A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

A1 novosti

Post od Akki »

Slika


Vip mobile
"Druga priča."

Godina osnivanja: 2007.
Identifikacioni kod mreze: 220-05
Pozivni brojevi: 060, 061, 068


Sajt:
http://www.vipmobile.rs
http://www.vipmobile.rs/netcentar
http://www.vipmobile.rs/onlineracun
http://www.vipmobile.rs/mojvip (prepaid)

Korisnički servis:
060 1234

E-mail:
mailto:korisnickiservis@vipmobile.rs
Kontakt

Kodovi i kratki brojevi:
1260 - postpaid stanje
*123# - provera prepaid kredita
7777 - govorna posta

Rok vazenja dopune:
180 + 210 dana (ukupno 13 meseci - 6 meseci kredit, 13 meseci kartica. Medjutim posle 6 meseci i isteka kredita, u narednih mesec dana mocicete samo da primate pozive uz mogucnost da uplatite kredit. Ukoliko ni u tih mesec dana ne uplatite kredit kartica se prebacuje u "pasivni rezim" (privremeno je deaktivirana) i zahteva ponovnu aktivaciju zvanjem korisnickog servisa. Aktivacija je neophodna da bi se kartica "ozivela" - tek onda je moguce ponovo dopuniti kredit i koristiti broj).

>>> Mapa pokrivenosti - Vip
>>> Prenos broja u Vip mrežu


Poslednji put menjao Lobachewsky dana Uto 07 04, 2015 10:41
-----------------------------------------------------------------------------


Akki ::

Pošto je postalo zvanično, otvaramo novu temu kao što smo obećali... :)

Novi mobilni operater zvaće se Vip

Izvor: B92

Beograd -- Treći operater u Srbiji zvaće se Vip, a promotivna prodaja pripejd brojeva počeće 11. juna, kažu u kompaniji Vip Mobil.


Slika

Predsednik Upravnog odbora te novoosnovane kompanije Aleksandar Šperl kaže da će operater početi sa radom u toku juna, kada će biti obavljene i tarife, a koristiće pozivne brojeve 060 i 061.

Šperl je rekao da će novi operater ponuditi povoljnije cene razgovora i kvalitetnu uslugu ističući da je Srbija druga zemlja u Evropi po visini cene minuta razgovora u poređenju sa kupovnom moći stanovništva. "Vip je za prvih 50 hiljada korisnika omogućio da po ceni od sto dinara dobiju pripejd broj i hiljadu dinara kredita", kazao je Šperl i naveo da će korisnici kupovinom pripejd broja automatski učestvovati u nagradnoj igri, u kojoj mogu da osvoje hiljadu mobilnih telefona Nokia i Samsung.

Od 11. juna Vip, član Mobilkom Austrija grupe, u Srbiji otvara 16 radnji, a brojevi će moći da se kupe i na dodatnih 2.500 prodajnih mesta. "Vip je veoma ponosan što je za samo šest meseci izgradio novog mobilnog operatera na srpskom tržistu, i naš osnovni motiv bio je da korisnicima u Srbiji omogućimo da što pre uživaju u našoj ponudi", kazao je on.

Vipove vlastite bazne stanice postavljene su i spremne za prijem signala, a zajedno sa nacionalnim romingom preko Telekoma Srbije, Vip će imati punu pokrivenost na području cele teritorije, kaže on i najavljuje da će ta kompanija u razvoj mreže u Srbiji u narednih nekoliko godina investirati 250 miliona evra.

"Zaposlili smo do sada 330 stručnjaka i u licenci investirali 320 miliona evra, što pokazuje da smo najveća grinfild investicija u Srbiji", dodao je on i dodao da prema obavezi iz licence, Vip bi na kraju prve godine rada morao svojim signalom da pokrije 20 odsto stanovništva i tri glavna autoputa u Srbiji.

