Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Dobijem juče račun za sinov broj i otkrijem da su mi zaračunali za ceo mesec januar pun iznos pretplate (bez popusta), iako mi je ugovorna obaveza isticala 29/01/2022. Poslao sam reklamaciju računa. Čemu mogu da se nadam?
BTW, definitivno podnosim zahtev za prenos broja. Da plaćam Total 2 preko 2.000 dinara mesečno nije u skladu sa mojim religioznim uverenjima.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od znemanja »

Ovako, ako prave problem, priložiš sledeće, kopiju ugovora gde se vidi da ugovorna obaveza ističe 29.01.2022. godine. U ugovoru piše koliko je iznosila pretplata sa popustom. Priložiš račun od janaura i kažeš da za iznos koji prelazi pretplatu sa popustom su stekli bez osnova. Pozoveš se na član 210. Zakona o obligacionim odnosima koji to propisuje i kažeš ako ti ne umanje račin da ćeš podneti tužbu zbog neosnovanog bogaćenja.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Ujbt, ako si mi rek'o!
Hvala Nemanja, stvarno je vreme za to pivo u BG!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Rešena muka - pozvala me ljubazna Marijana, kao reakcija na moj email.
Potvrdila mi je ono što je neko gore napisao - da je prvi obračunski period bio 29-31/01 pre dve godine i da sam zato oglobljen ovog januara.
Posle malo polemike dogovor je:
produžen popust na pretplatu još dve godine, računajući ceo februar
račun za januar će biti storniran i vraćen na vrednost kao da je bio sa popustom.
ne moram potpisivati nikakav ugovor, dovoljno je bilo odgovoriti sa DA na SMS koji je poslat (nadam se da je sin uradio kako sam mu rekao).
Profesionalnija reakcija od one kakvu sam imao sa mt:s-om na primer.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od znemanja »

m@c|-|oR, bitno je da je problem rešen. Moraju da se bore za korisnike. Realno Telenor (ili od marta Yettel) je najskuplji, pa samim time svaki korisnik im je bitan.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Saša73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 07. Okt 2016. 20:35
:: samsung
:: sony ericson

Re: Yettel novosti

Post od Saša73 »

Tragao sam ovih dana za povolnjim mobilnim internetom koji mi treba na različitim lokacijama preko USB modema koji imam od ranije. Pogledao sam ponudu svih naših mobilnih operatera. Najbolje rešenje je Yettel-ov pripejd net dodatak od 100 gb na 30 dana koji košta 1099 dinara. Nema ugovorne obaveze. Svaka nova pripejd dopuna daje mogućnost aktivacije novog net dodatka, pri čemu se sabiraju nepotrošeni megabajti i rok produžava za narednih 30 dana.
I što je najvažnije, net je savršen. Signal je odličan. Sve savršeno radi.

misapop
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2012. 01:50
:: Microsoft lumia 550
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Kraljevo,Kragujevac

Re: Yettel novosti

Post od misapop »

Na koji mejl sada moze da im se posalje zahtev za 50% popusta?
Nekada je bio servis@telenor.rs.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Yettel novosti

Post od znemanja »

Verovatno je ostao isti mail samo telenor zameniš sa yettel.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od yocasylver »

znemanja napisao:
Pet, 04. Feb 2022. 15:13
Ovako, ako prave problem, priložiš sledeće, kopiju ugovora gde se vidi da ugovorna obaveza ističe 29.01.2022. godine. U ugovoru piše koliko je iznosila pretplata sa popustom. Priložiš račun od janaura i kažeš da za iznos koji prelazi pretplatu sa popustom su stekli bez osnova. Pozoveš se na član 210. Zakona o obligacionim odnosima koji to propisuje i kažeš ako ti ne umanje račin da ćeš podneti tužbu zbog neosnovanog bogaćenja.
👏👏👏👍

Odgovori