao mi je zato što me ne razumeš, ali nije ni bitno.
Eto i meni je žao što te ni ja ne razumem, odnosno tvoje postupke gde brineš za one koji su te izvaćarili, hoćeš da im daš još para...

Ovo mi već liči na jedno kvalitetno trolovanje a ukoliko nekim čudom nije to onda sam ozbiljno zabrinut za tebe...

U svakom slučaju zbogom...

Kesege
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2018. 00:04
:: iphone
:: samsung

Re: Telenor novosti

Post od Kesege »

ciklon napisao:Ма, зашто би ТЕБЕ компанија тужила? Зато што си открио превару? Зашто уопште мораш да било шта да платиш додатно? О коме ти бринеш, о преварантским продавачицама? Прекини да нас зајебаваш више!
Mogu da me verovatno tuže zato sto sam ih javno nazvao kako sam ih nazvao. Prevaru sam otkrio time što mi je radnica priznala da je kineski ekran na Iphone-u, usmeno. Da platim dodatno moram, da bih dobio nov aparat. Ukoliko ovakav aparat krenem da popravljam, zvao sam servise koji to rade, traže oko 200 eura za isti i plus možda još nešto i opet kada okreneš, imam polovan telefon.

Uopšte se ne zafrkavam sa Vama na forumu, već iznosim neverovatnu istinu. Po tebi, ja sam otprilike od ostala dva mobilna operatera zaslužio sendvič ili šta već.

Ne mogu i ne želim dodatno još i ovde na forumu da se opterećujem, već ću kao što sam i obećao ove nedelje da dostavim ono što sam obećao, ukoliko to ne uradim, urednik slobodno neka trajno obriše moj nalog.

Iza svega napisanog stojim lično,

Srdačno i svako dobro Vam želim!

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Telenor novosti

Post od ciklon »

Ово је комедија. Откриваш, наводно, свој идентитет тек тако напречац, а све остало јок, иако си могао да прекријеш имена и остале информације што се тиче преписке са Теленором и сервисерима. Могао си да поставиш клип на Јутјуб и да из истог избациш имена (само исечеш део када се било које име помиње). :uhuh:

Додатак:
Немој да ми шаљеш приватне поруке јер са тобом немам приватну комуникацију - тему си започео јавно те се држи тог курса.

Kesege
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2018. 00:04
:: iphone
:: samsung

Re: Telenor novosti

Post od Kesege »

Ko je saslušao moje izlaganje, može da mi veruje i ne mora. Ja to svakako ne tražim, već sam podelio svoje iskustvo sa Telenor korporacijom. Izvolite, imate moje lične podatke, nemam šta da krijem, svakako ono što sam obećao da ću da postavim to ću i da ispunim, mada i opet većina forumaša neće da bude zadovoljna, u najmanju ruku će reći da sam kreten.

Svako dobro... pozdrav.

ciklon, izvini, nisam imao nameru da ti pošaljem pp, već sam hteo da citiram
Poslednja izmena od znemanja u Pon, 25. Jun 2018. 00:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju izmeni.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od Azimuth »

Ja ću samo da se ubacim i da ti kažem da pre sledećeg pisanja OBAVEZNO pročitaš pravila foruma. Ako to ne uradiš i nastaviš da pišeš suprotno onom što pravila kažu, biće ti obrisani postovi.
Tvoje ime, prezime, broj telefona, adresu i šta si sve od podataka ostavio, ja sam ti to obrisao.

Kesege
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2018. 00:04
:: iphone
:: samsung

Re: Telenor novosti

Post od Kesege »

Azimuth, u redu, hvala! Bio sam primoran da javno objavim svoj identitet.
Poslednja izmena od znemanja u Pon, 25. Jun 2018. 00:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog posta, podrazumeva se da na njega odgovaraš.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Telenor novosti

Post od ciklon »

Како си то био приморан? Ко те је приморао? Немој случајно да ти падне на памет да слажеш да сам ти ја то тражио, пошто сам лепо навео да свако име и било који битан податак сакријеш ако се решиш да са нама поделиш све везано за комуникацију коју си имао са Теленором, сервисерима и (евентуално) продавачицама.

