Velika sramota srpskih operatera

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Velika sramota srpskih operatera

Post od Cooomi »

Kako mi istice ugovor u MTS-u, krenuo sam u lov za novim aparatom i novim paketom. Sva tri operatera sam stavio u obzir posto sam se preselio u Beograd nedavno i siguran sam da ako negde ima dobar signal onda je to ovde. Prvo sam poceo da gledam MTS-ovu ponudu pa Telenorovu i na kraju Vipovu... To je sramota koliko nas oni deru! Ulogovao sam se na Fejsbuk i poslao sam MTS-u i Telenoru sledece poruke.

MTS:
Kako vas nije sramota da telefone uz srednje pakete i ugovor na 24 meseca (npr. paket Volim Partizan i telefon Samsung Galaxy S4 (450€ u slobodnoj prodaji, a 560€ kod vas uz naveden paket)) naplacujete po ceni skupljoj od uredjaja u slobodnoj prodaji? Ugledajte se malo na strane provajdere i prestanite da nas derete!

Evo jedne proste matematike. Mesecna pretplata za paket Mix Net L koji moze da zadovolji malo zahtevnijeg korisnika iznosi 1980 RSD. Sa kampanjom "50% popusta bez mobilnog telefona" cena ugovora na 24 meseca iznosi 23 760 RSD, odnosno 990 RSD mesecno, sto znaci da smo ustedeli isto toliko cime se smanjuje cena telefona za tu cenu, ako telefon kupite u slobodnoj prodaji, sto ispadne da smo gorenavedeni Samsung Galaxy S4 kupili za 250€... Menjajte taktiku poslovanja pod hitno!
Telenor:
Kako vas nije sramota da telefone uz srednje pakete i ugovor na 24 meseca (npr. Telenor Play+ L i telefon Sony Xperia Z1) naplacujete po ceni identicnoj uredjaja u slobodnoj prodaji? Ugledajte se malo na strane provajdere i prestanite da nas derete!
Znam da te poruke nece njima nista znaciti, ali sam prosto iznerviran cinjenicom da drze toliki monopol kod nas...
Vise mi se isplati da kupim telefon bez ugovora i da uzmem paket u MTSu sa 50% koji bi svakako uzeo i da nema 50% popusta, nego da uzmem telefon kod njih a da taj paket placam punom cenom i telefon uz to... I jos da nadoglasim da nemamo LTE a evo krece 2014.. Blagi ocaj..

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od Coni »

Videli da smo ovce i da prolazi i eto. Sećam se srednje škole, u trećoj godini sam kupio telefon srednje klase uz ugovor i tada se isplatilo, to je bio period malo nakon kupovine Mobtela od strane Telenora. Od tada je proslo 7 godina, danas je jeziva ponuda.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od Deksi »

Tako ja vec radim trecu godinu. Telefon kupim u prodavnici a od njih uzmem popust i kada saberem sve racune i telefon nakon 24 meseca prodjem mnogo povoljnije nego da sam isao sve preko operatora.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od hibiskus »

Deksi, vala ta ti je ko njegoseva. Nema akanja prodavanja po oglasima. U mom slucaju to bi bilo ovako, obnovio sam u julu ugovor i uzeo alcatel 992d uz mix net M paket. Alcatel sam prodao za 110E, sto je tad bilo oko 12500 din. Da sam uzeo popust od 50% (jel bi popust daju na 1 godinu ili 2?) ustedeo bi 14880 ( u slucaju da je popust na 2 godine). Tako da dobijes isto u principu bez akanja.
Sto se ti ce cena telefona, ja ne znam kako kod operatera ide nabavka uredjaja od proizvodjaca, ali evo ova situacija. Trenutno je Blackberry Z10 u carphone warehouse u UK spusten na 175 funti unlocked, sto mu ugrubo dodje oko 215 evra. Kod nas u MTSu npr uz mix net M 46.200 tj 400 evra, pa majku mu da spuste cenu na 215 evra uz mix net M, cela srbija bi nosila z10. U prevodu odsustvo ikakve cenovne fleksibilnosti u odnosu na kretanje cena i potrzanju u svetu.

edit: On-contract prices are attractive too – they start at £14(=16.61=1910) evra per-month for a free Z10.
U prevodu: u UK, uz MTS-ov mix net L paket (1980 din mesecno) dobijete Z10 za dinar, a kod nas ga platite 325 evra.
MARS LOPOVI!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od miodrage »

