Prodaje se deo akcija Telekoma

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Prodaje se deo akcija Telekoma

Post od IDzO »

Državni paket akcija u "Telekomu Srbija" biće prodat na tenderu u oktobru ove godine, po početnoj ceni od milijardu evra..."Dojče telekom" kao suvlasnik u "Telekomu Srbija" ima pravo preče kupovine...
Kompletan clanak mozete procitati -> OVDE

Sta mislte hoce li ista biti od ovoga?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ja se iskreno nadam. Mislim da je Telekom pao na veoma niske grane i da jedino privatizacijom moze da zivne, a time i mi korisnici imamo neke koristi od toga.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

mezzano, ne bih se slozio sa tobom. telekom je trenutno jedino drzavno preduzece koje normalno radi u ovoj nasi nazovimo drzavi. Iako sam ja generalno za privatizaciju u ovoj godini to ne bi bilo dobro jer bi dovelo do daljeg smanjenja broja radnih mesta.

Sto se tice mobilnih korisnika, mislim da novi vlasnici nece uvesti neke posebne novine jer imaju daleko najveci broj korisnika pa zato ne moraju da ih jure kao Vip npr.

Videcemo.........

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pa kakav je taj "Dojce telekom" (T-mobile), cene, ozbiljnost poslovanja tj. odnos prema korisnicima, kako su se pokazali u okolnim zemljama?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Moguce je da ja ne razumem najbolje kako funkcionisu ovi njihovi paketi, ali ako nje po onome sto se moze videti na T-Mobile CG, stvari nisu nimalo ruzicaste. Dobro, pozadina jeste, ali cinjenice nisu: TMo CG Start paketi

Ni u Hrvatsko stvari ne deluju bolje, makar ovako na papiru. Naplata nadoknade za uspostavu veze u okviru paketa stvarno deluje grozno: T-Mo HR iTraifa

Ovo su neke stvari koje su meni zapale za oko, ali ni one ne deluju povoljno. Pored ovih ovdasnji paketi deluju superpovoljno sa sve PUMT.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

jerkann, morali bi da se trude da zadrze te korisnike. Nece korisnici vecito biti kod Telekoma, ako konkurencija ponudi bolje uslove, a Telekom ne moze da obezbedi postpejd korisnicima ni normalno proveravanje stanja, a da ne govorim o drugim uslugama... Jos ako zazivi MNP, onda ce tek morati da "zasuku rukave". Ja sam na mt:s postpejdu preko 2 godine i oni za to vreme ne da nisu nista promenili na bolje, vec su sve gori i gori, dok Telenor i Vip svakim danom unapredjuju svoju ponudu. Pored toga, kod mt:sa vec mesecima nema nikakvih telefona uz ugovor... Nisam ni ja bio za privatizaciju, ali mislim da ako ostane u drzavnom vlasnistvu stvari ce biti sve gore. A i ako nemci ne urade nista na unapredjenju, pa tu su Telenor i Vip, uvek mogu da predjem kod njih. Znaci, ja bih "rizikovao" sa privatizacijom. :D

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Nije problem da Telekom ostane u drzavnom vlasnistvu nego sto se nista ne radi da se osvezi ponuda post paketa kao telefona koji se uzimaju uz ugovor.
Kako su krenuli sve jake kompanije su i ce preci u strano vlasnistvo pa ce narod masovno ostajati bez posla, a sve pod izgovorom "osavremenjavanje poslovanja". :disgust:
Inace ovaj VIP kada bi malo "doterao" nize post pakete i da manje proverava u kreditnom birou, postao bi vodeci operater u Srbiji.
Grandpa, u CG mogu da rade sta hoce kada nemaju redovnu konkurenciju ali za HR ne znam kakva je situacija pa s toga mi nije ni jasna politika.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

ne shvatam zasto se na ovom forumu vodi prica o "narodu koji ce ostati bez posla"? da li ste ikada videli u nekim novinama konkurs za posao u mts-u ili u telekomu? da li je neko svestan kakva je veza potrebna da bi se neko zaposlio i kao cistacica u Telekomu? tamo radnici u poslovnicama rade pod "specijalnim" ugovorima koji se tolerisu samo telekomu i to za 18-22.000 dinara plate. vecina radnika je zaposlena po ugovoru i nema sanse da budu primljeni za stalno, dok se po raznim kancelarijama vuku kojekakvi koji ne rade nista. ne zna se koliko ima viska zaposlenih u telekomu, i to ne strucnog tehnickog osoblja vec administracije, a to se moze resiti samo privatizacijom, a kompanija se napraviti poslovnijom i efikasnijom. nije normalno da se cuva socijalni mir, a da san svakog coveka u Srbiji u 21.veku bude da se zaposli u drzavnoj firmi, a privatne firme neka grcaju, zbog "krize". pa i sa sve ovim zamrzavanjem plata u telekomu su plate ogromne, a oni kukaju, a jos su i monopolisti.

