Telenor Internet

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Telenor Internet

Post od evolution »

Otkrijte Telenor Internet.

- neverovatno jednostavan za instaliranje i korišcenje
- znatno brži od dial-up konekcije
- standard paket 1.290 dinara mesecno (bez PDV-a)

Saznajte više o Telenor Internetu. Proverite gde možete da kupite i koristite Telenor Internet. Izaberite tarifni paket koji odgovara vašim potrebama.

Detaljnije informacije o ponudi: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5378

Ucestvujte u konkursu Klikni milion!: http://www.kliknimilion.com

Uslovi:

- Cene tarifnih paketa su bez PDV-a.
- Tarifiranje se zaokruzuje na 10KB.
- Cena za KB nakon potrošenog besplatnog saobracaja iznosi 0,01 din/KB.
- Cena SMS poruke je 2 dinara.
- Besplatni saobraćaj se odnosi samo na saobracaj ostvaren u Srbiji. Prenos podataka u roamingu nije ukljucen u besplatne MB. Roaming ce biti ukljucen samo na zahtev korisnika Call centru ili svom business konsultantu.
- Svi uređaji rade samo na Telenor mreži.
- SIM kartice koje se koriste za ove tarifne pakete nemaju otvoren kanal za govorni saobraćaj. Govorni saobracaj ce biti ukljucen samo na zahtev korisnika Call centru ili svom business konsultantu.
- Cene za ostale usluge koje je moguće koristiti na SIM karticama namenjenim ovim tarifnim paketima, a koje nisu navedene su iste kao u tarifnom paketu Jedna cena.
- Na Internet pakete se korisnik može pretplatiti i bez kupovine uređaja. U tom slučaju nema ugovorne obaveze.
- Cene uređaja uključuju PDV. Ove cene važe za USB modeme (E220, XSPlugP3), PCMCI karticu (E660A), i EXPRESS karticu (E800).
- U okviru aplikacije za povezivanje na Internet na USB modemu E220, PCMCI kartici E660A, i EXPRESS kartici E800, možete jednostavno da pratite okvirnu količinu podataka potrošenih u toku meseca.
Poslednja izmena od evolution u Čet, 10. Jul 2008. 00:03, izmenjeno 1 put ukupno.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Zamerka: Nigde nije navedena brzina prenosa podataka! Iz iskustva znam da postoje oscilacije u brzini (jacina signala, broj korisnika...) kada je mobilni internet u pitanju, ali trebalo bi da stoji okvirno "od-do".

A cene ne zasluzuju komentar... pogledajte koliko mobilni internet u Zap. Evropi.

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

djuice@rs, LOOOOOOL, vama je OGROOOOOMNI paket od 5GB i košta 50€. pa ovo je komedija. pa taj ogromni paket je jedva dovoljan za normalan surf tokom mjesec dana, bez ikakvog downloada i slično... :disgust: :disgust: :disgust:

snebivljiva azdaja, zavisno kakav signal hvataš, GPRS oko 56kbps, edge oko 236kbps i HSDPA oko 1.8mbit teoretske brzine, a praktično, malo manje :wink:

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Ja se ponadao nesto povoljno i novo (neki flat) kad ono isti djavo (da ne kazem nesto drugo). Pa 5GB je nista, to ode za cas! Nista revolucionarno! Jos i potpisivanje ugovora, jos cena uredjaja... skupo skupo!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ovo je namenjeno poslovnim korisnicima a ne "obicnim smrtnicima". Za nas "obicne smrtnike" ostaju i dalje dve najcesce opcije: ili Telekom ADSL ili nesto kod SBB-a.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

@Daddy Yankee: Znam (imam mob. internet), ali ovde (u DK) su brzine do 7,2 Mbit/s. Australijska Telstra (mozda gresim oko imena operatera, ali ce Green da me ispravi) je podigla brzinu na fantasticnih 14,4Mbit/s!!!

Ja imam pretplatu max brzine 1Mbit/s (ovde cene paketa zavise od odabrane brzine protoka) kod Hi3G (cuvena "trojka"). Mesecna pretplata je 199DKK (ca. 2200 din) i u nju je ukljuceno 10GB podataka (bez obzira na paket). Telenorove cene su blagi uzas!!!

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Ne mora da se ide skroz do Danske, evo i u Hr. su poceli da daju paket od 10Gb za cca. 2000 din.:

http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8723484&idnews=327833

Dobro ovo je opcija za studente i ucenike te one koji rade u prosvjeti ali uz minmalnu pretplatu (250din) se isto moze uzeti taj paket.

bros
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 16. Jul 2008. 23:15
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor Internet

Post od bros »

[quote="djuice@rs"]Otkrijte Telenor Internet.

- neverovatno jednostavan za instaliranje i korišcenje
- znatno brži od dial-up konekcije
- standard paket 1.290 dinara mesecno (bez PDV-a)

A sta je sa GPRS FLEET 20 i 50Mb ?
Kad ce to biti aktualno ?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Pa evo u Italiji je preko TIM mreze internet 20 eur mjesecno sa 9 GB ukljucenih u download koji dostize brzinu do 7,2Mbps. Stvarno skupo sto Telenor nudi, bolje da nije ni otvarao temu kad nema poz komentara...

