MNP - Mobile Number Portability

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od mezzano »

Bravo mt:s! :)

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od aleksaa »

Konacno,samo da to jos isprate i Telenor i VIP i to je to!!! :)
Sony Xperia P

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Azimuth »

Dobro su se setili...
Pitam se samo da li ce smisliti nesto drugo sto ce zameniti postojece obavestavanje, i ako smisle da li ce biti manje ili vise iritantno...

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od mp3mp3 »

Šteta zbog ljudi koji imaju prepaid promocije u mreži, doduše mts i nema promocije, drugi operateri imaju. Ali ovo samo dodano udara prepaid korisnike po novčaniku. Mada mislim da nema mnogo korisnika koji su promenili mrežu.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od mezzano »

mp3mp3, svako moze da aktivira poruku. Poenta je da onaj ko ne zeli, ne mora da je slusa. Po meni, mnogo bolje, nego da za sve bude obavezno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Azimuth »

Normalno. Mnogo je vise nas kojima je ta poruka iritantna nego sto je onih kojima treba obavestenje da ne bi morali da pamte ko je na kojoj mrezi...

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od aleksaa »

Ja jos jednom da zamolim da to odrade VIP i Telenor!!!!!! :D
Sony Xperia P

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Baraba »

aleksaa, pridružujem se Slika

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Aleksaboy »

Stigla mi je danas sms poruka u kojoj se kaže da će Telenor isključiti ovu automatsku poruku od 1. oktobra. Za Vip nemam informacija ali ubeđen sam da će ispratiti druga dva operatera. Obzirom da sam preneo svoj stari 064 broj u Telenor, baš se radujem što će isključiti ovo automatsko obaveštenje. Ljudi se zbune kada me pozivaju.

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od aleksaa »

Opaaaa i Telenor,svaka cast!!! 8)

Ajde VIP-ovci iskljucujte,i odmah prelazim na SMART 4400! :D
Sony Xperia P

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od miodrage »

Aleksaboy, mislim da tebe vise treba da raduje sto ce mt:s da iskljuci a ne Telenor, jer ne obavestava operater kod koga je broj prenet nego operater vlasnik numeracije broja koji si preneo.
Ovo bas rogobatno zvuci ali primer, ja sam preneo moj 064 broj u Vip, sta Vipa briga ko me i da li zove i sa koje mreze... Ali mt:s ne zeli da mu korisnici ostanu neobavesteni, pa onda svakoga iz 064,5,6 numeracije prilikom poziva obavestava da je broj prenet u mrezu tu i tu. Jer niko sa Telenora ili Vipa ko me zove ne dobija ovo obavestenje - PROVERENO!
Ja sam to tako shvatio, ako gresim, ispravite me.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od aleksaa »

U pravu si! :D

Nego ovo ce biti super potez,nek bre iskljuce tu glupu poruku! Ako je neko vec smarac da koristi te promocije i besplatne minute u mrezi nek lepo rucno ukljuci tu poruku,ovako su samo smarali normalne korisnike! :D
Sony Xperia P

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Andrijano »

Od 1. oktobra bez govorne poruke o prenosu broja

Od 1. oktobra biće ukinuta govorna poruka da je pozvani korisnik preneo broj u mrežu drugog mobilnog operatora, kazao je danas direktor Republičke agencije za elektronske komunikacije (RATEL) Milan Janković

Janković je na konferenciji za novinare kazao da su operatori primetili da veliki broj korisnika iz neznanja prekida vezu kada čuje ovu poruku, pa se iz tog razloga ne ostvari izmedju 30 i 50 odsto poziva.

Nakon sastanka sa operatorima, ali i nadležnim insititucijama, juče je potpisan aneks protokola sva tri operatora kojim je potvrđeno deaktiviranje govorne poruke, kazao je Janković i dodao da na zahtev korisnika ona može ponovo biti aktivirana.

On je podsetio da je od 1. jula prošle godine, kada je pokrenuta ova aktivnost, preneto ukupno 83.352 brojeva iz jedne mreže u drugu.

Tom prilikom, kako je naveo, uvedena je govorna poruka ''broj je prenet kod operatora iks'', kako korisnik ne bi imao nepredviđene troškove i veliki mesečni račun.

Ovo će, prema njegovim rečima, doprineti poboljšanju konkurencije, liberalizaciji tržišta,a li i povećanju brige o krajnjim korisnicima

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/341132 ... nosu-broja

:D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Baraba »

Slika

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Aleksaboy »

miodrage, jednako mi je važno što će svi operateri da ukinu ovo obaveštenje iz tri razloga:
1. korisnici mt:s mreže, iz koje sam preneo broj, više neće biti zbunjeni kada me pozivaju,
2. neću morati da slušam ovu dosadnu poruku kada budem pozivao brojeve koji su preneti iz Telenor mreže (imam par takvih),
3. postoji realna mogućnost da se u nekoj budućnosti opredelim da pređem u Vip mrežu, što bi dodatno zakomplikovalo stvari i zbunilo one koji me pozivaju iz mt:s i Telenor mreže. Ja sam već 1000 puta rekao da se neću libiti da promenim operatera čim vidim da konkurencija nudi nešto bolje, a Vip mi se sve više sviđa.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Deksi »

E ovo menja mnogo stvari. Epa onda ako je tako broj sigurno necu gasiti pri prelasku ako se sa telenorom nemogu dogovoriti i smart 300 sa 25% bice moj sledeci paket ili jos bolji mix net m sa 50% popusta.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Deksi »

Dobio sam danas telenorov racun i na poledjini pise da od 1 oktobra govorno obavestenje o informaciji o prenetom broju nece biti automatski aktivirano i ukoliko se zeli ta informacija ona ce se morati aktivirati slanjem sms-a. Slicno obavestenje sam dobio i na jednom pripeid broju.
Tek sad ce biti navalice oko prenosa broja.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od Deksi »

Moja treca uzastipna poruka ali razlicita :oops: .
Da pitam, ako se broj prenese kod drugog operatera sta biva sa sim karticom, dali se dobije nova sa istim brojem ili se koristi stara od predhodnog operatera.
Ako se dobije nova sim kartica onda i kodiran telefon nece raditi sa njom ili hoce ???

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: MNP - Mobile Number Portability

Post od Baraba »

Dobija se nova sim kartica naravno.
To ćeš saznati, nisam imao iskustva jer je telefon bio sim free.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: MNP - Mobile Number Portability

Post od miodrage »

Dobija se nova kartica, od mreze na koju prenosis. Kodirani telefoni sa tom karticom nece raditi. Iskustvo iz prve ruke - imam neki stari LG b2050 koji sam caletu uzeo jos pre jedno 10 godina, ili tako nesto. Elem, telefon je radio sa mt:s karticama, i sa Telenorovim. Pre 2 nedelje sam kupio zeni, suraku, i njegovoj devojci one prepaid Vip brojeve za 300 kinti zbog onih malih slatkih USB memorija.. 4Gb 300 kinti - nije da ne vredi :D Elem, taj LG sa tom Vip karticom netje da radi. Moju ne merem da probam jer je microSIM, ali pretpostavljam da je ista prica. Zenina stara Nokia pak sa tom Vip karticom radi sve u 16 :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori