Koji je BRZI Telenor vs M:ts usb pripaid INTERNET ???

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Samuraj Jack
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 03. Avg 2009. 17:31

Koji je BRZI Telenor vs M:ts usb pripaid INTERNET ???

Post od Samuraj Jack »

CAo !

Treba uskoro da uzmem USB modem ,tj neki pripaid internet.
Medjutim ne znam koji je operater brzi. :oops: 8)

I jedni i drugi kazu da je brzi od dial up-a :P ,sta nije brze od dail upa :D ,salim se.
Uopste sta mislite kakav je USB (pripeid) internet......, kakva je konekcija,signal,prenos podataka......

p.s Znam da je pitanje malo cudno :? Ali trazim iskustvo,savet nekog ko ima ili je probao ovaj bezicni internet !

Hvala :lol: :lol:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Telenor svakako... i brzi i stabilniji... :wink:

mts bas jako losa iskustva a imas i na benchu dosta korisnika koji su nezadovoljni dok se telenor uglavnom hvali...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Znam da nije direktno vezano za temu, ali mozda decku pomogne... Mozda mu treba bezicni (tj. bilo kakav) internet jer nema uslova za ADSL ili kablovski.
Ako zivis na teritoriji Beograda, Panceva ili Novog Sada predlazem ti WiMAX!
Prednosti u odnosu na mobilni internet:
1. Neogranicen protok! Cena fiksna! Mobilni se ispuca dok si rekao keks, sta je to 5-10GB, a onda moras da dopunjujes, sto nije jeftino.
2. Veza je stabilna, da ne kazem fiksirana na 2Mb/s, ali retko kada pada ispod. Samim tim je brzi od mobilnog interneta, koji ne moze bas uvek da garantuje zadovoljavajuci kvalitet i brzinu koja je mnogo manja od one koju reklamiraju. Nasi operateri se frljaju nekim brzinama od 3,6Mb/s... nema nista od toga... Reklama.
3. Svaki bezicni internet (mobilni, wi-fi, wimax) je osetljiv na spoljasnje faktore, jacinu signala, protok nije zagarantovan, ali WiMAX je najmanje osetljiv na to, tako da je najpouzdaniji izbor.
4. Tvoj modem ce raditi gde god ima signala, nisi vezan za stan, mozes ga koristiti u automobilu, vikendici, kod ortaka. Bitno je samo da si pokriven signalom.
Jedna od nazovi mana je sto za razliku od mobilnog interneta, ne mozes ga koristiti po celoj srbiji, ali zato dobijas neogranicen protok, stabilniju i brzu vezu i punu mobilnost na teritoriji Beograda, Panceva i Novog Sada, kao i sa mobilnim internetom.
Jedina prava mana bi mogla da bude cena, koja je za 300-400 dinara skuplja od ekvivalentnog ADSL paketa, ali nije strasno... Obrni-okreni, sa svim tvojim mobilnim prepaid dopunama na koje bi pucao, opet ce te WiMAX izaci jeftinije.
Izvinjavam se ako je oftopik, ali mislim da nije...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Evo ja uzeo Telenor prepaid internet i super je zasad. Imao sam prilike nedavno da koristim na par sati i onaj jajasti Huawei sa 2 USB-a ali stick daje mnogo bolje rezultate jer brzina ne varira i protok ide od 100, 150 do 200kbps ( sto znaci da hvatam UMTS/WCDMA, a u Leskovcu sam ) tako da je i to ok u odnosu na 80 do 150 sto je inace katastrofa jer mi je trebalo pola sata za fajl od 40 MB.
Mnogo mi znaci sto modem moze da cita cak i Micro SDHC tako da mi je dosao kao porucen umesto da kupujem citac za Micro SD jer ga najvise koristim.
Uskoro cu da probam i sa 066 cim ga otkljucam, jos samo da nadjem njihove parametre pa da vidim koliki je signal i tako to.
Nokia Lumia 630

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

I mene muci slicno pitanje... doduse meni ne treba USB modem, jer ga vec imam, vec samo sim kartica za mobilni internet.

I Telenor i MTS imaju u ponudi pripejd mobilni internet. Telenorova 3G mreza je manje-vise stabilna, ali vaznost njihove dopune je samo par meseci (sto meni nikako ne odgovara, jer u Srbiju dolazim ca. svakih 6 meseci na po par nedelja - osim ako Telenor nesto drasticno ne promeni po pitanju vaznosti dopuna), dok je kod MTS-a vaznost dopune 11+1 meseci (sto mi vise odgovara), ali nemam nikakvih iskustava kada je u pitanju jacina njihovog 3G signala.

