Mts - pokraden za 17000din ili ne

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Koristim mix net M gde imam 600mb. Zbog toga sam strogo pazio da ne prekoracim, stavio sam upozorenje na 400 i blokadu na 500mb na telefonu. Posle 10 dana sam ispucao oko 450mb pa sam odlucio da uzmem internet dodatak 9gb, da nesto skinem sa kompa i da se ne cimam dok sam ovde na selu.
Desetog ovog meseca posaljem aktivaciju za 9gb, stize poruka da ce dodatak biti aktiviran u roku od 24h. Medjutim odmah posle toga stizu dve poruke da ne moze biti aktiviran jer sam vec aktivirao taj dodatak, a samo sam jednom poslao aktivaciju.
Zbog toga pozovem korisnicki servis i ovaj mi kaze da je aktivirao i da je sada sve u redu.
Proverim stanje i pise 9400mb i nesto, znaci sabralo 9gb i ono sto mi ostalo, nekih 140mb kada sam poslednji put proverio. Po toj racunici kao da je malo vise dodao, nekih 200mb vise.
Proverio sam stanje par puta, svaki put preko 9gb i ja se opustim, uzmem komp, povezem sa mobilnim i spucam jedno giga i nesto. Poskidao sam neke programe, odradio update...
I danas u podne mi stize poruka da mi je iskljucen odlazni saobracaj jer sam dostigao limit, 17000din bez pdv-a.
Stanje besplatnih megabajta 9070393kb.
Zvao sam korisnicki, kaze vi ste to napravili pre nego sto ste aktivirali dodatak. Ja joj objasnim da mi je covek iz korisnickog rekao da je aktivirano, na proveri stanja mi stajalo 9400mb. Kaze e pa mi ne mozemo da znamo sta je tacno kad potroseno.
Nisam se odmah setio da je pitam a kako je onda sigurna da mi kaze da sam racun napravio pre aktiviranja dodatka. Nego video sam da od nje nema vajde. Uputila me da odem u neku poslovnicu, a meni se ne putuje 4h u jednom pravcu do Beograda. Ako sacekam kraj meseca kada se vracam onda ce i racun da mi stigne.
Prvo sto me kod ovog mtsa nervira sto im aktivacija dodataka nije trenutna kao na telenoru. Drugo nisu mogli slepci da stave neogranicen net da se ovakve gluposti ne desavaju. Trece stanje racuna im nije trenutno. I kako je na proveri stanja moglo da pise 9400mb, sada 9070 a da mi onda naplate net preko racuna i napucaju 20000 kad uracunam i pdv?
Ja se nadam da je ovo greska i da ce da isprave. Ako ne uvaze zalbu i ako me vi kolege forumasi ubedite da je moja greska onda da platim i jbg, gasim glupi postpaid. U svakom slucaju vracam se na telenor. Sada sam ubacio staru prepaid telenor karticu, uplatio najmanji net paket i bar imam neogranicen net, koliko god da je spor bar nece da me rebnu 200e.

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Freyr »

Idi,udji u poslovnicu i sa vrata pocni da urlas: J...m li vam sve zivo i mrtvo...ili nesto po slobodnom nahodjenju :-) oborice ti racun. To je njima metod app,ako prodje-prodje,trazi sefa,napisaces zalbu i uvazice ti,eventualno ces retroaktivno da platis neki fiktivni dodatak al boje to nego 17k din. Svesni su i oni da kradu i da se desavaju "greske" u sistemu
12 godina na forumu!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od miodrage »

Malone, ajde ajde, nisi ovde od juce, imas ti staza na ovom forumu poprilicno, procitao si verovatno svega i svacega. Moj savet ti je da ne nastupis kao sto je Freyr napisao, bar ne u samom startu, ali ako krenu da se nesto gicaju i vrdaju, onda budi i brutalniji. U svakom slucaju, greska je njihova, i nemoj uopste da se nerviras.
E sad, sto se tice placanja: MORAS da sacekas kraj obracunskog perioda, a onda sa racunom ides u poslovnicu, tamo ce da priznaju svoje greske, i da ti se izvini jer je kako je i Freyr naveo, doslo do "greske" u sistemu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Zvao sam jos jednom korisnicki, ovaj put druga devojka koja zna svoj posao i mislim da znam u cemu je stvar. Ona je podnela zalbu, ne zna se ishod, a ja mogu posle 6. septembra da dobijem listing i ponovo podnesem zalbu da se proveri.
Stvar je u tome sto nisam restartovao konekciju tj telefon nakon aktivacije dodatka vec je nastavio da koristi staru konekciju i valjda nije koristio dodatak. Telefon je stalno konektovan na net koliko shvatam tako da bi mi samo restart ili prekid mobile data pomogao da krene sa novom konekcijom. Ona kaze da im sistem ne registruje dodatak ako nije resetovana konekcija.
Zato sam ja video stanje preko 9gb, a on mi lepo pakuje do 20000din. Ono delom je i do mene sto nisam resetovao konekciju, a i kakav im to sistem kad ne odradi sve kako treba i ima mesta za ovakve manipulacije.