Auh, evo jos jedna tema gde otkrivamo toplu vodu.
Ovo je inace i glavni razlog zasto iPhone u Srbiju preko operatora mobilne telefonije nece uci NIKAD! Glavni razlog je novac.
Prvo je novac koji su dobili od zlog i debelog ruznog ogavnog gadnog i kakvog sve ne Samsunga, koji je podmazao, da se ovde zapati Android, a da Apple ne udje.
Drugo je Apple-ovo sumanuto diktiranje uslova: telefon kosta toliko i toliko, ne mozete cenu uredjaja da menjate. Paket formirajte kako zelite. 50% cene od prodatog uredjaja ide odmah nama, i nama ide sav prihod od neta koji je taj uredjaj napravio. Narodski receno, odracemo vas. Mi smo Apple i moze nam se (sto jes jes), a nasi su rekli, zabole nas za vas, mi i ovako mlatimo jako lepe parice, i bole nas bas djokica da gubimo parice, kad mozemo i dalje da ih mlatimo.
E zato ja nikome ne preporucujem telefone preko operatora, nego ako je ikako moguce u slobodnoj prodaji uz ozbiljne popuste za novi ugovor.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od Martin Mystere »

I evo jos jedne teorije zavere o zlom i pokvarenom Androidu koji jase na Samsungu, nesrecnom Apple koji nikako da dobije sansu zbog zlih dedaka i kojecega jos i nejakoj Nokiji koja se svim silama bori da donese svetlost na ove prostore sa necim sto se zove WP ali ne uspeva zbog onih prvih... Ne znam samo kako ti vise ne dosadi jedna te ista prica...

A mozda su samo u pitanju nezajazljivi operateri koji bi da zarade sto vise za sto krace vreme, couldn't be it...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od skar »

Znate sta je zlo...sto u Nemackoj yzmes 920 za smesne pare uz paket od 20-30e mesecno,em te izbombarduju sa free netom i minutima em dobijes tel po smesnoj ceni...a poredimo standarde ovde i tamo...kretenski

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od miodrage »

Martin Mystere, to su sve cinjenice. Imam insidera u Telekomu, i potvrdio mi je da su imali razgovore sa Apple-om, da su pregovori zapeli iskljucivo oko novaca, kao i da nisu isli na to da pod moranje dovedu Apple, nego da pokusaju da "urazume" kompaniju.
Nije mi bas rekao da im je placeno od strane Samsunga da ne dozvole Apple-u da dodje, nego da su upozoreni da bi veca konkrencija mogla za posledicu da ima drasticno smanjenje zarada. Sto se spora oko novaca sa Apple-om tice, Apple je taj koji diktira uslove, telefon bi morao da kosta 199€, u paketu bi moralo da bude 10-20GB neta, i sav profit od tog neta, ostvaren preko Apple uredjaja, ide kompaniji. Nasim operatorima, Apple dozvoljava da slobodno formiraju cene paketa, a onda su nasi shvatili da za to moraju da formiraju pakete od 50+€ da bi imali neku zaradu.
A sada da vidimo ko bi placao mesecno 100 jura da bi furao iPhone? Pa da sam ne znam koliki fan, nema Boga da bih dao te pare!
Otprilike je zavrseno sa hvala lepo, vise nam se isplati Android - i to jeste notorna cinjenica!

Ovo sto kaze skar, u bogatim zemljama zapada za smesne pare dobijas i uredjaj i sjajan paket. A tek kad se uporedi standard i plate... e onda tek vidimo gde smo!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od Martin Mystere »

OK, ako su oni zakljucili da im se vise isplati android i ako je bar upola tacno ono sto si rekao, a nemam razloga da ne verujem da je tako, onda ja ne vidim razlog zasto je to krivica iskljucivo Samsunga ili androida pa se nazivaju zlim, a Apple tu ispade nevinasce. Btw. procitaj jos jednom oba svoja posta i vides koliko je drugi umereniji i realniji i narocito koliko je manje razloga da se pljune android - gotovo kao da ga nisi ti pisao... :p Jos malo pa cemo cuti od tebe da su Samsung i android krivi za nevreme nad Filipinima... ;)

Btw. zasto nisam iznenadjen da su pregovori sa Apple zapeli ISKLJUCIVO oko novca!? Bas cudno za Apple filozofiju.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od miodrage »

