Za turiste u Hr.

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Za turiste u Hr.

Post od outsider_hr »

Evo ako neko ide u Hr. na ljetovanje mozda ce mu se isplatiti da uzme jedan od ova dva prepaid paketa za turiste:

Tele2:
-pozivi prema fiksnim brojevima 0,07€
-pozivi prema mobilnim 0,28 €
-sms besplatno
-uspostava poziva 0,035€
http://www.tele2.hr/welcome_to_croatia.html

VIP:
-pozivi prema fiksnim brojevima 1kn
-pozivi prema mobilnim (nema podataka)
-sms 1kn
http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/vi ... ernational

1€=7,3kn

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Besplatan SMS ka SVIM inostranim mrezama??? ! A i ova cene od 7 evro centi je stvarno pozovljna. Milim naravno za Tele2. :o
Ako je sve tako... bas povoljno, ispati se ici u Hrvatsku samo zbog rominga :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

To mu dodje princip nasih medjunarodnih poziva. Paket je sklepan da saobracaj ka napolju bude jeftin, a u samoj hrvatskoj bude skup.
Ako svi ortaci kupe te Tele2 kartice, komunikacija izmedju njih bi bila deracina. Na kraju se sve svede na isto... Kao kod nas prepaid paketi specijalizovani za razlicite potrebe... Poruke dinar, minut 10... ili poruka 3 dinara, minut 6... isto.

Sad kada razmislim o turistima u Srbiji, njima se jako isplati da kupuju nase kartice... ima silnih promocija za (njima) male pare, da za dz komuniciraju medjusobno... kada rese da zovu svoje u domovini, tu su medjunarodni pozivi... Nismo ni mi losi. Uopste nasi operateri vise nisu losi.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Ok je ova tema ali meni ne odgovara licno jer idem do Grcke uskoro, pa ne bi bilo lose ako neko zna sta se tamo najvise isplati, da napise ovde.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Ako neko isto zna zna za Grcku neka napise,mada i sam cu videti neki dan na njihovim sajtovima.Mada i ova telenorova promocija za put je stvarno dobra,samo imam nedoumicu oko onih besplatnih minuta,jel nam skida i kad nas zovu i kad mi zovemo?

Outsider_Hr tkanks,ako me put nanese na Jadran ove godine,penjem se ovde da vidim koju karticu:)
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Dr Darko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 01. Sep 2005. 04:07
:: Samsung S4 mini duos
:: Vodafone smart mini

Post od Dr Darko »

Za Grcku Q Card- virtuelni operater grckog provajdera Wind. Cene: 0,04 evra sms za Srbiju i 0,25 evra minut poziva za Srbiju.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

outsider_hr, hvala ti za ovaj info. Pa nista, cim predjem granicu uzimam tele2 broj i telefoncic pa cemo da vidimo kako to funkcionise. Nego, kako se moze dopuna izvrsiti?

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

@Azimuth
Na svakom kiosku i vecini trgovina mozes kupiti dopunu, ali pazi nije kao u Srbiji da mozes uzeti bilo koju vrijednost, vec ima definirano, 25kn=10 dana, 50kn=90 dana, 100kn=180 dana (ovo "dana" znaci koliko dugo ce ti produziti trajanje broja).
Dobije se racun na kojem je 15znamenkasti broj koji se upise *131*xxxx# i time se aktivira bon (objasnjeno ti je sve na tom papiru/racunu)
Provjera stanja racuna se vrsi sa *130#

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Ovo kuckam sa letovanja u Grckoj. Najbolji nacin za komunikaciju jeste uz pomoc FACE kartice za telefonske govornice. Kartica kosta 5 eura, a doija se oko 90 minuta ka mobilnoj i 60-ak minuta ka fiksnoj mrezi.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Evo i mene, vratih se konacno i zista ovo sto Tele2 nudi jeste najpovoljnije za one koji letuju u Hrvatskoj. Pozivi ka fiksnim brojevima izvan HR su 0,5kn po minutu sto mu izadje negde oko 7,5din a ka mobilnim brojevima takodje izvan HR su 2kn tj 30tak din. Poruke su besplatne i mogu se slati world wide. Svaka cast!

<Milanche>
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 203
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 23:39

Post od <Milanche> »

jerkann napisao:Ovo kuckam sa letovanja u Grckoj. Najbolji nacin za komunikaciju jeste uz pomoc FACE kartice za telefonske govornice. Kartica kosta 5 eura, a doija se oko 90 minuta ka mobilnoj i 60-ak minuta ka fiksnoj mrezi.
A sto ne bi lepo otvorio drugu temu sa "Grcka" u naslovu!
Nokia Efiftyone

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa majka mu stara, mislim hvala za ove informacije, značiće ljudima, ali bre vi ovde skoro svi imate neke advanced telefone........... da ispravim jerkanna, najbolji nacin za komunikaciju kad nahvatate WiFi (koji više nigde nije retkost) jeste uz pomoc Skype-a. Isprobano sa 2 telefona. Opcija 1: Ume da pukne veza ali Skype kredit je vrlo povoljan sa cenama za fixne. Opcija 2: ovde većina vas ima ADSL ili kabl tako da: SMS (kući, devojci, dečku, babi :D ) i free priča (čak i video call, bolji nego što je 3G ikada bio) :oops:

A za obično telefoniranje -> početak teme.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

jerry
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 20. Sep 2005. 12:18

Post od jerry »

Samo da kažem moje iskustvo sa hrvatskim Tele2 operaterom.Pošto imaju tzv.međunarodnu tarifu za 50 kuna ja kupim broj i sav srećan što mogu da telefoniram jeftino kući sa mora ja nazovem i nakon nekoliko minuta vidim da mi se račun smanjio i to opasno.I sada da ne ispadnem glup ja nazovem korisnički servis i saznam da za Srbiju,Kosovo i BiH ne važi cena za promotivni period ne4go za redovni roming.Cena za promotivni period bi bila 0,01 €/min za fiksni telefon,a ispala je oko 3 kune/minuti.A to nigde ne piše.Tako da znate šta se sve događa,a voleo bi da mi neko ovo objasni.

vukbojan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2008. 06:54

Post od vukbojan »

На жалост, пише. И то ситним словима, у делу: Uslovi korišćenja !!!
Ја сам се исто тако за''бо, накнадно сам сазнао позивајући кориснички центар. Једина предност је што се добија неких 100МВ за Интернет.
И још нешто. У хрватској су јако кратки рокови важења Припејд кредита. Минимална допуна је 25кн (око 350'дин) и важи само 10-15 дана. 50кн важи 3 месеца, а 100кн 6 месеци. Плус, немају никакве промоције. А цене по минути и поруци су малтене исте као код нас.
Живели српски оператери ! :D

jerry
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Uto, 20. Sep 2005. 12:18

Post od jerry »

U pravu si,to tek tamo piše i da se tarifira kao da zoveš mobilne mreže van Cro.A prošle godine sam se narazgovarao za 50 kuna,ove godine sam platio 3 x više!Drugi put ću sve da pročitam.Koloko sam primetio da su ovi drugi skuplji od Tele2 čak i za redovan roming.

vlada207
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 25. Nov 2008. 02:14

Post od vlada207 »

Ja mogu da prenesem iskustva za Italiju ako nekoga put nanese:

operater Wind ima prepaid opciju Call your country koja kada se aktivira, za Srbiju izsnosi 15 centi po minutu, a poruka je 9 centi. Uspostava veze je cini mi se 16 centi. To je u svakom slucaju najpovoljnija opcija za Srbiju u Italiji.

zALFex
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 17:10

Post od zALFex »

Nije bas za turiste, ali je vredna komentarisanja - nova Tele 2 tarifa - Revolucija.

Nova pretplatnička tarifa u Tele2 ponudi, bez minimalnog trajanja ugovora, za samo 150 kuna (2200 dinara + 150 dinara taksa) mesečno donosi:

1. neograničene razgovore prema svim mrežama unutar Hrvatske
2. bez naknade za uspostavu poziva
3. neograničen broj SMS poruka prema svim mobilnim mrežama unutar Hrvatske
4. 500 MB za mobilno surfovanje

http://www.tele2.hr/

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Nema se šta drugo reći osim - savršeno. Ova tarifa vredi svaki dinar (odnosno kunu) i ja bih bio prvi koji bi se rado pretplatio na ovako nešto. Naravno, još će mnogo vremena proći pre nego što naši operateri odrade copy/paste. Načekaćemo se... :smutny:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Uh covece, svaka im cast za tarifu. Da vidimo sada koliko ce nasima trebati :roll:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Za turiste u Hr.

Post od gargamel4 »

Stiže novo leto, možda će se ići na neko more........ Procunjaću i sam po HR operaterima ali ako se neko raspitivao i šnjurao - jel ima neka preporuka čisto za surf? Za onih nekoliko poruka koje ću razmeniti sa Srbijom nije bitno, platiću kroz račun, ali da li ima neka pripejd surf tarifa da se isplati (za 10ak dana mi treba)?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori