Sa kojom karticom u CRO??? MT:S; Telenor; VIP

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Sa kojom karticom u CRO??? MT:S; Telenor; VIP

Post od AquaZX »

Dakle, raspitah se za VIP i naravno da je roaming po "normalnim" cenama od 29din+PDV pa me interesuje sledece:

Kod kog operatera (VIP, CRONET ili treci) i sa cijom karticom (MTS, Telenor ili VIP) provesti vreme u Hrvatskoj?

Ili naravno kupiti neku prepaid karticu tamo... (opet koji operater?)

Pozdrav :)

batancev
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Pon, 21. Maj 2007. 20:12

Post od batancev »

ja sam skoro bio u hr
najbolje je da koristis mt:s u mrezi tele2 tj. tog treceg operatera
mislim da je oznaka 297 13 ili tako nesto
ili mozda da tamo kupis tele2 karticu za cca. 260din
Remember, remember
The 5th of November

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Evo i ja sam upravo dosao iz hr, pored mts kartice kupim pre polaska i ovu VIP sa 1000 kredita ajd reko da ima za CRO, ali tih VIP-ovih 1000 dinara ne vazi u inostranstvu nego samo u Srbiji sto nisu rekli u reklami. Tako kada sam iskoristio stvarnih 100 dinara kredita sa VIP kartice na par poruka za Srbiju, opet sam vratio mts karticu. Tako da sam na kraju koristio mt:s i Tele2 mrezu.

Mada imas sa kupis HALLO karticu za njihove javne kovornice, ona je 40 kuna - www.dencall.com . Preko nje ti je Srbija 2 kune minut.
Poslednja izmena od MB maneken u Ned, 15. Jul 2007. 21:21, izmenjeno 2 puta ukupno.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

I ja sam se nadao da ce VIP uradtiti nesto slicno kao MTS i TElenor u Crnoj Gori ali nista od toga, 29din po minutu zbog tehnickih razloga..

Eleme, koliko vidim na MTS sajtu - potpuno slicne cene razgovora a dolazni pozivi su naravno identicni...

Izgleda da ce biti ta HALLO kartica mada ako se dobro secam prosle godine je minut bio 3kune sa nekim medjunarodnim Hallo karticama..

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

Imas kalkulator sa desne strane pa vidi koliko stvarno kosta.

http://www.dencall.com/_hrv/home.php

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Reci za sto ti treba telefon u Hr.?
Za pozive unutra Hr., za pozive prema Srb. ili npr . za sms?
Za pozive unutra Hr. najbolje uzmi Tele2 prepaid paket Knock-out na svakom kiosku, cijena kartice 25kn, nadoplati jos 50kn s njihovim voucherom i imas pozive unutar Hr. 0,49kn +0,25kn uspostava poziva, sms 0,29kn prema svim zemljama (nije skuplje prema Srb.)
detalji na:
www.tele2.hr

A za pozive prema Srb. ti je malo teze naci povoljnu tarifu. Pazi ovaj dencall kad zoves sa govornice moras imati i karticu za javnu govornicu jer pozivas server u Zg pa onda tek uspostavljas poziv prema Srb. preko dencalla, poziv sa govornice prema fiksnim mrezma u Hr. je 0,80kn (tako da ti je bolje zvati sa Tele2-Konck-out tarife :-)

Moja preporuka ti je da koristis sms sa Tele2-Knoc-out, to ti je najjeftinija solucija.

MB maneken
Banned
Postovi: 619
Pridružio se: Čet, 16. Jun 2005. 16:07

Post od MB maneken »

@ outsider_hr |
Jeste da se po hrvatskoj mogu videti reklame za TELE2 - "pokrivenost na svakom koraku" i "zasto placati vise". U praksi, telefon mi je cesto ispadao sa TELE2 mreze, sto ce reci da ja jos ne funkcionisu kako treba, tako da i na to treba obratiti paznju.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

[quote="outsider_hr"][/quote]

Bravo Outsider, izgleda da cu koristiti Tele2 karticu za SMS prema SRB ukoliko cena 0.29kn vazi i za slanje van CRO..

Vidim da se da Tele2 Knockout mora ipak dopuniti sa minimalno 50kn vaucerom jer iako se startuje sa 25kn na kartici - to vazi samo 14dana i nakon toga se ne mogu slati SMS niti pozivati. Naravno, ako se dopuni sa 50kn taj problem nestaje i nakon 30 dana profil prelazi sa Knockout na BlaBla ili tako nest..

Valjda sam dobro razumeo... 8)

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka! ! !

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

MB maneken- Da, Tele2 ima pokrivenost po cijeloj Hr. ali preko VIPa, nacionalni roaming kao onaj sto VIP u Sr. koristi od mts-a. Naravno to za vas izvan Hr. nista ne znaci, ali eto da ti objasnim reklamu :-)

AquaZX-Da, sve si dobro razumio. S tim da su ti sms-ovi 0,29kn i dok ne uplatis 50kn dopunu ali kao sto vidis tada vrijedi samo 14 dana :-(

Cijena sms je uvijek ista prema svim destinacijama, moram da priznam da sam samo u Sr. vidio da je prema inozemstvu cijena veca.

bojanrs
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Ned, 05. Avg 2007. 19:02

Post od bojanrs »

tele2 je krsina, ja sam koristio tu mrezu i nisam zadovoljan!
hrvatski VIP je tamo najbolji, mozda je malo skuplji ali sto se tice kvaliteta mreze, niko ne moze da im pridje!!

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

bojanrs Vidim da nisi upucen u pricu pa cu malo objasniti. Tele2 je dosao prije 2 god. i jos uvijek koristi VIPove bazne stanice u tzv. nacionalnom roamingu (kao VIP kod vas mt:s). Tele 2 je najbolji zbog cijene a ne zbog pokrivenosti teritorija, tu je najoblji VIP,a slijedi ga t-mobile. A zasto Tele2 jos nije pokrio dosta teritorija to treba zahvaliti sto su se prije BS stavljale bez gradjevinske i lokacijske dozvole a danas to ne ide tako, a korumpirani i spori drzavani uredi to sporo rijesavaju.A i ljudi su postali osjetljivi na zracenje zahvaljujuci bombasticnim naslovima u novinama tipa "Bazna stanica kod vrtica,sva dijeca ce da obole od raka..."pa ne daju da se na njihove zgrade postavljaju BS.
VIP je MALO skuplji u omjeru da je kod VIPa poziv unutar mreze 1,2kn a kod Tele2 poziv prema SVIM mrezama je 0,49kn! :-)

Izmenio:gameforce:Slika zabranjeno citiranje celih poruka! Naročito onih iznad tvoje

Odgovori