Neka vrsta sms zagušenja

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Zoll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 14. Jun 2011. 15:24

Neka vrsta sms zagušenja

Post od Zoll »

Izvinjavam se ako slična tema već postoji, tražio sam i nisam je pronašao, pa zato otvaram novu. Evo o čemu se tačno radi.

Nedavno sam kupio HTC Tattoo i s vremena na vreme se dešava da sms poruke sa određenih brojeva jednostavno prestanu da dolaze, a da mi pritom memorija za poruke ne bude ni blizu pune. Međutim, kada istekne onih 24h (koliko se poruka drži na čekanju kod operatera), sve poruke poslate u toku tog "zagušenja" mi stignu. Istovremeno, ja na sve te brojeve sa kojih mi sms-ovi nisu stizali i dalje mogu da šaljem sms-ove i oni uredno budu dostavljeni (i dok traje to zagušenje u kom meni ne stižu poruke). U tom telefonu mi je m:ts kartica i uvek se problem javlja takođe sa m:ts brojevima, sa brojevima drugih operatera mi se još uvek nije desilo ništa slično.

Zanima me da li je tu problem do mreže (ili možda kartice) ili možda nešto nije u redu sa samim telefonom? Znam da sve ukazuje na mrežu, ali od kako je kartica u HTC-u, problem se javlja znatno češće, otprilike jednom u 10ak dana, a dok sam istu karticu imao u SonyEricsson-u, problem se javio svega nekoliko puta za 5-6 godina. Jel ima neko ideju šta bi moglo biti?
Hvala unapred.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Zoll, slican problem sam ja imao i mislio sam takodje da je do telefona, medjutim nije... Problem je u samoj mrezi... Kako su meni objasnili, oni ce tvoj MREZNI FOLDER ( folder u kojem stoje SMS-ovi dok ne dodju na odrediste ) refresh-ovati i to traje 1-2 dana i poslije je sve po starom... To nije nista. Samo nazovi ssvog operatera i reci mu za problem i on ce uci i tvoj nalog i vidjece to zagusenje i onda ce moci da taj problem rijesi ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Zoll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 14. Jun 2011. 15:24

Post od Zoll »

Hvala, zavodnick!
Znači, ipak je do mreže. Ok, sledeći put kad se desi, zvaću operatera da reši problem.
Ali pre toga samo da vidim da li sam shvatio jednu stvar: kada ih pozovem da mi refresh-uju taj moj mrežni folder, kažeš da će taj proces potrajati dan-dva tj. toliko će trebati da se problem reši? Pošto, ako jeste tako, onda ne znam ima li svrhe da zovem, jer se meni zagušenje svaki put rešavalo "samo" tačno posle 24h.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Zoll, ne znam sta da ti kazem... ne radim kao operater pa ne mogu da ti ni kazem koliko je ko azuran po tom pitanju, ali posto smo mi malo "lijen" narod onda to potraje cijeli dan, ali vjeruj mi, svakako ti se ispati :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Zoll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 14. Jun 2011. 15:24

Post od Zoll »

Ok, hvala još jednom svakako! Ako tj. bolje reći KAD se problem bude ponovo dogodio, kontaktiraću operatera! :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Zoll, kontaktiraj ti operatera svejedno ... Zasto cekati da ti se problem opet desi ?! :D Rijesi to odmah i to je to ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Zoll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 14. Jun 2011. 15:24

Post od Zoll »

Aha, ok. Ja sam shvatio da treba da kontaktiram operatera kada se problem pojavi, da ne može ovako, da kažem, unapred. Ali pošto može svakako ću kontaktirati pre nego što se problem desi, ne kaže se džabe bolje sprečiti nego lečiti. :)
Hvala još jednom. :)

Zoll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 14. Jun 2011. 15:24

Post od Zoll »

zavodnick, desio mi se ovaj problem opet, kontaktirao sam operatera i rekli mi da oni tu ne mogu ništa da urade tj. ja moram da sačekam da tih pomenutih 24 sata prođe, pa ako ni posle toga poruke ne počnu da pristižu, tek tada da ih kontaktiram da vide u čemu je problem. :wacko:

Odgovori