necu vise da off-ujem, ali telekom treba sto pre privatizovati, i to treba da ga uzme neka normalna svetska kompanija, mada mi se licno ne svidja kako se sve odvija ovde (sa ovim "delegacijama", "posetama" i "dogovorima"), ali sta je tu je.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

mb011, У целом свету је сан да радиш у државној фирми (што се тиче обичних грађана) а то је само из једног разлога а то је што приватницима није циљ да удовоље радницима и корисницима већ да ти одеру кожу са леђа ако могу. И радиће све да то уради, раднике газити колико могу а кориснике завлачити колико могу. Зато ја не очекујем ништа добро од приатизације Телеком.

Већа понудоа телефона по смешним ценама као код Теленора мени ништа не значи, то што ће отпустити велики број радника такође ми ништа не значи али некима хоће али не позитивно и зато не могу да се радујем томе. Оно што ме такође забрињава је то што сам сигуран да ће променити 066 пакете а вероватно и остале. У најбољем сучају добиће се исто али чисто сумњам јер није њима циљ да народ више разговара већ да ти одеру кожу са леђа и то са све осмехом на лицу и слоганом имате пријатеља :dry:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Prodaje se deo akcija Telekoma

Post od bestboy »

IDzO napisao: Sta mislte hoce li ista biti od ovoga?
Хоће.
Разуме се - пљачка, отимачина како волиш. Што кажу неки у коментарима плаћали су прикључак и до 1000 марака а да нису његови власници и још плаћају пуну претплату. Како ствари стоје са нашим властима и задуживањем па ирационалним трошењем државног буџета, сада некако мора да се враћа "Грци: продајте острва", а Срби најрентабилније фирме. Надам се да неће проћи, да ће не само запослени већ и "грађани" да се буне.
Слобода или смрт

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

kad pogledam ove tarife t-mobile-a u cg i hr,jedino sto mogu da kazem je: dobri moj Telenore,samo da jos malo smanje cene telefona!! Ovo sto t-mobile radi je sisanje ovaca! Jbt ja za 15 evra ovde imam 325 min i 325 poruka(+ e-racun,sto znaci jos mnogo besplatnih poruka). Sto se konkretno teme tice, iskreno,bas me briga sta ce biti. Kakogod okrenuli,koliko god para ,,mi” dobili od privatizacije,obican svet nece imati nikakve koristi. Sto vise cekali gore ce im biti. Jer ako mnp zazivi pre privatizacije,lelekom u najavi gubi mnoooogo korisnika. U suprotnom,novi vlasnik mozda uvede nesto novo i kvalitetno,u sta ja neverujem...
ex ivan87

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Post od mp3mp3 »

Možda budu profesionalniji odnosi sa korisnicima, a cene će par godina biti sigurno jako visoke, dok povrate uloženi novac. A tek kasnije dok malo i zarade...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

mezzano, slazem se sa tobom u potpunosti. Ja sam postpaid korisnik vec skoro 5 godina, a pre toga sam isti broj, ali kao prepaid, koristio jos toliko. kada bih mogao da zadrzim moj broj sa sve pozivnim odmah bih presao u Vip ili Telenor.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Privatizacija - DA, bice je, i DA, treba nam.
1) to je jedan od uslova EU, ako zelimo da nam zemlja uopste postane kandidat za clanstvo.
2) privatna firma = rentabilna firma (nema vise trosenja drzavnih para)
Sa jedne strane ovo je dobro, jer od mog poreza vise nece ici nista Telekomu kao drzavnoj firmi. Sa druge strane - loshe jer ce sad Telekom imati obavezu da samoga sebe izdrzava pa ce morati da to uzme od svojih korisnika.
Iskreno, zabole me da li ce neko ostati bez posla ili ne, bitno je da se napravi dobra selekcija - da razni mamini i tatini sinovi, lezilebovici i ostali bashibozuk konacno odu, a da se otvore radna mesta za gomile mladih ljudi koji su zeljni posla i zele da rade. Jeste, treba svima da poderu kozu sa ledja novi vlasnici, ali da to sto deru lepo nadoknade. Ja se prvi nikad nisam bojao posla, neka ga bude sto vishe, ako to znachi da ce meni plata da bude veca. Ako je radio, ne radio, svira mi radio, onda molim Boga da posla uopste ne bude!
I jedva cekam MNP, jer ce se onda konacno neki dozvati pameti. A ako ne, a u 3 PLM sa njima, i da im se ni ime ne zna!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Lepo bi bilo da se posle prodaje (ukoliko dodje do toga) ponude neki zanimljivi paketi koji ce povezati fiksnu i mobilnu telefoniju kao i internet. Da ponude razlicite pakete za fiksne telefone kao sto postoje za mobilne telefone i da se na osnovu toga bira sta korisnicima najvise odgovara. Naravno bilo bi super kada bi zaposlili mladi strucni kadar da pomogne osavremenjavanju i poboljsavanju poslovanja.