Ja nisam rekao da je iskljuciva krivica Samsunga, ali mislim da je uvoznik dobro podmazao svoju vodenicu. Apple sifurno nije nevinasce, a po pisanju RATELa, krivicu snose samo operatori
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od Martin Mystere »

miodrage napisao:Ja nisam rekao da je iskljuciva krivica Samsunga, ali mislim da je uvoznik dobro podmazao svoju vodenicu. Apple sifurno nije nevinasce, a po pisanju RATELa, krivicu snose samo operatori
Za operatere kao iskljucive krivce se slazem, ali mi je ostala u secanju i sledeca recenica po kojoj je veci krivac neko drugi:
miodrage napisao:Prvo je novac koji su dobili od zlog i debelog ruznog ogavnog gadnog i kakvog sve ne Samsunga, koji je podmazao, da se ovde zapati Android, a da Apple ne udje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od miodrage »

Pa ni to nije daleko od istine :D Uvoznik Samsunga jeste platio masne pare! Ja to licno ne znam, ali sam citao na drugim forumima, pa sad ako oni tamo lazu, lazem i ja vas.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od 1808 »

Martin Mystere napisao:... ali mi je ostala u secanju i sledeca recenica po kojoj je veci krivac neko drugi
Martin Mystere, zar ti iz konteksta te rečenice ne prepoznaješ da je njen tvorac opsednut patološkom mržnjom prema Androidu? I kako bi onda čovek uopšte mogao da mu veruje? ;)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od loki13 »

Cooomi, poredis cenu telefona koji je najverovatnije crnim kanalima usao (prosvercovan) u drzavu sa aparatom na koji je placena carina,porez i koji ima 2 godine garancije pokrivene (manje ili vise) ozbiljnim servisom.
Sgs4 koji kosta 450e neces dobiti fiskalni racun,a legalno uvezen sgs4 kosta 80.000 din (oko 700e)
http://www.handy.rs/view_product.php?id=3546&tree_id=19

Samim tim je i cena aparata visa nego istog u slobodnoj prodaji.

Nisu im realne cene starijih aparata,tako npr u mts prastara (u svakom smislu) nokia 808 uz box paket kosta 60.000 din 8)
D500&E71

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od skar »

Naši operateri se vode politikom,nagruvaju cenu aparata,najbolje je kad pogledate cenu bez paketa :-) da bi vam bilo lakše da progutate onda njihove uslove...pametno...mazanje očiju siromašnoj iskompleksiranoj raji...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od loki13 »

skar, u mts-u SGS4 bez ugovora kosta 79.000 din, u handy-ju i Ct-u je 80.000....
ne vidim da su nesto napucali cene u odnosu na druge ovlascene radnje.....
D500&E71

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od sigi »

miodrage napisao: Prvo je novac koji su dobili od zlog i debelog ruznog ogavnog gadnog i kakvog sve ne Samsunga, koji je podmazao, da se ovde zapati Android, a da Apple ne udje.
Veću glupost odavno nisam pročitao od 99 godine ali nebitno važno da se ima par hiljada postova

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od fannY »

A cek kao tu mozda nema istine? Sve zemlje dobile iphone,samo mi ne...I meni se cini da je neko dobio dobre pare.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Velika sramota srpskih operatera

Post od miodrage »

Ok, ajde da se izvinim cenjenom auditorijumu, mozda sam malo bio previse nagao, a ovde dezurnim Androidasima bodem zicu svaki put... Nisam ubedjen da u mojoj tvrdnji nema istine, stavise ima velikih indicija da je tako, ALI mislim da je glavni razlog zasto kod nas legalno nema Apple prodavnice i svega ostalog objasnjen na OVOM LINKU

Tako da, kao sto sam vise puta izrekao, sad je i obistinjeno - mi spadamo u jedno ekskluzivno drustvo. E sad, kako iStyle uvozi ove Apple uredjaje kod nas ne znam, navodno postoji jos jedan dokument na Apple sajtu gde pise da ipak nismo pod embargom....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Velika sramota srpskih operatera

Post od toda81 »

Dobro je sto nasi operateri nemaju iphone jer i im nabili tolike cene da bi pre covek kupio neki auto srednje klase nego neki iphone preko njih
Note IV N9100 dual

Odgovori