Licenca za trećeg mobilnog operatera u Srbiji plaćena je 320 miliona i jedan evro 1. decembra 2006. godine.

link ka sajtu: http://www.vipmobile.co.yu koji trenutno ne radi... za sada koristite http://asmp.novioperater.com/ ;)
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 07. Apr 2015. 09:49, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

ceki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 10:18
Lokacija: INDJIJA

Post od ceki »

ako je tako, ima odmah da kupim 5 kartica za 500 dindzi, pa da se sit napricam za 5000 dindzi...

steta sto ne kazu nista o tome da li ce davati neke ultra jeftine fonove...
mada verujem da ce toga morati da bude, ako misle nekako da privuku masu...

metak86
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 22:47

Post od metak86 »

pa to nam i treba...moze i jos jedan operater e tad bi mi srbi pricali za free :lol: mislim da ce u startu da razbiju a ja cu da kupim za pocetak jedno 10 kartica i da furam sa 10.000din krede jedno 3 meseca i boli me uvo :D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

ceki, metak86, a pokrivenost signalom?????
Dzaba ti i 100 kartica kada ce sms servis proraditi tek za mesec dana,a i sampokrivenost mrezom ko zna kakava ce biti!
Ps na kartici ce biti 1100 din kredita-100din inicijalnih + 1000 din nagradnih
D500&E71

ceki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 10:18
Lokacija: INDJIJA

Re: VIP Mobile - Novi operater.

Post od ceki »

Akki napisao:Vipove vlastite bazne stanice postavljene su i spremne za prijem signala, a zajedno sa nacionalnim romingom preko Telekoma Srbije, Vip će imati punu pokrivenost na području cele teritorije, kaže on i najavljuje da će ta kompanija u razvoj mreže u Srbiji u narednih nekoliko godina investirati 250 miliona evra.
ja verujem coveku, pa skladno tome, ako bg i ns budu imali mrezu, ja sam negde izmedju, tako da me briga. A i ne verujem da ce mi biti krivo zbog SMS-a, kad cu za 100 dindzi (1000) sit da se ispricam...

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Ako sam dobro shvatio, juče su najavili da će u petak najaviti za ponedeljak, početak komercijalnog poslovanja pod ograničenim uslovima.

OK, kud smo čekali do sada, možemo da sačekamo još neko vreme, al' praktično - svi koji kupe broj, kupuju mačku u džaku (sa očekivanjem da će cene biti manje nego kod Tele*o*a), al' soma dindži je soma dindži ... ;)

A da bi omogućili pozivanje, moraju da postave "na noge" i billing sistem, a to će biti ... nekada ...

I što je najbolje od svega ... onog trenutka kada počnu da rade imaće prihode od interkonekcije ...

KRALJEVSKI! :)))
Samsung Omnia HD 8GB

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ne svidja mi se ime operatera, poshto postiji i VIP u Hrvatskoj tako da.... :dry:

bCracker
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2007. 11:08

Post od bCracker »

Ako sam dobro shvatio, juče su najavili da će u petak najaviti za ponedeljak, početak komercijalnog poslovanja pod ograničenim uslovima.
Ne nije tako. U ponedeljak ce poceti prodaja kartica za sto dinara, a pocetak rada ce biti tokom juna, ali nije precizirano tacno kad.
Signal krece, kada zavrse prvu marketinsku kampanju koja je pocela danas.

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

ime je super i osude kao "i u Hrvatskoj je isto" ne stoje
onda vodafon ne bi mogao da se zove tako u 10+ zemalja
ovo vise nisu 90te a ko hoce da se vrati u to vreme neka ide iz srbije

i sta treba jos covek (direktor) da kaze da bi neki shvatili da ce cene sigurno biti nize...
kakve macke u dzaku, kakve gluposti

i da, cuo sam da je tih 1000din poklona ograniceno za upotrebu do kraja jula...
ima li iko potvrdu toga?

i za kraj, je li iko provalio glupost naseg telekoma
svoju novu mrezu u CG je nazvao MTEL
isto tako se zove mobilkomov operater u bugarskoj
toliko o imenima
Remember, remember
The 5th of November

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

bCracker, jesam bio nejasan?

01.06. pušten signal koji još uvek ničemu ne služi, al' ispunjena licenca ... ajd' ... kol'ko da dete ima ime ...

Juče bila konferencija
Danas ništa
Sutra počinje kampanja u medijima, bilbordi, TV, p++ke materine
U ponedeljak počinje prodaja na još uvek nepoznatim lokacijama (tj. nama su poznate, al' nigde nisu objavljene još uvek)
U ponedeljak ću, Bože zdravlja, da pazarim karticu za 100 RSD na kojoj će da bude 1100 RSD kredita (iako sve ovo prigovaram, uzeću broj, zašto da ne ... da probam)
NEMAM POJMA kada ću, kako, koliko, po kojim cenama i uslovima i dokle moći da koristim tih poklonjenih 1000 RSD, jer ću samo moći da primam pozive na neodređeno.

Ako ovo nije mačka u džaku, ne znam šta jeste ... al' 100 RSD mi i nije neki trošak, tako da ... pazariću, pa šta bude ... ;)
Samsung Omnia HD 8GB

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

i kako oni misle da ponude povoljnije cene, ako moraju da koriste Telekomovu infrastrukturu? .... ili mi je nešto promaklo ... :?

pozdrav...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pa možda kod njih minut košta 8,2 din a kod telekoma 8,7.to je povvoljnije.verovatno cene nisu toliko snizili baš zbog korišćenja tudje opreme
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

VeNoM, pa onda i nema neke koristi od njih ....ok, novi telefoni u ponudi, zanimljivi servisi (šta god to bilo), ali najvažnija stvar je izostala - jeftino telefoniranje..... mada otkud znam, treba videti :)

pozdrav...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

kada dobiju svoju opremu verovatno tj trebalo bi da snize cene ako ih već sada nisu snizili.ali sa obzirom na vampirsku politiku telekoma i željom da ljudima popiju krv mislim da cene neće biti toliko niže.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Zigmund_Polanski
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 07. Jun 2007. 14:43
Lokacija: Smederevo

Post od Zigmund_Polanski »

ajd' mi molim te daj informaciju? gde ce moci da se kupi broj?
pozz
  • _______________
    Izmenio Akki, nepotreban citat.

Jorgovan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Sub, 29. Jul 2006. 14:34

Post od Jorgovan »

Ma imaš na nekoj od tema, objašnjavali su ljudi gde ima ... meni pasuje prodavnica u Knez Mihailovoj, preko puta Legend-a ... a za ostale ... ne znam, nigde ne piše! O tome upravo i pričam!
  • _______________
    Izmenio Akki, zabranjeno pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS].

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Dexter napisao:Ne svidja mi se ime operatera, poshto postiji i VIP u Hrvatskoj tako da.... :dry:
E pa i Telenor postoji u Norveskoj i u jos nekim drugim zemljama posluje pod nazivom Telenor.Meni je ime ok.Hajde recimo da je to njihov kao neki prepoznatljivi znak za nase trziste balkana.Ako me doro sluzi u Srbiji,a odem do Hrvatske i tamo koristim vip 8)

Ustvari posle onog topnet,sve je bolje :lol:
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Paravina
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 28. Maj 2007. 15:41

Post od Paravina »

Daj ljudi nisu hrvati dobili teću licencu nego Austrijanci pa prema tome iskulirajte!!!!
Extra je što će mo imati uslugu VODAFONE live!!! I to već od ponedeljka postajemo deo Najveće mobilne mreže na svetu!!! Jupiiiiii!!!! :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...ma baš "ekstra", idem sad na ogledalo da vidim kako mi rep maše levo-desno...
Meni je dolazak VIP-a interesantan zbog sledećih poteza Telenora, ne verujem da će biti drastičnih razlika u cenama -din/min-, što je i najbitnije, videćemo...
:)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Sto se tice imena i dizajna sve je doslovno identicno kao kod VIPa u Hr. i samo da vam kazem ovi kod nas su utukli silne milione € u rebranding prije dvije godine a nije im se bas posrecilo jer su im cijene ostale preskupe, pa su valjda iz Austrije odlucili da usparaju makar na tome kod vas :-)
Bas me zanima sto ce vama ponuditi jer u Hr. definitivno nisu najjeftini cak bi rekao da su najskuplji od tri ovdasnja operatera i najteze uvode promjene tipa smanjivanja cijena.

Odgovori