Dakle - kakva su vasa iskustva kada je u pitanju MTS-ov pripejd internet?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

snebivljiva azdaja, kod Telekoma je moguce uzeti samo data SIM karticu koja kosta 300 dinara. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

snebivljiva azdaja što se tiče mts-a.ovako.koristim sve tri kartice za net i idem preko moba koji služi kao modem.vip je najbolji a mts najgori naravno bez 3g.kada se 3g uključi opet vip ide a mts opet najgori.ali! kada se mtsu umesto gprsinternet kao APN ukuca gprswap cela situacija se menja tako da i on može da se takmiči sa ostalima.ipak nije toliko dobar kao vip(verovatno jer imaju dosta manje korisnika neta tako da ne čudi opterećenje) ali može čak da istera facebook stranicu sasvim normalno sa chatom.dok sa gprsinternet neće ni da je otvori kako treba iako je u 3gu...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Znam za tu MTS-ovu ponudu, zato i pitam. Doduse, sumnjam da ce od toga biti nesto, ako je kvalitet signala (i usluga) los. Malocas sam pogledala jacinu signala na Hi3G (danskoj mrezi koju koristim za bezicni internet) - brzina je 7,2 Mbps u ovom trenutku na mom netbooku...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

snebivljiva azdaja, pa i kod mt:s-a imas rok od 60 dana da iskoristis kupljeni paket.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

То је само теоретска брзина...
Мени на Теленор модему и hspda , даунлоуд не може да прескочи 250кб/с.
Уз Телеком модем у старту добијаш 1гб више али је допуна од 2гб скупља 200дин.
Знам да ти није важно али чисто да знаш. :wink:
Слобода или смрт

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

mezzano, da ali to vazi za ove data plus dopune, a kartica ostaje aktivna 11 meseci nakon poslednje dopune a to je bitno

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Meni je bitno da ja ne moram svaki put da kupujem novu karticu, niti da placam mesecnu pretplatu za uslugu koju ne koristim. Mogu ja da kupim data plus paket kad dodjem (da bi me izaslo jeftinije nego da iskljucivo koristim dopunu), ali je problem kvalitet mreze. Pre par meseci sam bila u Beogradu i desilo mi se da nisam mogla da posaljem mail s mobilnog telefona (Telenorova mreza) jer je pucao 3G - HSDPA (predgradje Beograda). A citam na forumima da je situacija s MTS-om jos gora...

@mezzano: Ja ne znam koja je najveca brzina kod operatera u Srbiji, ali su ovde postali poprilicno velikodusni (bar kad je moja trojka u pitanju) pod pritiskom konkurencije i pustili protok do 16Mbps http://www.3.dk/Privat/Mobilt-bredband/ ... astighed2/

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Post od vukbojan »

Ево мог искуства!
Користим МТ:С Интернет већ трећи месец. Мобилна варијанта више ми одговара јер сам стално вамо-тамо на релацији Крушевац - Београд.
У Крушевцу, на desktop-у сигнал је јак (све цртице упаљене), али се повремено мења из HSDPA у WCDMA. Када је прва (боља) мрежа, и upload и download су феноменални (до 2,4 Мбита/с). Одзив је такође одличан. Када је друга мрежа у питању, понекад ради солидно, али чешће не ради уопште, нема одзива, као да нема сигнала (а напомињем да су све цртице за јачину мреже упаљене). Стално хоћу да одем и купим продужни USB кабл, да пробам да мало подигнем модем, да му променим положај. Видећемо. (Коначно) сам купио продужни USB кабл. Променио сам положај 'модема' на неколико начина. Исто се дешава.
У Београду јачина сигнала као и тип мреже варирају, али је проток одличан свуда.
Што се тиче количине података, јер се ту корисници Теленора највише жале због крађе (као и у телефонији), до скоро сам користио постпејд од 3ГБајта. Нисам скидао [свлачио :-)] ни филмове ни 'филмиће' него само странице, мало музике и мало слушао радио (2 сата дневно). И то ми је било довољно. Али пошто они 'цепају' чим прекорачиш уговорен проток, узео сам од овог месеца 6ГБ јер не волим да стрепим. А плаћам по повољнијој 'студентској' тарифи (што Теленор нема), па ме 6ГБајта месечно кошта 900 динара.
Poslednja izmena od vukbojan u Pet, 30. Apr 2010. 09:27, izmenjeno 1 put ukupno.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Sto kaze Lobachewsky, samo ako zivis na teritoriji BGD-a , Novog Sada ili Panceva, nemoj ni slucajno da gledas bilo sta drugo osim WiMAX-a. Najbolje resenje i buducnost.

Sa njegovom flat ratom, moci ces komforno da krstaris netom bez gledanja DA LI SAM VEC SKINUO OVAJ YOUTUBE SPOT ILI NISAM :lol: , jer ne moras da gledas na protok.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

Odgovori