A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: VIP novosti

Post od dachakragujevac80 »

Ja odlucio da predjem na Neo 2. Do sad bio na Neo 4 i imao 4GB interneta plus dodatak drustvene mreze 10GB 150 dinara mesecno,sve to za 2399+150=2549. Sada cu,uz online kupovinu imati 3GB,aktiviram dzoker 2GB za 349 i zadrzim drustvene,sto mu dodje 999+349+150=1498,00 mesecno. Tako da cu za 1051 dinar manje da imam 1GB vise! 😁😁😁

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Ja se razmisljam da u oktobru kad mi istekne UO predjem na Globaltel, 1300 din, neograniceni minuti i poruke, i 10 GB neta.
Trenutno u Vipu sam na Neo 2 999 din, a imam 3GB zauvek, plus 2Gb paket plus 1Gb za online kupovinu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: VIP novosti

Post od m@c|-|oR »

Da platiš Žexu 300 dinara za 4 GB mesečno? Baš ti zapelo?
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od yocasylver »

Globaltel je Mitrovićev. ?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: VIP novosti

Post od m@c|-|oR »

Jeste .
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od yocasylver »

Nisam znao, ima da prestige Mask-a. . .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Ciji je da je, trenutno je to najbolja ponuda na trzistu kad se sve preracuna. Ali, do oktobra ima jos vremena...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: VIP novosti

Post od MedaMiska »

Cao drugari,treba mi pomoc,razmisljam da predjem na pretplatu i to u vipu,zbog ove nove promocije popust do 15.000din konkretno bih uzeo honor 9xlite sa tarifom sigurica plus,znaci rata za telefon i pretplata izlazi 1.700din u paketu imam 4000din za sve i smesnih 400mb za net mada mi net toliko ne treba.Zanima me kakva su vasa iskustva kinkretno sa paketom sigurica plus,ja sam u telenoru,bez ugovora bez pretplate,sam uplacujem kredit,brate ocajni su bilo od dodataka koje aktiviras daju samo na 7 dana a i mnogo su skupi

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

SAda gledam, taj telefon izadje na KP oglasima (nov sa garancijom) 170-180€. Ja bih uzeo uredjaj za kes, i pretplatu za 1000 din.
Samo na razliku u retplati si dobar 16800 za godinu dana, a uz NEO 2 imas neograniceno minuta i poruka i 2 GB neta. Po meni mnogo bolja matematika, pod uslovom da imas toliko kesa.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: VIP novosti

Post od pero0000 »

Poslušj Miodraga, odličan mu je predlog.
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂
🙂

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: VIP novosti

Post od MedaMiska »

miodrage napisao:
Pet, 04. Sep 2020. 13:02
SAda gledam, taj telefon izadje na KP oglasima (nov sa garancijom) 170-180€. Ja bih uzeo uredjaj za kes, i pretplatu za 1000 din.
Samo na razliku u retplati si dobar 16800 za godinu dana, a uz NEO 2 imas neograniceno minuta i poruka i 2 GB neta. Po meni mnogo bolja matematika, pod uslovom da imas toliko kesa.
Pa ja da imam kes 170 180 ne bih isao na pretplatu

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: VIP novosti

Post od MedaMiska »

miodrage napisao:
Pet, 04. Sep 2020. 13:02
SAda gledam, taj telefon izadje na KP oglasima (nov sa garancijom) 170-180€. Ja bih uzeo uredjaj za kes, i pretplatu za 1000 din.
Samo na razliku u retplati si dobar 16800 za godinu dana, a uz NEO 2 imas neograniceno minuta i poruka i 2 GB neta. Po meni mnogo bolja matematika, pod uslovom da imas toliko kesa.
Nemam kes 170 180 e zato idem na prerplatu

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: VIP novosti

Post od m@c|-|oR »

Juče smo ćerka i ja saznali za neprijatnost koja se dogodila ovog meseca sa Vip-om.
Prvo je primetila da joj ne rade pozivi islanje poruka (NEO 2 paket - obe kategorije neograničene).
Onda smo sinoć u Vip aplikaciji videli da je trenutno zaduženje 5.600 i kusur dinara. Preko 5 GB prema važećoj tarifi.
Uredno su stigle poruke o 80 i 100% potrošenog saobraćaja i dete mi potvrđuje da je posle druge poruke isključila mobilne podatke.
To se potvrđuje pregledom potrošnje podataka u telefonu - od tog datuma skoro nijedna aplikacija nema potrošnju. Ali uTorrent u jednom danu ima tih inkriminisanih 5 i nešto GB.

