Da li ste preneli broj?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Na koju mrezu ste preneli svoj broj?

Telenor --> mt:s
19
28%
Vip --> mt:s
7
10%
mt:s --> Telenor
3
4%
Vip --> Telenor
2
3%
mt:s --> Vip
5
7%
Telenor --> Vip
7
10%
Koristim mt:s (064/065/066) i ne planiram da ga menjam
12
18%
Koristim Telenor (062/063/069) i ne planiram da ga menjam
7
10%
Koristim Vip (060/061) i ne planiram da ga menjam
2
3%
Preneo bih broj ali sam vezan ugovorom/u planu je i sl.
4
6%
 
Ukupno glasova: 68

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nenad-77 »

nebi rekao vlado jer je mts sada nesto sasvim drugo nego sto je bio 2005 2006 2007godine.Da bi sada opstao na trzistu moras da imas kvalitet povoljnosti a mts se u tome trudi isto kao i vip dok telenor misli da zivi od neke stare slave i pricama o pametnoj mrezi.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Одг: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

Preneo sam broj iz telenora u vip. Sve je to fino, i cena i zvuk i pokrivenost u većim mestima, ali ima jedan veliki problem - kada me zovu sa pojedinih brojeva, dobijaju poruku o nepostojećem broju. Ovo se dešava i kada zovem sam sebe, trebalo bi da bude zauzet broj. Odem u vip, kažu restartujte telefon i dešava se nekim prenetim brojevima, podnesite pismenu žalbu. Ne verujem da je ovako nešto moguće...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Mislim da to nema veze sa Vipom. Neki brojevi preneti u mts su u novogodisnjoj noci bili nepostojeci. To se verovatno desava kada se ta centralna baza prenetih brojeva istripuje nesto.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Da li ste preneli broj?

Post od vla-do »

Podneo zahtev za prenos broja u MTS. MixNet M i 50% eto me. :D

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Da li ste preneli broj?

Post od vla-do »

Prebačen sa Telenor PiS 500 (150 min, 500 sms i 500 mb) i 1006 dinara, na MTS MixNet M (300 min, 600 sms i 600 mb) i 570 dinara. :D
Prvi utisci više nego odlični. :)

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Da li ste preneli broj?

Post od BeliTigar »

Jedan sam broj preneo u telenor mrezu ,pripejd, a drugi u mts ali tamo sam preneo na postpejd , a imam i treci tj. prvi i osnovni njega koristim u telenor mrezi.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

Može li neko ko je preneo broj u vip da napiše šta se događa kada pozove sam sebe? Dobijam poruku da biram nepostojeći broj, a i neki brojevi kada me pozovu isto dobiju poruku da je broj nepostojeći.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Nennad, zauzece. Sa sve onim porukama da nisam vise zauzet i da imam propusten poziv. Nema razlike izmedju prenetog i 'normalnog' broja.
Jel' si ti podneo zalbu ko sto su ti rekli?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

Podneo sam dve žalbe, prvu koja je bila putem mejla nisu registrovali, te sam morao pismeno. Sada čekam da mi odgovore, rok za odgovor je 15 dana. Zovu me ljudi preko vibera i pitaju što sam isključio broj. :uhuh:
Inače, kada pretražujem mreže na telefonu, sve su prikazane sa oznakom RAT (ratel?) ispred (npr. Vip SRB RAT:WCDMA), dok ranije to nije bio slučaj. Ne znam, možda su preneti brojevi u nekom posebnom statusu.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Azimuth »

Da, i meni piše to RAT. Ali da bude još interesantnije, uopšte ne vidi Telenor :-D

Slika

Inače, nemam takvih problema iako sam pre gidinu ipo preneo broj iz mts-a u Vip.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

Hm, pazi kad i meni ne vidi telenor. Znači ne vidi mrežu iz koje je broj prebačen. A vip mi vidi duplo! Ovo tek sada vidim.

Slika

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Nennad, mislim da ovde nije stvar da ne vidi mrezu iz koje je prebacen, vec to da je vip idalje nakacen na telenor (nacionalni roming) i da samim tim telefon i tu drugu mrezu vidi kao Vip, otuda vip duplo a telenora nigde.
Inace, sada sam i ja proverio, i kod mene stoji RAT, ali kod mene vidi sve tri mreze, i telenor i mts i vip.

Slika
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nennad »

Lobachewsky, tebi je drugačije nego meni i Azimuthu, nama su duplirane VIP mreže, kao što kažeš verovatno je jedna roming preko telenora, a drugo originalna vip mreža. Zašto je tebi drugačije, a isto si preneo broj?! mts ti je zatamnjen (telefon zaključan na vip?)
Biće da ovaj moj problem nema veze sa tim.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Azimuth »

Sad mi je drugačije.
Nisam imao 3g, sad imam.

Slika

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: Da li ste preneli broj?

Post od MakiRocket »

Hmmm sad ste me bacili na razmisljanje da po isteku ugovora i ja predjem iz telenora u mts.
Zanima me kakav je kvalitet interneta u MTS-u, nisam imao prilike da isprobam, a telenorov mi je ok. Ako je takav i kod mts-a onda bih verovatno presao.
Znam da zavisi od mesta do mesta, ali eto ko je presao moze da mi napise svoja iskustva sto se neta tice.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Azimuth »

MakiRocket, ja sam bio na mts-u i net im nije nista losiji nego kod vip-a ili telenora. Sve se to svodi na jedno te isto. Postoje te tzv. rupe gde je slabiji signal, gde jedino edge radi, ali tu je ista prica za sva tri operatera.
Dakle, sam kvalitet je isti, sad je pitanje samo koliko koji paket svakome od nas odgovara i naravno cena tih paketa.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Da li ste preneli broj?

Post od m@c|-|oR »

Sva tri operatora danas imaju ujednačen kvalitet mreže. Ja sam preneo brojeve iz Telenora i Vipa u mt:s i nemam baš nikakve probleme sa Internetom (bar za one stvari koje meni trebaju).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Azimuth »

Lobachewsky, odakle si prebegao kada imas sva tri operatera a mts-a ti je "nedostupan"?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Sa Telenora na Vip. Telefon kupljen u Vipu. :|
Nadam se da ce nam Nennad na kraju javiti kako se sve zavrsilo i do koga je bio uzrok problema (mada licno ne verujem da ce mu to iko reci). Oko mene je nekoliko ljudi prenelo broj, nikada nisam primetio da neko ima slican problem. Jedino za novu godinu sto su preneti brojevi na mts bili na par trenutaka nepostojeci. Ali opet, to je bio mts, nije vip, tako da sve mi lici da ti problemi nisu vezani za nekog operatera odredjeno, vec su u vezi sa ratelom i njihovom bazom prenetih brojeva.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Azimuth »

Ja iz mts-a u Vip. Telefon takodje kupljen u Vip-u. :|
Nije mi jasno zasto ne vidim sve mreze.
A jos manje mi je jasno to RAT sto pise.
Da li bilo ko moze da proveri da mu ne pise slucajno isto? Interesuje me za sva 3 operatera.

A ovo za Nennada, nadam se da ce se resiti u njegovu korist. I oko mene ima dosta ljudi koji su preneli brojeve pa niko nema takav problem.

Odgovori