Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2010)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Moj "osnovni" broj je:

Telenor - postpejd
42
30%
Telenor - pripejd
7
5%
mt:s - postpejd
37
27%
mt:s - pripejd
15
11%
Vip - postpejd
32
23%
Vip - pripejd
5
4%
 
Ukupno glasova: 138

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Pa kod kog operatera promocija vazi i za stare postpaid korisnike??
Ta praxa kod nas nikad nije postojala. Ajde navedi bar jedan primer..

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Kod svih operatera,(ako ti odgovara)mozes preci na vecu tarifu,naravno mts daje u prvih 6 meseci pretplatu za 1 din,vazi samo za nove,telenor nedaje takve akrobacije,vip od tarife smart 550 daje za istu cenu duple smartove,samo za nove korisnike.Zasto(da privuku sto vise novih korisnika?),zasto ja kao korisnik Vip paketa 325 nemogu preci na smart 550 u duploj vrednosti,zasto ako koristim mts duze vremena ne dobijam neku pogodnost,zasto Telenor izbacuje sve gore i gore pakete pri tome mislim nije da smo poskupili nego nam minut traje krace,mada ruku na srce jedino u Telenoru mozes menjati bez ogranicenja tarife(naravno nagore).Svi operateri starim korisnicima s vremena na vreme ponude dobre modele po beneficiranoj ceni kao nagradu za vernost,toga kod nas NEMA,zasto?Slazem se da su promocije kod nas samo za nove korisnike,ali ovi brate preterase.Jos ako uzmu mts...

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Kad kazem svi operateri,naravno mislim strani,ovde bi se neko slogirao,kada bi rekao stare korisnike nagradjujemo sa modelom .... za 500 dinara...Znaci Vip i Mts daju promocije samo novim korisnicima,sta kad im stari okrenu ledja?A Telenor ima tako nesrazmerne pakete,pogledaj prenesi +,broj minuta,poruka,i interneta i to po KOJOJ ceni.Novi paket dopuni i prenesi,1490 din,7 din minut,neznam da li ima uspostave,ako nema to je 210 min razgovora.Ej pameti...Koga onda izabrati,kada svi gledaju da te oderu do kraja?Pozdrav.

MikiBre
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2011. 03:00

Post od MikiBre »

PetarI, Ne razumem sto su u Telenoru paketi nesrazmerni? Imas klasicne Prenesi pakete, i Prenesi + i sad ove nove Prenesi + dopuni (sto nije bas cist postpaid paket ista glupost kao mt:s kontrola troskova). Meni savrseno odgovara Telenorov Prenesi + 1Gb ALI SA ONIH 5000 bonus kredita koje sam dobio (Da dodajem poruke, omiljen br itd). Sasvim ok sto Telenor ima Prenesi i Prenesi +. Prenesi definitivno za poslovnu klijentelu, a Prenesi + je vise za omladinu. Ja im pojedem i 300min mesecno i vise od 1000 poruka i pojedem i 1Gb podataka :) Ako manje kuckas i ne blejis na netu, uzmes prenesi 200, ukoliko vise kuckas i blejis na netu uzmes Prenesi + 500Mb, ako vise pricas i vise kuckas uzmes prenesi 400, ako pricas, mnogo kuckas i mnogo blejis na netu uzmes prenesi + 1Gb. Nije mi zao da dam ni 2500din mesecno za racun za mobilni jer FIXNI telefon ne uzimam u ruke :) :)