EDIT:
Hvala, evo sada vidim tvoju poruku, tako sam nesto i planirao da odradim nakon sto sam pricao sa Danijelom.
Aj sad sta mislis, jel ovo moja ili njihova greska sa resetovanjem konekcije.
Svega sam se naslusao, zato van zemlje nisam nosio postpaid ner ljude uglavnom napenale na roming. Oko interneta sam bas pazio, stavio limit, ali me izradise sa ovim dodatkom.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Lobachewsky »

Malone, nije tvoja greska sto nisi restartovao konekciju. Ti si taj dodatak platio, oni su ti prodali uslugu, to je valjda sustina bilo kog poslovanja. Neka ti racun obracunaju retroaktivno i ne popustaj dok ti to ne urade. Koliko si megabajta potrosio? Koliko si imao na raspolaganju, ukupno sa dodatkom? Kada si uplatio dodatak? Molim lepo, hvala lepo. A provera stanja? Ona je ionako informativne prirode.
Ovo im ne moze proci pa ne znam koji izgovor da smisle.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od miodrage »

Malone, jesi li ti dobio precizna uputstva da MORAS da resetujes konekciju restartovanjem uredjaja? Ako jesi, greska je samo tvoja, ali ako nisi, a oni ti nisu naveli, kako ti mozes da znas da je to potreban i neophodan uslov? Prema tome, kako smo svi ovde do sada rekli - zali se, i nema sta da izgubis. Gresku moraju da priznaju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od artifex »

Ako ti je prvi put da pravis toliki racun napisi zalbu i verovatno ce je prihvatiti.Ja sam prosli mesec trebao 20000 da platim ali posto mi je prvi put da sam toliko prekoracio i uvek izmirujem racune na vreme sracunali su mi da treba da platim samo 1500.Tako da sam dobro prosao

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Imao sam 140mb pre nego sto sam aktivirao 9gb tako da mi je pisalo preko 9400000kb, a sada je 9070000. 9gb je malo preko 9400000kb sto znaci da mi je obrisao preostalih 140mb i dodao 9gb. Pre aktivacije 9gb sigurno nisam napravio taj racun od 20k jer em sam imao ogranicenje na telefonu em sam stalno proveravao trenutno stanje i ta dva meraca su se poklapala tj oba su pokazivala preostalih oko 140mb.
Sto se tice da li su mi rekli da restartujem telefon, iskreno se ne secam, ali verovatno da jesu. To uvek kazu za bilo sta, kao prodavci mobilnih za formiranje baterije. Samo sto sam ja ovo restartovanje olako shvatio jer do sada nisam imao problema na telenor prepaid-u. A ovde sam povukao ni manje ni vise nego gigabajt i jace plus mi se jos ni jedanaestog ni dvanaestog nije resetovala sesija tako da sam dosao do limita.
Srecom da sam imao najmanji mix paket, na mix net L je valjda 30k, a na ostalim i vise.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Lobachewsky »

Malone, to sto su ti oni rekli, ako su ti uopste rekli, ne moras ti da ih podecas da ti je receno, cak sta vise pravi se blesav da ti niko nista nije rekao. Izgovorena rec je "rupa u zakonu", ne znaci nista, ako nije u tvoju korist :lol:
Ti imas "crno na belo", u sistemu, kad ti je dodatak aktiviran i koliko si potrosio pre, i koliko posle toga. A koliko ce oni da lupaju glavu da ti to ispravno obracunaju, to je njihov problem. Tebe to ne zanima.
Malone napisao:Sto se tice da li su mi rekli da restartujem telefon, iskreno se ne secam, ali verovatno da jesu.

