Sim kartica i uredjaj za pracenje vozila

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
homerruma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 20. Jun 2008. 11:47
Lokacija: Ruma

Sim kartica i uredjaj za pracenje vozila

Post od homerruma »

Da li neki od operatera nudi mogucnost provere kredita na pripejd sim kartici koja se nalazi u uredjaju za pracenje vozila?

Ako ne koje je resenje za ovaj problem jer pristup kartici je fizicki onemogucen.Znaci trebalo bi ili preko interneta ili sa drugog telefona idruge kartice?

Nadam se da nisam bio konfuzan.

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Pa, ako je ta kartica, na primer, od Telenora, onda preko njihovog portala moze da se proveri stanje kredita na pre paid kartici, pod uslovom da je registrovana na portalu. Za mts ne znam stvarno, bez obzira sto koristim mts pre paid karticu, ali mislim da i oni imaju slican portal.
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

homerruma
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 20. Jun 2008. 11:47
Lokacija: Ruma

Post od homerruma »

@vlada1970
Potpuno si u pravu,cak sam korisnik 063 registrovan na portalu a nisam obratio paznju.Hvala.

Sada me interesuje na koliko Kb zaokruzuju GPRS prenos podataka(1Kb,10Kb,100Kb).

U medjuvremenu sam se obratio MTS-u,korisnickom servisu i rekli su mi da provera stanja bez ubacivanja kartice u telefon nije moguca.

EDIT:
Telenor

Tarifiranje se vrši isključivo prema količini prenetih podataka, bez obzira na vreme koje korisnik provede na Internetu putem GPRS-a.


Postpejd korisnici: 1KB (kilobajt) podataka koje korisnik prenese iznosi 0,05 dinara (izuzev za korisnike Prenesi Plus tarifnih paketa gde cena 1KB iznosi 0,01 dinara)
Pripejd korisnici: 1KB (kilobjat) podataka koje korisnik prenese iznosi 0,06 dinara. Da bi mogao da koristi GPRS, pripejd korisnik treba da ima najmanje 20 dinara kredita.
Kombinuj korisnici: 1KB (kilobajt) podataka koje korisnik prenese iznosi 0,06 dinara


Za 1MB (megabajt) može se pregledati oko dvesta WAP stranica i poslati ili primiti oko 300 tekstualnih e-mail poruka.

Sve cene prikazane su sa uračunatim PDV-om.

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni. Obavezno pročitaj pravila Foruma.

Odgovori