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

janka_88, predpostavljam da ste mislili na sledecu promociju: http://www.tim.it/consumer/o688/tariffa.do

U pitanju je 9 GB, koji imaju odredjena ogranicenja - mogu se koristiti samo u periodu od 17:00 do 09:00 casova svakoga dana i vikendom, van tog intervala 1 MB kosta 6,14 eura pre paid i 3 eura u post paid-u, aktivacija promocije je 25 eura. Ono sto je zanimljivo da je obracun u vecini paketa predstavljen po satu koriscenja, uz mesecni limit u kolicini podataka...

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

znači bolje je ovo što telenor nudi????? :blinky:

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Za interval od 09:00 do 17:00 da, u suprotnom ne. Poenta je u tome da ni ova ponuda TIMa nije bas tako jednostavna i povoljna kako se na prvi pogled cini, narocito za biznis korisnike kojima je navedeni interval od veceg znacaja zbog obavljanja svakodnevnih poslova.
iPhone 6 Plus

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ali nismo svi biznis korisnici, zar ne? Vecina osoba koja radi (obican radnik) je u tom periodu na poslu, a od studenata nije kod kuce (mislim na Italiju) pa je zato veoma povoljna opcija. A vikendom se moze koristiti 24h sto niste napisali i aktivacija jeste 25eur ali je svaki naredni mjesec 20eur. Vjerujte mi da znam sve detalje jer sam cesto u obilasku ovlastenih radnji. Jedino je skup USB internet key koji iznosi 149 eur ali onda nisi obavezan biti pretplatnik, a u slucaju da se potpise ugovor na 24 mjeseca onda se USB internet key dobija besplatno! I ova Telenor tarifa od 5GB ni u kom slucaju nije bolja od ove sto sam naveo u TIM-u, a jos je u telenoru 150% skuplja pa cu se i strpiti od 09-17h da ne idem na net radnim danima a vikendom mogu biti citav dan a da mi ostane 30eur u dzepu svaki mjesec, zar ne?

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Cilj mog predhodnog posta je jedna paralela izmedju uslova koje postoje u ponudama svakog operatera, iako su na prvi pogled mozda izgledale vrlo primamljivo.
Poredjenje po bilo kom drugom osnovu nije moguce jer su u pitanju potpuno razlicita trzista, njihov stepen razvijenosti, trzisna snaga, profil korisnika, potrebe i navike u koriscenju...

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Post od Butters »

^ Kako si to objasnio znaci da sibamo Italiju u svakom pogledu ukljucujuci i zivotni standard kao najvazniju stvar!!!

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

djuice@rs napisao:mogu se koristiti samo u periodu od 17:00 do 09:00 casova svakoga dana i vikendom, van tog intervala 1 MB kosta 6,14 eura pre paid i 3 eura u post paid-u
Mene jos cudi kako ovakvi pilicari ne propadaju...
Pa T-Mobile u DE za ~40eur nudi npr. 50min, 50sms i flat rate (znaci nema ogranicenja) i to i preko 3G i wi-fi, a pokrivenost im je extra... Ali zato mi imamo pilicare koji deru 6 eura po MB... Dobro da ima free wi-fi mreza po NS...
Poslednja izmena od n1tr0 u Pon, 21. Jul 2008. 23:08, izmenjeno 1 put ukupno.

skeptichni chicha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 498
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 12:35

Post od skeptichni chicha »

n1tr0 napisao:Ali zato mi imamo pilicare koji deru 6 eura po MB... Dobro da ima free wi-fi mreza po NS...
Jeeeee imamo i Italijane na forumu :P :P :P :P
Samo nisam siguran kakve veze ima wi-fi u NS sa italijanskim operaterom TIM :?

evolution
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 523
Pridružio se: Sre, 04. Jun 2008. 16:37
Kontakt:

Post od evolution »

Informacije o Telenor Internet (3G/HSDPA) pokrivenosti: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5794
iPhone 6 Plus

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

A znaci zato mreza ne radi bas najbolje od pocetka meseca, prosirivali ste pokrivenost teritorije 3G/HSDPA signalom. Ipak, slaba vam je ta pokrivenost. MTS je bolji.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Za vaših 1400 din mogu uzet ADSL sa flat rateom i 512 kb/s brzinom,koji i imam i za mesec dana porošim bar 10gb na surfing a da ne pričan o silnoj muzici koju downloadujem!Pa da je 800 din (sa pdv) pa da čovek i razume ali 1290 din i to bez pdv-a,a naš dragi telenorac (djuice@rs)neka slobodno uzima te paprene paketiće (jer ni naziva paketa nisu dostojni) a mi obični ljudi ćemo uživati u ADSL-u :P
Nokia C6

Odgovori