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Nesrazmerni...da ne ispadne da se medjusobno dopisujemo nikoga ne imenujem.Ja licno preferiram Telenor,narocito su mi mili zbog celog zamesateljstva oko kupovine Mts(ovi su mi se pomalo zgadili).Stvarno smatram da su nesrazmerni,pogledajte malo druge slicne tarife,Vip 600:6oo min.,600 sms(mms) i 600 Mb(nebih da komentarisem smart pakete),1000 min u Vip mrezi za 1678 din.,Mts Mix net L paket 600 min,1500 sms,1,5 Gb podataka za 1947 din,Telenor Prenesi + 1Gb paket 300 min,1000 sms,1 Gb podataka i dodatnih 1000 min u mrezi(i za Vip i za Telenor dodatne minute idu nakon utrosenih startnih minuta) za 1758 din.Zar to nije nesrazmera u broju osnovnih minuta(narocito,ako se zna da noviji smart telefoni svi imaju wifi i dosta podataka moze tako da se prenese),pogotovu za cenu za koju se nudi.Jedini + je prenos min. i sms u naredne mesece,ako se ne potrose...?Moje licno misljenje bi bio paket od 450 min.,sms 200 i prenos 600 mb.za te pare sto se tice Telenora.Pretpostavljam da sam malo pojasnio tu "nesrazmeru" o kojoj sam pisao.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Loyalty programi ce zaziveti kod verovatno kada se uvede i portabilnost brojeva.
MTS je imao Loyalty program ali ga je ukinuo jer su skapirali da im nije potreban 8)

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

I po meni su telenor paketi nesrazmerni ali je to verovatno posledica sve veceg ucesca telenora u broju kartica, a svemu tome je krivac propast mts-a. Kada su dosli na trziste i borili se za korisnike prvi su ponudili minuta ka svima, prenosenje, 1+1 sec. 150 min pri tarifitanju 60+60 je bas malo a 500 poruka mozda i previse. Nadam se da ce prenosivost brojeva nesto promeniti kod ove kompanije.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ne dirajte mi prenesi plus500 :D proslog meseca potrosio preko 400 bonus min u mrezi i blizu 500 poruka.
klasicnim prenesi tarifama bi prijao koji bonus min. u mrezi jer je sve vise telenor korisnika

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Samo se malo zamisli,da ipak previse placas tu tarifu u koju se kunes, :wink: ,Telenor prenesi plus 500: 150 min.,500 sms,500 Mb, 932 din.Mts mix net m 300 min,600 sms,600 Mb, 1121 din.Vip 325 325 min,325 sms,325 Mb,1168 din.Razlika je veoma mala,a veoma stetna po Telenor.Neznam,mislim iako sam Telenorac(i ostacu) da bi mogli malo da smanje gas.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ih daleko od toga da se kunem.... trenutno odgovara jer su skoro svi sa kojima komuniciram na telenor mrezi u kojoj trosim 500 min. znaci meni savrseno odgovara. u pravu si da je konkurencija bolja.

MikiBre
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2011. 03:00

Post od MikiBre »

Pa zavisi kako kome vise odgovara. Meni licno Telenor, Mix Net M na mt:s-u Ima 300min to mi je ok, mada posle tih 300 vise nemam minute u mrezi. 600 poruka je meni bar jakoooooo malo, znaci sigurno bih 1000 prekoracio :D 600MB tu i tamo. Takodje Telenor koristim i iz drugih razloga kao sto su: cale mi je njihov korisnik vec 13 godina, pa mi je ok zbog omiljenog broja (inace uz omiljeni br na Telenoru su i poruke besplatne - nisam vam nista rekao xD), drugo dobio sam 5000 bonus dinara kada sam produzavao ugovor koje koristim da dodajem poruke i za omiljeni br, trece dobio sam C7 po jako povoljnim uslovima :) :) Cetvrto recimo da sam dobio jako lep br :) Tipa XY XY XY (Inace X i Y su dva broja od kojih je Y=nula xD) Mene bi pokrivao mt:s Mix Net L ali on je 200 din skuplji nego moj Prenesi + 1Gb :)

Inace druga stvar koja me nervira kod mt:s-a je sto su bar po meni lopovi.
Uzeo sam bio paket kontrola troskova i za 500+PUMT sam dobijao 1000din kr i 0,66+PDV+PUMT za poruku i to mi je bilo ok. Potpisao ugovor na 6 meseci i uzeo neko telefonce, ma nista nema osim da kuckam poruke i da zovem :) Onda su mi tamo negde posle 4 meseca rekli e sad vise ne dobijate 1000 nego 500 din a 500din mozete da koristite za dodatne usluge kojih na 66 mozda ima 2 (omiljen br i tako jos nesto). Sledece, potpisao sam ugovor 21. Septembra i PLATIO CEO SEPTEMBAR. Krajem februara otisao sam da raskinem ugovor a gospodja mi je rekla pa ne vi morate i ceo mart da platite jer ste potpisali ugovor 21, septembra, bolje uzmite telefon i iskoristite taj kredit sto dobijete. Ja reko da ali platio sam ceo septembar. Ne ne ne takva su pravila. Tako se moj ugovor od 6 meseci sveo na placanje: 1. Celog SEPTEMBRA 2. OKTOBRA 3. NOVEMBRA 4.DECEMBRA 5. JANUARA 6.FEBRUARA 7. MARTA. I naravno taj kredit 500din sto imam sam prebacio devojci, a NIKAD IM NECU PLATITI MART. Dok se od 500din napravi suma za utuzenje ima da prodje 10 godina, a do tad ce da zastari.

+ sto sam u Telenoru u vise navrata bio cascavan sa tipa 100min, 100sms, 100MB zbog prekoracenja onoga sto su mi dali, zbog greske u racunu od 16din i slicno :)

A zanimljiva stvar je sto uz Mix Net L u mt:s-u Galaxy S i Nokia N8 idu po ceni od 460e? :D Pa hvala lepo za te pare ih imam u prodavnici sa garancijom od 2 god isto kao i u mt:s-u xD

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Sto se tice paketa kontrola troskova i ja sam ga i m a o i ja sam prosao na isti nacin.Za Mts sam vezan iskljucivo biznet varijantom zbog posla.Mada nekako lepo izgleda da platis koliko trosis a ne da trosis onoliko koliko drugi smatraju da treba.Vlasnik sam ovog broja,u Telenoru od 2002 god.,sa kracim prekidom,medjutim nikada nista veliko od njih,ne kazem da sam razocaran.Telenor CG(ex Promonte) je imao obicaj da starim korisnicima pod mnogo povoljnijim okolnostima ponudi,bez obzira na ugovor,dosta dobre modele iz ponude,ovi nista.Mozda sada ovo nije tema,ali kad god sam pokusavao da se prijavim na moj Telenor,slanjem poruke za lozinku sam dobijao odgovor neispravan format.Kako to odraditi,moze mala pomoc.Hvala.

MikiBre
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2011. 03:00

Post od MikiBre »

Neispravan format obicno ispisuje kada pogresis komandu ili tacnu komandu posaljes na pogresan br. Obrati paznju da li su ti sva slova velika itd. Nazalost ne mozemo da se poredimo sa zemljama u okruzenju pa tako ni sa Cg. Cg ima stanovnika kao 1/4 Bg-a pa je zbog toga TelenorMne u takvom odnosu sa korisnicima. Naravno da pogodnosti i povoljnosti zavise i od potraznje. Da u Bg npr ne dolaze svi zivi (NE PROZIVAM NIKOGA) cena kvadrata ne bi bila cca 1000e na periferiji i do 2300e na Vracaru vec bi periferija bila 600e a Vracar 1500e. Znaci sto vise trebovanja i cene su vece.

Mozda je malo offtopic ali ovakvo stanje u Srbiji nastaje i zbog mnogih drugih razloga. Npr kako to neko ko je iz RS BiH CG itd moze da studira u Srbiji na budzetu i jos da dobije studentski dom kao da je iz Srbije? Po meni za sve njih treba da ide tarifa za strane drzavljane. Sto ja da placam poreze silne i da oni tim mojim i nasim parama skoluju nekoga ko nije iz nase drzave? Druga stvar je briga o Kosovu i svim onim koji su izbegli odatle i nemaju gde. 70% ljudi odozdo je prodavalo svoje kuce koje vrede 20k evra Albancima za 200k evra. A onih 30% normalno da je moralo da izbegne kad se pojavilo 70% Albanaca. Svim tim sto su prodali dole bih udario 25% poreza i tim porezom bih skucio 30% koji su morali da izbegnu zato sto je vecina prodala. Znaci sami su prodali Kosovo a onda od politicara ocekuju da im vrate Kosovo?! Onda izlaze u Bg na demonstracije i lupaju grad u kome ja zivim?! Dokle god to vrh dozvoljava mi cemo biti ovako jadna zemlja i nikad necemo moci da se poredimo sa drugim zemljama. Nasa demokratija je 20x gora od najgoreg komunizma.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Nemoj da mislis zbog imena PetarI i pominjanja Promontea da sam CG,jednostavno ime je samo doslo a Promonte sam pomenuo zato sto su stvarno malo,malo davali za smesne pare starim korisnicima(provereno) dobre telefone,kao promociju. 8)

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Kazne zbog nameštanja cena praška
Evropska komisija kaznila je Prokter i Gambl i Unilever globom od ukupno 315 miliona evra zbog nameštanja cena praška za veš zajedno sa Henkelom u 8 država EU.
Ove tri kompanije, kao vodeći proizvođači praška za pranje veša u Evropi, radile su na učvršćivanju svojih tržišnih pozicija i dogovarale su cene.
Prokter i Gambl će platiti 211,2 miliona evra, a Unilever je kažnjen sa 104 miliona evra. Obe kompanije su uspele da smanju globu jer su sarađivale sa istragom
Komisija kaže da je Henkel izbegao kaznu zato što je prijavio kartel koji je trajao od januara 2002. godine do marta 2005.
Kartel je pokrivao tržišta Belgije, Francuske, Nemačke, Grčke, Italije, Portugala, Španije i Holandije.
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... _id=506185

mogli bi i poslove nasih operatera da ispitaju

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Ajd' sad ovo.Tender za MTS(uprkos svim najavama dobro obavestenih krugova je propao) i nadamo se da ce na ovim prostorima MNP uskoro(a najavili su ga za pocetak juna,to je tu odmah iza coska)da postane normalna stvar.Sta sad,npr.korisnik sam Telenora ili Vip-a i pri tome sam uzeo Nokiu,a hocu jer mi to propisi dozvoljavaju :D ,da predjem u Mts.Sta da uradim sa telefonom,serviseri se odreda kunu da ih je maltene nemoguce otkljucati,a i oni koji bi cackali tu nesto traze cenu koja u potpunosti ponistava taj benefit(jeftiniji telefon) na sklapanju ugovora.......... :blinky:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

PetarI, pa ako uzmeš telefon (kod bilo kog operatera) treba da potpišeš i ugovor na bar 2 godine. S obzirom da si, u tom slučaju, vezan ugovorom, nećeš moći da iskoristiš MNP dok god ti taj ugovor ne istekne - pa ti i zaključan telefon na tu mrežu neće biti problem (bar ne veći nego što je to bilo pre MNP-a), a do tada će verovatno i biti moguće da se taj telefon otključa...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ninolina, a šta ako odluči da isplati preostale rate, pre isteka ugovorne obaveze? Recimo, ostalo mu je 6 meseci do isteka ugovora, i on reši da isplati tih 6 pretplata i pređe kod drugog operatora?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

mezzano napisao:a šta ako odluči da isplati preostale rate, pre isteka ugovorne obaveze? Recimo, ostalo mu je 6 meseci do isteka ugovora, i on reši da isplati tih 6 pretplata i pređe kod drugog operatora?
mezzano, pa to moze, ali besmisleno je. Jer ti valjda prelazis kod drugog jer ti je povoljnije, jeftinije (u prevodu da manje trosis i ustedis). Ako isplatis tolike rate, ti kod ovog drugog neces povratiti izgubljen novac narednih 15 godina, a ne jos ustedeti nesto. Tako da, ko je na robiji najbolje da sedi i cuti i ceka da mu ugovor istekne.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Koliko razumem MNP,tim potezom ti je omoguceno(ovako glasi rezime,korisnik podnosi zahtev za promenu operatera,to placa 200 din.,pri tome zadrzava stari broj sa sve prefiksom mreze,a operateri medjusobno izmiruju svoja potrazivanja,a ti ostajes u tarifi koja je slicna onoj koji si koristio,aut.gdja Jasna Matic),tako da nevidim zasto to pravo nemoze da se koristi pre isteka ugovora,upravo je poenta price da biras onog operatera koji ti najvise odgovara,a da se oni u uslovima zdrave konkurencije bore za svakog korisnika.Kako onda u tom slucaju neko moze zakljucati telefon na svoju mrezu?...............

Zaključana tema