Kesege
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2018. 00:04
:: iphone
:: samsung

Re: Telenor novosti

Post od Kesege »

ciklon, taman posla još i da lažem da si me ti primorao da otkrijem identitet. Ono što sam obećao, to ću i da ispunim a sve u cilju da forumaši vide moje iskustvo sa ovim mobilnim operaterom.
Poslednja izmena od znemanja u Pon, 25. Jun 2018. 00:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog posta, podrazumeva se da na njega odgovaraš.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od ~Arkan~ »

Ćirko, Nole (valjda se tako zove) i ovaj, to je jedan te isti lik koji vas loži.[emoji23]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Telenor novosti

Post od ciklon »

Види, Аркане - то је врло могуће. Ћирко се готово клео у Теленор али, пошто су продали посао у овом делу Европе, сва је прилика да им се на овај начин свети. ;-)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od znemanja »

Kesege, Odakle krenuti sa tobom. Pre svega pročitaj pravila foruma, sve postove sam morao da ti editujem u skladu sa pravilima postovanja na forumu. Dakle, izdvoj par minuta, pročitaj pravila postovanja, pa onda piši. Pravila imaš na sledećem linku:

http://www.mobilnisvet.com/forum/viewto ... 27&t=29406

Što se tiče tvoje situacije, zaista ne znam kakve veze tu ima Telenor (pod uslovom da je tvoja priča bar delimično tačna), ti si prevaren od strane radnica u Telenor poslovnici. Te iste radnice su prevarile i Telenor kompaniju jer su potencijalno postupale na način na koji si opisao, te stoga ovde ne postoji nijedan element odgovornosti Telenora. Tvoj nerazuman i krajnje neracionalan stava da braniš nekog ko te pokrao se kosi sa zdravim razumom i samo baca sumnju da si bot ili nešto gore.

Nemoj da postuješ nikave uplatnice, zaključen ugovor sa Telenorom i sl, to je irelevanto za deo priče oko radnica u Telenor poslovnici. Tvoju priču mogu da potkrepe samo screenshot-ovi prepiske sa njima, SMS-ovi i ti snimci koje pominješ da imaš snimljenje. Interesantno je da baš to što bi moglo da potkrepi tvoju priču ne želiš da postuješ pod izgovorom da ne želiš otkriješ identitet, a želiš da postuješ zaključen ugovor i uplatnicu koji su nebitni da potvrde krucijlani deo tvoje priče.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Kesege
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2018. 00:04
:: iphone
:: samsung

Re: Telenor novosti

Post od Kesege »

Daleko bilo... nema pravde. Nemam komentar. Ja sam bot, ili nesto gore. Slobodno mi obrisite sve. Rekao sam šta sam imao i to je to. Pozdrav.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od znemanja »

Kesege, Pa predoči dokaze da nisi bot, postavi te screenshot-ove i snimljene snimke za koje tvrdiš da imaš i dokaži svoje navode.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Meni to više liči da je neki od šefova koristio taj uredjaj privatno i naravno s..b.o...Onda daj što jeftinije da se popravi i da se pusti u prodaju.Radnice moraju da ispune nalog i onda se čeka neko za šišanje da naidje.Kad se pokrene reklamacija onda se pokrene i mašinerija.Najgluplji potez koji si napravio je što si uzeo aparat koji je bio raspakovan i onda pristao na njihovu "igru".Mislim da ovo nije potez Telenora,nego ljudi iz te poslovnice ili nekog malo višeg nivoa.Da si ih tužio,kako bi dokazao da ti telefon nije bio u otvorenoj kutiji..?Drugi put otvori oči.Ako ti Telenor (i naslednik) odgovaraju,nemenjaj nije do kompanije,budi malo pametniji.Ovako otvaraš prostor za mnoge špekulacije...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od Azimuth »

Evo jednostavnog rešenja. Ti si telefon kupio određenog dana. Svaki telefon ima IMEI/SN broj i pomoću njega može da se utvrdi kada je telefon zaista kupljen/aktiviran. Aktivacija se obično poklapa sa danom kupovine, osim ako nisi preprodavac ili u ovom tvom slučaju.
Tu proveru možeš da odradiš sam preko interneta, ali može i ovlašćeni servis, u svakom slučaju ćeš platiti. Ako se utvrdi da je telefon kupljen/aktiviran makar i dan ranije u odnosu na datum iz tvog ugovora, onda prosto to reši sa njima vansudski ili ih tuži.
Van svake pameti, a kosi se i sa zdravom logikom, da ti kao korisnik plaćaš tuđu podvalu.

Inače, što se Apple-a tiče, kod nas još uvek na ovaj način "izlaze u susret" korisnicima. Dakle, platiš nešto manje od novog telefona i zameniš pokvaren za refurbished, displeje ne menjaju.

Kesege
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2018. 00:04
:: iphone
:: samsung

Re: Telenor novosti

Post od Kesege »

Azimuth,

Konacno nesto prakticno da se kaze, hvala Vam!

Molim te ako ne idemo u off topic da mi objasnis to za IMEI broj ili ako mozes da me uputis kako i gde to da uradim oko prve aktivacije tlefona? Molim te.

Kesege
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2018. 00:04
:: iphone
:: samsung

Re: Telenor novosti

Post od Kesege »

Kontaktirao sam Istyle i Macola, objasnio im o cemu se radi, zatrazio pomoc i ljudi su mu rekli da je telefon aktiviran 25.05.2018... e sada, dali su mi u Istyle direktan kontakt za Apple u Evropi, pa cu da ih zamolim za pomoc, jedino oni mogu dublje da udju u problematiku oko prve aktivacije. Hvala Vam puno na savetima...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od гари »

Kesege, evo i ja da kažem. Ono je prevara od strane zaposlenih, i nema šta da se ustručavaš, treba da dobiju otkaze, a i to bi bilo malo s obzirom na to šta s tobom pokušavaju.

Dalje, kukaš na sistem, kukaš na Telenor, a nemaš m*da ni da jasno i glasno negde prijaviš kako je tamo neko od njihovih zaposlenih pokušao ili uspeo da te prevesla. Takvi kao ti su delimično razlog zašto kod nas cveta lopovluk.

I mene komšija da teroriše, ako nemam muda ni da ga prijavim, zaslužujem i da me, da prostiš, n*guzi. Tek ako nešto bar probam, i zaista se potrudim da se izborim za sebe na odgovaraći način, i ne uspem, tek onda imam pravo da kukam.

Ako sledeći put ovi nekog prevare, ti si za to kriv! Nosi to na navesti.

Nisam čitao sve sad postove, ali vidim suštinu - šta si pisao ti, i šta su ti pisali ostali. Izvini ako sam nešto propustio. I sve sam napisao iz dobre namere, nemoj se uvrediti. 8)

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Ivan Cirkovic »

Ja bih slatko prijavio svakoga. Kao u Titovo vreme. Samo zavrnes zavesu na prozoru i telefonsku slusalicu u ruke. Taj i taj, radi to i to. Hvala, dovidjenja. Sve se zabelezi i ima da preklinje dan sto je to uradio... 8)

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

Nesto sam dokon danas pa procitao ovo. Ja ludju pricu nisam cuo do sada,neko te odradi kao magarca i ti mu se jos izvinjavas da ne ostane bez posla i treba da platis 59k dinara jos ?? kome cemu?? Ja radim, zivim ok, ali brale kasirka mi vraca 10din kusur inace ima zvake da mi pojede ispred mene. Sto znaci da ovde u ovoj prici neko,nesto,svasta nije normalno...
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Odgovori