A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Piše da je VoLTE dostupan u VIP-u i da se treba ta usluga aktivirati, nemaju ga svi paketi, da li je neko aktivirao da se ne cimam ako ne radi?

http://mondo.rs/a1215655/Mob-IT/Vesti/V ... VoLTE.html
Android 12

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od znemanja »

Pročitah danas ovu vest, međutim ne vidim informacije o tome na sajtu VIP-a. Mondo kao izvor mi nije pouzdan.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: VIP novosti

Post od dachakragujevac80 »

Jel ima to na Note 9,nesto ne vidim tu funkciju u podešavanjima?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

Nema ni kod mene na P20 lite, iako se redovno updatuje. Dok na youtube moj fon ima tu opciju i ljudi pokazuju gde se aktivira. Verovatno ce za koju nedelju sve biti jasnije, ko zna, mozda takav update treba da stigne i u Srbiju ili ide neka aktivacija kod operatora.

edit: Evo, izgleda da je ograniceno samo na NEO 30 tarifu, a od telefona iskljucivo Samsung S10 ili Huawei P30.

Dobro, jeste retardirano, ali nekako i ocekivano da upocetku bude samo za elitu, pa tek tamo od sledece godine da bude dostupno za sve. Jer nema previse smisla da zauvek ostane ovako, ovakve stvari su krajnje namenjene sirokim narodnim masama.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: VIP novosti

Post od Ensiferum »

Da li je neko uspeo da izvuce 6 meseci bez pretplate, uz ugovor od 24 meseca bez uređaja naravno, bilo preko super kartice ili na neki drugi način?
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

U najnovijem videu, na Benchmark YouTube kanalu, izveštavamo sa prezentacije koju je kompanija Vip Mobile održala povodom omogućavanja VoLTE tehnologije u okviru svoje mobilne mreže.


https://youtu.be/r22B-WCG7vc
Android 12

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: VIP novosti

Post od PetarVetar »

Džabe kad ja naratora/voditelja ne mogu da slušam duže od 2 sekunde zbog "tečnog" izgovora.

A šta je problem? Kažu u komentarima da je VoLTE dostupan samo u Neo 30 paketu?!

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: VIP novosti

Post od Ensiferum »

Super, imamo i VoLTE, i šta sad. Koliko vas če to zapravo da koristi. Ljudi jedva da razgovaraju u zadnje vreme! 8)
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: VIP novosti

Post od dejan87dex »

PetarVetar napisao:Džabe kad ja naratora/voditelja ne mogu da slušam duže od 2 sekunde zbog "tečnog" izgovora.

A šta je problem? Kažu u komentarima da je VoLTE dostupan samo u Neo 30 paketu?!

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
Koje glupiranje...
Ako već otvaras " novu "opciju , učini je dostupnom svim postpaid korisnicima mreže.
Ok čekamo Telenor i MTS haha.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

Ma bice 100% jako uskoro. Nego mora od toga malo da se pravi kao da je nesto, dok ustvari jos malo našteluju mrezu pre nego sto je puste za sve.
Ensiferum napisao:Super, imamo i VoLTE, i šta sad. Koliko vas če to zapravo da koristi. Ljudi jedva da razgovaraju u zadnje vreme! 8)
To postoji da se telefon ne bi prebacivao svaki put sa 4G na 2G/3G, odnosno da 4G ne zavisi od pokrivenosti 2G/3G signalom. Usput je i HD. Sve je odavno postalo HD, zasto ne bi i voice.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od гари »

Tek MTS, Dejane, oni ne daju 4G prepaid korisnicima. Zato između ostalog ja prebacio moj prepaid broj U VIP.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od sugarcoated_ass »

Lobachewsky napisao: Usput je i HD. Sve je odavno postalo HD, zasto ne bi i voice.
Pa na Vipu imamo HD Voice već neko vreme, a koliko je VoLTE bolja varijanta, ne bih znao. Iskreno, nisam siguran ni koja je razlika između te dve stavke. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: VIP novosti

Post od Ensiferum »

HD Voice je VIP uveo u startu, koliko se secam. VoLTE, je samo prenos glasa preko 4G, tj LTE, iskreno, mislio sam da je to vec uvedeno kad je uveden i 4G, ocigledno sam bio u zabludi! :uhuh: Ne vidim zasto bi ovo bila senzacionalna vest, samo obican upgrade! :dry:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

frace
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 22:39
:: Sony Xperia miro
:: S3 I9305

Re: VIP novosti

Post od frace »

Ensiferum napisao:Da li je neko uspeo da izvuce 6 meseci bez pretplate, uz ugovor od 24 meseca bez uređaja naravno, bilo preko super kartice ili na neki drugi način?
Prdbacio sam br iz mts u vip i uz super karticu dobio 6 meseci bez pretplate. Prvi racun sam platio srazmerno broju dana (17) koliko sam koristio a od narednog meseca mi je pretplata 0din. Tako da je to jos jedan + za vip.

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: VIP novosti

Post od Ensiferum »

Malo me razocarao VIP, iskljucise broj 7 dana od roka za placanje (5. u mesecu), da ne poverujes. U MTS iz nekog razloga ne iskljucuju ljude koji kasne vec mesecima! :uhuh: :dry:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: VIP novosti

Post od Evindzer »

Ja još nisam platio za ovaj mesec i nisu me isključili. Preseljavao se, a i plata malo kasni, pa neka se strpe. [emoji16]
Inače, moram da pohvalim Vipov internet u Belvilu (gde sam sad, do daljnjeg), radi odlično i mnogo pouzdanije nego u Rakovici, a i tamo je radio više nego fino.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

Ensiferum napisao:Malo me razocarao VIP, iskljucise broj 7 dana od roka za placanje (5. u mesecu), da ne poverujes. U MTS iz nekog razloga ne iskljucuju ljude koji kasne vec mesecima! :uhuh: :dry:
Hm... ja sam moj platio posle 15 dana, bez pomeranja roka za placanje i slicno. Ali ako ne mozes da platis, pozoves ih i odloze ti za jos dve nedelje.

Zar te ne upozore jos jednim sms-om kada su iskljucenja?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: VIP novosti

Post od Ensiferum »

Ja sam generalno zadovoljan kvalitetom usluga. JEdino mi smeta taj presek stanja 17. ili 18. u mesecu, stvarno to ne razumem! :x

Upozore, ali su iskljucili pre tog roka. Mislim ok, nisam platio, iskljucite, ali bas nisam ocekivao toliko brzo, mislim da je previse rano. Racun je placen i istog sekunda sve je odblokirano, jer placam online, ali me je opet iznerviralo! :angry:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: VIP novosti

Post od Lobachewsky »

Ensiferum napisao:JEdino mi smeta taj presek stanja 17. ili 18. u mesecu, stvarno to ne razumem! :x
Mozes da ga promenis da ti bude od prvog do prvog ili kako tebi vec odgovara.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: VIP novosti

Post od dachakragujevac80 »

Jel ima još u Vipu ona pogodnost ko ima račun u Societe general banci?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Odgovori