Neću raspravljati sa Vip-om, nisu uzrok problema, ni dete ni ja nismo sigurni kako je moguće da aplikacija sama od sebe aktivira mobilne podatke, to je što je.

Zanima me da li u ovakvih slučajevima (ako još neko ima slično iskustvo) Vip pristaje na plaćanje tog jednog računa u nekoliko rata. Vredi li cimati se sa njima?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Imaš nešto slično u temi(malo skroluj nadole u operatorima),"greška zaposlenog,ogroman račun u Vipu,pisalo laza ZR.Problem nije isti,ali će nastupiti ako budeš "razvlačio".Malo je to Gb za torente i dečije zahteve.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: VIP novosti

Post od m@c|-|oR »

Hvala ti Petre, sećam se te teme, i slažem se da nije ista situacija.
Pre sam za to da ih kontaktiram i predložim neko plaćanje na rate, jer ovde nije račun nastao greškom Vip-a, potpuno mi je jasno.
U paketu ima 6 GB, ali je bila par nedelja u kraju gde nema wifi-ja, pa se malo trošilo više nego inače. Obično joj tih 6 GB završavaju posao.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

Imas opciju da se nagodis sa njima da im tipa platis neki internet dodatak u zamenu za taj racun, pa da bude i vuk sit i koze na broju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: VIP novosti

Post od m@c|-|oR »

Nisam ovo znao. Hvala na predlogu. Videću kad dođe račun.
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od znemanja »

m@c|-|oR napisao:
Pon, 30. Nov 2020. 10:01
Juče smo ćerka i ja saznali za neprijatnost koja se dogodila ovog meseca sa Vip-om.
Prvo je primetila da joj ne rade pozivi islanje poruka (NEO 2 paket - obe kategorije neograničene).
Onda smo sinoć u Vip aplikaciji videli da je trenutno zaduženje 5.600 i kusur dinara. Preko 5 GB prema važećoj tarifi.
Uredno su stigle poruke o 80 i 100% potrošenog saobraćaja i dete mi potvrđuje da je posle druge poruke isključila mobilne podatke.
To se potvrđuje pregledom potrošnje podataka u telefonu - od tog datuma skoro nijedna aplikacija nema potrošnju. Ali uTorrent u jednom danu ima tih inkriminisanih 5 i nešto GB.

Neću raspravljati sa Vip-om, nisu uzrok problema, ni dete ni ja nismo sigurni kako je moguće da aplikacija sama od sebe aktivira mobilne podatke, to je što je.

Zanima me da li u ovakvih slučajevima (ako još neko ima slično iskustvo) Vip pristaje na plaćanje tog jednog računa u nekoliko rata. Vredi li cimati se sa njima?
Pre svega ako koristiš torent klijent na telefonu, koristi BitTorent, dosta bolji od uTorrent. Meni je takođe ta app pojela par GB ne znam ni ja na šta, ali tada sam imao 100GB u paketu, pa nije bilo problema.

Što se tiče plaćanja na rate, napiše dopis u kojem obrazložiš situaciju, navedeš da ti nisi te podatke potršio, da su mobilni podaci na uređaju bili isključen i da se eventualnim veštačenjem urađaja može to i dokazati, ali da ipak ne želiš da ulaziš u bilo kakav spor i da si sperman da izmiriš taj dug u nekoliko rata. Tu naravno predložiš u koliko rata ili predložiš ovo što ti je Miodrag napisao. Poenta je da oni shvate da ti njima činiš ustupak, a ne oni tebi, na taj način shvatiće tvoj dopis kao nameru za mirno rešenje spora, i shvatiće da ne žele da idu na bilo kakav sud ili slično i da im je opcija plaćanja na rate ili eventualno neki drugi vid kompenzacije računa bolje i daleko isplativije rešenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: VIP novosti

Post od yocasylver »

Uglavnom torrent apk imaju u podešavanjima da rade samo na wifi mrežu, da bi trošili GB mora se odobriti u bilo kom slučaju.
Deca dosta koriste socijalne mreže i igraju igrice. Iznenadio sam se kad sam video kako neke vuku MB. To sam primetio kad sam delio sestricu svoj net.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: VIP novosti

Post od Deksi »

Telenor je po tom pitanju bolji, kada se potroši internet oni ga stopiraju i zašite ti račun, ako hoćeš i dalje interneta dokupi neki paket. A vip namerno neće da gasi da bi uzeli pare. To čeka i mene od januara, do tad ima onih 365 gb, posle toga samo 5 ili 6, biće povuci potegni. :unsure:

Odgovori