Ali kako su uopste mogli da ti kazu kada si i sam rekao da si dodatak aktivirao, koliko sam ja skontao, sms-om?
Sve mi govori da ce ovo lepo da se zavrsi, prema tome pokusaj da se ne opterecujes previse. ;)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od kuzobrat »

pre 3,4 godine meni je stigao racun od 10000 za 2,2gb neta....a tada sam u paketu imao 2gb... nisu mi obracunali to u pretplati..ja napisao zalbu i uvazili mi je..

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Hvala, sacekacu 6. septembar pa da idem u poslovnicu.
Ja sam poslao zahtev za aktivaciju, stigao sms da ce biti aktivirano u roku od 24h. Ja spreman da sacekam dok se aktivira, a ono mi stizu poruke da dodatak ne moze biti aktiviran. Neki bug. Zato saam odmah nazvao korisnicki da vidim hoce li uopste biti aktivirana ili su me odbili pa da ne cekam dzabe i covek je proverio, aktivirao i sve bi bilo ok da sam resetovao konekciju.
Proverio sam stanje, video 9gb i ni na kraj mi pameti nije bilo da megabajte placam dinarima. Konekcija tj ta stara sesija je trajala sve do danas u podne. Od desetog u 20h pa sve do danas u podne on meni pakovao do limita i za to vreme se ta sesija nije prekidala jer nisam gubio signal.
Sve u svemu ima osnova da mi uloze zaalbu jer mi sve ovo deluje bas kretenski. Ne volim usluge sa ovakvim trikovima.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od loki13 »

Malone, ali ti si prilikom zvanja operatera morao prekinuti internet sesiju, a internet dodatak je aktiviran tokom/nakon tvog poziva i automatski cim si ponovo otisao na net pokrenuo si novu sesiju.
Zar ne?
D500&E71

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od tomas.hokenberi »

loki13, ne prekida se internet sesija tokom poziva ako je 3G/UMTS/HSPA, to vazi samo za GPRS/EDGE.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Malone »

Ovde je uglavnom hvatao H+ ali cesto prebacuje na edge. Nego valjda ce da uvaze zalbu, a ako nece nesto mi se i ne placa ova zezancija sa sesijom.
Uredno sam placao racune, jos uzeo najveci net dodatak koji ne mogu da koristim kada mi je najpotrebnije dok sam ovde. U Beogradu mi ne treba ni 100gb da mi daju.
Platicu pretplatu za ovaj mesec i taj dodatak, a onda gasim postpaid, a za ostatak para nek rade sta hoce. Ionako nisam pod ugovorom.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od loki13 »

Malone, nece ti odobriti odlazak kod drugog operatera ili prelazak na prepaid jer imas dugovanja prema njima.....
D500&E71

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od Nikola031 »

Mojoj koleginici je prošle godine stigao račun od 97000 dinara zbog fantomskih 2.5 GB interneta koji nisu napravljeni (mobile data na telefonu konstantno isključen) koji je bio prikazan kao dve sesije od po 1.25 GB u roku od par minuta. Otišla je u poslovnicu u Užice i digla frku, i posle mesec dana su joj otpisali te pare "zbog budućeg uspešnog nastavka saradnje :wacko: ", a nisu hteli da priznaju grešku da im je pobrljavio sistem.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od toda81 »

97000 din?????? Ne mogu da verujem, pa oni stvarno nisu normalni. Nije ni cudo sto nisu smeli da joj naplate i sto su smislili takav "fin" nacin da joj ulepsaju dan
Note IV N9100 dual

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od sugarcoated_ass »

Hmmm... jeste da sam zastoko po**izdeo na Vip i da hocu da begam od njih, ali nesto vidim da se previse cesto desavaju ovakve stvari kod Telekoma... malo me plase sa tim.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od loki13 »

psyhound, evo ja da te utesim, nikada za ovih 11 godina kod njih nisam imao niti jedan dinar vise obracunatog/naplacenog od onog koliko sam potrosio.
D500&E71

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Mts - pokraden za 17000din ili ne

Post od m@c|-|oR »

psyhound, loki13, +1 za Vip. :D
Kod Telenora (Mobtela) od '97 beležim samo dva pokušaja da me opelješe - jedan za roming paket i jedan za besplatne razgovore za rođendan. Na oba sam reagovao (manje-više pristojno :) ) i dopbio korekciju računa. Nerviralo me je to što sam ipak morao da platim prispele račune, a nakon ponovljenog obračuna su mi višak računali kao avans. 8)
mt:s takođe do sada (oko godinu dana) nije "pokušao" da me pljačka, ali njihov sistem ne ume da proknjiži višak uplate iz prethodnog meseca u ovom mesecu. :shock: :blinky: :oops:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori