MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: MT:S novosti

Post od brankisha »

Nek pita. Nista ga ne kosta.
Sinoc bio u mts-u i kazu samo obavestavamo i mix net L ti ostaje do kraja isteka ugovora, bez obzira koliko mi do tada uvedemo novih ili ugasimo starih tarifa. Sad mi je laknulo.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MT:S novosti

Post od PetarI »

Cooomi napisao:Drugari, imam jedan problem. U procesu sam selidbe iz BG u NS i sada sam provalio da na ovoj adresi imam samo 2G signal a imam jos godinu dana do isteka ugovora za Mobilni internet... Da li može sada da se neki prigovor ili nešto napiše jer je ovde taj internet neupotrebljiv pa da mi raskinu ugovor bez otkupa ili nekako da se dogovorim sa njima?
U koji deo grada se seliš.Iskreno 3G Mts-ov je u okolini NS upotrebljiviji nego druga dva,centar grada su podjednaki.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MT:S novosti

Post od Azimuth »

Na staroj detelinari iza Pilota, ima jedna rupa gde sve 3 mreže u najboljem slučaju imaju egde, a obično je net neupotrebljiv.

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Re: MT:S novosti

Post od deana »

brankisha napisao:Nek pita. Nista ga ne kosta.
Sinoc bio u mts-u i kazu samo obavestavamo i mix net L ti ostaje do kraja isteka ugovora, bez obzira koliko mi do tada uvedemo novih ili ugasimo starih tarifa. Sad mi je laknulo.
Zato sam ja u maju potpisala na 24 meseca. Jeeeeeeee!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MT:S novosti

Post od Lobachewsky »

Cooomi napisao:U procesu sam selidbe iz BG u NS i sada sam provalio da na ovoj adresi imam samo 2G signal a imam jos godinu dana do isteka ugovora za Mobilni internet... Da li može sada da se neki prigovor ili nešto napiše jer je ovde taj internet neupotrebljiv pa da mi raskinu ugovor bez otkupa ili nekako da se dogovorim sa njima?
Ne verujem da je moguce raskinuti ugovor jer bi lako dolazilo do zloupotreba. Pretpostavljam da bi dovoljno bilo samo da se prijavis na neciju adresu van 3G dometa i da trazis kao raskid jer nema signala na tvom "mestu prebivalista".

Mozda da ih zamolis da ti ugovor prebace na neki obican postpaid, mada pitanje je i to koliko njihov sistem to podrzava. To bi bila bas egzibicija za njihove pojmove. U svakom slucaju javi da li si nesto uspeo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: MT:S novosti

Post od Cooomi »

Evo šta sam im poslao...
Poštovani,
Ime mi je bla bla bla i vaš sam dugogodišnji korisnik a trenutno imam dva postpaid broja kod vas, jedan za Mobilni internet (50gb) a drugi za telefon (paket Mix Net L) oba paketa sklopljena u novembru 2013 godine, na dve godine uz 50% popusta. Tada, kada sam sklapao ugovor živeo sam u Beogradu gde sam primao 3g signal za mobilni internet i bio sam prezadovoljan vašom uslugom, čak sam je i preporučio prijateljima zbog velike brzine prenosa podataka.
Pre par meseci sam se iz Beograda preselio u Bačko Dobro Polje i tu mi je internet super radio, ali sam se sada preselio u Novi Sad, u ulicu šta vas briga (u centru), u stanu u suterenu i ovde primam samo 2g signal, uz sva fabrička podešavanja na Huawei modemu, i trenutno mi je taj internet neupotrebljiv, a pošto ću ovde biti narednih godinu dana, neću moći da koristim vašu uslugu na modemu zbog ograničenja 3G signala.
Sada vas molim da mi se ugovor, ako je ikako moguće skrati na godinu dana ili nekako da mi izađete u susret jer kada sam sklapao ugovor mislio sam da će pokrivenost biti svugde u velikim gradovima, pogotovo ovde u centru Novog Sada i računao sam na mobilnost tog Mobilnog interneta jer sam dosta bio u pokretu prošlih godinu dana i stvarno mi je super radio do sada.
Pošaljite ljude da izvrše merenja, da vidite da je ovo što pišem istina i još jednom vas molim da mi izađete u susret, u suprotnom bih po završetku ugovora rado prešao kod drugih operatora sa obe moje usluge (i internet i telefon) ako ne budete hteli da mi pomognete jer sam se raspitao u poslovnici u Novom Sadu i vaš čovek mi je rekao da pišem ovaj prigovor i da je izvodljivo ovo što tražim, samo ako hoćete da mi pomognete.
Kontakt telefon mi je 065... A možete mi odgovoriti i na ovaj e-mail nadam se u skorije vreme.
Hvala na razumevanju, pozdrav.

