Push mail na mobilnom?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Push mail na mobilnom?

Post od mill »

Jedno pitanje vezano za push mail, ranije sam pokusavao da podesim push mail na mojoj Nokiji E72, tako da mi preusmerava header-a mojih mailova sa Gmail-a, koriscenjem prepaid kartice, medjutim to je trosilo dosta kb mesecno (para). Vidim sad da Telenor ima ovaj paket Prenesi i surfuj, gde je Internet prakticno neogranicen, sa nekim limitatorom brzine posle odredjenog broja prenesenih mb. Misljenja ?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Šta je pisac time hteo reći??? Gde i koje je pitanje u ovom tvom postu? :ohmy:
Pa 90% ljudi sa ovog foruma koristi pakete sa netom ili tarifne dodatke... Besmisleni su ovi novi pametni telefoni bez neta!!! Npr kod androida se to sve tako lako odvija sa mejlom, čak i brže nego na kompu!!!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

O.K. Hvala ti na odgovoru. Pisac je hteo reci, gde mi je najpovoljnije uzeti net za pregled i skidanje mailova?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Sve zavisi koliko ti treba ostalog... koliko pricas, a koliko saljes poruke. I da li ti net treba SAMO za mejlove ili i za surf ...

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Paaa sad koristim Telenor (prepaid), i obicno mesecno koristim ~50min. razgovora i ~500 SMS poruka. Internet ne koristim jer je na prepaidu skup, pa upravo zato hocu da predjem na postpaid. I treba mi uglavnom za mailove (~20-30dnevno) i po nekad za surf.

Dakle, po prioritetima mi najvise treba:

1. Internet (po mogucstvu flat)
2. SMS (~500-600 mesecno)
3. Razgovor (50-100min. mesecno)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Onda Telenor Prenesi i Surfuj 500 bi bio odlican za tebe. :)
150min za sve i 500min za telenor, 500sms i 500MB full + neogranicen sporiji za 990din. :)

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

I ako potrosis poruke,dodas za 190 dinara jos 1000 koje ti vaze do kraja meseca i miran si... :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

A za 290 din jos 500MB u punoj brzini... :P

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ili, za 560 din kod mt:s 300 minuta ka svima, 600 SMS i 600 MB neta. Sto mu dodje nenadjebiva ponuda :D (izvinjavam se na recniku, ali bolji izraz u nasem jeziku trenutno ne postoji) :)
Jeste da nije Flat net, ali za ovo sto si ti naveo, 600 MB je po meni i vise nego dovoljno, nije dovoljno jedino ako u surf uracunavas i YT klipove, jer oni skidaju oko 10-25MB/min (zavisno od definicije)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Prebacio sam se upravo na Prenesi i surfuj 500, pre svega zbog neta. Planiram da podesim push mail za moj gmail nalog, kao i gtalk chat. Dakle, koristio bih ugradjene Nokijine aplikacije, nista third-party. Koliko vidim Nokia Messaging ce mi traziti sifru mog mail naloga, pa me zanima koliko je to sigurno da im dam?

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

mill, nisi rekao koji telefon koristiš. Ukoliko se radi o nekom "dumb" telefonu, onda je takoreći 100% sigurno. Ukoliko koristiš neki "pametni" telefon, možeš da instaliraš antivirus kako bi bio zaštićen od virusa, spyware, adware i rootkit programa, pomoću kojih se kradu šifre i nalozi, i siguran da tvoje šifre neće niko da ukrade i zloupotrebi. Plus, mogao bi i da dodaš šifru kod zaključavanja telefona, kako bi tvoji nalozi i šifre bili bezbedni ako izgubiš telefon ili ti ga neko ukrade.
Ja koristim HTC Wildfire S i preduzeo sam sve ove mere kako bih bio zaštićen i bezbedan. Neko bi verovatno rekao da preterujem, ali obzirom da na telefonu imam aktivne naloge za gmail, gtalk, skype, facebook i youtube, moram da budem siguran da to nikako ne padne u pogrešne ruke.

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Koristim Nokiju E72 vec duze vreme, koja je kao "pametni" telefon....ali do sad nisam imao net do sad kako treba............

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Instaliraj neki antivirus program i redovno mu ažuriraj bazu. Tako ćeš biti bezbedan. Možeš još i da dodaš šifru za zaključavanje tastature. :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

To je normalno da ti trazi sifru tj. kod tvog gmail naloga, pa kako bi drugacije bilo koji telefon ili bilo koja aplikacija znala o kom se nalogu radi da bi ti mogao prikazati poruke u aplikaciji ako im ne upises adresu i kod. E-mail na e72 radi dobro, jedino ponekad zna da se zaglavi u konekciji. Na primer postavis da ti osvezava sanduce svakog sata i desi se nekad da kada osvezi ne prekine konekciju nego ona ostane aktivna.

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Da, jasno mi je to. Sto se tice te konekcije, valjda mi to nije problem na ovom paketu gde je prakticno neogranicen Internet ?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

mill, problem mozes imati samo u smislu da ukoliko nije 3G konekcija tj ako ogranicis na 2G pa ti ostane tako "zaglavljen" prosto te niko nece moci dobiti, bices nedostopan. Kod 2G konekcija ide ili-ili, znaci ili data ili poziv, dok kod 3G mogu paralelno.
Sto se "neogranicenog" interneta tice, procitaj u temi o Telenoru iskustva korisnika posle potrosenih MB iz paketa tj kad dodju do onog "neogranicenog" dela :wink:

P.S. Nije valjda da se posle 4 meseca od pokretanja teme jos uvek mlataras sa tim?!

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

Hvala @Azimuth. Pa nisam se mlatarao jer nisam nista stigao da uradim, tek sam juce presao na postpaid pa sad to podesavam. Sto se tice toga 2G/3G, nisam to znao, ali zar nije prakticno svuda sad 3G uz ovu njihovu "pametnu mrezu" ? Mogu li nekako ograniciti da bude samo 3G i koja mi je to konekcija u tel. ?

Sto se tice neta posle tih MB-a, pretpostavljam da ide lose, ali meni treba samo da vidim mailove, nista drugo, ako ne moze ni to, onda cu uzeti veci paket.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

mill, posle potrošenog interneta iz paketa dolaziš do brzine poput dial-up interneta. Što jeste sporo ali za mejlove i lagani surf je dovoljna brzina...
Trebalo bi da može na tvom telefonu da se podesi da koristi samo 3g mreže ali i tu dolaziš do problema da kad neko područje nije pokriveno 3g mrežom ti nećeš imati uopšte signal. Dakle najbolje je mešovito 2g/3g i tako najviše dobijaš (jedino baterija malo trpi)...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

mill
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 21:43

Post od mill »

To mi je bitno, ja samo primam mailove i eventualno za chat. Vidim da za mail koristi SSL, a za onaj ugradjeni chat, da li se sifra salje kriptovano, zna li ko ?

O.K. Jasno. Ali kako da biram to 2g/3g, odnoso samo 3g, tj. gde je ta opcija na mom telefonu (E72)?

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

mill, ako internet koristiš samo za mail i chat, nema šanse da potrošiš 500 mb iz pretplate. Ne cimaj se uopšte oko toga.
Što se tiče 2g/3g to ne možeš da biraš. Tvoj će telefon automatski da se nakači na brži internet kada god je on dostupan. Tu ti je dobro što koristiš Telenor jer je skoro svuda dostupan 3g. Ja, kod mene u Sokobanji, imam HSPA+. Tj. na ekranu telefona stoji "H" i internet radi veoma brzo.

Odgovori