Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2009)

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Moj "osnovni" broj je

Telenor - postpejd
27
23%
Telenor - pripejd
8
7%
mt:s - postpejd
36
31%
mt:s - pripejd
24
21%
Vip - postpejd
17
15%
Vip - pripejd
3
3%
 
Ukupno glasova: 115

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Telenor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd (2009)

Post od mezzano »

Da vidimo kakvo je stanje ovde na forumu, kada je reč o odnosu Telnor/mt:s/Vip - postpejd/pripejd.

Pošto su u danas telefoni i kartice pristupačni, većina nas ima po par telefona i brojeva, ali jedna se smatra "glavnom", "privatnom", "osnovnom"... itd. Tako da oni koji imaju od 2 ili možda sva 3 operatora, glasaju za onaj koji smatraju svojim "osnovnim".


Izmenio Akki, stavio sam kao lepljivu...

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

mt:s pripejd,po meni jel uplacujes kredit kako zelis i stelujes koliko trosis,a ne da moras da placas npr 500 din mesecno,i dobijas minute poziva i besplatne sms-ove...sta ako ja npr jedan ceo mesec ne zelim da se dop ili da trosim kredit,ako mi nije potrebno,a da sam na racun morao bih da platim,jedino sto bih mogao to da prebacim na drugi mesec,mada mi to nesto mutni,svi ti mute preko racuna i to mt:s paketi,barem se meni tako cini,ali svako ima svoj nacin razmisljanja...

Pozdrav!

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Telenor postpaid paket "Prenesi 150". Inače, pre toga sam 8 godina koristio MTS prepaid, TOKI tarifa, i bio sam zadovoljan. Na postpaid sam prešao zato što mi se više isplati a koristim "Prenesi" zato što mi odgovara fleksibilnost koju pruža i količina saobraćaja. Moje mišljenje je da su "Prenesi" paketi najbolji što se tiče postpaida, dok je na prepaidu MTS neprikosnoven.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nikola gr, dobro. Nije cilj da raspravljamo ko je ili zasto bolji, vec da vidimo kakva je "struktura" korisnika. :wink:

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Mts postpaid MIX 1000 vec godinu dana i prezadovoljan sam njime. Pre toga sam koristio mts prepaid i sada sebe ne mogu da zamislim kao korisnika prepaida. :) ;)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Moram da uložim prigovor na ovu temu jer kod glasanja ne postoji opcija VIP-prepaid. Ne znam koliko bi ljudi glasalo za nju ali ako želimo da glasanje bude ispravno i tačno, definitivno bi trebalo da se uvede.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

mts prepaid mi je glavni broj. Tj. dva broja, jedan za poruke a drugi da pozive. Mada i vip pre paid koristim za pozive.

mts prepaid mi je najnaj i to još zbog omiljenog broja. Znači ta opcija me spašava. 8)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Aleksaboy, to sam i ja sada video, a siguran sam bio da sam postavio i tu opciju. :cry:

Jedino da zamolim moderatore da obrisu temu, pa da postavim novu, ispravljenu (ili da oni dodaju opciju "Vip - pripejd", posto ja ne mogu da uradim izmenu opcija)?

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Stavio lepljivu... Svaki flejm, spam i off će biti najstrožije sankcionisan... ovo nije tema o tome ko je bolji već o tipu usluga i operateru kojeg koristite... molim lepo da se pridržavate pravila foruma sa posebnim akcentom na ovo što napisah ovde... :wink:

Ontopic: primarni broj telenor postpaid... imam ga sto godina već i znaju ga svi živi plus se lako pamti... takodje zbog posla moram da ga ostavim jer bi bilo mnogo nezgodno da preko 1000 ljudi obaveštavam o promeni broja...

Ali takodje imam 65 postpaid koji koristim sve više i koji mi je neka vrsta privatnog broja mada ga najbitniji poslovni partneri znaju... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

mt:s MIX 500 od pre mesec dana do tada mt:s prepaid nekih 9 godina. Pored toga imam 2 Telenor prepaid broja koja koristim menstrualno neredovno, i imao sam jedan Vip prepaid koji sam poklonio kolegi jer ni njega nisam koristio mesecima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Akki, zahvaljujem na ispravci. :)

To mi je i bio cilj, da vidimo ko sta koristi, ne da raspravljamo sta ili koji operator je bolji.

Inace, ja nisam rekao na kom sam paketu, u pitanju je MIX500.

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

Primarna kartica - Telenor postpaid, paket Prenesi 150, od sledeceg meseca Prenesi 325. Koristim ga jer mi se najvise isplati, a zbog (relativno) neredovne potrosnje mi treba prenosenje.

Druga kartica - mt:s prepaid, zbog raznoraznih promocija, kao sekundarni broj, mada ga sve manje i manje koristim.

Tercijarni broj - Vip prepaid, samo povremeno kad daju neku iole bolju promociju, posto u imeniku jedva da imam 5 ljudi koji su na Vip - u, tako da mi promocija u mrezi skoro nista ne znaci.
iPhone 4 16GB SIM Free

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja sam Telekom pripejd i mislim da je Toki tarifa i to mi je primarana kartica, a druga mi je Telenor pripejd tarifa Poruke.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Telenor 069 postpaid, prenesi 150 - sad ce pola godine.
Pored njega imam jos i 063 mobtelov dugogodisnji, 064 sa dve ipo hiljade poruka, 061 ostao od leta, ali svi su mi oni uglavnom offline :)
Probao sam bio na kratko i Vipov 060 postpaid, medjutim nisu mi bili nesto, falile im neke sitnice.
Sve u svemu, za sada sam zadovoljan Telenorom, tako da ne planiram da ih menjam.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Do pre nekoliko godina sam bio pretplatnik Mobtela, post pejd ne znam koja tarifa pa sam presao na MT:S pri pejd da bih prosle godine uzeo post pejd isto MT:S-a MIX500. Prezadovoljan sam odnosom cena kvalitet. Pored ovog primarnog broja imam jos MT:S pri pejd koji sam koristio i neku Vip-ovu za ove promocije cisto kad mi je dosadno da se sprdam sa devojkom...

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Ja sam na Telenor (063) post-paidu vec petu godinu, i trenutno koristim paket "Prenesi 325" sa kojim sam jako zadovoljan! :wink:

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Primarni broj - Vip postpaid koji mi ističe za 10 meseci nakon čega sledi prebacivanje broja na prepaid ako to omoguće osim ako toga ne bude - razume se, broj se ukida.
Sekundarni - Telenor prepaid 062 ( koristim ga od kada su se pojavili 062 brojevi - ne sećam se ) što ću izgleda na njemu da pređem kasnije na postpaid tj. da mi to bude primarni broj kao što je i bio do početka korišćenja Vip postpaid-a
Tercijelni - mt:s 064 prepaid zbog onih 1500 i kusur poruka koje koristim čim prekoračim limit na Vipu
Nokia Lumia 630

dejdza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pet, 06. Okt 2006. 10:41

Post od dejdza »

broj 1 mts postpejd bel 400 8)
broj 2 mts postpejd bel sms :D
broj 3 telenor postpejd fleksi 500 :roll:

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Prvi i primarni broj 064 postpejd mix 500
Drugi broj 063 postpejd fun (100 poruka i 10 min u mrezi i tarifira se na sekundu :P :D :lol: za 100din +pdv)
Treci broj 069 postpejd prenesi 60
and justice for all...

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Bel SMS mts postpejd, iz prostog razloga sto se tarifira po sekundi.
Inace sam koristio i MIX tarife.
6630

Zaključana tema