To sam slao na mailto:mtsinfo@telekom.rs i mailto:info@telekom.rs, druge mejlove nisam mogao da pronađem, ako neko zna na koji se mejl pišu takve stvari nek mi pošalje PM ili odgovori ovde, da svi vide.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: MT:S novosti

Post od acamatic »

Hmm sada čitam ovo kolega, jel nemaš ti slab signal zbog suturena, jer treba da se probije kroz zidove. A i druga stvar ja isto u mojoj kući imam loš signal zbog veće količine gvožđa u armaturi(valjda nisam promašio pojam). Tako da i to može da bude problem, pokušaj da staviš modem tik uz prozor, jer iskreno sumnjam da nema pokrivenost signala u centru NS.

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: MT:S novosti

Post od misapop »

Moji baba i deda nemaju nikakav mts signal.Ispada da kada bih se kod njih preselio,mogao bih da raskinem ugovor.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MT:S novosti

Post od acamatic »

Baš tako ili da kupiš satelitski telefon, šalu na stranu to je veoma žalosno što u nekim delovima zemlje signal i ne postoji. Ne pričam samo o nekim selima, već i u gradovima gde je toliko bedan da je jedva upotrebljiv..

Cinderella
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Uto, 03. Jun 2014. 18:39
:: Huawei P8...

Re: MT:S novosti

Post od Cinderella »

S obzirom da u kuci imamo kartice svih operatera mogu reci da je telenor nakbolje pokriven signalom. Isli smo skoro na Goliju na odmor...seoski turizam... vip neci ni da komentarisem,signala jedva u tragovima. Mts tu i tamo,telenor ne sjajan ali ga je bar bilo.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MT:S novosti

Post od PetarI »

Nebih baš sa tobom delio mišljenje.Moguće da je tako na tom pravcu,ali zato na drugim mestima upravo obrnuto.Telenor i Vip su se da kažem tržišno orijentalisali,autoputevi i veća mesta,ostatak pada na minimum.Mts realno,prvo je išao na širenje mreže,sad rade na kvalitetu,tako da njihov signal imaš tamo gde ovih nema.Sad obrnut slučaj uvek možeš naći,kao u svemu,ali ostajem pri ovome što sam napisao.

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: MT:S novosti

Post od misapop »

Sta podrazumevas pod minimumom?Ja govorim o pukom signalu,jednoj crtici dovoljnoj da obavis razgovor i posaljes poruku.
A telenor 5 crtica sa 3gom.Vip nije zlatan,ali opet se slepa uz telenor,jer imaju nacionalni roming.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: MT:S novosti

Post od brankisha »

deana napisao:Zato sam ja u maju potpisala na 24 meseca. Jeeeeeeee!
A ja u avgustu.. Hahah, poslednji voz.

Po mom iskustvu, a presao sam celu Srbiju, prvi je mts, pa telenor, a vip je tuga od signala. Mislim da mozda telenor prednjaci negde po kvalitetu 3g mreze.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: MT:S novosti

Post od PetarI »

Pod minimumom podrazumevam upravo tu jednu crticu,koje neće biti tamo,naravno gde nemaju zaradu.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: MT:S novosti

Post od Cooomi »

U suterenu sam ali i dalje imam pun signal ali hvata samo EDGE.. :/

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Re: MT:S novosti

Post od cenobite »

Jel svima ne radi portal MojTelekom, ili samo ja ne mogu da mu pristupim - jedno min. četiri meseca [a verovatno ima i više].

deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

Re: MT:S novosti

Post od deana »

Kod mene radi .
Poslednja izmena od Lobachewsky u Sub, 25. Okt 2014. 04:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post, posebno ne post odmah iznad tvog.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: MT:S novosti

Post od brankisha »

I meni cesto baguje. Ne da mi da se ulogujem

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MT:S novosti

Post od yocasylver »

I opet se vise isplati kupiti telefon na crno i uzeti 50% popusta na pretplatu nego kupiti IP6 preko ugovora.Bas su nam olaksali i izasli u susret.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: MT:S novosti

Post od iLuka »

pa ne bih se bas slozio... na crno ce kostati minimum 600-650 jos duze vreme a uz mts-u je sada uz 2000din mesecno paket - 500e i daju ga na rate... 12/24... :)

mozda je ta cena od koje formiraju pakete za sim free od 900e previsoka ali kod nas se stvarno ne zna sta ce i kako biti sa dinarom sutra pa se svi stite...

Odgovori