Ne mora se sve rasprodati da bi se dodvorili EU. Bilo bi sasvim dovoljno da su izvrsili reorganizaciju i osavremenili svoje poslovanje i verovatno bi bilo pomaka ka boljem. Da se razumemo, obicni radnici najvise ispasataju u ovoj privatizaciji i to sami mozete videti (vezasi ostali da rade, a obicni na NSZ). Privatna firma nije = rentabilna firma (da ne ulazimo u dublje u tu tematiku).

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

miodrage napisao:Iskreno, zabole me da li ce neko ostati bez posla ili ne, bitno je da se napravi dobra selekcija - da razni mamini i tatini sinovi, lezilebovici i ostali bashibozuk konacno odu, a da se otvore radna mesta za gomile mladih ljudi koji su zeljni posla i zele da rade.
Ти си изузетно осећајна особа :dry:

Други део ове реченице је мало нелогичан, они ће отпустити раднике да би запослили нове и тако и даље имати вишак радника :?
Пре ће бити да ће само отпустити и то само оне који немају никакву везу (јевропски, немају никакве препоруке) и оставити само оне који имају везу (јевропски, имају добре препоруке) :uhuh:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kapitalizam i osecajnost ne idu, osecajnost ide sa socijalizmom, a za njega se videlo kako je zavrsio uglavnom svuda na svetu.
Elem, ja i hocu da oni sa "preporukama" (citaj: sve ono sto sam gore nabrojao, da se ne ponavljam) odu i da ih vishe nema. Iskreno me zabole jetra sta ce biti sa istima. Bitno je da mladi ljudi, zeljni posla, koji su zaista spremni da rade, dobiju posao i rade ga odgovorno, i profesionalno. Kad prestanu da rade ovako - OTKAZ, bez milosti!
Da imamo CC kakav dolikuje jednom operateru, a ne da smo mi forumashi bolje obavesteni od onih koji su zaduzeni da nam daju takve informacije. I sl. primeri.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Slazem se. Sta mene briga u cijem je vlasnistvu firma i da li drzava (citaj politicari koji su trenutno na vlasti) korsti od nje ili ne. Meni je bitno da imam uvid u stanje/da mogu da aktiviram usluge bez problema, a ne da idem do poslovnice i da aktiviram i da proverim da li je aktivirana/da nema gresaka na racunu/da mogu da kupim tel uz ugovor a ne da 6 meseci nemaju nikakvu ponudu... Do privatizacije se nista nece promeniti na bolje, skoro sam siguran.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

И да се не промени ништа на боље до приватизације, зар стварно верујете да ће се нешто променити после :?

miodrage, Ти изгледа уопште не капираш да уопште није битно да ли знаш или не већ какву везу (препоруке) имаш. Ако ништа не знаш добићеш помоћника који све зна и који ће радити за 2х мању плату. Неће бити радних места за нове младе људе и неће остати без посла они са добром везо (препоруком).
Ако погледамо историју видећемо да су управо најцивилизованије државе и њихови системи рушени од стране дивљака и варвара.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

LittlePrince, znam ja to sve, ali racunam da ipak na zapadu traze da ljudi rintaju, pa se nadam da ce taj sistem da donesu i ovde. Ja prvi necu da radim za nekoga, bar ne na taj nacin. Ja se borim za likvidaciju svih tih takvih... (ne fizicku, mada ni to nije losha ideja, ali da se uklone iz drustvenih sfera)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zaključana tema