Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od miodrage »

MA treba im je*ati nanu naninu... To su prokletinje jedne najgore, a mi smo svi ovce jer ne mozemo da se dogovorimo i samo na 3 dana da ih izblokiramo. Uradili bi sve sto zelimo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

igibg80
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 07. Okt 2009. 00:50

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od igibg80 »

Drago mi je da je neko vec poceo razmislja u ispravnom smeru. Miodrage, potpisujem.

ilicz77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 21:40
:: Nokia Asha 302

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od ilicz77 »

Znam da se javljam sa par meseci zakasnjenja, ali molim za jedan odgovor.
Zena mi je dva puta isla u Madjarsku, pred novu godinu i pre 15-tak dana. Oba puta sam joj blokirao u podesavanjima telefona internet pristup tj. data protok . Ima Nokiu ASHA 302. Za decembar je stiglo 400-500 din, pa nisam pravio neki prblem, a sada vec vidim da ce racun biti za 1005 din veci. Imam preko Box-a 500min+500sms .
Na koji nacin je to mogla da potrosi? Poruke nije slala, mene nije zvala, nije nikoga zvala. Internet je bio blokiran ( ja sam proverio pre polaska).

igibg80
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 07. Okt 2009. 00:50

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od igibg80 »

Najpre zatrazite listing.Tu cete videti sta su Vam obracunali.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od Azimuth »

Da, listing ce pokazati sta su obracunali. To mozes uraditi i online na njihovom sajtu koliko mi se cini.
Mozda je nju neko zvao pa je tako napravila racun, poslala neki sms..
Ne mora pod obavezno biti da je greska operatera, ali da se se desava - desava se.

ilicz77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 21:40
:: Nokia Asha 302

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od ilicz77 »

Niko je nije zvao, nikoga nije zvala, internet je bio iskljucen. posle 10-tog februara cu imati listing online na uvid.

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od Cedogares »

I meni se to jednom desilo, imao 1000din za net u romingu a znam da net koriscen nije, jer u pitanju je bila Nokia c5-00 koju za te stvari ni ovde apsolutno koristio nisam a kamoli preko.. Mozgao i mozgao i skontam da je vrlo verovatno stvar bila u tome sto mi se uz navigaciju kacio na net da bi brze pronasao satelite.. Imao sam nekih 14 konekcija na listingu a svaka apsolutno ista, od po 76kb cini mi se.. Sada gasim data connection pa onda don't roam i na kraju don't use mobile data for limited wifi connectivity, sto je sigurno sigurno je, ne znam osobu kojoj se ovakve stvari nisu desile u inostranstvu, nekome 200 a nekome 20000din..

ilicz77
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 28. Jan 2014. 21:40
:: Nokia Asha 302

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od ilicz77 »

Slika

Evo i listinga. Zanimljivo da je ovaj poslednji roaming obracunat u 18:44 kad je vec uveliko bila u Novom Sadu.
Molim Vas za komentare, savete, predloge...

igibg80
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 07. Okt 2009. 00:50

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od igibg80 »

Mislim da su ti svaku pojedinacnu konekciju zaokruzili na 100kb,a sto ne bi smeli da rade po zakonu.Misljenja se razlikuju,na ovoj temi smo puno pisali o tome do u sitne detalje.

Situacija je slicna mojoj,ali nije ista.

Dakle,smatram da treba da se zalis trzisnoj inspekciji po osnovu nepostenog i obmanjujuceg poslovanja jer je cena za prenos podataka u romingu sasvim drugacije objasnjena te ti nisi osnovano mogao da ocekujes da ce te ukupna kolicina podataka kostati koliko ti oni traze.

Na kraju,radi se o cca 1000 dinara pa ne znam kolko te ne mrzi da se cimas za taj iznos.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od m@c|-|oR »

ilicz77 napisao:Zanimljivo da je ovaj poslednji roaming obracunat u 18:44 kad je vec uveliko bila u Novom Sadu.
To je zato što roming partneri kasne sa informacijama o ostvarenom saobraćaju, kad zatvore sesiju. Ja bih uravo to što si naveo koristio kao argument u reklamaciji računa, jer se pre tog prenosa podataka u romingu vide poziv i poslata poruka u nacionalnom saobraćaju.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od sasabor »

meni su isto naplaceni neki sms prema inostranstvu koje nisam poslao,ja se zalio,pisao mail,zvao ih ali dzabe.Prave se ludi,kazu u listing se vidi je poslat sms..I kako ja sad njima da dokazem da ja nisam slao I da te brojeve prvi put vidim u listing,neki 44 pocinju

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Prenos podataka u Romingu - prigovor na MTS racun

Post od Azimuth »

Da nemaš možda iPhone?

Odgovori