MTS novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

A zašto bi bio? Već duže vreme ne zaključavanje telefone.
Moja poslednja dva uzeta kod njih - Lumia i P10 nisu bili zaključani.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: MTS novosti

Post od Lobachewsky »

Izgleda da svi prestali da zakljucavaju. .
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: MTS novosti

Post od antec »

Može li neko da skine i šeruje apk za "MTS BusPlus karta" aplikaciju?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

^ Mogao bih ja - ali neću jer više nismo komšije. [emoji2957][emoji23]
Nisam te dobro razumeo, tražiš link aplikacije koja se ne nalazi na GP-u, ili je nešto drugo u pitanju?
Na GP-u sam našao ovo, ali to verovatno već znaš:

https://play.google.com/store/apps/deta ... om.busplus

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od znemanja »

Zar nema u samoj mts centar aplikaciji pod sekcijom usluge mogućnost kupovine karte?
Koliko se sećam, toga je bilo u mts aplilaciji.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Zanimljivo. Baš ću to probati.[emoji4]

EDIT:
- Bus Plus aplikacija za pametne mobilne telefone sa Android operativnim sistemom omogućava korisniku dobijanje informacija o položaju vozila na mapi grada u realnom vremenu u dnevnom saobraćaju.
- Kartu je moguće platiti mobilnim telefonom u MTS mreži! Ovu uslugu mogu da koristite korisnici čiji telefon ima podržanu NFC tehnologiju i verziju android operativnog sistema 4.4 (KitKat) ili veću.
Kakvi šabani... Traže NFC koji bi za ovu stvar bio skroz nepotreban, ali još gore - javni prevoz, ali ako nemaš MTS, slikaj se. Kad bi u Srbiji nešto umeli da naprave dobro.

No dobro, ovde je stvar pre svega u tome što nemaju ambicije da naprave išta.[emoji16]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: MTS novosti

Post od Ensiferum »

Kad smo vec kod aplikacije MTS Centar. Samo telefoni sa NFCom i na mts mreži imaju tu mogućnost. Karte su skuplje, 10,20,30din, zavisno od zone. Kad kupiš, dobiješ sms poruku da si kupio kartu i imaš 24 sata da je iskoristiš, odmah ti terete račun za tu sumu. E, sad, kontrolori, nemaju tehničkih mogućnosti da provere jesi li očitao, već gledaju sms poruku, što se naravno može zloupotrebiti! :D :D :D :roll: 8) Ako nekog zanima, neka mi se javi u inbox. Glupavi smo mi za tehnologije! Više kontrolora mi je potvrdilo da ne mogi da provere da li si validirao kartu, već samo proveravaju sms za kupovinu. :dry:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MTS novosti

Post od yocasylver »

Mozda bi trebalo da se obrisu predhodni postovi jer mozda i neki kontrolor cita :lol:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: MTS novosti

Post od antec »

Evindzer napisao:^ Mogao bih ja - ali neću jer više nismo komšije. [emoji2957][emoji23]
Nisam te dobro razumeo, tražiš link aplikacije koja se ne nalazi na GP-u, ili je nešto drugo u pitanju?
Na GP-u sam našao ovo, ali to verovatno već znaš:

https://play.google.com/store/apps/deta ... om.busplus
Znači moram da se selim haha.

Inače odvojili su te dve aplikacije iz nekog razloga. MTS centar aplikacija sada konačno ima mogućnost da prati sve račune koje imate na svoje ime ali je potrebno da se na početku logujete sa korisničkim imenom i šifrom a ne brojem. Ako se logujete brojem pratite samo broj u telefonu.

MTS BusPlus karta aplikacija je zaključana na region pa nisam mogao da je skinem (imam USA playstore zbog plaćanja aplikacija). Ali snašao sam se u međuvremenu. Ako nekome treba apk neka kaže.

P.S. Trenutno ne postoje vidžeti za novu verziju aplikacije pa ako je nekome to bitno neka ne rade update.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: MTS novosti

Post od Evindzer »

Pročitah prethodne postove i sad mi je sve jasno. [emoji854]
Nemam problema sa busom, a ni sa plusom, ionako mi to firma plaća, a ja ne otkucavam. [emoji23][emoji23]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS novosti

Post od гари »

Bezveze što bi se to lako sve moglo srediti, i bez NFC-a, a QR kodom. Putnik iz aplikacije pokaže QR kod da je aktivirao svoju kartu, a kontroloru se pojave svi potrebni podaci na njegovom uređaju (telefonu od 100€ recimo).

No, šta i ja ima da se gunđam za Beograd, mi u Novom Sadu od vozača kupujemo kartu. [emoji23]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Van Hohenheim
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 01. Dec 2019. 08:42
:: Honor 8X
:: Redmi Note 8

Re: MTS novosti

Post od Van Hohenheim »

Kratko pitanje. Dobih juče telefon sa ugovorom i postpejd karticom čiji broj je isti kao pripejd kartica koju sam koristio pre naručivanja telefona. Evo prošlo je 24h od kako sam preuzeo telefon iz pošte i na ovoj postpejd kartici i dalje nema usluge (signala) dok pripejd kartica radi normalno. Kako da aktiviram ovu postpejd? Pokušao da zovem operatera ali ne rade do ponedeljka. :dry:

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: MTS novosti

Post od AnGeL oF LoVe »

Новогодишња промоција. Ниже цене и додатни нет.
https://mts.rs/Privatni/Korisnicka-zona ... jenje.html
LG G2 Black,16GB

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: MTS novosti

Post od AnGeL oF LoVe »

Још једно лепо изненађење за празнике. Узмеш оморику 2 и добијеш фрее два телефона. Фина акција.
https://mondo.rs/MobIT/Tech-Vesti/a1262 ... -Plus.html
LG G2 Black,16GB

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: MTS novosti

Post od mare-ss »

јел зна неко да ли може да се пребацyје кредит из контроле трошкова на други број?

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: MTS novosti

Post od ciklon »

Само основни кредит и то на број који је или припејд или такође на контроли трошкова.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Re: MTS novosti

Post od mare-ss »

хвала :)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

Verujem da je bilo price o ovome, zato se unapred izvinjavam. Mada svima su zahtevi razliciti, tako da ce mozda jos nekome znaciti.
Naime, sledeceg meseca mi istice ugovor, Mix XL tarifa, sa 100GB neta iz one promocije. Sada me zanima da li je ikako moguce da se nekako zadrzi tih 100GB, a da se ne ide na Soko tarifu?
Nikada nista od njih nisam trazio, pa ne znam kako to ide. Kome pisati i kada? Da li sacekati da istekne ugovor ili ih kontaktirati ranije?
U planu je nekoliko varijanti, ali ne znam da li je uopste neka od njih realna.
Prva, koja je i primarna, je da se nekako isboksuje tih 100GB za neki nizi paket, uz popust na pretplatu.
Druga je da se uzme paket po normalnoj ceni a da se dobije neki znacajniji popust za mobilni uredjaj.
I treca kao najmanje verovatna opcija da se dobije popust i na pretplatu i na mob.
Kapiram da za poslednje dve opcije (pogotovo poslednju) nije realno ocekivati i tih 100GB.
Sta se moze ocekivati kao njihov odgovor? Da li je neko imao slicna iskustva? Hvala unapred! Svaka informacija je dobrodosla. [emoji4]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MTS novosti

Post od m@c|-|oR »

Joco, u sličnoj smo situaciji. Krajem ovog meseca i meni ističe ugovor za Mix nešto tarifu, u kojoj sam dobio neo minute i poruke i 100GB interneta (koji je trebalo da traje polovinu ugovora, a evo traje dve godine).

Moje dosadašnje pravilo za sva tri broja koja imam kod njih je - prvog dana nakon isteka ugovora odem u Vip i podnesem zahtev za prenos broja. U 48 sati zovu iz mt:s-a i skidaju gaće. Tako je do sada bilo.

Zvaće oni par nedelja pre isteka i nudiće ti produženje ugovora uz važeće promocije, ali tek kad pripretiš odlaskom onda nude "specijalne promocije dizajnirane samo za tebe".

Mada, prethodno pitaju šta je razlog odlaska, da bi odabrali šta da ti ponude.

Dakle, predlažem ti da postupiš isto i da u međuvremenu odlučiš šta tačno hoćeš od njih pa da tokom razgovora ucenjuješ, pretiš, da bi to i ostvario.

Ne moraš čak ni tokom tog razgovora da im potvrdiš, možeš da zatežeš - ono "razmislite Vi još jednom pitajte koga treba da pitate, pa me pozovite sutra ako imate bolju ponudu".

Moj prioritet sada više nije taj internet, jer na službenom broju imam milion gigabajta koje prosto ne mogu da potrošim ni na koji način, već gledam da smanjim troškove... Ali to je moj primer...
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: MTS novosti

Post od Joxy »

Hvala lepo na odgovoru! [emoji4]
Do sada sam uvek preferirao kombinaciju popust na pretplatu + mob za kes na KP, ali rekoh cisto da vidim da li je moguce dobiti neku dobru ponudu i kod njih sto se moba tice, kada vec obnavljam ugovor. Mada mi je i dalje primarna stavka popust na pretplatu plus tih 100GB ako je nekako moguce, ali izgleda tesko.
Znaci tvoj predlog je sacekati da istekne UO pa tek nakon toga ih kontaktirati?
Da li ici u poslovnicu pa licno pregovarati ili preko mejla/telefona? I kome je najbolje poslati upit?
Ako sam dobro skapirao, oni zovu nakon podnosenja zahteva za prelazak kod drugog operatera, nije potrebno kontaktirati ih pre toga?
Mislim da je i Znemanja nedavno imao neku slicnu situaciju, ili mozda neko drugi sa foruma, nisam tacno siguran. Pa bih voleo da cujem i njihova iskustva. [emoji4]

Odgovori